User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İzmir de güvenebilecek müzik sistemi yapan yer tavsiyesi

MOVISTAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İzmir de güvenebilecek müzik sistemi yapan yer tavsiyesi

Öncelikle merhabalar,

Peugeot 308 T9 aracımın hoparlörlerinin yetersiz gelmesi nedeniyle Carvocal İzmirde önlere Alpine S2 S65C arkalara da SPG 17C2 taktırdım. Şimdi bu sisteme koltuk altı amfili subwoofer Alpine PWE S8 taktırmak ve aynı zamanda CTK yalıtım alıp yaptırmak istiyorum. Carvocal dışında fiyat alabileceğim temiz işçilik yapan güvenilir neresi var bilen var mı? Carvocal piyasaya göre ucuz mu pahalı mı bilmediğim için bütçeme uygun gelen güvenilir yerde yaptırmak istiyorum.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
    2016 1.6 e-hdi Peugeot 308 Classic Edition Plus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumda birkac defa izmir icin dukkan konusu acildi, arastirma yaparsan bulursun, fikir verecektir.

not: yillar once bir uye (maalesef forumda verilen referansla) izmir'de mehmet diye bir lavuga (sanayide dukkani var) sistem yaptirdi ve burnundan fitil fitil geldi. onune gelirse direkt ele.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    carvocaldan memnun kaldıysan hiç macera arama derim.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumda birkac defa izmir icin dukkan konusu acildi, arastirma yaparsan bulursun, fikir verecektir.

not: yillar once bir uye (maalesef forumda verilen referansla) izmir'de mehmet diye bir lavuga (sanayide dukkani var) sistem yaptirdi ve burnundan fitil fitil geldi. onune gelirse direkt ele.
    Tamamdır aklımda bulunsun teşekkür ederim

Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    carvocaldan memnun kaldıysan hiç macera arama derim.
    PWE S8 ellerinde yokmuş dışardan malzeme alınca da montaj yapmıyorlarmış. Başka yer bulacağım muhtemelen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrar selam, geçenlerde İzmir'de güvenilir müzik sistemi yaptırabileceğim bir dükkan sormuştum. Instagram'da dolanırken tesadüfen bulduğum kaliteli ve güvenilir iş yaptığını düşündüğüm firmadan bahsetmek ve bir önceki firmanın yaptığı kasaplığı paylaşmak istedim. Amacım ne bir dükkanın reklamını yapmak ne de diğerini yerden yere vurmak. Aracını güvenilir ellere teslim etmek isteyen arkadaşlarımıza yardımcı olabilir diye yaşadıklarımı anlatmak istedim. Ayrıca aracımdaki sistemi de paylaşıp fikir vermesi açısından yazıyorum.

Öncelikle takılan ekipmanlardan bahsedecek olursam ;

Önlerde Alpine S2 S65C
    Arkalarda Alpine SPG 17C2
    Amfi Rainbow EL-AP300D
    Subwoofer Alpine SWE 815
    Yalıtım Noise Off Astro Plus (4 kapı+arka koltuk altı)

Aracımın orijinal hoparlörlerinin beni tatmin etmemesi nedeniyle bir araştırma sürecine girdim ve izmirde istanbulda meşhur olan o firmaya aracımı teslim ettim. Önce 4 hoparlörü değiştik ve ses orijinaline göre çok daha iyi olmuştu fakat bass eksikliği hissediliyordu. Sonrasında o da tatmin etmedi ve yine aynı firmaya subwoofer yapılması için teslim ettim.
    Sub'ı da taktıktan sonra eski tip araçlara yapılan sistemler gibi uzayan saçma sapan bir hali vardı sistemin. Tok bas seviyorum ve bir türlü istediğim performansı sesi alamadım. Hatta biraz da moral bozukluğu oldu açıkçası. Sonrasında instagramdan bulduğum yine izmirdeki hifi studio isimli dükkana yolum düştü. Instagramdaki işleri işçiliklerini vs baya beğendim ve görüşmeye gittim. Sağolsunlar çok ilgilendiler anlattılar. Aklımda da hep bir yalıtım yaptırayım düşüncesi vardı. Yalıtım için gittim ve gitmişken aracı verecekken tek seferde amfi işini de hallettireyim dedim. Amfi ve yalıtımı tam da istediğim gibi montaj ettiler. Amfiye bağlanarak gerekli dsp ayarını yaptılar. Yaparken tüm aşamaları fotoları attılar.Bu benim baya hoşuma gitti her detay paylaşıldı gerektiğinde arandı soruldu fotoğraflı gösterildi orda olmadığım süreçte.Bir önceki firmada çayınızı kahvenizi için denip alandan çıkartılıyorsunuz ne yapıldığı nasıl yapıldığı hakkında bilginiz olmuyor. Insragramdaki youtubedeki gibi özenli yapılıyor sanıyorsunuz.En azından ben öyle sandım. Şu anda araç sanki farklı hoparlörler takılmış gibi oldu aşırı şaşırttı açıkçası.

Amfiden bahsedecek olursam amfinin bir özelliği de telefondan farklı modlar kullanılabiliyor oluşu.

Modlar ise şu şekilde ;

1. Mod: ön arka hoparlör ve sub
    2. Mod: önler ve sub (Önümde sahne var da orda çalıyor gibi hissettiriyor. Sürekli bunu kullanıyorum )
    3. Mod: Vale modu (sesi istediğiniz kadar açın belirlenen miktarın üstüne çıkmıyor)

Telefondan kontrole aldığınızda multimedya aradan çıkıyor sesi telefondan açıp kapamak ve şarkı değiştirirken de telefon gerekiyor. Bunun için aparat var fakat fazladan masraf istemedim. Multimedyaya bağlanıp da çalabilirsiniz fakat sahne ayarı olmaz normal 1. Mod gibi çalar.

Ekstra Not : Arkadaşlar aracınızı teslim ederken iyi araştırma yapın çünkü önceden yaptırdığım firma gerçekten akıllara zarar bir montaj yapmış. Subwoofer elektriği sigorta paneline ekleme yapılarak çekilmiş lehim bile yok ve sub. şase kablosu nedenini anlayamadığımız şekilde 3 yerden ekliydi.(Fotoğrafını çekmedim ama akıllara zarar 3 farklı kablo vardı tip olarak da farklı yani) Halbuki orjinalinde tek parça uzun kablosu var. Neyse ki son yaptırdığım yerde hepsi düzeltildi ve olması gerektiği gibi yapıldı. Sırf elektrik tesisatı için 2 saat uğraşıldı kesmeden delmeden aracın içinden aküye ulaşmak için. Muhtemelen bir önceki firma uğraşmamak için sigorta panelinden aldı elektriği.

İzmir'de iseniz son yaptırdığım firmayı kesinlikle tavsiye ederim. 2024 yılında hala gerçek esnafa rastlamak hele de otomotiv sektöründe çok sevindirici. Firmanın isminden yukarıda bahsettim.

Sesin videosu : Hifi ses sistemi / Alpine S Series / Rainbow DSP / @Hifi Studio İzmir - YouTube

Herkese iyi forumlar
    Konu MOVISTAR tarafından (23-05-2024 Saat 12:04 ) değiştirilmiştir.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son yazdığınız mesajdaki tatsız olayları yaşamamak için, yıllardır istediğim ses sistemi işine hiç girmiyorum.
    hiç beğenmediğim arabada bile oem sistemle devam maalesef

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba hayırlı olsun. Dsp için ayarı bilgisayar üzerinden mi yaptılar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba. Taktığınız hoparlörler aracın orijinal sisteminde ses nasıl oldu? Teyp yeterli geldi mi? Montaj aşaması resmi var mı acaba? Arkadaşımın 308 aracında hoparlör patlak kendiniz yapacağız. Facebook gruplarında genelde amfi ve mid hoparlör takılmış. Biz direkt teybe göre hoparlör takmak istiyoruz. Tabi kasnak vs ne gerekiyorsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son yazdığınız mesajdaki tatsız olayları yaşamamak için, yıllardır istediğim ses sistemi işine hiç girmiyorum.
    hiç beğenmediğim arabada bile oem sistemle devam maalesef

Çok haklısınız , ben de korkmuşumdur hep bu tarz fabrikasyon olmayan şeylerden fakat güvenilir ellerde layıkıyla yapıldığı zaman sorun olmayacağını düşünüyorum. Arabayı değiştirsem mi ne alacağım nasıl alacağım vs gibi düşünceler varken aklımda şimdi arabayla yolumu uzatıp müziğimi keyifle dinliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hayırlı olsun. Dsp için ayarı bilgisayar üzerinden mi yaptılar?
    Evet , PC ile ayarlar yapıldı.

Merhaba. Taktığınız hoparlörler aracın orijinal sisteminde ses nasıl oldu? Teyp yeterli geldi mi? Montaj aşaması resmi var mı acaba? Arkadaşımın 308 aracında hoparlör patlak kendiniz yapacağız. Facebook gruplarında genelde amfi ve mid hoparlör takılmış. Biz direkt teybe göre hoparlör takmak istiyoruz. Tabi kasnak vs ne gerekiyorsa
    Montaj aşamasından resim yok maalesef. Hoparlörleri değiştikten sonra kendi orijinalinden her türlü iyi olmuştu ses fakat bu sefer de o kadar masraf ettim neden tam veriminde kullanmayayım daha keyifli neden olabilecekken olmasın düşüncesi doğdu bende. Teyple şuanki haline göre %25-30 verimle anca çalışıyordu. Amfi ile S2 S65C hoparlörler gerçekten çok iyi ses veriyor. Masraf olmasın derseniz her türlü yine memnun kalacaksınız emin olun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bende İstanbul da subigaraj benzeri yer arıyorum. Subi çok iyi ama çokta pahalı oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bende İstanbul da subigaraj benzeri yer arıyorum. Subi çok iyi ama çokta pahalı oluyor
    Evet, maalesef çok pahalı fakat ne kadar ekmek o kadar köfte mantığında olduğu için işini iyi yapan detaycı her yer pahalı olacaktır. Ama bence Subi çok çok pahalı.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MOVISTAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama bence Subi çok çok pahalı.
    böyle dediğinizi duymasın, insta'dan stori atıp kızar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle dediğinizi duymasın, insta'dan stori atıp kızar
    hagsdhagfsgfhagsd aman diyeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirde istanbulda meşhur olan o firmaya aracımı teslim ettim.
    Sub'ı da taktıktan sonra eski tip araçlara yapılan sistemler gibi uzayan saçma sapan bir hali vardı sistemin.
    aracınızı teslim ederken iyi araştırma yapın çünkü önceden yaptırdığım firma gerçekten akıllara zarar bir montaj yapmış. Subwoofer elektriği sigorta paneline ekleme yapılarak çekilmiş lehim bile yok ve sub. şase kablosu nedenini anlayamadığımız şekilde 3 yerden ekliydi.
    bence "meshur firmayi" buraya aynen yaz.
    herkes bilsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence "meshur firmayi" buraya aynen yaz.
    herkes bilsin.
    Haklısınız fakat insanların sanki karalıyor gibi düşünmesini istemedim firma belli zaten önceki yazılarımdan bu nedenle söylememde bir sakınca yok sanırım. Carvocal İzmir'de yapılmıştı işlemler. Maalesef kurumsal görüntünün altındaki işçilik fotoğraftaki gibi. Diğer 3 yerinden ekli kablonun fotoğrafını çekmediğime pişman oldum. Nedenini uzun uzun düşündük gerçekten şöyle olmuştur da 3 parça yapmışlar diyemedik. Önce insanın yaptığı işe saygısının olması gerek. Aracım yansaydı herhangi bir sıkıntı çıksaydı teybimin yanmasıdır takılan sub'ın bozulmasıdır vb nasıl alacaklardı vebalini bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nedenini uzun uzun düşündük gerçekten şöyle olmuştur da 3 parça yapmışlar diyemedik. Önce insanın yaptığı işe saygısının olması gerek. Aracım yansaydı herhangi bir sıkıntı çıksaydı teybimin yanmasıdır takılan sub'ın bozulmasıdır vb nasıl alacaklardı vebalini bilmiyorum.
    nedenini ben yazayim: scip sivamak.
    camasir ipi gibi elektrik kablosu cekilmez.
    fotosunu cektigin kablolar amfi(ler)e giden 12V DC enerji. sigorta paneli-amfi(ler) arasina sigorta koymus mu?

Aracım yansaydı herhangi bir sıkıntı çıksaydı teybimin yanmasıdır takılan sub'ın bozulmasıdır vb nasıl alacaklardı vebalini bilmiyorum.
    hicbir sey almaz. zerre umrunda olmaz.
    sucu senin uzerine atar. en ufak sekilde hak arayamazsin.
    elektrik sistemi ciddi bir olay. kablo catir catir yanabilir. motorda yangin cikartir, veya bagajda birseyi tutusturur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nedenini ben yazayim: scip sivamak.
    camasir ipi gibi elektrik kablosu cekilmez.
    fotosunu cektigin kablolar amfi(ler)e giden 12V DC enerji. sigorta paneli-amfi(ler) arasina sigorta koymus mu?

hicbir sey almaz. zerre umrunda olmaz.
    sucu senin uzerine atar. en ufak sekilde hak arayamazsin.
    elektrik sistemi ciddi bir olay. kablo catir catir yanabilir. motorda yangin cikartir, veya bagajda birseyi tutusturur.
    SWE-815 in kendi sigortası var üstünde sanırım. Onun dışında detayını bilmiyorum maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi üzerindeki sigorta hattı koruyamaz. Akünün orada sigorta oluyor çünkü. Piyasada yanan araçların çoğunluğu şu montajlardan oluyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler