User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sedan araçta bass sesini kabin içine almanın yolları.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sedan araçta bass sesini kabin içine almanın yolları.

Herkese selam , 1985 model w201 190d mercedes aracım var. Aracımda tanesi 1200rms 2 adet forx x12 pro 30cm bass var . Litreli spl kabinde. Bunları forx 6000.1 amfi ile besliyorum. Alt yapı kablolar vs herşey kaliteli bagajda 2. 95 amperlik varta aküm var. Sorunum bagajda oluşan basıncı aracın içine alamıyorum. Ses basınç şiddet ton herşey onnumara bagaj kapağı ve arka cam yerinden çıkıcak neredeyse ama kabinde bu basıncı alamıyorum.

Bunun için nasıl bir yol izleyebilirim. Arka koltuğun sırtlık kısmındaki sacı kesmeyi düşünüyorum ama sacı kessem bile arada mazot deposu var . Amfileride depoya paralel bir mdfye montajladık. Arka pandizotta kabin yapamıyorum malesef arka pandizotta 6975v3 var 2 takım.

Önerileriniz nedir , kabini ters çevirdim denedim , cama doğru yukarı çevirdim yine pek birşey fark etmedi hatta arka pandizotta 4 cm e 30 cm çapında port açtık ilk yardım çantası boşluğundan içeri gelsin diye ama yine bagajdaki şiddeti alamadık . En son çare arka koltugun üzerine alcam bassları 😂😂
    Hakkı Can Eryüzlü...

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Aynı araca sahiptim Rockford Fosgate o yıllarda çok modaydı.

Yakıt deposu koltuğun arkasında olduğu için Basların içeri gelmesi çok zor. Aynı yapı kuş serisindede var.

İlk yardım dolabını söküp oradan içeriye bass gönderebilirsin. Ya da Free Air Bass hoparlörü alıp camın önündeki pandizota bass koyabilirsin. (Eski Seri Pioneerler gibi)

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk yardım dolabını söküp oradan içeriye bass gönderebilirsin.
    en kolay mantıklısı bu olur

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk yardım setini söktüm ama üstünde pandizot var pandizottada 4 adet oval hoparlörüm var. İlk yardım çanta yerine denk gelicek şekilde pandizota 4-5 cm eninde yaklaşık 30 cm uzunluğunda delik açtık ama nafile az önce can sıkıntısına bassları arka koltuğa aldım ses şok hoşuma gitti . Sanırım hb bir araç alıcam bu gidişle araç seçimim yanlış oldu...
    Hakkı Can Eryüzlü...

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin basslar bu araçta çalması için mazot deposunu stepne yerine alacaksın ve bassları koltuğun sırtından içeri bakacak şekilde koymalısın. Yoksa diğer yollarda var ancak en verimlisi sırt bölgesi.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler