User Tag List

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
276 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Rover 45 1.6 Clup

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar yazlik lastikleri 120 uzeri bir titresim oldugu icin garantiye yolladim test icin lastik sektorunde bu kadar dalavere varmiymis sasirdim neyse uzerine dusunce birazda tehditle 4 tane sifiriyla yenilendi lastiklerimiz ebadida farkli istedim sagolsunlar yardimci oldular 204/45/16 dan 205/50/16 ya gecis yaptik. Bir aylik surec sonunda lastikler geldi ve takildi konfor artti vurma kalmadi yarin guzel bi yikayip foto ve video cekme planim var bakalim.

ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüketici hakları vs mi şikayeti gerçekleşti ?
    İlk defa duyuyorum cidden
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüketici hakları vs mi şikayeti gerçekleşti ?
    İlk defa duyuyorum cidden
    Biraz uzun hikaye ama ozet geceyim. Lastigi N11 uzerinden aldim burda bayiye titresim var ilgilenirmisiniz dedim fabrikaya teste yollariz dedi tmm bnmde istedigim o 4 unu yollayin hangisi bozuksa o degissin caresine baksinlar dedim. Lastikleri verdim eve geldim ki karar maili benden once gelmiş lastiklerinizde bir sorun tespit edilemedigi icin garanti kapsami disindadir. o an kumpasa dustugumu anladim velhasil musteri hizmetlerini aradim verdigi cevap beyefendi lastikte bir ariza olsa alindigindan beri olur sonradn olusmaz oldu. Dedim ki kardesim bana sordun mu kac km dir bu sorun var diye sana kim soyledi sonradan oldgunu aldigimdan beridir var bu tmm iletelim dddiler.
    Ordan ankaradaki lastik satan bayiyi aradim durumu anlattim fabrika testi yapmadan hemen kusur yoktur karari cikti diye cevaba bakin abi ne fabrikasi ya bu lastikler yirtdisindan siparis cekilir ona gore gelir burda fabrika yk gozlerini korkutursan sosyal medya mahkeme diye iyi niyet garantisi adi altinda degisirler yoksa lastigini geri verirler dedi.
    Bende dedigi gibi yapilan testi test icin referans araliklarin ne oldugu bnm lastiklerimin ne degerde ciktiginin raporunu vermeleri gerektigi diger turlu kabul etmedigimi belirttim galiba yeterli korkuyu verdigim icin lastikler sifirlandi.
    Lastigi teslim alirken bana lastikleri on arka yaptin mi diye aptalca bi teklifte bulunan sahisa hani degismezdi 4 u birden dedigimde simdi sistemden kaynakli bla bla bla oldu sen bunu bize meydan okuma olarak lanse etme dedi 2021 mart uretimi lastiklerimi alip ciktim gulerek detayda daha cok sey var ama neyse
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Faik güle güle kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Faik güle güle kullan
    Sagolasin gokhan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar hayırlı Ramazanlar cümleten..
    Bugun sanayideydim arka amortisorleri civic yaylarıyla patlatmistik gecen yaz travers burclarida yırtılmıştı galiba iyice zivanadan cikti ki artik Rolling yaparken bi sag bi sol gezmeye basladi aracın arkası o yuzden bugün sanayide HONDA-ROVER ortak çalışma yaptik.

Civic ortak uretimt bir model oldugu icin
    Travers takozları
    Viraj denge demiri lastikleri
    Motor alt kulağı
    Arka amortisorleri kayseri içinde honda olarak bulup taktik.
    Sökmüşken fren hidroliginide yeniledik komple.
    Sonrasında Rot ayarina soktuk ama onlerin ebadi 195/50/15 arkalarin 205/50/16 oldugu icin tam anlamıyla ayar yapilamadigindan pazartesit yeniden ayar için gideceğim önlerinde jantlarini takip.
    Önler için 195/50/15 lastik almistim Rolling için
    Bu aksam eve dönüşte Rolling yaptigimiz yolda 60-180 km arasi gps suresi aldim 16 lari takip yeniden deneyecegim bakalim dış captaki buyumenin etkisi ne olacak.

Motor kulagini soldakini degistigimizde titresim azalmıştı şimdi sagida değişince titresim yine büyük ölçüde azaldi cok hoşuma gitti.

Arka amortisorleri civic için 3 tip cikti
    Eg Ek ve euro civic için önlerin hepsi tek tip olsada arkada farklar varmış bizimki euro civicle birebir cikti önce ies icin kyb bulmuştum ama olmadi euro civic monreo olarak bulunca nisbeten pahalida olsa aldim uzun yillar kullaniriz insalah.
    Son olarak Gps ile hizlanma suresinide ekliyorum diger denemeyide eklerim belki dış çapın performansa etkisi ilgisini çeken olur.
    Konu FaikYILMAZSOY tarafından (17-04-2021 Saat 06:42 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Roverin makus kaderi...
    merhabalar iki gün önce Ust silindir kapak contamiz 20k km de erkenden emekli oldu.
    Sansliydim ki Rolling esnasinda olmadi depoyu bitirmis son km leri acaba ne kadae daha gidecek diye kaplumbağa modunda iken conta işi birakti.
    Allahtan ki zaten yavasken yanasmak için iyice yavasladigimda fan sesi ile yukselmeye baslayan hararet cubugunu hemen farkettim, Ve stop ettim.

Ve Vaziyet bu şekilde ;

Bir daha marş basmadan çekici ile Sanayiye Çakır otoya arkadaşımın dükkanına çektirdim.
    Normalde Doğru konya ankara servisinin yolunu tutardim ama yanma odasina su vermemis olmasi ( hicbir tekleme sendemele olmadi ) sadece üst kapak contasinin yenilenmesi gerekecegini düşündüğümden ve çekici servislik ucreti sonrasi gidip almanın pana fazla pahaliya patlayacağı için Güvendiğim yere Emrullah ustaya teslim ettim.
    Tahminim yag ve su kanalinin birbirine açılması ve sicak suyun basınçla yagin icine dolduğu gömlek seviyeleri ve hararet gibi bi durumun olmadigi yönündeydi ki zaten su kapagini acıncada Fan a su degince fan hemen sustu yani su isinmadi araba hareret yapmadi sadece yagin içine su dolduguydu tahminim.

Ertesi gün haber geldi nitekim tahminim dogru çıktı.
    Ama bu conta iki yilda 20.000 km de nsil böyle çürüdü ne ustalar ne ben anlamadik. Normalde başka örnekler baktim 80.000 km kullanilan contalarin elostomer halkaları sapasağlamken bnm aracınki erimiş ya conta hatali ya antfriz kaynakli olduğunu tahmin ediyorum.

Akşamına karantinadayiz ) kötü denk geldi ama aracın basinda duramadim sokulurken goremedim takilirkende göremeyeceğim..

Conta markasinda yine Victor reinz e karar verdik parcalar ( üst kapak contası ve Kulbutor Contasi )ankara Rmg servisten geldi , Saplamalarimiz ve gömlek seviyelerimiz olmasi gerektiğini gibi.

Biraz araştırınca Kullanilan antfrizin markadan ziyade Roverin K16 motoru için asitlik seviyesini karsilayan urunler olmasi gerektigini öğrendim.

Roverlarin asitlik degerini karşılayan antfrizler

Castrol radicool SF yani kırmızı.saf

Castrol radicool mavi saf

Petrol ofisi süper antifriz mavi. Saf

Petrol ofisi süper antfriz mavi bulup koyabilirsin demi bide 1,5 lt antifriz gerisi saf akü suyu olacak.

Petrol ofisi hazır antrfriz

1,5 lt uzerine saf su

Daha once shell kirmizi - Gulf kirmizi ve Castrol mavi kullanmistik ama 3 er likte uzerine kalan su olarakti
    Bu kez 1,5lt Total organik antfriz ve kalani saf su olarak sogutma sivisini yenileyip yag olarak
    Motul 6100 10/40w konacak. Umarım sorunsuz sikintisiz gazlamaya devam edebilirim.
    Karantina sonrasi gorusmek üzere..

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle size, sonrasında arabanıza geçmişler olsun.

Sıkıntısız atlatın da süreci, arabadır yapılır

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.Zamansız gitmesi kötü olmuş.Sizin de bu durumu hemen farketmeniz güzel olmuş.Çok daha büyük masraftan kurtarmışınız.

Size de geçmiş olsun.İnşallah sorunsuz atlatırsınız.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Şanslıymışınız ki en az zararla atlatılmış.
    Ben de antifriz değiştireceğim. Genleşme kabında yazan “G12” antifrizin ne kadar önemli olduğunu anladım. Her kırmızı antifriz aynı değil demekki.

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun abi
    90's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle size, sonrasında arabanıza geçmişler olsun.

Sıkıntısız atlatın da süreci, arabadır yapılır
    Teşekkür ederim.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Zamansız gitmesi kötü olmuş.Sizin de bu durumu hemen farketmeniz güzel olmuş.Çok daha büyük masraftan kurtarmışınız.

Size de geçmiş olsun.İnşallah sorunsuz atlatırsınız.
    Çok teşekkür ederim sağolun.

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Şanslıymışınız ki en az zararla atlatılmış.
    Ben de antifriz değiştireceğim. Genleşme kabında yazan “G12” antifrizin ne kadar önemli olduğunu anladım. Her kırmızı antifriz aynı değil demekki.
    Bazi şeyleri tecrübe ederek öğreniyoruz yoksa antfrizin asitlik derecesi nereden gelirdi aklima teşekkür ederim.

Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun abi
    Sağolasın ortagim eksik olma.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karantina da ayrılıkta bitti )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çamuru kiri akıttık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faik şunda birde sunroof olaymış keşke

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faik şunda birde sunroof olaymış keşke
    Akşam ayni muhabbeti yaptik arkadasla ) standart sanruflu olmaliymis bunlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam ayni muhabbeti yaptik arkadasla ) standart sanruflu olmaliymis bunlar
    Kesinlikle dostum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Jant lastik ebat farkinin Hizlanma süresine etkisini ölçme işi Conta Vakamizdan ötürü yarım kalmıştı geçenlerde tamamlama fırsatı buldum.
    Buldum ama umduğumdan fazla Etkisi varmış performans a arada 60-180 km için yaklaşık 6 saniyelik bir fark çıktı
    Yol araçtaki yakit seviyesi asagi yukarı aynıydı sadece 10kg lik bi bebek koltuğu vardi ikinci denemede.

16 lar daha hafifte olsa Diş Çaptaki %9 lük değişim atmosferik 1.6 araç için bayağı birsey ifade ediyor tecrübe etmiş oldum. Meraklisi olursa fikir edinebilmesi amaçlı burada paylaşıyorum.

Rolling işlerine aklimdaki Son bir kaç denemeden sonra ara vermeyi planlıyorum bakalım durabilirsem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler