User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
122 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Amerikada yaşam hakkında

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basit bir şey çektim....
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeri gelmişken yazayım dün itibariyle 2020 için başvurular açıldı
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeri gelmişken yazayım dün itibariyle 2020 için başvurular açıldı
    Link alabilirmiyiz? Sonuçlar ne zaman açıklanıyor ?
    doğuştan araba manyağı

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı speed_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Link alabilirmiyiz? Sonuçlar ne zaman açıklanıyor ?
    Electronic Diversity Visa Lottery

7 mayıs gibi açıklanması öngörülüyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi junk yard videosu bilgilendirici olmuş, ama fiyatlandırma kısmı olsa daha güzel olurmuş ?

Mesela gittin oradaki jaguar'ın silindir kapağını söktün aldın ne ödeyeceksin ? Ya da 3000gt nin farı aldın ?

Fiyatlama neye göre yapılıyor ?

Bir de özel soru olsun orada mobilya (özellikle mutfak ve modüler olanlar) sektörü nasıl işliyor, bizdeki gibi tadilat durumları var mı ?

Atölyeler vs. var ve orada mı imal ediliyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az önce esenlerde otogarın yakınlarında oklohama plakalı x5 çıktı karşıma bu bir işaret olmalı

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi junk yard videosu bilgilendirici olmuş, ama fiyatlandırma kısmı olsa daha güzel olurmuş ?

Mesela gittin oradaki jaguar'ın silindir kapağını söktün aldın ne ödeyeceksin ? Ya da 3000gt nin farı aldın ?

Fiyatlama neye göre yapılıyor ?

Bir de özel soru olsun orada mobilya (özellikle mutfak ve modüler olanlar) sektörü nasıl işliyor, bizdeki gibi tadilat durumları var mı ?

Atölyeler vs. var ve orada mı imal ediliyor ?
    Junkyard fiyatlaması için, bi programda (Gas Monkey Garage'ınkiydi ggaliba) parçayı söktün çıkaken kapıda her şeyin fiyatı belliydi onun üzerinden para alıyorlardı diye hatırlıyorum

Marangozluk için de, NJ'de benim yanında bi süre çalıştığım bir adam vardı, her türlü dükkan rafı, ev mutfağı, masa sandalye vs işleri yapıyordu ve yetişemiyorduk. Ve bu adam ne mükemmel iş yapıyordu ne de düzenli çalışıyordu, müşteriler de çoğunlukla Türk olunca geç tesslimleer sorunlu montajlar vs çok dert olmuyordu ama Smerikalı müşteri denk gelince başına bela alıyordu tabii. Düzgün iş yapan kafası çalışan ve elinden iş gelen adama iş de çook para da çok ABD'de. Benim ustamsı adam hala iş yapar hiç sorun yaşamaz ama onun yerinde düzgün çalışan ve işi yönetebilen biri olsa milyoner olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada mutfak dolabı gibi mermer gibi işleri yapan çok fazla Türk var. Elinizde bir sanat varsa aç kalmazsınız burada.

Fiyatları koyabilirim aslında ama isterseniz siteyi koyayım Direk buraya. Siz oradan girip fiyatları kontrol edebiliyorsunuz hangi arabaların olduğuna da baka biliyorsunuz.

Ben alternatör aldım çıkma 50 dolar civarı idi.
    Komple Cadillac motoru aldık 3.6. 370 dolar civarıydı
    Bobin aldım 15 Dolar tuttu Ama bence çok fazlaydı.
    Bazen arabaların plastik Akşamları falan 1-2 dolara verilebiliyor

Tabii ki bu rakamları 1 dolar 1 TL mantığı ile karşılaştırin

Bu arada videoyu eklemeyi unuttum Buraya giriş 3 artı 2 dolar... 3 dolar eski serilere bakmak için yeni tarafa geçtiğinizde yeni arabaların olduğu yere yani, 2 dolar daha ödüyorsunuz...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Used Auto Parts Recyclers | LKQ Pick Your Part

Buradan parts ve inventory kısımlarından o araba var mı yok mu yada parça fiyatı ne kadar görebiliyorsunuz.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Junkyard fiyatlaması için, bi programda (Gas Monkey Garage'ınkiydi ggaliba) parçayı söktün çıkaken kapıda her şeyin fiyatı belliydi onun üzerinden para alıyorlardı diye hatırlıyorum

Marangozluk için de, NJ'de benim yanında bi süre çalıştığım bir adam vardı, her türlü dükkan rafı, ev mutfağı, masa sandalye vs işleri yapıyordu ve yetişemiyorduk. Ve bu adam ne mükemmel iş yapıyordu ne de düzenli çalışıyordu, müşteriler de çoğunlukla Türk olunca geç tesslimleer sorunlu montajlar vs çok dert olmuyordu ama Smerikalı müşteri denk gelince başına bela alıyordu tabii. Düzgün iş yapan kafası çalışan ve elinden iş gelen adama iş de çook para da çok ABD'de. Benim ustamsı adam hala iş yapar hiç sorun yaşamaz ama onun yerinde düzgün çalışan ve işi yönetebilen biri olsa milyoner olurdu

Yeterlilik konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmam, şuan profesyonel olarak üretim yapan bir işletmem var. Ve oldukça kaliteli işler çıkartıyoruz.

Kendi adıma da 1 sene önce fayans- su tesisatı - elektrik tesisatı + mutfak mobilyası tasarım ve montajını kendim yaptığım bir mutfağım var.

Elim beceriklidir o konuda. Teknik olarak pek bişi kurtulmaz elimden.

Peki bu tür bir iş yapsak kazanç ne kadar olur ?

El emeği olan işler orada gördüğüm kadarıyla ücret açısından (pizza dağıtımı garsonluk vs) basit işlere göre daha fazla kazandırıyor.

Böyle bir oluşum içine girmek için yeterlilik gerektiren bir belge isteniyor mu yada kurs/eğitim gibi bir şeye katılıp böyle bir sertifika mı almak gerekiyor ?

Örnek açısından showwrom'umdaki modelleri kendim tasarlayıp toplayabilirim.

?2YAPI SHOWROOM FOTOĞRAFLARI?? - Google Drive

Soru: Bir mutfak ya da mobilya işi yaptırmak istesek fiyat işe mi veriliyor yoksa metraj üzeriden mi hesaplanıyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeterlilik konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmam, şuan profesyonel olarak üretim yapan bir işletmem var. Ve oldukça kaliteli işler çıkartıyoruz.

Kendi adıma da 1 sene önce fayans- su tesisatı - elektrik tesisatı + mutfak mobilyası tasarım ve montajını kendim yaptığım bir mutfağım var.

Elim beceriklidir o konuda. Teknik olarak pek bişi kurtulmaz elimden.

Peki bu tür bir iş yapsak kazanç ne kadar olur ?

El emeği olan işler orada gördüğüm kadarıyla ücret açısından (pizza dağıtımı garsonluk vs) basit işlere göre daha fazla kazandırıyor.

Böyle bir oluşum içine girmek için yeterlilik gerektiren bir belge isteniyor mu yada kurs/eğitim gibi bir şeye katılıp böyle bir sertifika mı almak gerekiyor ?

Örnek açısından showwrom'umdaki modelleri kendim tasarlayıp toplayabilirim.

?2YAPI SHOWROOM FOTOĞRAFLARI?? - Google Drive

Soru: Bir mutfak ya da mobilya işi yaptırmak istesek fiyat işe mi veriliyor yoksa metraj üzeriden mi hesaplanıyor ?
    Ben elektrik ile ilgili araştırma yaptım biraz, burada almış olduğun hiç bir belge orada geçerli değil. 4 yıl elektrik lisansı olan birinin yanında çalışmadan lisans alamıyorsun. Genelde lisans kiralayarak bu sorunu çözüyorlarmış.

YouTube

Bu adamın kanalını kurcala kansasta ev alıp yaptırıp satıyor , diğer zamanlarda da tamirat tadilat vs yapıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıda bir sürü şey yazmışsınız Ya soru olarak bana... Bu soruların hepsi saçma sapan ve anlamsız .... Öyle soru mu olur? Yapamazsınız siz burada. amerika zor bir yer ve benim gibi mükemmel üstü insanlar başarılı olabilir ancak (işin şakası)

Bu özellikleriniz var ise ki olduğu belli....zaten İşin başında olan birisiniz

Vizeyi al, benim mutfaktan başla...

Benden daha iyi olursun

Gerçekten korkma burada çivi Çakmak bana göre akademi'den daha fazla para kazandırıyor...

Buraya yasal bir şekilde gelen Teknik arkadaşlar Kesinlikle Korkmasın.

Umarım bir şekilde vize bulur gelirsiniz Ben elimden gelen ne varsa yardımcı olmaya çalışırım...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi inşallah 2020 için bekliyorum forumdan birilerini araba muhabbeti yapacak...

Ege vardı... Arada bir geliyordu telefonlasiyorduk Deşarj oluyorduk... O da gitti kimse kalmadı

Farz edelim ki Green card çıktı hiçbir şey yapmıyorsanız houston için söylüyorum...

Gidin bir berberin yanında Green card süreci tamamlanana kadar çalışın berberlik öğrenin gelin burada 2 gün işiniz hazır...
    Hemen bir yer kiralırız size söz ben yapacağım reklamınızı...

teknik iş yapan arkadaşlar dediğim gibi burada başarılı olur her zaman sormanıza bile gerek yok. Belge yeterlilik lisans gibi şeyler bir şekilde hallediliyor dert etmeyin bu kadar.
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teknik iş yapan arkadaşlar dediğim gibi burada başarılı olur her zaman sormanıza bile gerek yok. Belge yeterlilik lisans gibi şeyler bir şekilde hallediliyor dert etmeyin bu kadar.
    @semaviAbi aŞimdi sistemi bilmiyoruz ya biraz da orada işleri yasal yapmamanın sonuçları buradaki gibi "hallederiz yahu" modunda gelmiyor bana pek o yüzden merakımız tavan

gc sayfası önümde açık 2 gündür fotoğraf ı çekip başvuruyu yapacağım çıkar çıkmaz orası herkes te olduğu gibi muamma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semaviAbi aŞimdi sistemi bilmiyoruz ya biraz da orada işleri yasal yapmamanın sonuçları buradaki gibi "hallederiz yahu" modunda gelmiyor bana pek o yüzden merakımız tavan

gc sayfası önümde açık 2 gündür fotoğraf ı çekip başvuruyu yapacağım çıkar çıkmaz orası herkes te olduğu gibi muamma.
    Kendime alıntı yaptım başvuruyu çıkarsa eğer durum ne olur bilinmez ama en azından başvuru kısmını hallettim.
    @hddsheriff attığın linkteki arkadaşı dinledim, güzel anlatıyor ama biraz boş bir arkadaş gibi geldi bana.

özellikle bir videosunda kamera alıcam destek olun falan gibi bir paylaşımı vardı irrite etti beni açıkçası. Tarzını da pek sevemedim

Kanal önerilerine açığım, çıkarsa gideriz orada ben mobilya sen elektrik işlerini yaparsın, Şirket adı da "we can handle it ltd" olur muhakkak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendime alıntı yaptım başvuruyu çıkarsa eğer durum ne olur bilinmez ama en azından başvuru kısmını hallettim.
    @hddsheriff attığın linkteki arkadaşı dinledim, güzel anlatıyor ama biraz boş bir arkadaş gibi geldi bana.

özellikle bir videosunda kamera alıcam destek olun falan gibi bir paylaşımı vardı irrite etti beni açıkçası. Tarzını da pek sevemedim

Kanal önerilerine açığım, çıkarsa gideriz orada ben mobilya sen elektrik işlerini yaparsın, Şirket adı da "we can handle it ltd" olur muhakkak

izleyecek video kalmadığı zaman bu adamı izliyorum , anlatımı konuşması vs bayıyor insanı odtü bilgisayar müh. ni nasıl bitirmiş ben ona şaşıyorum aslında el işçiliğinin değerli olduğunu anlatan başka kanal bilmediğimden paylaştım bunu.

hele bir gidelim de ben her işi yapmaya razıyım ve hazırım şirkette kurarız işte yaparız sıkıntı yok.

başvuru için totem yaptım o günü bekliyorum

benim sürekli takip ettiğim kanallar

ver elini amerika (çok sık video koymuyor)
    serkan yürekli (çok sık video koymuyor)
    evrim tayanç (geçen ay gittiler houston'a - gün aşırı video koyuyor )
    trakyadan amerikaya ( 1 haftadır oradalar neredeyse her gün video koyuyorlar)

özgür ile amerika ( bu kanalda merak ettiğim konuların videolarını izliyorum adamın tavrını çok beğenmesem de )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bunu yasal dışı anlamında demedim. Lisans almak ve yasal olmak kolay anlamında dedim...

Amerika da çalışkan ve dürüst olan kazanır
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haftaya bende video cekeyim bari atayim foruma, youtube a

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftaya bende video cekeyim bari atayim foruma, youtube a
    Lutfen Araba videosu olmasın otelden şöyle şeker bir şeyler olsun
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler