User Tag List

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
160 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Opel Astra F Hatchback Automatic

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bir güncelleme çekelim. Araç siyah olduğu için kusurlar bayağı örtülüyor ancak tamponlar kötü durumda. Sağ arka çamurluk ağzında da küçük bir kabarma var. Bunları yaptırayım diyorum. Ancak sökme takma işlemlerinden çok çekiniyorum. (Hiç akıllı vida olmayan tamponların, davlumbazların montajını akıllı vida ile yaparlar diye çekiniyorum.) Sizce ne yapayım? Tavsiyelerinize açığım. Mekanik işler bitti. Kozmetik ve temizlik işleri kaldı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet buraları bayağı boşladık. Araç pazartesi günü temizlik için boyaya girecek. Tamponlar, panjur, küçük bir kabarma vardı orası ve aynalar olmak üzere komple gözüme batan yerleri yaptırıp sonra iç temizlik ve polisajını kendim yapıcam. Arkadaşlar tesisatı komple orjinale çeviriyorum. Amfi ve bass sökülecek. Güzel bir teyp alıp diğerlerini satıcam komple. İsteyen olursa paslaşalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ve start verildi. Ön tampon söküldü. Biraz yorgun durumda. Daha önceden plastik kaynak yapılmış. Yalnız orjinal çıkan her parça mutlu etti. Kütük gibi ağır. Ön plakayı kareye çevirmek istiyordum ama biraz zor olacak gibi. O yüzden eski haliyle bırakabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, tamponların ikisi de söküldü. Tamponların dahi aracın orjinal tamponları olması sevindirdi. İlk kez bu kadar ağır bir plastik tampon gördüm. Arka tamponun sensör yerlerini açarken daha önceden iç barı da keserek oymuşlar. Biz de sensörleri taktıktan sonra güzelce meges + plastik kaynak ikilisi ile tamir edeceğiz. Aracın önünü kare plakaya çeviriyorum. Tampondaki tüm delikler kapanıyor. Eğer yapabilirsem güzel oem gibi duracak lip istiyorum. Araç artık sona yaklaşıyor. Yorumlarınıza açığım. Tek eksiğim ve bulamadığım parça kaput keçesi kaldı. Sanırım vectra a için olanı alıp deneyeceğim...
    Taze ve son durum fotoğrafları...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah komple araç boyatanların yardımcısı olsun. Araç 1 haftada anca yapılacak gibi. Kaportacılar kadar keyfi çalışan bir ekip görmedim. (İstisnalar hariç) Bu arada ben de araç çıktıktan sonra yapacağım işleri şimdiye aldım. Hem zaman kazanırım hem de canım sıkılmaz diye. Amfi ve subwoofer komple sökülecek. + kablosuna ek yaparak yapılmış, kablolar dandik oğlu dandik sistemden kurtuluyorum. Taktığım orjinal teyp bile amfiden daha iyi besledi mid hoparlörleri... Ses kalitesi harika oldu. Pioneer teybim vardı onu bolt on bir sistem yapıyorum. Aracın orjinal soketleri kesilmemiş en sevdiğim yeri burası. Lehim + makaron ikilisi ile giriştik... Üzerine bez bant. Hoparlör ve elektrik kablolarını ayrı ayrı sardım. Aslında ne kadar kolaymış. Ne kadar orjinal görünebiliyormuş görmüş olduk.

Tüm kabloları ayırdım. Yapışkan olan yerlerini temizledim.

Deneme 1-2. Bence güzel gidiyor.

Bu da son hali. Bez bant her zaman favorim. Tıkırtı yok, güzel de görünüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-2 gün önce de sislere aynı operasyonu yaptım. Maddi olarak elim çok iyi değil. Araca da hatrı sayılır paralar harcadım. Hanımla papaz olmamak için başladım yine kendin yap işlerine. Tamponlar komple sökük halde. Sisleri de aldım üzerinden. Daha önceden tamir görmüş. Paldır küldür toplanmış. Camlar daha önce sökülüp takılmış ama silikon, conta bir şey sürmedikleri için aracı yıkayınca su birikiyordu içine. Yansıtıcılara müdahale etmedim. Sadece far şapkaları berbat durumdaydı onları topladım. Meges gibi garip bir yapıştırıcı var. Duvara nazar boncuğu yapıştırmıştım. Sökerken sıvayı kaldırdı. O derece lanet bir yapıştırıcı ile yapıştırdım. Bir daha asla su almaz. Ama sökme imkanı da kalmadı. Neyse uygulamaya geçelim. Sis farı camlarını söktüm. Zaten Allah'a emanet duruyordu. Far şapkaları o kadar korozyona uğramış ki zımparalarken delinmeye başlayacak gibi. Hemen üst pisliğini sıyıracak kadar zımpara yapıp üzerine de nikelaj görünümlü sprey boya attım. Yansıtıcı ve plastikleri de köpüklü suyla yıkadım. Sonra güzelce toplayıp, meges çekip kapattım. Fotoğraflar bu şekilde. Bence kötü olmadı.
    Ameliyat masası

Far çanaklarını temizleyince biraz daha açıldı. Onun fotoğrafını çekmeyi unutmuşum. (Son halinden bakabilirsiniz.)

Sprey boya vakti.

Bunlar da son hali. Aracın eli yüzü biraz olsun açılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sona yaklaşırken tadımlık fotoğraf paylaşalım. Arkadaşlar fiyat olarak biraz beni çizdiler gibi ama işçilik tam istediğim gibi oldu. Fiyat kısmını paylaşıyorum.
    Kaporta;
    Çürük çamurluk ağzı onarıldı.
    Marşpiyel ve ön çamurluk birleşim kısmında küçük ezik vardı onarıldı.
    Ön ve arka tampon söküldü, takıldı.
    Tamponda plastik kaynağı yapılacak yerler yapıldı.
    Ayna kapakları söküldü, takıldı.
    Boya;
    Ön ve arka tampon boyandı.( Plastik ve gövde rengi olmak üzere 2 renk)
    Kapı kolları boyandı.
    Ayna kapakları boyandı.
    Silecek kapakları boyandı.
    Onarılan yer boyandı.
    Panjur boyandı.
    Komple pasta ve cila işlemi yapılacak.
    Kaporta için 1000 ₺. Boya için 2000 lira ödedim.
    Fotoğraflar geliyor. Henüz son kat pastaları atılmadı.

En beğendiğim fotoğrafı sona saklıyorum... 😊

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel h kasacı olarak tebrik ediyorum uğraşmak güzel tabi. Elden birşeyler gelmesi lazım yoksa çok daha üzücü oluyor eski araçlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opel h kasacı olarak tebrik ediyorum uğraşmak güzel tabi. Elden birşeyler gelmesi lazım yoksa çok daha üzücü oluyor eski araçlar
    Kesinlikle öyle. Veya çok büyük meblağlar gerekiyor. Ufak bir kanser varken müdahale ettik. İyi de oldu. İstediğim diğer şeylerde bitti. Artık rutin bakımlarla devam edeceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar. Araç bitti. �� Ben de artık bir süre tamirat tadilat işlerini rölantiye alıyorum. Yoruldum. Aracı boyadan aldım. Polisaj ve boya koruma işlemleri de bitti. Tabi ki yapılacak işler hala mevcut. Bir sonraki işlemimiz detaylı temizlik ve kaput altını biraz toplamak istiyorum. Bir kaç fotoğraf paylaşalım. ��
    Plakayı hiç takasım yok.

Kafa ayarı çok güzel oldu.

Artık güneş altında simler sayılıyor. Aracın boyası aslında güzelmiş. Ölü katmanı alınca kendine geldi.

İşte o meşhur simler...

Bu da Mazda kare plaka diye geçen plakamız. �� Bugün monte edilecek.

Apoudi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar. 1 gün izin yaptım. Hanım da nöbette olunca arabayla takılmak için fırsatım oldu.
    Aracın müzik sistemi (teyp kabloları, amfi kabloları, anten vs.) ile uğraştım. Sonrasında apaçi işi yapılmış bütün kabloları toparladım. Tıkırtılar gitti. Parazit sesi azaldı. Anten bazen su alıyordu. Onu da hallettim. Git gide sona yaklaşıyoruz. Sonunda elimde dağılan bagaj aydınlatmasını saymazsak herhangi bir sakarlık yapmadım. Bir de eksik olan bütün trimlerin vidalarını bulabileceğim güzel bir Opel sitesi buldum. Bir sorun oldukça oradan her şeyi temin edebiliyorum.
    İlk olarak teybi söktüm. Spagetti makarna seven var mı? Açıkta ve gereksiz kablolar vardı.
    İlk hali... Soketleri kesmeden takmaları hariç beğendiğim bir şey yok.

Benden sonraki hali... Makaron + bez bant ikilisini her zaman severim.

Bu anteni bulana kadar göbeğim çıktı. Stoğa girince hemen yapıştırdım 1 tane. 60 lira.
    Bu ilk hali. Dışındaki sorun hariç başka bir sorunu yoktu. Ama kılıfını değil komple değiştirdim.

Söküp takmak tam bir işkence...

İnşallah eski haliyle toplarız dediğim sahne bu... Daha önce söküp takan apaçilerin yanlışlarını bile düzelttim.

Geri vites sensörünün beynini de güzelce sabitledim. Tıkırtı takırtı yapmasın...

Oldu gibi... Sıcaktan çok yıpranmış, elimde tuz buz olan lambam da gelince burada iş bitmiş olacak. Bence topladım.

Bu da sonrası...

Sonrasında hızımı alamayıp aldığım cam fıskiyelerini de değiştirdim. Ama istediğim performansı alamadım. Sebebini bilmiyorum. Motor çalışıyor, cam suyu yeni, deposu yeni temizlendi. Ama çok tazyikli değil...

Bütün yazınızı severek okudum, ama şu kabloları özenle düzenleyip foto çekmişsiniz ya orada direk kendimi gördüm elinize emeğinize sağlık
    What's yours will find you..

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğduğu yıllara geri dönmüş.Ben de geçen sene benzer işler yaptım.Bıktım yeter dedikten sonra bi okadar daha uğraşmışımdır. Emeğinize sağlık.Son hali çok çok güzel ve diri olmuş.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Apoudi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün yazınızı severek okudum, ama şu kabloları özenle düzenleyip foto çekmişsiniz ya orada direk kendimi gördüm elinize emeğinize sağlık
    Güzel yorumunuz için çok teşekkürler. Aracı tam bitirdik her şey halloldu derken sübap itici sesi kulağıma takıldı. Sıcakken kesiyor. Soğukken şıkşıkşık. Tamircim sürekli yapsın öyle açalım şimdilik bir sorun yok dedi. Plakamızı da taktım. Birazdan taze fotoğraflar gelir.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğduğu yıllara geri dönmüş.Ben de geçen sene benzer işler yaptım.Bıktım yeter dedikten sonra bi okadar daha uğraşmışımdır. Emeğinize sağlık.Son hali çok çok güzel ve diri olmuş.
    Ben de artık bu son artık bu son derken bitmiyor bu araba. Bakalım işleri halledeyim. Güzel bir fotoğraf çekmek istiyorum hatıra kalsın diye. Güzel cevaplarınız için çok teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evet kafa artık bu şekilde. Ön tamponun alt kısmında 3 adet akıllı vida harici hiç akıllı vida çıkmadı. Çıkan akıllı vidaları da söktük tampon klipsi yaptık. Artık işlem tamamdır. Plakayı takmadan daha güzel duruyordu. Ama kare plaka işini gerçekten seviyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah baştan sona keyifle okudum. Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş aracınız.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu nası bi, azimdir böle tebrik ederim takidre şayan bişey evin önünde kütük üstünde araba tamirat tadilatı yapmak nedir yaa valla çok güzel
    kazasız belasız agız tadıyla binersin inşallah
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Merto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah baştan sona keyifle okudum. Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş aracınız.
    Güzel cevaplarınız için çok teşekkürler. Lifter sesine odaklandım şu anda. Küçük bir iş ama mide bulandırıyor.

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu nası bi, azimdir böle tebrik ederim takidre şayan bişey evin önünde kütük üstünde araba tamirat tadilatı yapmak nedir yaa valla çok güzel
    kazasız belasız agız tadıyla binersin inşallah
    Çok teşekkür ederim. Çok yorucu oluyor ama. Sokağa çıkma yasakları vardı. Aracı söktüm temizlik için malzemeleri arabanın yanına taşıdım sivil polisler geldi. 5 dakika içinde kaldır diye. 3-5 gün sökük kaldı... Ama sonucu güzel oldu. Tekrar güzel yorumlarınız için teşekkürler. Artık kaput altı işler var. Bir de lanet lifter sesi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık çok yoruldum derken yine de arabanın eksiklerini kendim tamamlamak zorundayım. Stepne ve bagaj kısmı sökük, evden hanım kovmak üzere... Tesisat ( amfi, kablo, teyp ) hepsini söküp tekrardan yaptım. Sırayla anlatalım.
    Araca daha önceden subwoofer + amfi + mid hoparlör yapılmış. Ama işlem o kadar kötü bir işçilikle yapılmış ki şu anda amfi olmadan daha güzel ses alıyorum.
    Teybi görmüştünüz. Üstteki postlarda bolt-on bir kit yaptım. Orjinal teybi 5 dakikada takabiliyorum. Amfi, rca kabloları, güç kablosu vs. sonradan çekilen ne varsa söktüm attım. Teyp ve 4 hoparlör bıraktım. Sökmüşken kontrolleri de gerçekleştirdim. Uzaktan kumandalı merkezi kilit beyni için farklı bir operasyon yapacağım. Aracın üzerinden spagetti kablolar ve 1 adet şase için açılmış delik çıktı. Kesmeden biçmeden olması güzel. Deliği de rötüş boyasıyla boyayıp yerine conta yaptım ama fotoğrafı çekmeyi unutmuşum. Fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum.
    Olması gerektiği gibi soketli bağlantı sonrası bütün kablolar bunlar.

Marşpiyel kısmını söküyoruz. Bu kısım gerçekten çok hoşuma gitti. Plastik sağlam ve harika oturuyor.

Merkezi kilit beyni sonradan takılmış. Ama yeri vs. güzel. Sadece çift taraflı bant ile güzel bir sabitleme istiyor.

Ketçaplı mayonezli spagetti isteyen var mı? Şu müzik sistemi işini bundan sonra kendim yaparım. Komple bez bant + güzel sabitleme ile de herkese meydan okurum.

Bu da bonus olsun. Daha önceki sahibi kolçak takmış. Ben orjinal olmayan her şeyi söktüğüm gibi bunu da söküp attım.
    Deliklere vida mı taksam derken geçen gün dükkanın kamyonunun tavanını sök tak yaptıktan sonra fazla gelen tavan klipsleri aklıma geldi. Mitsubishi Canter tavan klipslerini biraz tıraşlayıp güzelce oturttum. Taş gibi oldu.
    Before

After

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya devam. Eşim nöbetli çalışıyor. Çok da sosyal bir adam değilim. Evin çatı katı da biraz müsait. Bagaj döşemesi, pandizot, stepne ve stepne ekipmanlarını komple eve çıkardım. Sonrasında başladım temizliğe. Stepneyi banyoda güzelce yıkadım. Arasına sıkışan taşları da çıkarıp güzelce temizledim parlattım. Bagaj halısı çok temizdi. (Ben öyle biliyordum.) Kosla halı yıkama deterjanı ile giriştim. 1:10 civarında sulandırdım. Bundan önce de asprin ile kabasını aldım. 1 tur asprin ile 1 tur da kosla ile döndüm. Sonuç tertemiz oldu ve kokusu değişti. Daha önceden bagaj tapalarını takmadan kullanan eski sahiplerine de selam olsun...
    Söktüğümde gözüme takılan her şeyi kafamda plan yapıp daha sonra hallediyorum. Tıkırtıları hallettim. Arka koltuklar ses yapıyordu. Araç resmen sessizleşti. Meğerse aracı aldığımda ilk yapmam gereken şey buymuş...
    1- Uzaktan kumanda mekanizmasını üstteki postlarda göstermiştim. Tekrar söküp güzelce sabitledim.

2- Park sensörü katran gibi bir yapıştırıcı ile yapıştırılmış ama sık sık düşüp ses yapıyordu. Çift taraflı bant ile döndüm. Artık düşemez.

3- Tıkırtı yapan yerlere mobilyalar yeri çizmesin diye kullanılan keçelerden aldım. Montaj zaten basit.

4- Bagaj lambasının switch biraz çizmiş buraları. Daha çok çizmesin diye bir adet de oraya çaktım.

5- Bunlar da temizlik fotoğrafları...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler