User Tag List

Sayfa 39/50 İlkİlk ... 29373839404149 ... SonSon
945 sonuçtan 723 ile 741 arası

Konu: BMW 520d ///Msport - LCI 2009

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklın yolu birdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç piyasası genel olarak durağan olmasına rağmen 3-5 aydır hala sacma bir şekilde yüksek. Şahsi düşüncem şuanlık eldekinin değerini bilme vakti sanırım en azından bir süre Bu yüzden dönüş yapmanıza sizin adınıza sevindim, E 60 da zamanının güzel araçlarından, 2008 veya 2009 yıllarında 4-5 ay kadar kullanmıştım Ancak E200ü deneyimleyip E60 ı tercih etmeniz biraz tuhaf açıkcası hemde 2021 amg paket biraz kedi uzanamadığı ciğere şey dermiş hesabı gibi olmuş açıkcası Her neyse güzel araçlarımızın kıymetini bilelim
    *Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.*

GP instgrm :@hotminics

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iogzhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç piyasası genel olarak durağan olmasına rağmen 3-5 aydır hala sacma bir şekilde yüksek. Şahsi düşüncem şuanlık eldekinin değerini bilme vakti sanırım en azından bir süre Bu yüzden dönüş yapmanıza sizin adınıza sevindim, E 60 da zamanının güzel araçlarından, 2008 veya 2009 yıllarında 4-5 ay kadar kullanmıştım Ancak E200ü deneyimleyip E60 ı tercih etmeniz biraz tuhaf açıkcası hemde 2021 amg paket biraz kedi uzanamadığı ciğere şey dermiş hesabı gibi olmuş açıkcası Her neyse güzel araçlarımızın kıymetini bilelim
    Kedi ciğer konusunda kişilerin alım gücünü hakkında bilginiz olmadan yakıştırma yapmanızda bana tuhaf geldi açıkçası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e60'da pek yeni bir şey yok.
    9 ayda 14.000 km yapıp, motorsiklete geçtikten sonra 3 ayda 800 km yapmamışım bile, bakımına 200 km kala artık yapayım dedim.

öncelikle araç yetkili servis bakımlı olmaya devam etsin istedim, kosiflerden fiyat aldım, Yağ + yağ filtresi + mazot filtres + polen filtresi için 2500 TL dediler.
    K&N kutu içi filtrem olduğu için temizleme kitini de almıştım, hava filtresi ekstra bir ücret doğrumuyor.

2500 tl duyunca hayırlı işler dedim. @Deniz. gel halledelim haftasonu dese de, liftimiz olmadığı için Deniz'in evden malzemeleri indir, arabayı kaldır krikosunu koy vs. brom çok hırpalandığı için onu hiç yormak istemedim.

Sanayide 100-150 liraya takarlar hepsini dedim, malzemeleri topladım.

Motul Engine Clean ile başladım.
    Yağ olarak Motul 8100 X-Clean Efe tercih ettim.
    Mazot ve yağ filtresinde Bosch tercih ettim.
    Polen filtreleri e60 da iki adet olduğu için çifti 200-300 liralara geliyordu, BSG marka sanırım yerli üretimler çifti 70 liraydı hem de karbonlu.
    Kış sıcak geçiyor, ilkbahar yolda, motorsikletin tepesinden inmiyorum, arabayla yol yaptığım da yok, şu BSG'ye bir şans vereyim bakayım 2-3 ayda koku buhar vs yaparsa atarım 300 liralık mann/bosch tercih ederim dedim, şimdilik BSG aldım, deneme aşamasındayım.
    V kayışım ses yapıyordu, onu en kalitelisi olan Continental marka tüylü kayış olarak tercih ettim.

Bunların hepsini taktırmak için sanayide bir özel servise gittim, standart bir bakım işlemi olduğu için kısa sürdü, karşılığında 250 TL işçilik alınınca gözlerim yuvasından fırladı açıkçası. Sanayi gerçekten kabus gibi olmuş, 100 liraya kimse eline tornavida almıyor derdim, şimdi o da bitmiş, 250 TL fix menü, bahşiş atmak min 50 TL. hayırlısı bakalım biz bu gidişler @Deniz. lift de alıcaz ya allah biliyo

K&N Recharger Kit ile Hava filtresi temizliğini de kendim yaptım, 14.700 km'de filtreden çıkan pisliğin tarifi yoktu. 7-8 binde bir temizlemeyi düşünüyorum.

E60'ı satmayı hiç düşünmüyorum, hatta çok yakın arkadaşım 2021 Model Mercedes E 200d Amg paket aldı, 2 kere kullanma fırsatı buldum ve e60'ımın değerini anladım.

900.000 TL 'lik bir arabada ilk başta göze çarpanlar , 2tane kocaman ipad görünümlü kadran , burmeister ses sistemi, vakumlu kapılar, elektrikli bagaj, led farlar, ambiyans aydınlatmalar

e şimdi bakıyorum benim arabam 250.000 civarı;
    -15 lira versem burmeisterin içinden geçecek ses sistemi yapılır mı, yapılır. ama ben arabada arka fon müziği olarak müzik dinliyorum benim için manası yok geçiniz.
    -vakumlu kapı ? çok şükür elim kolum yerinde kapıyı kapatmama engel bir durum yok , 5 lira verince e60'a da takılıyor vakum ama niye takayım?
    -elektrikli bagaj, evet hayatı kolaylaştıran bir donanım, 3-4 liraya o da yapılıyor , hiç ihtiyaç duymadım.
    -led farlar , kesinlikle çok güzel aydınlatıyor , e60'a naparsan yap o aydınlatmayı alamazsın.
    -kadranlar ve orta ekran, kesinlikle aşırı karışık, hatta kemikleşmiş E serisi müşterisi dayılar için tam bir sorun yumağı, yola mı bakayım kadran mı kurcalayayım hiç bilemedim, ben dokunmatikten çok tuşlu sistemi seven adamım, beni hiç cezbetmedi.
    -ambiyans aydınlatma işini bir sürü firma her türlü araca orijinali gibi yapıyor, seveni de çok , özellikle mercedesteki renkler aşırı cırtlak , pavyonda gidiyorum havası veriyor, sevemedim.
    -araba 2021 model 160 küsür beygir, benim arabamdan yavaş, kapıları vakumlu kapıyı kullanmadan kapattığında w211 ve w212 'deki tokluk hissini hiç alamadım, e60 daha tok geldi açıkçası.
    -arabada 19 jant vardı, amg paket. lastik havaları showroom çıkışı 41psi idi o şekilde kullandım, inanılmaz sertti, 12 yaşındaki e60 m paketin d.şağını yesin dedim, daha sonra arkadaşım olması gereken 38 psi 'a düşürmüş, başka bir gün tekrar kullandım , evet yumuşamış ancak bir mercedes E 'ye hiç yakışmayan bir sertliği var kısa kasislerde. Başka arabada belki biraz kabul edilebilir ama Mercedes E serisinde kabul edilemez, bunun bir sonrası S çünkü, konforun son noktası, burada bende çok büyük eksi puan aldı.

bunları görünce, 650.000 daha para verip koca bir hiç alınabildiğini görünce canım e60'ım iyi ki almışım dedim.

artılarına gelelim;
    motor inanılmaz sessiz, şaka gibi sessiz bir dizel , ki sıfır km henüz rodajı bile bitmemiş, yağı değişmemiş hali ile motor çalışırken hem dışarıda, hem içeride çalıştığını anlamanız imkansız. ve bunu kaput altı yalıtımlarla falan yapmıyor, kaputu açınca yalıtım namına çok bir şey yok, motorun kendi karakteri aşırı sessiz, buna bayıldım.

direksiyon hissi güzel, yumuşak his sevenler için mükemmel denilebilir. bir de direksiyonu tam sağa tam sola çevirince resmen arabanın burnunu durduğu yerden 10cm köşeye çeviriyor , mercedeslerde hep vardır bu özellik ama yeni kasa E'de inanılmaz olmuş, girip çıkamayacağın park yeri yok gibi hissettiriyor.

9gtronic şanzıman inanılmaz, tek kelimeyle kusursuz , çok akıcı gidiyor, araba gidiyor mu süzülüyor mu anlamıyorsunuz , gerçekten çok beğendim.

neyse Mercedes E testi de yazmış olduk burada, özet olarak E60 hojdır , güzeldir , iyi ki almışım, satmayı da düşünmüyorum, bakımını yap, uzun yolda bin geç arabası oldu şehir içi artık araba kullanılamaz halde olduğu için motordan devam.
    selamlar.
    konunuza hakimiz ailecek severek takip ediyoruz
    sanıyorum bir önceki bakımda certec kullanmıştınız.bu bakımda flush yapmanızın sebebi nedir.?
    yüksek km lerde motor içi için sıkıntılı olabileceği söyleniyor.Siz ne düşünüyorsunuz.?
    Konu janet tarafından (17-02-2021 Saat 09:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ................................
    Konu wolkanku tarafından (07-03-2024 Saat 14:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kedi ciğer konusunda kişilerin alım gücünü hakkında bilginiz olmadan yakıştırma yapmanızda bana tuhaf geldi açıkçası.
    Arkadaşımızın paylaştığı yazıyı okuyup konuya yorum yapmayıp bana cevap vermeniz ve böyle birşeye dikkat cekmeniz hoş değil. Belli ki yanlış anlamışssınız. Konuya verilen cevabın içinde ki ''esprili deyim'' olarak söylendi o cümle
    Ben arkadaşımızı tanıyıp bilmem insanların alım gücünüde genel olarak araç ile değerlendirmek yanlış olur. Aksi taktirde alım gücü yüksek olup araç almayan insanlarda var veya alım gücü yüksek olup doblo ya binen insanlarda vs bu yüzden doğru olmaz oraya dikkat cekmemiz.
    Zamanının gündelik binilecek güzel araçlarından olduğunu hatta günümüzün araçlarının bir kısmından da iyi olduğunu söyleyeyim fakat 2021 E200d amg ve emsalleri değil bunlar
    Kimse yanlış anlamasın lütfen.. Yukarıda bahsettiğim gibi hepimiz araçları kendimize göre güzel terciht etmişiz sonuçta.. hepimiz güzel günlerde binelim
    *Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.*

GP instgrm :@hotminics

sweatcaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MasAllah ici joystick vs cok guzel 🧿
    34 KPT 60 e93 M3
    34 KPT 20 Ek4 Vtec VTI (track only)

Passed = KPT 01 Ek4 Vtec VTI / KPT 51 Ap2 s2000 / KPT 60 Ap2 s2000

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesadüfen denk geldim,zevkle baştan sona okudum.
    zamana emeğe imrendim ve keşke bende bu kadar vakit ayırabilsem dedim.

far temizliğine benimde ihtiyacım var

bu arada sessiz dizel mi olur ya hiç özenmedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla zevk ile okuyoruz, yeni paylaşım gelse de takip etsek diyoruz. Maşallah Allah kaza bela vermesin. E60 da genelde yurtdışında joystick ama F1'li vites topuzları var, aynı F10 ve F30 gibi. Bir sonraki proje o vites topuzu ve makyajlı kasanın F1 kulakçıkları olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumunuz için teşekkür ederim.

Sanırım siz SAT diye geçen sports auto transmission opsiyonunu diyorsunuz, eğer oysa gerçekten çok başarılı ama hem çok bir şey katmıyor, hem de fiyatı çok pahalı.

biz @Deniz. ile f30 'lardaki kulakçıkları benim arabaya entegre etmeyi düşünüyoruz, projelendirme aşamasında kendisi
    EGR ve DPF temizliği yaptırmayı düşünüyor musunuz? Konuya baktım benim olsa napardım diye yapacak bir şey bulamayınca bu geldi aklıma

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e60'da pek yeni bir şey yok.
    9 ayda 14.000 km yapıp, motorsiklete geçtikten sonra 3 ayda 800 km yapmamışım bile, bakımına 200 km kala artık yapayım dedim.

öncelikle araç yetkili servis bakımlı olmaya devam etsin istedim, kosiflerden fiyat aldım, Yağ + yağ filtresi + mazot filtres + polen filtresi için 2500 TL dediler.
    K&N kutu içi filtrem olduğu için temizleme kitini de almıştım, hava filtresi ekstra bir ücret doğrumuyor.

2500 tl duyunca hayırlı işler dedim. @Deniz. gel halledelim haftasonu dese de, liftimiz olmadığı için Deniz'in evden malzemeleri indir, arabayı kaldır krikosunu koy vs. brom çok hırpalandığı için onu hiç yormak istemedim.

Sanayide 100-150 liraya takarlar hepsini dedim, malzemeleri topladım.

Motul Engine Clean ile başladım.
    Yağ olarak Motul 8100 X-Clean Efe tercih ettim.
    Mazot ve yağ filtresinde Bosch tercih ettim.
    Polen filtreleri e60 da iki adet olduğu için çifti 200-300 liralara geliyordu, BSG marka sanırım yerli üretimler çifti 70 liraydı hem de karbonlu.
    Kış sıcak geçiyor, ilkbahar yolda, motorsikletin tepesinden inmiyorum, arabayla yol yaptığım da yok, şu BSG'ye bir şans vereyim bakayım 2-3 ayda koku buhar vs yaparsa atarım 300 liralık mann/bosch tercih ederim dedim, şimdilik BSG aldım, deneme aşamasındayım.
    V kayışım ses yapıyordu, onu en kalitelisi olan Continental marka tüylü kayış olarak tercih ettim.

Bunların hepsini taktırmak için sanayide bir özel servise gittim, standart bir bakım işlemi olduğu için kısa sürdü, karşılığında 250 TL işçilik alınınca gözlerim yuvasından fırladı açıkçası. Sanayi gerçekten kabus gibi olmuş, 100 liraya kimse eline tornavida almıyor derdim, şimdi o da bitmiş, 250 TL fix menü, bahşiş atmak min 50 TL. hayırlısı bakalım biz bu gidişler @Deniz. lift de alıcaz ya allah biliyo

K&N Recharger Kit ile Hava filtresi temizliğini de kendim yaptım, 14.700 km'de filtreden çıkan pisliğin tarifi yoktu. 7-8 binde bir temizlemeyi düşünüyorum.

E60'ı satmayı hiç düşünmüyorum, hatta çok yakın arkadaşım 2021 Model Mercedes E 200d Amg paket aldı, 2 kere kullanma fırsatı buldum ve e60'ımın değerini anladım.

900.000 TL 'lik bir arabada ilk başta göze çarpanlar , 2tane kocaman ipad görünümlü kadran , burmeister ses sistemi, vakumlu kapılar, elektrikli bagaj, led farlar, ambiyans aydınlatmalar

e şimdi bakıyorum benim arabam 250.000 civarı;
    -15 lira versem burmeisterin içinden geçecek ses sistemi yapılır mı, yapılır. ama ben arabada arka fon müziği olarak müzik dinliyorum benim için manası yok geçiniz.
    -vakumlu kapı ? çok şükür elim kolum yerinde kapıyı kapatmama engel bir durum yok , 5 lira verince e60'a da takılıyor vakum ama niye takayım?
    -elektrikli bagaj, evet hayatı kolaylaştıran bir donanım, 3-4 liraya o da yapılıyor , hiç ihtiyaç duymadım.
    -led farlar , kesinlikle çok güzel aydınlatıyor , e60'a naparsan yap o aydınlatmayı alamazsın.
    -kadranlar ve orta ekran, kesinlikle aşırı karışık, hatta kemikleşmiş E serisi müşterisi dayılar için tam bir sorun yumağı, yola mı bakayım kadran mı kurcalayayım hiç bilemedim, ben dokunmatikten çok tuşlu sistemi seven adamım, beni hiç cezbetmedi.
    -ambiyans aydınlatma işini bir sürü firma her türlü araca orijinali gibi yapıyor, seveni de çok , özellikle mercedesteki renkler aşırı cırtlak , pavyonda gidiyorum havası veriyor, sevemedim.
    -araba 2021 model 160 küsür beygir, benim arabamdan yavaş, kapıları vakumlu kapıyı kullanmadan kapattığında w211 ve w212 'deki tokluk hissini hiç alamadım, e60 daha tok geldi açıkçası.
    -arabada 19 jant vardı, amg paket. lastik havaları showroom çıkışı 41psi idi o şekilde kullandım, inanılmaz sertti, 12 yaşındaki e60 m paketin d.şağını yesin dedim, daha sonra arkadaşım olması gereken 38 psi 'a düşürmüş, başka bir gün tekrar kullandım , evet yumuşamış ancak bir mercedes E 'ye hiç yakışmayan bir sertliği var kısa kasislerde. Başka arabada belki biraz kabul edilebilir ama Mercedes E serisinde kabul edilemez, bunun bir sonrası S çünkü, konforun son noktası, burada bende çok büyük eksi puan aldı.

bunları görünce, 650.000 daha para verip koca bir hiç alınabildiğini görünce canım e60'ım iyi ki almışım dedim.

artılarına gelelim;
    motor inanılmaz sessiz, şaka gibi sessiz bir dizel , ki sıfır km henüz rodajı bile bitmemiş, yağı değişmemiş hali ile motor çalışırken hem dışarıda, hem içeride çalıştığını anlamanız imkansız. ve bunu kaput altı yalıtımlarla falan yapmıyor, kaputu açınca yalıtım namına çok bir şey yok, motorun kendi karakteri aşırı sessiz, buna bayıldım.

direksiyon hissi güzel, yumuşak his sevenler için mükemmel denilebilir. bir de direksiyonu tam sağa tam sola çevirince resmen arabanın burnunu durduğu yerden 10cm köşeye çeviriyor , mercedeslerde hep vardır bu özellik ama yeni kasa E'de inanılmaz olmuş, girip çıkamayacağın park yeri yok gibi hissettiriyor.

9gtronic şanzıman inanılmaz, tek kelimeyle kusursuz , çok akıcı gidiyor, araba gidiyor mu süzülüyor mu anlamıyorsunuz , gerçekten çok beğendim.

neyse Mercedes E testi de yazmış olduk burada, özet olarak E60 hojdır , güzeldir , iyi ki almışım, satmayı da düşünmüyorum, bakımını yap, uzun yolda bin geç arabası oldu şehir içi artık araba kullanılamaz halde olduğu için motordan devam.
    ailede kardeşim bindiği f10 525xdrive satıldıktan sonra önce g30 520i,sonrasında da 0 km e200d(amg olmayan exlusive pkt)alıp kullandı.Tabi bu periyotta bu araçlara bende bindim,bmwyide kullandım.Tamamen objektif konuşmak gerekirse yeni e ve 5 paralarının arabaları değil.Teknoloji ve güne ayak uydurmak bu iki arabanında herzaman yaptığı işler zaten.En önemlisi artık bir d serisi araç passat vb.bu araçların yürüyenine yakın konfor sunabiliyorlar.Şu an 1milyon verip bu araçların 0 km olanlarını almak bana çok enteresan geliyor.Tamam e60 eskidi iyice,biraz geride kaldı.Fakat 350-450 bandında iyi bakılmış bir 525xdrive en ideal seçim olabilir.Hem üst kasaların teknolojilerine yakın özeliklere sahipler,hemde çok para vermiyorsun.g30 5 serisi şase özeliklerinden dolayı e60 5 serisine yakın bir araç,fakat ideal motor seçeneği 530i,o da 2litre mevzusundan dolayı uçuk fiyatlarda.e serisi iç ambiyans olarak çok elit gözüküyor fakat arka kısmı ve yürüyenini çok beğenemedim.1.6litrelik dizel motoru çok verimli,az yakıyor fenada gitmiyor.Özetle eğer e 60 dan vazgeçilip,premium bir araç alınacaksa f10 5 serisi en optimal araç.Diğerleri ambiyane tabirle sırf hava.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah bayağı emek var,kazasız belasız kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnstagramda ankette hayır verenlerden biri de bendimAma ne yalan söyleyeyim cidden iyi durmuş güle güle kullan.Arabanın renginin jantı bu renkmiş onu da anlamış olduk beyefendi kişiliğinin yanında kaslı olmuş.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Spacerlessness muhteşem bir hissiyat, hem görüntü hem de ebat oturunca

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müthiş olmuş, tek beğenmediğim tarafı plakası 3 harf 3 rakam göz tırmalıyor sadece.
    Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler