User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tekirdağ Merkez (Süleymanpaşa) İnşaat Hususları Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tekirdağ Merkez (Süleymanpaşa) İnşaat Hususları Hakkında

Değerli arkadaşlar,

Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse memnun olurum.

Konumuzun özeti şu..Tekirdağ merkezde (Süleymanpaşa) bulunan imarlı arsamızı imar kapsamında değerlendirmek istiyoruz.

Kime, nereye danışmak lazım? Önerebileceğiniz kurum(lar) var mıdır? En kaliteli, en güvenilir (söz verildiği gibi ve zamanında) ve karşıdakini aptal yerine koymayacak yerler nereleridir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar, sevgiler, iyi forumlar..

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcınız olsun tekirdağ inşaat ve emlak konusunda çok enteresan bir memleket cidden
    Hakkı Can Eryüzlü...

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk yapmanız gereken ilgili belediyeden imar durumunu gösteren bir yazı almak. Kaç kat , kaç m2 gibi bilgileri alıp ondan sonra inşaat firmalarıyla görüşün.

Kendinizi sağlama almadan kimse ile anlaşmayın mütahitler galericilerden beterdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcınız olsun tekirdağ inşaat ve emlak konusunda çok enteresan bir memleket cidden
    Yani evet; ilk defa böyle bir işe gireceğiz nasipse. Şimdilik -çok da geciktirmeden- araştırma safhasındayız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk yapmanız gereken ilgili belediyeden imar durumunu gösteren bir yazı almak. Kaç kat , kaç m2 gibi bilgileri alıp ondan sonra inşaat firmalarıyla görüşün.

Kendinizi sağlama almadan kimse ile anlaşmayın mütahitler galericilerden beterdir.
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Bakalım nası diyaloglarla karşılaşıcaz

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müteahhit ile anlaşmadan kesinlikle noter tasdikli sözleşme yapın ! Hangi tarihte başlayıp bitireceği ile ilgili
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

rcpyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıklamada markalar yazacaktır onlara dikkat etmek gerekir ornek verıyorum eca veya muadilleri diye, herzaman muadili seçerler oda en dandiği olur
    Instagram: rcpyldz34 - otomobilya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru söylüyorsunuz. Bu detayları gözden kaçırmamaya gayret göstericem

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyem malzemeyi kendiniz almanız yönünde olur . Bir müşterim villa yaptırıyor. Aldığı fiyatın 3/1 ine kendisi malzeme alarak halletti .
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem malzemeyi kendiniz almanız yönünde olur . Bir müşterim villa yaptırıyor. Aldığı fiyatın 3/1 ine kendisi malzeme alarak halletti .
    Biz kat karşılığı vereceğimiz için açıkçası şu an o dediğinize girmeyeceğiz sanırım.

Bi emlakçı vasıtasıyla 2 daire teklif edildi. 2+1'den 8 daire yapılabiliyor. Biz de 3 dairerede ısrarcıyız. Bekliyoruz bakalım ne sonuç çıkacak.. :/

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lisanslı emlak brokerıyım, ne varsa gönder gelsin rahat rahat sor dostum

ama önce emlakçı arkadaşlara belgelerini sor, artık bu iş öyle salla pati yapılmasın diye devlet çokça şart getirdi, yerine getirenlerle getirmeyenleri ayırması kaldı sadece şimdi, umarım onu da yapacak...

kat karşılığı işlerde teknik şartname önemlidir, ölçü-desen-marka-model vb gibi inebildiğin kadar detaya inmen lazım, hele ki bu piyasada... 2+1 den 8 daire çıkıyorsa neden size 3 tane veriliyor? siz mi gittiniz arkadaşların kapısına ve yerimizi alın dediniz? teklifi siz mi yaptınız?

arsanızın belediyeden tüm detaylarını öğrendikten sonra kıymet tespiti yapmanızda fayda var. aceleniz yoksa teklifleri değerlendirmek için bekleyin, size verilecek dairelerin bitiş zamanı itibariyle amortisman hesabını iyi yapın, satmaya kalktığınızda cironuz şimdi direk arsayı satarsanız oluşacak cirodan ne kadar farklı? gibi gibi...

dediğim gibi, istediğin konuda ulaşabilirsin dostum, ben İzmir deyim elimden gelen bilgi desteğini veririm 532 204 6890
    her zafer acı ister...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lisanslı emlak brokerıyım, ne varsa gönder gelsin rahat rahat sor dostum

ama önce emlakçı arkadaşlara belgelerini sor, artık bu iş öyle salla pati yapılmasın diye devlet çokça şart getirdi, yerine getirenlerle getirmeyenleri ayırması kaldı sadece şimdi, umarım onu da yapacak...

kat karşılığı işlerde teknik şartname önemlidir, ölçü-desen-marka-model vb gibi inebildiğin kadar detaya inmen lazım, hele ki bu piyasada... 2+1 den 8 daire çıkıyorsa neden size 3 tane veriliyor? siz mi gittiniz arkadaşların kapısına ve yerimizi alın dediniz? teklifi siz mi yaptınız?

arsanızın belediyeden tüm detaylarını öğrendikten sonra kıymet tespiti yapmanızda fayda var. aceleniz yoksa teklifleri değerlendirmek için bekleyin, size verilecek dairelerin bitiş zamanı itibariyle amortisman hesabını iyi yapın, satmaya kalktığınızda cironuz şimdi direk arsayı satarsanız oluşacak cirodan ne kadar farklı? gibi gibi...

dediğim gibi, istediğin konuda ulaşabilirsin dostum, ben İzmir deyim elimden gelen bilgi desteğini veririm 532 204 6890
    Çok teşekkür ederim abicim. İlk fırsatta (muhtemelen haftasonu) ulaşacağım. Öğrenmem gereken çok şey var sanırım.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz kat karşılığı vereceğimiz için açıkçası şu an o dediğinize girmeyeceğiz sanırım.

Bi emlakçı vasıtasıyla 2 daire teklif edildi. 2+1'den 8 daire yapılabiliyor. Biz de 3 dairerede ısrarcıyız. Bekliyoruz bakalım ne sonuç çıkacak.. :/
    25 e 75 mi olmuş ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    free-hifi;

Şu an için evet; 25e 75 gözüküyo ki bizim açımızdan manasız olacağı aşikar.

Yani şöyle izah edeyim.. Bizim bölgede %30-35 veriliyo genellikle. Ee hal böyleyken 2.5-2.7 daire cepte olması lazım.
    Hatta 2 daireye ok dendi ve istediğini de seçebilir diye emlakçı aracılığıyla cevap geldi.

Biz de 3'te ısrarcıyız. Bakalım. Tabii güvenilir ve işin ehli bi yerle çalışmak da önceliğimiz olmalı. Bakalım bütün gezegenleri aynı hizaya getirip hayallere ulaşabilecek miyiz bilmiyorum şu an

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    free-hifi;

Şu an için evet; 25e 75 gözüküyo ki bizim açımızdan manasız olacağı aşikar.

Yani şöyle izah edeyim.. Bizim bölgede %30-35 veriliyo genellikle. Ee hal böyleyken 2.5-2.7 daire cepte olması lazım.
    Hatta 2 daireye ok dendi ve istediğini de seçebilir diye emlakçı aracılığıyla cevap geldi.

Biz de 3'te ısrarcıyız. Bakalım. Tabii güvenilir ve işin ehli bi yerle çalışmak da önceliğimiz olmalı. Bakalım bütün gezegenleri aynı hizaya getirip hayallere ulaşabilecek miyiz bilmiyorum şu an
    Ben Tekirdağ'lıyım sana yardımcı olacak bir kaç telefon vereceğim. Şu an cenazeleri var bir iki güne yardımcı olurlar. Özelden numara verirsen irtibata geçeriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Tekirdağ'lıyım sana yardımcı olacak bir kaç telefon vereceğim. Şu an cenazeleri var bir iki güne yardımcı olurlar. Özelden numara verirsen irtibata geçeriz.
    Çok teşekkür ederim hocam. PM atıyorum..

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar. Tekirdağda inşaat yaptırıyor kayınpeder kat karşılığı verdi ama büyükler hep iyi bildiği için bize danışmadılar ve şuan başları dertte.
    1. şartname çok önemli ECA veya muadil yazmayacak örnek veriyorum Eca veye Serel olark 2 marka adı yazılması şart. muadil konusunun ucu çok acık. Markalarıda anlaşarak. belirleyebilirsiniz.
    Örnek Noter sözleşmesi gönderebilirim 7-8 tane inşaat mükellefimiz mevcut.
    2. Kat karşılığı için 8 dairede 2 daire çok az geldi bana Tekirdağın tam neresinde arsa oralar baya kıymetlendi. Bizim Barbarosta yazlık var o yüzden biraz piyasaya hakimim.
    3. yardımcı olabilecek başka bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Mütaahit tanıdığım yok ama iyi ustalarım var yazlığı geçen sene yaptırdım.
    4. Şu an revaçta bir durum maliyetler arttığı için ilerde bir talep olmaması için sözleşmede ödeme alacak verecek konularını net belirlemenizi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Tekirdağda inşaat yaptırıyor kayınpeder kat karşılığı verdi ama büyükler hep iyi bildiği için bize danışmadılar ve şuan başları dertte.
    1. şartname çok önemli ECA veya muadil yazmayacak örnek veriyorum Eca veye Serel olark 2 marka adı yazılması şart. muadil konusunun ucu çok acık. Markalarıda anlaşarak. belirleyebilirsiniz.
    Örnek Noter sözleşmesi gönderebilirim 7-8 tane inşaat mükellefimiz mevcut.
    2. Kat karşılığı için 8 dairede 2 daire çok az geldi bana Tekirdağın tam neresinde arsa oralar baya kıymetlendi. Bizim Barbarosta yazlık var o yüzden biraz piyasaya hakimim.
    3. yardımcı olabilecek başka bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Mütaahit tanıdığım yok ama iyi ustalarım var yazlığı geçen sene yaptırdım.
    4. Şu an revaçta bir durum maliyetler arttığı için ilerde bir talep olmaması için sözleşmede ödeme alacak verecek konularını net belirlemenizi tavsiye ederim.
    Selamlar.

Elinize sağlık. Uğraşıp yazmışsınız.

Arsa Zafer mahallesinde. 3ten aşağıya vermek istemiyoruz. Zamanında yatırım için almıştık ve alırken de 2 daire parası verilmiştir. Fazlası vardır eksiği yoktur.

Hal böyle iken, ne anladım ben 2ye fit olursam :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar.

Elinize sağlık. Uğraşıp yazmışsınız.

Arsa Zafer mahallesinde. 3ten aşağıya vermek istemiyoruz. Zamanında yatırım için almıştık ve alırken de 2 daire parası verilmiştir. Fazlası vardır eksiği yoktur.

Hal böyle iken, ne anladım ben 2ye fit olursam :/
    Giriş katı dükkan falan olacaksa 2 daire + dükkan falan isteyin.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler