User Tag List

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
132 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Hayatıma Mini bir dokunuş

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Instagramdan takipteyim, carbonlar çok kaliteli ve şık durmuş yapanın eline senin kesene sağlık
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    carbon detaylar çok yerinde ve şık olmuş daha da yakışıklı olmuş maşallah mini'ye
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En iyisini hakediyorsun kazasız belasız kanka😊
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neredeyse 1 buçuk sene olmuş son güncellemeyi yapalı konuda...
    Bu sene zarfında fazla değişiklik olmadı zaten zaten fakat geçtiğimiz ay ufak bir problem yaşadık. Mini'lerin çok sevdiği termostat meselesi ile yüzyüze geldik. Contasıydı kaçağıydı derken hal böyle olunca da açıkçası içim de rahat etsin diye komple bir revizyon işlemine giriştik.
    Teknik anlamda sıfırlandık diyebilirim. En ince ayrıntısına kadar bütün kontroller yapıldı, değişmesi gereken ne varsa değiştirildi, bakımları yapılması gereken yerler bakımdan geçti.
    Elimiz değmişken görsel olarak yapılması gerekenleri de yapalım dedik.
    Ön kaputumuzda bi iki gözüme batan çizik ve kuşlardan anı kalan boya yanıkları mevcuttu. Ön ve arka tamponda park sensörüne sahip olmayan veya sahipse de nasıl çalıştığının mantığını kavrayamayan sürücülerden kaynaklı olan çizikler vardı.
    Gözüme batıyordu bu durum, bu parçaları boyattım. Karbon parçalarda vernik atma problemleri olmuştu. Bu parçalarda tekrardan verniklendi.

Bu işlemlerden sonra bantlı geçen 1-2 gün oldu tabi

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi daha doğrusu göremediğiniz gibi desem daha doğru sol far yıkama kolunun kapağı sırra kadem basmayı tercih etmiş. Bizde gidene kal demek olmadığından yeni gelenine hoşgeldin dedik.
    Evin otoparkında da montajını hemen yaptık.

İç kapı açma kollarında düz kağıt sticker'dan eskitilmiş görünümlü union jack çıkartmalar vardı. Hava koşullarına bağlı olarak ara sıra uçlardan kalkmalar dalgalanmalar oluşuyordu.
    Bu kağıt stickerları çıkarttık yerine damla stickler yapıştırdık. Yeni yapıştırdıklarımız daha temiz ve derli toplu oldu.

Sanırım paylaşmamışım daha önce geçen zaman zarfında union jack kırmızı zeminli stop lambaları takıldı, arka görüntü benim için tamamlandı.

bu arada konuda bahsi geçmişti ilave far takımı alındı, önümüzdeki hafta içinde montajı yapılacak.
    Aynı zamanda sol sis farında ufak bir çatlak olduğu için o da sağlam olanı ile değiştirilecek.

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön panjura takılan sis lambaları hoşuma gidiyor belki onlardan alırım

Ön panjur için S logosu da aldım. Normalde ana panjura montaj yapılan bir logo ancak oraya ilave farlar gelecek diye bu şekilde asağı monte etmeyi düşünüyorum.
    Ne de olsa Mini, Not Normal.

Bu arada ön kaput logosu da yenilenecek, o da isyan bayrağını çekerek siyah mini logolu bölümünün yok oluşu ile gemiden ayrılanlar arasında.
    İlave far montajı için kaportacının yolu tutulduğunda tek kapılı otomobillerin vazgeçilmezi ufak tefek gamzelerimiz için göçük düzeltme işlemleri yapılacak.
    Fren kaliperleri biraz daha hareket katacak bir renge boyanacak.
    Tamamlandığında seramik kaplama ile devam eden yayın akışını gelecek günlerde ne bekliyor ben de bilmiyorum.
    Şu an güncel halinden birkaç fotoğrafla sizleri baş başa bırakıyorum...

'06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu araca hastayım mslh

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam scoop orjinal carbon sanırım ama ön panjur çerçevesi de orjinal karbon mu kaplandı yoksa sticker gibi birşey mi ?
    Ben de yaptırmayı düşünüyorum, merak ettim @Berk007

Araç çok güzel olmuş maşallah, sadece jant istiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı antuarri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam scoop orjinal carbon sanırım ama ön panjur çerçevesi de orjinal karbon mu kaplandı yoksa sticker gibi birşey mi ?
    Ben de yaptırmayı düşünüyorum, merak ettim @Berk007

Araç çok güzel olmuş maşallah, sadece jant istiyor
    selamlar. İkisi de orjinal karbon fakat panjur cercevesi cervceve uzerine karbon kaplama diye hatırlıyorum kalip alınıp da yapılmadı. Carbonworks yapmıştı.
    Jant isine bakacağız
    Teşekkür ederim ����

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nihayet terzi kendi söküğünü dikmiş
    ilk sayfalardan beri karnıma ağrılar girdi nerde hd fotolar diye
    maaşallah allah nazarlardan saklasın
    gayet az bulunur gayet özellikli mgayet dikkat çekici ve gayet dolu , maaşallah
    renkler , aksesuarlar , döşeme , karbonlar falan hepsinin uyumu harika

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık. Herşey kararında olmuş, göze batan bişey göremedim ben
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nihayet terzi kendi söküğünü dikmiş
    ilk sayfalardan beri karnıma ağrılar girdi nerde hd fotolar diye
    maaşallah allah nazarlardan saklasın
    gayet az bulunur gayet özellikli mgayet dikkat çekici ve gayet dolu , maaşallah
    renkler , aksesuarlar , döşeme , karbonlar falan hepsinin uyumu harika
    Eyvallah çok teşekkür ederim
    ama yine tam dikebilmiş sayılmam, telefon çekimi hep bunlar..
    Bi ara makina ile hem gündüz hem gece girişeceğim o işe.

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Herşey kararında olmuş, göze batan bişey göremedim ben
    Çok teşekkürler.

Bir güncelleme daha yapalım yorumları yanıtlamışken; araç göçük düzeltmeler, ilave far montajı, sis farı değişimi için kaportacıya teslim edildi.
    Birkaç gün sonra daha derli toplu halde yuvasına dönecek diye bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah abi minin yeri bende ayrı elit duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet... kaldığımız yerden devam edelim..
    Kapılardaki bütün göçükler düzeltildi, araba daha derlenip toplandı.
    İlave far kiti montajı yapıldı..çatlak olan sis lambası değiştirildi.
    Dış Plastik aksam elden geçmeli ona bakacağız...
    Dış tarafta istediğim görüntüyü çok büyük ölçüde yakalamış oldum son güncellemeler ile. bundan sonrasi keyfe keder kaliteli bir jant takımı olabilir aklıma başka bir şey gelmiyor...
    Fırsat bulduğumda yakın zamanda seramik kaplama, far temizleme ve iç mekan detaiing için aracı teslim edeceğim. bu işlemler yapılılırken kaliperler boyanacak, ön alt panjura S logo montajı yapılacak ve iç mekanda ayak ve koltuk altı aydınlatma ambiyans ışıkları takılacak.
    Bütçe durumlarını ayarladığımda da ekran taktırmak planlarım arasında, içeriyi biraz daha teknolojik hale getirmek ve görsel olarak da yeni model havası vermek için başarılı olacağını düşünüyorum.
    Rodajımızın bitmesine az bir zaman kala son durum aşağıdadır...

Konu Berk007 tarafından (31-05-2022 Saat 23:00 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başka işlerle uğraşmaktan hanım kızımıza pek zaman ayıramamıştım.
    Bu hafta biraz ilgilendik kendisiyle, ufak tefek nazlanmaları olmadı da değil tabi ki. (maalesef)
    bakım için genel yapılan kontrollerde valvetronic'in yavaştan emekliye ayrılma isteğini gördük, kendisine eyt vurdu ve emekli ettik. Bu durumda Valvetronic sıfırlanmış oldu.
    Sonrasında Mini'lerin klasik hastalığı yüksek basınç pompası üst devirlerde tam randımanlı çalışmamaya başladığından dolayı sıfırı ile değiştirildi.
    Hazır el değmişken yine thp klasiklerinden hali hazırda kullandığımız NGK bobin setimiz de yerini Delphi bobin setine bıraktı.
    Aracın üzerindeki Michelin PS4'ler converse kıvamına geldiği için yerine Continental Premium Contact 7 lastik takımı siparişi verildi.
    Görsel olarak 3. stop lambası kırıktı ve ledleri yanmıyordu. Yenisi yurtdışı siparişi olarak geçildi. 10 güne gelir tahminimce, eski ve yeni halini before after olarak eklerim.

Bunun haricinde bi üst mesajımda yazdıklarımdan pek birşey yapamadım. S logosu montajı yapıldı. kaliperleri boyatamadım bir türlü. ambiyans ışıklarımız geleli çok oldu ama hala bagajda takılmayı bekliyor. Yaz öncesi bir pasta cila gerekecek, ***** mevsimi geliyor
    O kadar göçük düzeltme yaptırmama rağmen, hayvanların eğitildiği ama insanların yeteri kadar eğitelemediği ülkemizde yeteri kadar insanlıktan nasibini almamış birinin kapıyı açması ile tekrar nur topu gibi bir göçüğümüz oldu. tekrar düzelttirir miyim bilmiyorum.
    Düşündüğümden hariç parça değişimleri çıkmasa idi jant takımı da bu ayki planlarım arasındaydı ama nasip değilmiş. beklemeye devam.
    Güncel halimiz böyle...

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel görünüyor. Mekanik olarak biraz uğraştırmış olsa da kafanız rahat binersiniz artık. güzel günlerde kullanın.
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa bir bekleyişin ardından yeni lastiklerimiz ('23 tarihli) geldi, montajı yapıldı.
    Rot balans kamber vs bütün ayarlar da güncellenmiş oldu.
    Üzerinden çıkan Michelin Pilot Sport 4 lastikler zaten kötü durumdaydı, onlardan sonra Continental Premium Contact 7 modelinde ilk hissettiğim konfordaki artış oldu ki Mini sertliğine göre güzel bir his

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    r59 çok keyifli kasa maşallah miniye hiçbir şey yapmasan bile kesinlikle bir şeyler yapıyorsun öyle bir araba zevk meselesi tabi ama şu ingiliz stopları bir türlü sevemedim :l

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakışıklı kardeşime kazasız belasız maşallah
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ham Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    r59 çok keyifli kasa maşallah miniye hiçbir şey yapmasan bile kesinlikle bir şeyler yapıyorsun öyle bir araba zevk meselesi tabi ama şu ingiliz stopları bir türlü sevemedim :l
    Hiç aklımda yokken aldığım R59 ile kısa sürede aşk yaşamaya başladım gerçekten. Aldığımdan beri geçen süreçte de her ne kadar masraflı olsa da araç baya iyi bir noktaya geldi. Bu masrafların büyük çoğunluğu mecburiyetten oldu tabi ki.
    Beyin değişti, komple motor yapıldı, valvetronic, yüksek basınç pompası, iki kez bobinler vs.vs.. bir Mini'nin arıza çıkaracağı her konu yaşandı
    Aksesuar olarak çok bir ekstra ekleyemedik tabi bunları yaşayınca. İngiliz stoplar düz kırmızı olduğu için benim çok hoşuma gidiyor ve görüntüyü daha üst donanım gibi gösterdiğini düşünüyorum. Siyah zemin olanları hiç beğenmiyorum ve sevmiyorum mesela. Kırmızılar daha OEM bir hava katıyor.
    Sinyal verirken ve dörtlüler yanarken de kayar ledler eğlenceli gözüküyor, Mini'nin ruhuna uygun oluyor bence.

Alıntı gökan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakışıklı kardeşime kazasız belasız maşallah
    eyvallah bro

Bu arada konuya yazarken elimdeki bir bilgiyi de paylaşayım R59lar ile ilgili.
    R59 üretim adetleri ve versiyonları bu şekildeymiş:

Yani bir noktada limitli denebilir bu kasa için, bizim kızımız da dünyada üretilen 12.597 adetten bir tanesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boş durmuyoruz, adım adım hedefler doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz.
    Geçtiğimiz günlerde lastiklerimizi yenilemiştik. Lastikler yenilenirken jantların replika olması jant arayışımızı hızlandırdı.
    Açıkçası gönlümde bronz renkli Sparco Assetto Gara modeli vardı ama sarı sitede gezerken orjinal BBS jantlar gözüme ilişti.
    Satıcı arkadaş da titiz birisi olunca içime iyice sindi. Jantların ilk fotoğraflarını gönderdi.

Açıkçası aklımda olan bir model olmamasına rağmen hem OEM JCW jantlarına benzemesinden hem de orjinal olmalarından dolayı beklemek istemedim.
    Ortak noktada anlaşınca alışverişimizi yapmış olduk.
    Arkadaş jantları gönderdi ama benim aklımda acaba arabaya sığacak mı sorusu dolanmaya başladı.
    Teslim aldığımda lego yapar gibi arabaya yükledim

Sanayide geçen tam bir günün ardından jantların montajını tamamlayabildik ve aşağıdaki görüntüye ulaştık.
    Tek sıkıntım jantların siyah olması. Siyah jant çok fazla sevmiyorum. hem modelin hatlarını kapatıyor hem bakımı daha zor.
    Ama bir süre bu renkte kullanacağım. Ne zamanki çizikler arttı boya ihtiyacı doğdu o zamanın psikoliojisine göre bir renk tercihi yaparak boyatacağım.

Bu arada daha önceki postta yazdığım 3.stop lambamız da ulaştı. İyi ki de ulaşmış çünkü üzerindeki sanki evde kendi imkanlarınla yapılmış bir parça haline dönmüştü.
    Bir de muhteşem ustaların yaptığı dokunuşları stobu söktüğümüzde gördük. Japonlar yapıştırmalar, soketi kesip, mühendislerden daha iyi bildikleri için kablolarla yapılan atraksiyonlar... Ramazan günü ve Kadir gecesi olması münasebeti ile şartlar dahilinde kulaklarını çınlatabildim bu arkadaşların.
    Neyse ki buradaki çıraklar o ustaların yaptığı işi düzelttiler. Soket alıp yapılan işlemleri orjinal haline en yakın olabilecek duruma getirdik ve montajı yaptık.

takılmış halinin fotoğraflarını acele ile çekmemişim.
    zaten araba da kirli olduğu için pek fotoğraf çekmek de içimden gelmedi.
    Güzelce yıkanıp temizlendikten sonra fotoğraflarını da güncelleyeceğim.
    Şu an eksik olarak pek birşey kalmadı. Karbon parçalarda klasik vernik atma, çatlama problemleri oluyor hava değişimlerinden ötürü. Görsel olarak bir sonraki aşamada ona el atacağım ama acelem yok.
    Eylemlerimiz devam edecek...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler