User Tag List

Sayfa 37/39 İlkİlk ... 273536373839 SonSon
723 sonuçtan 685 ile 703 arası

Konu: marikan | Passat B5.5

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rakam can yakıcı cinsten olmuş gerçekten. Uzun süreli binme hedefi var ise yapılan iş tam hakkıyla olmuş. Benim otomatik araba istemiyor olmamın en büyük nedeni bu aslında, bir anda açabileceği yara. Bu gün ha dediğinde 55K Gibi bir rakama onarım yaptırmak çok kolay değil gerçekten.

Geçmiş olsun ve tekrarı olmasın umarım.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun uzun süre sorunsuz kullanırsınız umarım.. Günümüz şartlarında araçların fiyatlarını düşününce belki çok yüksek maliyet değil gibi duruyor ama şu zor zamanlarda bir anda cepten çıkınca can yakar.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi çok geçmiş olsun. Benim Z4’te başıma gelen de buydu, tas kırılması. Gidiyor ama sıyırıyor gibi gidiyordu araba. Tam bir sene önce toplaması 25-30 tutuyordu, şansıma çıkma temiz garantili şanzıman bulunca 20’ye anahtar teslim halletmiştim. Sizinki tam ömürlük çalışma olmuş, ağız tadıyla binmek nasip olsun.

Daha yeni 190 binde Megane2 1.5 dizel manuel aldım Tolga Kaan’la aynı endişeyle, 4 gün sonra şanzıman 3’te takılı kaldı şans tamamen, tüm senkromeçler değişti, 7250’ye mal oldu o da, 4750 kısmı şanzımancıya ödendi. Buna da şükür hakikaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi çok geçmiş olsun. Benim Z4’te başıma gelen de buydu, tas kırılması. Gidiyor ama sıyırıyor gibi gidiyordu araba. Tam bir sene önce toplaması 25-30 tutuyordu, şansıma çıkma temiz garantili şanzıman bulunca 20’ye anahtar teslim halletmiştim. Sizinki tam ömürlük çalışma olmuş, ağız tadıyla binmek nasip olsun.

Daha yeni 190 binde Megane2 1.5 dizel manuel aldım Tolga Kaan’la aynı endişeyle, 4 gün sonra şanzıman 3’te takılı kaldı şans tamamen, tüm senkromeçler değişti, 7250’ye mal oldu o da, 4750 kısmı şanzımancıya ödendi. Buna da şükür hakikaten
    Düz şanzımanda da dert yaşamak gerçekten çok fantastik olmamış mı ? z4 ü şuan 30 liraya ancak dükkana sokarlar bence, sonrasının ucu açık.

Adam biniyor geliştiriyor arabasını sürekli, ayran gönüllü de değil araba konusunda 55k çok olsa da kafa uzun vade de çok rahat olur mis gibi biner.

Şu kafaya bi ben erişemedim, al bi model bin uzun süre.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    - Yazlık lastikleri taktım.
    - Kaskoyu yeniledim. (5672TL)

- Sağ arka fren kaliperinden hidrolik sızıntıdı tespit ettim. Kaliper değişti.

- Yağ filtre bakımı baktım.
    300.000km
    Liqui Moly Toptec 4200 5lt 1000TL
    Bosch Filtre Seti 580TL
    CeraTec 410TL

- Şanzıman konum şalteri değişti. (3750TL)

M.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır takip ediyorum arızalar çıksa da baş etmeyi biliyorsunuz.
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu memlekette kadın nazı bir,usta nazı iki... Güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır takip ediyorum arızalar çıksa da baş etmeyi biliyorsunuz.
    Teşekkür ederim. Bana çok tecrübe kattı sağolsun bu araç
    Arızalarda kendim araştırıp teşhis koymadan ustalara dokundurmadım çok zaman.
    En son şanzıman konum şalteri değişiminde 3 usta gezdim. En son benimle ortak teşhis koyduğumuz ustaya yaptırdım. Teşhis doğru ve sorun çözüldü. Yoksa sanayide dene-boz şeklinde ilerliyor işler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Bana çok tecrübe kattı sağolsun bu araç
    Arızalarda kendim araştırıp teşhis koymadan ustalara dokundurmadım çok zaman.
    En son şanzıman konum şalteri değişiminde 3 usta gezdim. En son benimle ortak teşhis koyduğumuz ustaya yaptırdım. Teşhis doğru ve sorun çözüldü. Yoksa sanayide dene-boz şeklinde ilerliyor işler.
    Maalesef böyle, tecrübe çok önemli bu nokta da. Neyse ki araç sahibi olarak kendimiz teşhis koyabiliyoruz.

C5 de su sızıntısı vardı, kendim öncesinde onarmama rağmen artık silindir kapağındaki tapa iyice çürümüştü, nokta atışı götürdüm şunu yapacaksın dedim yaptı çıktık, sıfır su kaybı.

rs i de aks körüğü değişsin diye bıraktım değişmiş ama değişirken far yüksekliğini ayarlayan sensörün ayağını kırmışlar, geçen gün fark ettim. Can sıkıyor böyle detaylar.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw sw için yazdığını gördüm bu aracın da maşallah çok güzel eğer olursa o araçta çok iyi olacaktır eminim.

bakım için bayram öncesi polen ve yağ filtresi, yağ tapası, 4200 toptec, ceratec, engine flush aldım 2490 lira şimdi kaç oldu kim bilir. mayısta alacaktım tüm bunlar 1800 lira tutuyordu. şimdi mtv katlaması kasko ve sigorta bindirmesi vs derken uçtu gidiyor araç sahibi olmanın bedeli.

arabası olmayanın alma hayali ellerinden gidiyor. olanın yürütme maliyeti belini iyice bükmeye başladı. forumda az buçuk hobi için aracına bişeyler yapabilen sayısı azaldıkça azalıyor.

Allah sonumuzu güzel etsin. kazasız belasız güzelce kullanmayı nasip etsin

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah ceratec’in faydasini görüyormusunuz ses titreşim yag eksiltme veya yakit ekonomisi konusunda belirgin fark yarattimi
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef böyle, tecrübe çok önemli bu nokta da. Neyse ki araç sahibi olarak kendimiz teşhis koyabiliyoruz.

C5 de su sızıntısı vardı, kendim öncesinde onarmama rağmen artık silindir kapağındaki tapa iyice çürümüştü, nokta atışı götürdüm şunu yapacaksın dedim yaptı çıktık, sıfır su kaybı.

rs i de aks körüğü değişsin diye bıraktım değişmiş ama değişirken far yüksekliğini ayarlayan sensörün ayağını kırmışlar, geçen gün fark ettim. Can sıkıyor böyle detaylar.
    İşten anlamayan biri işin sanayiler çok tehlikeli yerler

Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bmw sw için yazdığını gördüm bu aracın da maşallah çok güzel eğer olursa o araçta çok iyi olacaktır eminim.

bakım için bayram öncesi polen ve yağ filtresi, yağ tapası, 4200 toptec, ceratec, engine flush aldım 2490 lira şimdi kaç oldu kim bilir. mayısta alacaktım tüm bunlar 1800 lira tutuyordu. şimdi mtv katlaması kasko ve sigorta bindirmesi vs derken uçtu gidiyor araç sahibi olmanın bedeli.

arabası olmayanın alma hayali ellerinden gidiyor. olanın yürütme maliyeti belini iyice bükmeye başladı. forumda az buçuk hobi için aracına bişeyler yapabilen sayısı azaldıkça azalıyor.

Allah sonumuzu güzel etsin. kazasız belasız güzelce kullanmayı nasip etsin
    E61 için niyetim var ama yürütme maliyetleri de gözümü korkutmuyor değil.

Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah ceratec’in faydasini görüyormusunuz ses titreşim yag eksiltme veya yakit ekonomisi konusunda belirgin fark yarattimi
    Belirgin bir fark görmedim. Özellikle dikkat de etmedim açıkçası. Fayda sağladığını umarak kullanıyorum. Tüketim şikayetim hiç olmadı ama bunu genel olarak aracın bakımlı olmasına bağlıyorum.

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Belirgin bir fark görmedim. Özellikle dikkat de etmedim açıkçası. Fayda sağladığını umarak kullanıyorum. Tüketim şikayetim hiç olmadı ama bunu genel olarak aracın bakımlı olmasına bağlıyorum.
    Yag değişiminde bende kullandim ilk yag değişiminde motul bu seferkinde liqui kullandim ceratec de ekledim ama bnde belirgin bir değişim göremedim 10k km de yaklasik 750-800 ml yag eksiltiyordu onu takip edicem simdilik 4k oldu uyari almadim seviyeyle ilgili
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaki Passat yazısının orijinalini bulunca dayamadım aldım.
    Araçtaki yan sanayi idi. Orijina ile değiştireceğim.
    Yetkili servis fiyatı 1200TL imiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yag değişiminde bende kullandim ilk yag değişiminde motul bu seferkinde liqui kullandim ceratec de ekledim ama bnde belirgin bir değişim göremedim 10k km de yaklasik 750-800 ml yag eksiltiyordu onu takip edicem simdilik 4k oldu uyari almadim seviyeyle ilgili
    Benim aracın emsalleri ile kıyasladığımda benim araç daha sessiz çalışıyor gibi geliyor. Piyasada bu araçlara 10w40 koyuyorlar, ben araç km’si 300k olmasına rağmen 5w30’dan şaşmıyorum. Üzerine de bayadır Ceratec kullanıyorum.
    Ama Ceratec öncesi sonrası şeklinde kıyasladığımda pek bir fark olmadı gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her sabah döndüğüm sokak köşesini dönerken bu kez içeriden almışım biraz ve sağ arka teker kaldırımın köşesine gelip yarıldı. Baya karpuz gibi yarıldı

Stepneyi taktım ve sanayi yollarına düştüm.

Alelacele bir kaç lastik testine baktım ve sanayide fiyat aldım.
    1950TL’ye Continental PremiumContact7 için anlaştık. 9 taksitle hallettik. Lastikler 2023 20.hafta üretimi.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, nazar çıkmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapı çıtalarının uçlarında boya kalkması olmuştu. Bazı yerlerine de rütuş yapmıştım. Kötü görüntüden kurtulmak için boyadım yeniden.

305.000km’den selamlar;
    Az kaldı bu araç beni otomatik şanzıman ustası yapacak
    Yine bir sorun. Neyseki daha önceden tecrübe ettiğimiz o-ring kaynaklı bir sorun.
    Sorunun oluşma sebebi arazide dar bir yerden dönerken aracı geri geri toprak bir yükseltiye çıkarmak zorunda kaldım ve zorladığım anda bir vuruntu oldu.
    Daha önce de bu sorunu yaşamıştım. Hidrolik beyin üzerinde geri vites pistonunun (sanayi ağzıyla sürgü diyorlar) yağ basıncını sağlayan tapanın o-ringi patlıyor. (DSG’lerde basınç tüpü o-ringinin patlaması gibi bir şey)
    Neyse ki çözümü kolay alttan karteri açıp beyin üzerindeki o-ring değişti. Yağ ve filtremiz yeni olduğu için işlem yapılmadı eskileri tekrar kullanıldı.
    Görseli de buraya bırakıyorum. Bir daha olursa ustaya gitmeden kendim yapacağım artık.

Skoda’daki cam suyu deposunun ağzındaki huni şekline gelebilen kapak ile değiştirdim.
    Öncekinden doldururken etrafa çok dökülüyordu. Bunun ağzı çok geniş oluyor açınca.

Geçenlerde buhar makinemi yeniledim. Ancak bir türlü fırsat bulamamıştım.
    Bugün girişeyim bi dedim.
    Çok özenemedim açıkçası. Ancak makineye tam not verdim: Karcher SC4
    Sulandırılmış genel temizleyici, detay fırçası, temiz bir bez ve buhar makinesi ile ortalama 2lt su harcayarak bu şekilde bir temizlik mümkün oluyor.

Enjektör temizliyici kattım depoya.

Şehir içinde ışıktan kalkarken biraz sert kalktım. Araba istediğim gibi kalkmadı, arkama bir baktım duman olmuş
    Neyse camları indirdim ses dinlemek için. Sağ taraftan turbo hava sesi geliyor. Dedim bir yer patladı
    Hemen yol bilgisayarından turbo boost ekranımı açtım.
    Ekranda olması gereken basınç değeri ile gerçek boost değeri arasında çok fark vardı.
    ACT gerçek basınç değeri
    SPC hesaplanmış olması gereken basınç değeri

Turbo çıkışındaki hortumdan tahmin etmiştik. Söktük ve yırtılmış.
    Orijinal hortumu. İlk kez değişiyor. Araç 306k km’de ve yazılımlı

Parça 750₺
    İşçilik 250₺ ödedim ve teste çıktım.
    Değerler düzelmişti.

Motor üst koruma kapağının altındaki takozlar zamana bağlı yıpranmıştı.
    Sanayide bulamadım. Serviste parça kodundan bulduk.
    Tanesi 71.50₺

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Valla helal olsun, tam evlat demek bu demek. Bakımlı demek bu arabanın karşılığı.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıt göstergeside ne biliyim tam zenginlik göstergesi fule yakın bi depoylada gezmenin zevki paha biçilemez
    maşallah arabana
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)