User Tag List

Sayfa 8/17 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
308 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: USA and CARS GURBET SPEC

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah bagislasin...Çocuğu düşünme... Sen kendine yan

Okullar yarı oyun yarı eğitim tadında...

Kimsenin acelesi yok...

Bildiğin araba ile devam mantıklı... Ben 2 kere satıyor musun denilince araba satan biriyim yeni şeyler denemeyi seviyorum...
    Ne yanayım, bu saatten sonra en olmadı çift diplomalı oto yıkamacı olurum Olmadı evde hanımla airbag diker satarız. Ya da süslümanları mutlu edecek palavrası bol dini kitaplar yazarım paraya para demem

P.S: Dur ya Ammo NYC'ye mail atayım herif belki gel mel der yırtarız

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3. Diplomayı bıraktım... Garaj açacağım

Geri kalanından hayır yok
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mazda ve Volvo çok baktım ama denk getiremedik... Beyaz c70 kaçırdım Cabrio... S80 kacirdim iki tane...

Mazda 6 mps vardı ama şanzımanda sorun vardı... Almadım... Hala kovalıyoruz Mazda ve Volvo...

Chicago da bir arkadaş var... Yeni yerleşti... Konusuda var..
    Honda fit (jazz) aldı hatta...

Bu taraflara yolun düşerse beklerim...
    Denk gelir illa ki Ben Chicago civarında bizim Nail'in arabanın aynısını buldum (850R) cokta uygun fiyata ama zaman olarak denk gelemedigim icin kaldı Herhalde suv tercih ederim gibi hava şartlarından dolayı. Görmemistim o arkadasıda bir bakayım konusuna, inşallah abi alısma sürecinden sonra ziyaretine gelirim
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben 3. Diplomayı bıraktım... Garaj açacağım

Geri kalanından hayır yok
    Doktora için de çok gaza getirmişlerdi de diploma koleksiyoncusu olmadığım için almayayım alana da mani olmayayım demiştim. İlkokulu 7 senede bitirmiş adamlara bina yapabilme yetkisi verdikleri için bu topraklarda malesef diplomanın hiç anlamı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktora için de çok gaza getirmişlerdi de diploma koleksiyoncusu olmadığım için almayayım alana da mani olmayayım demiştim. İlkokulu 7 senede bitirmiş adamlara bina yapabilme yetkisi verdikleri için bu topraklarda malesef diplomanın hiç anlamı yok.
    Benimde midem bulandı ve yaktım gibi....tezim neredeyse bitti ama...

Onların olsun ...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denk gelir illa ki Ben Chicago civarında bizim Nail'in arabanın aynısını buldum (850R) cokta uygun fiyata ama zaman olarak denk gelemedigim icin kaldı Herhalde suv tercih ederim gibi hava şartlarından dolayı. Görmemistim o arkadasıda bir bakayım konusuna, inşallah abi alısma sürecinden sonra ziyaretine gelirim
    Hayırdır Sen ne için geleceksin.? Yaz özelden bana
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi

abi buraya yazıyım dedim bende başka konu açmıyım diye kusura bakma.

Herşey toz pempe değil;

Bir kere aileniz yok. belki basit gibi gözükebilir ama insan ailesinden birisini arıyor. Kardeşim üniversite için geldiğinde çok rahatladığımı hissetmiştim. çünkü bir ihtiyacım olduğunda çekinmeden arıyabilceğim birisi vardı.

Kuralların olması güzel. fakat en ufak bir yanlışınız çok büyük sonuçlar doğuruyo. Bir park cezasını zamanında ödemediğim için ehliyetim iptal oldu. iptali kaldırmak için çok daha fazla ceza ödedim. üstüne sigorta aylığım 2 katından fazla arttı. yani 20 doları geç ödedim diye dünyamı kararttılar desem yeridir.

bu tarz bir ehliyet iptali yaklaşık 3 sene felan sizin geçmişinizde gözüküyor.

ev kiralarken kredi skorunuza bakıyorlar. eğer yeterli puanınız yok ise ev bile vermiyorlar

Cebinizde paranız bile olsa, yeni bir ülkeye gelip tekrardan düzen kurmak için zihinsel olarak bunu kaldırcak güçte olmanız gerek.

kısacası güzellikleri olduğu gibi çok ilginç zorlukları var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aile ile gelmenin bazı dezavantajları olsa da en güzel yanı yanlızlik çekmemek... Benim bir kardesimde burada... Birazdan da babamı almaya gidiyorum havalimanına...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi

Herşey toz pempe değil;

Bir kere aileniz yok. belki basit gibi gözükebilir ama insan ailesinden birisini arıyor. Kardeşim üniversite için geldiğinde çok rahatladığımı hissetmiştim. çünkü bir ihtiyacım olduğunda çekinmeden arıyabilceğim birisi vardı.

Kuralların olması güzel. fakat en ufak bir yanlışınız çok büyük sonuçlar doğuruyo. Bir park cezasını zamanında ödemediğim için ehliyetim iptal oldu. iptali kaldırmak için çok daha fazla ceza ödedim. üstüne sigorta aylığım 2 katından fazla arttı. yani 20 doları geç ödedim diye dünyamı kararttılar desem yeridir.

ev kiralarken kredi skorunuza bakıyorlar. eğer yeterli puanınız yok ise ev bile vermiyorlar

Cebinizde paranız bile olsa, yeni bir ülkeye gelip tekrardan düzen kurmak için zihinsel olarak bunu kaldırcak güçte olmanız gerek.

Tee 16 sene önce parayı nereden buldun kanunu vardı. Eskiden vergi ödemek kutsal bir görev sayılırdı şimdi ödemeyenlere af dışında neredeyse ödül verecekler. Bizde taksi şoförü bilmem kaçıncı kez kaza yapıyor diye bizim sigorta primleri şişmedi mi?
    Biz burada kuralsızlıklara alıştığımız için kurallı yaşamlar garip gelebiliyor. Oralardaki kurallar tam da olması gereken kurallar. Uygulamazsan, ortalık çiftliğe dönüyor. Kurallar adamına göre işliyor...vs
    Sözüm sana değil lütfen yanlış anlama, ama en ufak şeyde cezayı yapıştırmazlarsa ortam bizdeki gibi olur. Misal, bizde hafriyat kamyonlarının, otobüslerin minibüslerin birkez düzgün kullanıldığına denk gelen oldu mu, bu araçları süren kural tanımayan muhteremler çok ulvi işler mi yapıyorlar, kutsal sayılan görevleri mi var...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @semavi

Herşey toz pempe değil;

Bizde de kurallar ve cezaları var ama uygulayan yok. Keşke uygulayan olsa. Türkler canı yanmadan birşeyi öğrenmiyor, uygulamıyor malesef ......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC

abi kesinlikle uygulanmalı ve çokda güzel işe yarıyodu. bir daha hiç bir cezayı aksatmadım

bu tarz farklılıklar güzel de olsa alışmak gerekiyor. ve bazen benim gibi cezasını çekerek alışıyorsunuz.

Fakat Amerika da da kanunlar biraz adamına göre işleyebiliyor.

Özellikle zencilere ve hispaniclere karşı polisin tutumu çok daha farklı oluyor. bir kaç kez şahit oldum.

Benim yabancı olduğumu anlamalarına rağmen, adama güler yüzlü davranınca basit cezalar ile veya uyarı ile yolladı. (bu arada bu cezalar hep trafik cezası)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burasi muhtemelen Avrupa kadar intizamli degil ama insanlari bir arada tutmayi basarabilen bir sistem var... Kanunun yaninda kanunsuzlugunda oldugu bir ulke fakat farkli bir sistem...

Kanunu gecelim....

Devlet: Toplu tasima yapmiyrem gardasim... ugrasamam...

Vatandas: eee needicegik peki?

Devlet: Al sana ucuz benzin ucuz araba... sen sag ben selamet!

Vatandas: He valla iyidir... Alirik suburban, 2 oda bir salon! Ama vergide cok olmasin haaa!

Devlet: Tamam tamam 80 dolar ver yeter yillik... Yeterki bi git basimdan isim gucum var... Silah satmam lazim, daha size petrol alacagiz ucuz... ohoo ugrasamam senle...

Vatandas: Buyuksun devlet baba!

Yani mantik bu aslinda araba olayinda kisaca...

Evler zaten bir cok yerde komedi... 5. elementten yapiliyor o ihtisamli mustakil evlerin bir cogu TAHTA!

EV kovaliyorum... Onu alabilirsem detayli anlatirim...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @semavi

Abi lokasyona göre çok değişiklik gösterebiliyor ama orta halli standart bir ev almak çok ütopik değil ben öyle gözlemledim, sen nasıl düşünüyorsun?

New jersey nin orta ayar yerlerinde müstakil evleri 300,000 dolar gibi rakamlara alabiliyosunuz. oturulabilir halde oluyor.

hatta bir tane condominium buldum. 2 oda 2 banyo ve temiz bir site 250 bin dolardı. Manhattan a 1 saatlik mesafede.

şuan bakıyorum Türkiyede bir ev almak için herhalde ömür boyu çalışmak lazım.

istanbulu kıyas alıyorum çünkü türkiyenin diğer şehirlerindeki iş imkanı ciddi manada az hatta bazı yerlerde yok desek abartmayız.

tahta süper yaa tren geçince ev sallanıyodu

birde çok hızlı merdivenlerden inersem yıkılcak gibi ses çıkıyo.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim baktigim evlerden bir tanesini fikir vermesi acisindan koyuyorum...

200-220 bin dolarlik bir ev rahatlikla isimi gorecek... Bakalim istedigimiz bolgede denk gelecek mi? Yoksa 100bine de var... Teklif verdik ama istedigimiz fiyata gelmedi henuz asagida ki ev...

2612 Hadley Circle, Sugar Land, TX 77478 - HAR.com
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaka gibi :S :S Bu ev burda 3 milyon TL

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla hocam ben de bakıyorum yıllardır fakat kafamıza ve bütçemize göre yer bulana kadar fiyatlar 2 katına çıktı.
    Köln popüler bir şehir,çok göç alıyor ve öğrenciler de çok,hal böyle olunca arz talebi karşılayamıyor ve fiyatlar patlıyor hala da devam ediyor.
    insanlar artık dışarıya doğru taşmaya başladı,merkez zaten uçtu ve evler çok küçük.
    Almanlar yeni yeni çocuk yapmaya başladığı için yeni evler daireler büyümeye başladı.
    ben artık evi geçtim, kafama göre muhitte 250bin € ya daire bulsam balıklama atlayacağım.
    galiba treni kaçırdık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki çocuklarınız ilkokul ortamı liseyemi gidicek?

ilk ve orta 7 puan almış lise 6

Birde teksas da ısıtma sistemi varmı evlerde? ben o tarafı pek bilmiyorum. Mesela california da ısıtıcı ve klima olmuyodu bir çoğu evde.

Benim kaldığım iki ev yağ ile ısınıyodu yani evin bir tankı vardı, her ay firma gelip tanker ile yakıt koyardı depoya kışın çok redline yaparsam gaz bitiyodu sonra montla uyumak zorunda kalmışlığım var.
    Konu said_ tarafından (30-01-2018 Saat 09:49 ) değiştirilmiştir.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim baktigim evlerden bir tanesini fikir vermesi acisindan koyuyorum...

200-220 bin dolarlik bir ev rahatlikla isimi gorecek... Bakalim istedigimiz bolgede denk gelecek mi? Yoksa 100bine de var... Teklif verdik ama istedigimiz fiyata gelmedi henuz asagida ki ev...

2612 Hadley Circle, Sugar Land, TX 77478 - HAR.com
    Valla sanslisin ki bolgede evler ucuz , ailem Ny'da Long Island'da yasiyor , zaten Ny piyasasi ortada birde ada daha da feci( 650.000 - 850.000 ) Turkiye fiyatlarini aratmaz ev fiyatlari ada icin konusursam .
    Kardesim Miami'de yasiyor 22. katta Aventura'da 2+2 350.000$

Kuzenim Pennsylvania'da 8 odali iki garajli evi 190.000$'a aldi .

Kredi skoru otursun low rate alin gecin ozaman bir masrafi olmuyo . Property Tax durumlari ne oralarda , Ny da hele ki bizim ada da nerdeyse kira parasi kadar veren yerler var ( aylik 800 - 1200 $ ) tabi burda evin durumu , cevre okullar vsvs etkenleri de var .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim çocuklar şu an elementary seviyesinde... Puan olarak bakmadım ama normalde high school buranın en iyilerinden bir tanesi olarak geçiyor...

Mahalle çevresi gayet sakin vergi oranı düşük...

Teksas'ta ev vergileri ciddi oranda... Bazı yerlerde bu 3.1 lere kadar çıkabiliyor O yüzden benim Bu baktığım ev birçok yere göre avantajlı aylık ödemelerde....

Çocuklarım da şu an bu okullara gittikleri için buradaki evlerden kovalıyorum elimden geldiğince...

Bence Burada evler gayet ucuz 200 250 bin dolar para değil... 1 dolar 1 TL mantı ile gitmek lazım
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler