User Tag List

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
160 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Opel Astra F Hatchback Automatic

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet konuya biraz renk gelsin. Kendime dün izin yazdım. Hanımla ikimiz evle ve ufak tefek gıldırgıcık malzemelerle uğraştık. Fırsat bulmuşken arabanın malzemelerini de toparladım. Öncelikle size orjinalliği sevdiğimi ve aracı alırken bu tür parçaların aracı almamda büyük etki ettiğini söyleyeyim. Orjinal teybimiz. Aracı orjinaline çevirme planlarım var yıllar sonra. O zaman için saklıyorum.

Bu da buzdolabı poşetinde sakladığım kullanma kılavuzumuz. Bulunmaz 2 adet hint kumaşımız bu nadide parçalar diyebilirim.

Sonrasında aracın malzemelerinin ve ufak tefek takımlarımın olduğu dolabımı düzelttim. Görmüş olduğunuz şişeler boş şile koleksiyonum. İçine cila, lastik parlatıcı, apc vs. ürünler dolduruyorum. Dükkandaki elemanlar sağolsun 2 günde bir camsil aldığımız için boş şişe sıkıntım yok.

Dolabı düzeltirken kampanalardan arta kalan boya ve verniği buldum. Gözüme takılan krikoya giriştim. Altına çok az kalan siyah boyayı astar gibi kullandım. Sonrasında 2 kat da gri boya attım. Tam işler bitmişken krikonun sapı kaydı boyası çıktı ama olsun eski halinden bin kat iyi oldu diyebilirim. Hidroliğini tamamladım. Krikomuzu tekrar kaldırdım.

Önümüzdeki cumartesi günü için döşemeciden randevu alındı. Direksiyon tekrar kaplanacak. Orjinale yakın birşey istiyorum. Ancak yenilendiği de belli olsun istiyorum. Dikiş rengi için fikirlerinize açığım. Derisi ise orjinaldeki gibi deliksiz deri olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya biraz hareket gelsin. Oto yıkamacılara oldum olası ısınamadım. Bu yüzden de hep aracımı kendim yıkıyorum ama araca henüz boya koruma yapmadım ve bayağı yorgun hissedince aracı yeni açılan Autoclub bayine götürdüm. Sahibi ile tanıştık. Sohbet ettik. Arkadaş olduk. Sonrasında araca detaylı bir yıkama yaptık. Bir de hızlı cila attım üzerine. Güzel de yıkanınca içime sindi. Boya korumaya kadar oraya yıkatmaya karar verdim. İşler de erken bitince 1 saat kadar vaktim kaldı. Kapı içlerini, menteşeleri detaylı şekilde temizledim. Gresleri söküp, sprey yağlayıcı ile tekrar yağladım. Bagaj fitilinin etrafını güzelce temizledim. Yapılacak listesini bayağı bir toparladım. Kısmetse bu yaza istediğim tarzda ve istediklerimi yaptığım bir arabayla olacağım. Sizleri aracın şimdilik fotoğrafları ile başbaşa bırakayım. (Kaput altını bildiğiniz için orayı fotoğraflamadım.) To be continued...

En beğendiğim resmi sona sakladım. Döşland kar...

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın çizgileri falan çok düzgün gerçekten. MaşAllah. Koltuklar bir ilgi istiyor mu, yoksa fotoğraflar mı yanılttı tam anlayamadım. Yay ile çok güzel oluyor, denk gelirse kaçırmamanı öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın çizgileri falan çok düzgün gerçekten. MaşAllah. Koltuklar bir ilgi istiyor mu, yoksa fotoğraflar mı yanılttı tam anlayamadım. Yay ile çok güzel oluyor, denk gelirse kaçırmamanı öneririm.
    Sıralamada detaylı temizlik ve polisaj da var hocam. Cevabınız için teşekkürler. Koltuklar daha önce silinmiş. Ancak vakum yapılmadığı için kusma yapmış. Sanayi ustalarını biliyorsunuz. O yüzden ben de sanayi işleri bitince o işe girişeyim dedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya kaldığımız yerden devam edelim. Aracın direksiyonu berbat durumdaydı. Aldıktan sonra bir kılıf diktim. Ama zaten orjinali kalın olan direksiyon kamyon direksiyonu gibi oldu. Sonra kaplatmaya karar verdim. Tanıdık bir döşemeci işleri de sakinken 3 saat civarında işi halletti. İstediğim gibi oldu. Orjinal renge yakın bir dikiş yaptık. Deriyi de üzerinden çıkana uygun bir deri kullandık. İçime sindi. Ama tam da tahmin ettiğim şey oldu. Direksiyon çok az yamuk olmuş. Neyse ki aracı rot-balans ayarına götürecektik. Bu sorun kolay çözülür diye tahmin ediyorum. Bilen arkadaşların tecrübelerini ve yardımlarını duymak isterim. Fotoğraflarla başbaşa bırakayım sizi. Ücret olarak da 150.00 lira ödedim.
    Direksiyonumuz söküldü.

Nasıl olacak acaba diye heyecanlanırken...

Bu da final fotoğrafı olsun.

Dikişin yakından görünümü de bu şekilde.

cursedjester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya kaldığımız yerden devam edelim. Aracın direksiyonu berbat durumdaydı. Aldıktan sonra bir kılıf diktim. Ama zaten orjinali kalın olan direksiyon kamyon direksiyonu gibi oldu. Sonra kaplatmaya karar verdim. Tanıdık bir döşemeci işleri de sakinken 3 saat civarında işi halletti. İstediğim gibi oldu. Orjinal renge yakın bir dikiş yaptık. Deriyi de üzerinden çıkana uygun bir deri kullandık. İçime sindi. Ama tam da tahmin ettiğim şey oldu. Direksiyon çok az yamuk olmuş. Neyse ki aracı rot-balans ayarına götürecektik. Bu sorun kolay çözülür diye tahmin ediyorum. Bilen arkadaşların tecrübelerini ve yardımlarını duymak isterim. Fotoğraflarla başbaşa bırakayım sizi. Ücret olarak da 150.00 lira ödedim.
    Direksiyonumuz söküldü.

Nasıl olacak acaba diye heyecanlanırken...

Bu da final fotoğrafı olsun.

Dikişin yakından görünümü de bu şekilde.
    Aynı olay bana da lazım şimdi, Bitik deriyi söküp attık şimdi alt kısmı ince ve çirkin duruyor
    Tabanway..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cursedjester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı olay bana da lazım şimdi, Bitik deriyi söküp attık şimdi alt kısmı ince ve çirkin duruyor
    Abi bu arkadaş direksiyonu söküp gönderirsen de kaplıyor. Abuk subuk fiyat isteyenler oldu 1-2 kişi. İşçilik güzel. Aracım manuel olsaydı ve sadece ben kullansaydım nubuk tarzı bir el freni körüğü, direksiyon, vites körüğü kombini yapardım. Bu direksiyonun yamuk durması işi beni üzer mi? Rot ayarıyla çözülür mü fikrin var mı?

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi bu arkadaş direksiyonu söküp gönderirsen de kaplıyor. Abuk subuk fiyat isteyenler oldu 1-2 kişi. İşçilik güzel. Aracım manuel olsaydı ve sadece ben kullansaydım nubuk tarzı bir el freni körüğü, direksiyon, vites körüğü kombini yapardım. Bu direksiyonun yamuk durması işi beni üzer mi? Rot ayarıyla çözülür mü fikrin var mı?
    rot ayarında direksiyon yamukluğunuda hallederler, merak etmeyin eski araçların alınıp, özellikle D.I.Y olarak yapılması çok hoşuma gidiyor. elinize emeğinize sağlık
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rot ayarında direksiyon yamukluğunuda hallederler, merak etmeyin eski araçların alınıp, özellikle D.I.Y olarak yapılması çok hoşuma gidiyor. elinize emeğinize sağlık
    Çok teşekkür ederim. Vallaha geri dönüp direksiyonu sök tak yaptırmak istemedim. Zaten bir rot ayarına gireceğiz. O ara yaptırırım. Bu arada ben de kendim diy olarak yaptığım herşeyden keyif alıyorum. Kısmetse bu araç bittiğinde sizleri fotoğraf yağmuruna tutacağım.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim. Vallaha geri dönüp direksiyonu sök tak yaptırmak istemedim. Zaten bir rot ayarına gireceğiz. O ara yaptırırım. Bu arada ben de kendim diy olarak yaptığım herşeyden keyif alıyorum. Kısmetse bu araç bittiğinde sizleri fotoğraf yağmuruna tutacağım.
    umduğunuz gibi ilerlersiniz umarım
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umduğunuz gibi ilerlersiniz umarım
    İnşallah benim de aklıma geliyor bazen ama motor, mekanik olarak basit bir alet. 1-2 bulamadığım parça oldu. Şu virüs muhabbeti bir çözülsün. İzmir turu atıp çıkma olarak alacağım parçaları. Sonra revize edip aracı orjinal halinde bitirmek var kafamda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bu pazar hava yağmurlu diye izin yapmadım. Bir boşlukta takılmak üzere aracım için buji ve buji kablosu arayışına başladım. Almışken en iyilerini almak istedim. Gm buji kablosu bulamadım. Bu yüzden valeo tercih ettim. İzmir'den kargoyla geldi. Bir boşlukta montajı yapacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu biraz öksüz kalmış. Biraz ilgilenelim. Haftasonu sokağa çıkma yasağında, kuytu köşedeki kapımızın önünde takılırken kimsenin gözüne batmam diye düşündüm. Ancak polisten uyarıyı alınca eve girmek zorunda kaldık. Aracı cuma akşamüstü takoza almıştım. Boya için ise salıya kadar bu şekilde beklemek zorunda kaldı.
    Salı günü işten erken çıkınca hemen eve geldim. Üzerimi değiştirip işe koyuldum. Tel fırça ve matkap ikilisiyle kaba pisliğini aldım. Davlumbazları detaylıca yıkadım, parlatıcı sürdüm. Sonrasında 600 numara zımpara ile zımparalayabildiğim kadar zımpara yaptım. (Hiç sevmiyorum şu zımpara işini...)

Güzel bir maskeleme yaptım.Sonrasında 2 kat boya + 1 kat vernik şeklinde uygulama yaptım. Kullandığım boya ve vernik kampanalarda kullandığımla aynı. Boyanın rengi çok güzel. (Akçalı 306 gri!) Final...

Boyayı 24 saat kurumaya bıraktım. Sonrasında topladım. Tertemiz oldu. Yavaş yavaş toplanıyor. Yaza covid-19 virüsü geçerse boya korumayı yapark jübile yapmayı düşünüyorum.
    Konu immortalboss tarafından (16-04-2020 Saat 07:54 ) değiştirilmiştir. Sebep: Fotoğraf Düzenleme

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendin uğraştığında iş bitiminde aldığın keyfi başka türlü alamıyorsun. Ben de geçen boyama işini yaptım gayet iyi oldu, metalik gümüş kulandım jant rengi diye de geçiyor. Güzel oldu.

Senin işlemler de güzel eline koluna sağlık, araba da çok düzgün duruyor. Bu kasa astraları hep sevmişimdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendin uğraştığında iş bitiminde aldığın keyfi başka türlü alamıyorsun. Ben de geçen boyama işini yaptım gayet iyi oldu, metalik gümüş kulandım jant rengi diye de geçiyor. Güzel oldu.

Senin işlemler de güzel eline koluna sağlık, araba da çok düzgün duruyor. Bu kasa astraları hep sevmişimdir.
    Ben de bu boyayı çok beğendim. Ama kesinlikle sprey boya işinde kalite çok önemli. Ucuz sprey boyalarla başka şeyler de boyadım. Bu kadar güzel bir sonuç elde edilmiyor. Ben de çoğu şeyi kendim yapmayı seviyorum. Bu işin zevki bu zaten. Aracı alırken biraz pahalı aldım ama mutlu etti. Bakalım ufak tefek eksikleri sonrası bitiyor.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu boyayı çok beğendim. Ama kesinlikle sprey boya işinde kalite çok önemli. Ucuz sprey boyalarla başka şeyler de boyadım. Bu kadar güzel bir sonuç elde edilmiyor. Ben de çoğu şeyi kendim yapmayı seviyorum. Bu işin zevki bu zaten. Aracı alırken biraz pahalı aldım ama mutlu etti. Bakalım ufak tefek eksikleri sonrası bitiyor.
    En güzel araba eksiği bitmeyen araba dır

Best in elite serisi sprey boyası çok iyi. Bir de müller diye bir marka aldım o da gayet iyi çıktı.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyayı 24 saat kurumaya bıraktım. Sonrasında topladım. Tertemiz oldu. Yavaş yavaş toplanıyor. Yaza covid-19 virüsü geçerse boya korumayı yapark jübile yapmayı düşünüyorum.
    Evet kaliperleri de boyamak güzel fikir. Boyası bagajda hazır duruyordu zaten unutmuşum ben de yapayım. Fikir oluyor böyle ne güzel

Elinize sağlık uygulama güzel olmuş, ben disk göbeğini boyamayacağım için kuruması için beklemem sanırım direk toplar devam ederim. Tek sıkıntı rüzgarsız bir anda uygulama gerekmesi olacak gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzel araba eksiği bitmeyen araba dır

Best in elite serisi sprey boyası çok iyi. Bir de müller diye bir marka aldım o da gayet iyi çıktı.
    Vallaha internetten almak istemediğim için burada büyük bir nalburda Akçalı buldum. (Daha önce kullanmıştım. Memnun kaldım.) Cevabınız için teşekkürler.
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kaliperleri de boyamak güzel fikir. Boyası bagajda hazır duruyordu zaten unutmuşum ben de yapayım. Fikir oluyor böyle ne güzel

Elinize sağlık uygulama güzel olmuş, ben disk göbeğini boyamayacağım için kuruması için beklemem sanırım direk toplar devam ederim. Tek sıkıntı rüzgarsız bir anda uygulama gerekmesi olacak gibi
    Bence yine de bekleyin derim. Rüzgar aşırı olmadığı sürece sorun yok. Bir de hava durumunu kontrol edin. Aracı boyaya başlamıştım. Hava kapalı, yağmur yağdı yağacak. Gerginlik oluyor. Bir de acele etmeyin. İnce katlar halinde çok boyayın. Sac gibi dalga yapma sorunu olmadığı için kalın olduğunda daha uzun ömürlü olacaktır. Araç çok kirli. Hafta içi 5 gün çalışıyorum. Hafta sonu da sokağa çıkma yasağı olduğu için pis bir şekilde yatıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet eşimin doğum günüm için aldığı akıllı telefonu çok beğendim. Telefonum eskimişti. 8 yılın sonunda güzel kameralı bir telefonum olunca gece çekimi nasıl diye deneme yaptığım 1-2 fotoğrafı paylaşayım.

Aracı eşim kullanıyor arada. Bu sürede genellikle sağ şerit 70-80 km. civarında gidiyoruz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler