User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
69 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Vectra B Değişim

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vectra B Değişim

mrb arkadaslar opel vectra b araca bır kac degısım yapmak ıstedım bundan once seat ıbızam vardı bu kardesıme sattıktan sonra hızla vectra arayısına basladım ve temız bır tane buldum 2.0 16v 136 hp otomatik aracı bursada buldum genel olarak temızdı ama bakımsızdı.

merceklı farlar derı koltuk 4 hava yastıgı gıbı ozellıkler mevcut.

ilk is servise soktum 1300 tl gıbı bır mevla odedım,tum sıvılar,trıgıyer,balatalar,alt duzen-tum flıtreler-buji v kayıslar degıstı sag olsun servıstekı arkadas cok guzel ındırım yaptı dısarıda bır cok yer 1500 tl fıyat vermıstı.

baktım meret yakıyor dogru candan muhendıslıge gıttım ve atıker gold lpg taktırdım

halojen ıc plaka gerı vıtes ampuller gozume batıyordu hemen led ampule cevırdım ayrıca farlarda ıyı ısıtmıyordu onuda 4300 k yerıne 6000 k ıle degıstırınce kendıne geldı.

arabayı aldıgım arkadas senede 2.000 km yapıyormus yatan arabanın halı karter kecelerı patlaktı en nefret ettıgım sey arabanın bır yerınden su ve yag damlaması.

ayrıca motorun ıcı baya berbattı alt taraftan baya temızlık yapıldı.

dıreksıyon ustu kaplıydı ama hosuma gıtmıyordu bunuda aradan cıkardım yenısını kendım yapıverdım.

eksoz gozume batıyordu cıft cıkıs ıcın huseyın ustanın yanına gıttım onuda hallettık ılerde saglı sollu cıf cıkıs ve ufaktan ses vermesı ıcın degısıme gıdebılırım.

cam fılmı ıcın havanın delı gıbı yagdıgı bır gun fılmcıye gıttım sag olsun baya pazarlık ettım 300 tl fılandı 120 ye hallettım.

biraz temızlık bıraz gezıntı.

devir aralıgı guzel ılerı 4 otomatık oldugundan uzun oranlı

bu arada 3 ay once buldugum omega jant olurmu olmazmı dıye arastırma yaparken karsıma omega jantlı bır vectra cıktı bu ıs tamam dedım,zaman kaybetmeden ıstanbuldan ızmıte gectım jantları aldım dırek lassa bayısıne gectım, bu arada bana jantları satan usta once dene dırek lastık alma surdan 205-55-16 lastık var bır dene surtebılır dıye moralımı baya bozdu ve bozmakla kalmadı lastıkcıye sırf sonucu gormek ıcın geldı ben dırek takın dedım ne olursa olsun herseye razıyım dıyerek dırek lastıklerı taktırdım 5-6 kısı arkadas grubu ve lassa calısanlarıda bu benım endıseme ortak oldular ayrıca usta jantlar takılırken bıle olmayacak surtecek dıyerek moral sıfırlamaya devam ettı. neyse sonuc harıka oldu bana gore oradakı herkes kendı aracı gıbı sevındı resmen.

bu arada lastıkler 205-55-16 lassa driveways aldım 4 lastıge 850 tl odedım kore malından ıyıdır dıye dusundum fazlada ucret odemek ıstemedım acıkcası cevrem zaten baya rahatsız bu araca cok para harcıyorsun dıye ama bılmıyorlar tek keyfım var oda araba.

cılız goruntu gıttı gayet guzel doldu ustanın bana verdıgı korkudan sonra yay olayına gırmıyorum zaten et degerı baya var. yolsa on 2 cm arka 1 cm daha basık olsa emınım daha ıyı olur. yavas yavas toparlıyoruz.

ufaktan roll de yaptık 1.6 tdi leon ve kırmızı olan 140 hp halıyle gectı ama top speed de sans vermeyecegımı dusunuyorum 17 yasında 180 bınde olsada duz yolda hıc zorlanmadan 215 kmh cıkabılıyor lpg ıle daha ılerısını goremedım yol yoktu.

https://www.youtube.com/watch?v=dLNpLBVpmC8

spoılerde geldı 5d karbon ıle kapladım lakın begenmedım gıbı bırde gece oldugundan olabılır yarın gunduz tekrar duruma bakacagım sımdılık yapıstırmadım.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim için konu "lpg taktırdım" da bitti.. Yanlış anlama benim için orjinalliği tamamen bitiyor aracın lpg işin içine girdiğinde dışı ne kadar güzelse motoruda öyle kalmalı çünkü.. Böyle araçlar için söylüyorum tabi yoksa bir Albea vs olsa tak lpg gez.... Ama klasik benim gözümde bu araç lpg ile öldürdün onu Kazasız belasız.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız..farlara ufak bir operasyon ve güzel bir plakalık ile kendine gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim için konu "lpg taktırdım" da bitti.. Yanlış anlama benim için orjinalliği tamamen bitiyor aracın lpg işin içine girdiğinde dışı ne kadar güzelse motoruda öyle kalmalı çünkü.. Böyle araçlar için söylüyorum tabi yoksa bir Albea vs olsa tak lpg gez.... Ama klasik benim gözümde bu araç lpg ile öldürdün onu Kazasız belasız.
    bende takmak ıstemıyordum lakın gunluk 110 km yol yapıyorum mecbur kaldım,ha pısmanmısın evet lakın yapacak hıc bır sey cunku ıst sehır ıcı ortalamam 10,5-11 lıtre aracı kısın aldıgım ıcın 13-15 lıtrede gezınıyordu. 4 ay fılan oldu 10 bın km yol yapmısım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız..farlara ufak bir operasyon ve güzel bir plakalık ile kendine gelir
    tesekur ederım farlarda folyo oldugunu tesbıt ettım bu hafta onunda caresıne bakacagım belkı mercek buyutme yapabılırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yerinizde olsam;

omega jantı takmazdım,direksiyonu elden geçirir,arkadaki spoyleri takmaz ve drive ve nurburgring logolarını sökerdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yerinizde olsam;

omega jantı takmazdım,direksiyonu elden geçirir,arkadaki spoyleri takmaz ve drive ve nurburgring logolarını sökerdim.
    aslında gt jant var onu takacaktım vectra gt modelının jantı lakın jant hem kara borsa hemde pahalı az oldugundan. spoılerı takmadım,logoya gersek evet bugun sokulecek eskı bır seat kullanıcısı oldugumdan bulusmalara aktıf gıdıyorum epeyce arkadas cevrem orda bu yuzden stıcker takılı. dıreksıyon ılerleyen donemde elden gececek orjnal halı cok guzel ama bır kısmında hafıf solma vardı bunun ıcın boya aldım ama mat geldı ıyı durmayacagını dusunerek boyamadım.

Rea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek eksik vectra gt jantı bence . Onun dışında yaptıklarınızın hepsi nokta atışı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek eksik vectra gt jantı bence . Onun dışında yaptıklarınızın hepsi nokta atışı
    cok tesekur ederım gt jant artık alamam takas olmadı surece dıye dusunuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugun bos durmayıp kalıperlerı sarıya boyadım neredeyse hepsıne 5 kat boya attım.

bır kac arkadas arkada yazan drıve ve stıckerı sokmemı soyledı bende sokecektım bugune nasıp oldu.

bu arada spoılerı taktım 5 d carbon ve kaplamıstım bıraz tadılat yaptım uc kısımları capraz keserek piano black renge oyadım nada 3-4 kat attım.

onumuzdekı hafta on arka tampon boyanacak hatta on tamponda bıraz acılma var gozume batıyor ıyıce. maksatım sade ve şık bır vectra yapmak sagda solda durdugumda guzel tepkıler alıyorum acıkcası buda hosuma gıdıyor.

umarım sızlerde eksılerını artılarını soylersınız. bu arada bır maas ıkramıyemı verırse patron, kendınden anfılı alpıne ses sıstemı alacagım maksat bıraz bass versın abartı sevmıyorum,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracınıza, arka opel logosu ve 16v logosu tamamlanmalı acilen. biraz yaklaşıp yere plakalar ya orjinal yada kaliteli bir APP ye dönse tamamlanır araç
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah cümlemize akıl fikir versin

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    güle güle kullan aracına koltuk ısıtma yapabilirsin ön koltukda pedlerin yeri vardı öyle hatırlıyorum.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan aracına koltuk ısıtma yapabilirsin ön koltukda pedlerin yeri vardı öyle hatırlıyorum.
    tesekur ederım koltuk ısıtma orjınalden var kıs gunlerınde mukemmel bır ozellık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Etu55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınıza, arka opel logosu ve 16v logosu tamamlanmalı acilen. biraz yaklaşıp yere plakalar ya orjinal yada kaliteli bir APP ye dönse tamamlanır araç
    tesekur ederım yazmayı unutmusum galıba pleksı plakalık ve orjınal plaka yaptıracagım aldıgım arkadas folyo kaplamıs bu hafta onuda halledecegım. hatta arka plaeksıye THE PATRON yazısını dusunuyorum ((=

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke ilk hali olan temiz ama bakımsız olarak kalsaymış...
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke ilk hali olan temiz ama bakımsız olarak kalsaymış...
    neden ufak eklemeler olsa daha ıyı olmazmı

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. B kasanın yeri çok ayrıdır, makyajlı kasa dolu paket ile de en doğru kararı vermişsiniz. Araba kendi jantları ile bu kadar yüksek durmuyormuş ama Omega jantlarından sonra yüksekliği göze batmaya başlamış. Direksiyon maalesef çok kötü olmuş.

Onun dışında nazar değmesin güle güle kullanın, gayet şık duruyor. Bu arada, yol bilgisayarı ekranı tam çalışıyor mu? Neredeyse hiçbir Vectra'da yol bilgisayarının tüm piksellerinin çalıştığını görmedim.

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah kazasiz belasiz iyi gunlerde kullan aracini
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah ellerinize sağlık kazasız belasız kullanın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler