User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
160 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Opel Astra F Hatchback Automatic

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel Astra F Hatchback Automatic

Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Öncelikle sizlere aracın hikayesinden bahsedeyim. 70 000 kilometrede gerçekten kusursuz bir Corsa D 1.3 CDTİ sattıktan sonra aracımın kıymetini anladım. Eşim araç kullanmayı öğrensin ve ben de biraz söküp takayım diye çok yeni olmayan, retro tarzlı ve basit şanzımanlı bir araç arayışına koyuldum. Sonrasında 3-4 araç baktım. Bora 1.9 dizel otomatik, Golf 4 benzinli otomatik vs. Araçlar patates olmuş fiyatlar ise uçmuş. Alman sevdamdan vazgeçemiyorum. Çok yakın arkadaşım güzel bir otomatik civic satmış, haber vermemiş ona ayrı kızdım. Sonrasında Opel satıp Opel alınabilir diye düşünürken Astra F hoşuma giden bir araçtı. G kasa da vardı. Ancak 1-2 araç baktım. İstediğim gibi orjinallikte değildi. Kasa çok önemli değil ama temiz olmasını istiyordum. İlana bir araç düştü. Hatları güzel duruyordu. Yapılanları yazılmış, aracın iç trimleri ve döşemeleri orjinal. Olur mu vs. derken gece otobüse atladım. Sabah erken saatlerde Kocaeli'ye vardım. Satıcıyla otogarda buluştuk. 15 dakika kadar aracı inceledim. Ufak tefek eksikleri, boyasında kusurları, yapılması gereken işleri vardı. Olur mu olmaz mı derken dedim Tarcanlar'a gidelim. Gittik. Videolarını izlediğim Sami Bey'le tanıştık. 1-2 eksik de o buldu. Fiyatta anlaşıp notere gittik. Aracı alıp yola çıktım. Bagaja ufak bir yerden su geliyor. Kalorifer doğru düzgün ısıtmıyor. 300 kilometre yolu geldim. Fabrika verisinden 1 litreye yakın fazla bir ortalamam oldu. Hemen bir liste yaptım. İşlere koyulduk. Çok kaliteli fotoğrafları yok. Ancak tüm işler bitince profesyonel bir çekim yapmak istiyorum.

Yapılacak listemizi buraya bırakıyorum. Kendi yaptığım çoğu şeyi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim ve DIY tadında bir konu olacak. Sizlerin değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi mutlaka duymak isterim.
    Konu immortalboss tarafından (20-03-2020 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılacak olanları bu şekilde listeledim arkadaşlar. Yanında '*' işareti olanlar ise yapılan işlemler.
    KALORİFER TEMİZLİĞİ + KALORİFER AYDINLATMASI *
    TORPİDO KAPAĞI TAMİRİ *
    İÇ DIŞ MOTOR DETAYLI TEMİZLİK
    PÜTÜR BOYA
    PAÇALIK MONTAJI
    KAMPANA + KALİPER BOYA
    SES GİDERME *
    KAPI AYARI + KAPI GERGİSİ DEĞİŞİMİ *
    CAM FİLMİ YENİLEME
    YAĞ VE TÜM FİLTRELERİN DEĞİŞİMİ *
    KOLTUK AYARI (ÖN + ARKA) *
    DİREKSİYON KILIFI
    CAM SUYU *
    BOYA RÖTÜŞ
    SU DEĞİŞİMİ + ANTİFRİZ *
    FAR AYARI *
    TEYP AYARI *
    STEPNE TAPASI *
    AYAK AYDINLATMA *
    DAVLUMBAZ TAPASI *
    MOTOR BÖLÜMÜ PLASTİĞİ
    ŞANZIMAN HALATI
    BUJİLER VE BUJİ KABLOLARI

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı yolda/sokakta görsek tam "çiçeeeekk" diyeceğimiz tipte. Ben daha bebeyken abimin ve babamın Astra Fleri olmuştu o yüzden ayrı severim bunları, çok da sade&şık tasarıma sahipler bence

Güle güle kullanın kazasız belasız

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız.şu sıralar tam fp aracı aslında,hem tok hemde donanım vb tatmin edici.Bu kasanın otamatiği hakkında pek bilgim yok ama sizce nasıl kullanım ve tecrübe olarak paylaşırsanız sevinirim
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah pioneer sistem cengiz kurtoğlu tss 20 kombini yapılıp cilalayıp gezilecek araba
    90's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugüne kadar Passattan, civice, corolladan focusa pek çok araca bindik ancak Astra F'in bizim için yeri ayrıdır. Aile aracı olarak Doğan'dan bir üst basamağa yani konfora ve güvenliğe eriştiğimiz arabadır.

Kapısının kapanma sesinin verdiği tokluğun keyfi, orijinal bir araçsa torpido soğutmasının verdiği 'vauv' hissi, 100 HP olsa da 120-130 HP gibi yürüyen ve yağ yakmayı kendine görev edinmiş çılgın makinesi.. Kapıda iki tane daha modern daha sorunsuz ve daha konforlu Toyota Corolla var ama hala favori aramalarım astra f var.

Yakın bir zamanda karşı binadan rahmetli komşunun '97 110 binde aracını sattılar, alacaktık fiyatta anlaşamadık inatlaştık.. Zamanında 68 binde, 33 binde, 97 binde vs vs olanları elimizden geçti hasılı kelam yeri bende çok ayrıdır

Otomatik vitesi ses yapar, harareti sever, yağ yakmaya bayılırlar ama bakımlı bir GLS hem güvenlik hem donanım bakımından benim diyen 301'e sümbüle ve bilimum eşek arabasını solda sıfır bırakır.

Allah kazasız belasız binmeyi, bana da gönlüme bir beyaz manuel bir heçbek GLS bulabilmeyi nasip etsin inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı yolda/sokakta görsek tam "çiçeeeekk" diyeceğimiz tipte. Ben daha bebeyken abimin ve babamın Astra Fleri olmuştu o yüzden ayrı severim bunları, çok da sade&şık tasarıma sahipler bence

Güle güle kullanın kazasız belasız
    Cevabınız için çok teşekkürler. 2007 Corsa kullandım. Ama gerçekten bu aracın konforu 10 yaş eski olmasına rağmen çok çok daha iyi diyebilirim.

Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız.şu sıralar tam fp aracı aslında,hem tok hemde donanım vb tatmin edici.Bu kasanın otamatiği hakkında pek bilgim yok ama sizce nasıl kullanım ve tecrübe olarak paylaşırsanız sevinirim
    Çok basit bir şanzımanı var. Tork konvertörlü, 4 ileri otomatik. Vites aralıkları bu teknolojide ve bu motor gücüne sahip bir araç için gayet normal. 3000 devirde 100 civarı gidiyoruz. Vites geçişleri hissediliyor tabi ki ama rahatsız edici değil. Vuruntu vs. olmadığı sürece yapacak da bir şey yok. Benim aracım vitesi 1 pozisyonuna alınca ''s'' hatası veriyor. Bu da pozisyon şalterinin temizlenmesini gerektiriyor. Bir fırsat bulursam kendim yapmak istiyorum. Bu arada otomatik şanzıman halatını da değiştirmek istiyorum. Bulabilecek olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah pioneer sistem cengiz kurtoğlu tss 20 kombini yapılıp cilalayıp gezilecek araba
    Bu sabah işe gelirken bu sporu yaptım. Tesisatı elden geçirmek istiyorum zaten. Bir takım tweeter hiç fena olmaz. Ancak tss-20 fiyatları uçmuş durumda. Kıymetli cevabınız için teşekkürler.

Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar Passattan, civice, corolladan focusa pek çok araca bindik ancak Astra F'in bizim için yeri ayrıdır. Aile aracı olarak Doğan'dan bir üst basamağa yani konfora ve güvenliğe eriştiğimiz arabadır.

Kapısının kapanma sesinin verdiği tokluğun keyfi, orijinal bir araçsa torpido soğutmasının verdiği 'vauv' hissi, 100 HP olsa da 120-130 HP gibi yürüyen ve yağ yakmayı kendine görev edinmiş çılgın makinesi.. Kapıda iki tane daha modern daha sorunsuz ve daha konforlu Toyota Corolla var ama hala favori aramalarım astra f var.

Yakın bir zamanda karşı binadan rahmetli komşunun '97 110 binde aracını sattılar, alacaktık fiyatta anlaşamadık inatlaştık.. Zamanında 68 binde, 33 binde, 97 binde vs vs olanları elimizden geçti hasılı kelam yeri bende çok ayrıdır

Otomatik vitesi ses yapar, harareti sever, yağ yakmaya bayılırlar ama bakımlı bir GLS hem güvenlik hem donanım bakımından benim diyen 301'e sümbüle ve bilimum eşek arabasını solda sıfır bırakır.

Allah kazasız belasız binmeyi, bana da gönlüme bir beyaz manuel bir heçbek GLS bulabilmeyi nasip etsin inşallah
    Dediğiniz şeylerin çoğunu bende seviyorum. Hararet olayı 98 derecenin üzerine hiç çıkmadı bende. Şu anda termostatı sıfır değiştirdim. Soğutma suyu komple antfrizli su ile değiştirildi. Gayet mutlu mesut ilerliyoruz. Konfor olarak acaba bu araç sıfırken nasıldı demeden edemiyorum. Çünkü 256 000 kilometre yapmış, 23 yaşında bir araca göre muhteşem bir konforu var. Bakalım sıfır kondisyonuna en yakın hale getirmek istiyorum.
    Yağ yakma olayına ben çok takılmıyorum. Şöyle anlatayım. Aracı aldım. Yağ değişimi gelmişti. İçinden çıkan yağı ölçtük. 0.8 lt. kadar eksik vardı. Aracın kullanma kılavuzunu okudum. Ve 10 000 kilometrede 0.7 lt. kadar yağ eksiltmesi normaldir yazıyor. Enteresan ama bu yazılı. 256 000 kilometrelik bir yorgunluk da söz konusu olunca her şey yolunda gibi. 301'e bindim. Güzel araçlar, zaten çok yeniler. Ama 256 000 kilometrede nasıl olur bilemem. Bir de kapı ayarı yaptırdım araca. Arka kapılar tofaş kapısı gibi çok tatlı oldu. Ama usta önleri çok iyi yapamadı. Bir boşlukta başka bir ustaya gideceğim. İnşallah aradığınız aracı bulursunuz. Beyaz, hatchback, gls paket, otomatik, lpgsiz, klimalı bir araç olursa başka bir aracı hiç aratacağını sanmıyorum. Bir de yakıt olarak biraz cömert araçlar. Özellikle sert kullanımda içiyor diyebilirim. Ama çok tatlı bir gidişi var. Manuel kullanmayı kesinlikle çok isterdim. Yakıt fiyatları ucuzlayınca çok iyi oldu benim için. (5.xx fiyatlı benzine şükreder olduk.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet şimdi gelelim diy bölümüne. Aracı daha noter satışına götürmeden önce göz kanatan arka kampanaları kafama takmıştım. Paçalık da tabi ki olmazsa olmazımız. Arka lastikleri sökmüşken hem paçalık montajı hem de kampanaları boyarım dedim. Paçalık aramalarına başladık. Mersinden bir arkadaştan aldım. Parça numarasını ısrarla atmadı. Zaten tek tip, hep sattığımız mal vs. Paçalık bir geldi. Sw araç için. Hemen geri şutladım. Sonrasında dedim bir Opel çılgını abimiz vardı benim gibi paçalık sever. cursedjester abime mesaj attım. Arkadaşında varmış şans eseri. Konuştuk, anlaştık. Paçalıkları aldım. Montaj için vida, sekman toparladım gece aracı sökmeye başladım. Takozların üzerine aldım, baktım saat erken. Dedim yıkama işini de yapayım.Gerisini fotoğraflardan biraz da diy modunda anlatayım.
    Öncelikle aracımızı takoza alıyoruz. (Benim gibi bir hesapsızlık yaparsanız hortumunuz yetmez ve söve söve kovayla yıkarsınız.

Kir içinde olan kampana ve arka çamurluk içini görüyorsunuz.

Güzelce ıslatıp köpüklü su ile önce fırçalıyoruz.
    [
    Tertemiz oldu. Yağ kalıntılarını da gazyağı ile söktüm.

Geceden aracı söktüğüm için kampanayı içine toz, pislik, su gitmesin diye bu şekilde sardım.

Sabah ilk iş aracı maskeleme yaptım. Sonrasında 320 numara zımpara ile alabildiğim pürüzleri, sonra 600 numara zımpara ile biraz daha ince pürüzleri toparladım.

İlk kat boya. (Boyayı kaynar suya attım. 10 saniye sonra akışkanlığı değişti. Fazla tutmayın patlayabilir.) İnce katlar halinde ve uzaktan sıkıyoruz.

2. kat atıldı + 10 dakika beklenip vernik atıldı. Güzel ve parlak bir görünüm oldu. Sprey boya işini çözdüm. Altını güzel hazırlayıp, acele etmeden uzaktan atacaksınız ve biraz sıcak su ile akışkanlığını artıracaksınız.

Bu da paçalık montajımız ve boya sonrası fotoğrafımız. Sırada ön kaliperler ve paslanmış parçalar var.

Buradan @cursedjester abime çok teşekkürler demek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Olur mu vs. derken gece otobüse atladım."

Hangi otobüs gidiyor USA-Kocaeli arası
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Olur mu vs. derken gece otobüse atladım."

Hangi otobüs gidiyor USA-Kocaeli arası
    Ahaha. Ya şehir Manisa-Soma ama nasıl olduysa Amerika seçmişiz. Bir ara bir profil resmi ve profili güncellemem lazım.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Biz de 95 yılında 0 almıştık. Expression ve otomatik olandı. O zamanlar vitesin üstündeki S tutuşu ne güzeldi

Hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carolita1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biz de 95 yılında 0 almıştık. Expression ve otomatik olandı. O zamanlar vitesin üstündeki S tutuşu ne güzeldi

Hayırlı olsun.
    Çok sağolun. Benim aracımda çalışıyor halen o 'S' tuşu. Üst devirlerde vites değiştiriyor. Çok gerekli bir özellik değil ama güzel bir düşünce. Yalnız yeni araçlarda o zamanki ruhu kesinlikle bulamıyorum. Sıfır olarak üretilse almak isterim yani o derece...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada geçen gün eve 2 saat erken gittim. 3-4 sıkılacak vida vardı onları sıktım. Boştaki kabloları toparladım. Hepsini siyah kablo bağı ile orjinale en yakın hale getirdim. Apc karışımı yapıp kendi yaptığım sprey şişesi ile köpükleyip fırçaladım. Aynı işlemi tekrarladım. Bazı yerlere balata spreyi ile giriştim. Sonrasında 3D markasının plastik parlatıcısı ile güzelce bir parlattım. Islanmadığı sürece hafifce tozunu alıp devam ediyorum. 2 adet fotoğrafımız var ne yazık ki. Bu arada aküyü de söktüm altında biriken pislikler vardı ve vidası kötü durumdaydı. Onu da boyayıp yerine taktım.
    Bu arada kendime kurduğum seyyar tezgahım. Plastik masa. Bel ağrıtmıyor ve işimi hızlandırıyor.

Son hali de bu şekilde.

cursedjester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hay maşallah çok güzel olmuş.. FakeGsi ı özledim galiba ben
    Tabanway..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cursedjester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay maşallah çok güzel olmuş.. FakeGsi ı özledim galiba ben
    Daha çalışmalara devam abi. Kalorifer rezistansına bağlanan soketler oksitlenmiş. Kıpırdatınca çalışıyor. Çok paslıydı uğraşmadım elektrikçiye gidiyorum. Vereyim sana arabayı direk. Yapılacak listesi günden güne azalıyordu. 1-2 artış oldu. Toparlıyorum bakalım yavaş yavaş. Tekrar teşekkürler. Lpg'siz biniyorum araca. Meğerse araç çok yakmıyormuş. Benzin pahalıymış.

cursedjester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha çalışmalara devam abi. Kalorifer rezistansına bağlanan soketler oksitlenmiş. Kıpırdatınca çalışıyor. Çok paslıydı uğraşmadım elektrikçiye gidiyorum. Vereyim sana arabayı direk. Yapılacak listesi günden güne azalıyordu. 1-2 artış oldu. Toparlıyorum bakalım yavaş yavaş. Tekrar teşekkürler. Lpg'siz biniyorum araca. Meğerse araç çok yakmıyormuş. Benzin pahalıymış.
    Devam devam o rezistans çok kötü yerde ya, ben de baya uğraşıp çıkarmıştım paslı maslı rezil bi hale gelmişti en son da yanıp içeri duman vermişti değiştirmiştim
    Azaldıkça çoğalabilir yapılacaklar listesi, kolay gelsin diyorum. Ben daha doğru düzgün dokunamadım yeni ufaklık beklemede bakalım. Kesinlikle arabalar çok yakmıyor
    Tabanway..

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun öncelikle.
    Eşime araba bakarken bu aracın Avrupa Yakasında bir şahısta ilanı vardı sanıyorum.
    Çok beğenmiştim o zaman. Bu büyük diye gittik Clio 2 aldık bunun yerine Kadınlar işte.
    Yabancıya gitmemiş gerçi.
    Allah kaza bela vermesin, maşallah diyeyim.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cursedjester Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devam devam o rezistans çok kötü yerde ya, ben de baya uğraşıp çıkarmıştım paslı maslı rezil bi hale gelmişti en son da yanıp içeri duman vermişti değiştirmiştim
    Azaldıkça çoğalabilir yapılacaklar listesi, kolay gelsin diyorum. Ben daha doğru düzgün dokunamadım yeni ufaklık beklemede bakalım. Kesinlikle arabalar çok yakmıyor
    Aynen abi söktüm benim rezistans değişmemiş sanırım daha önce. Ancak geçen soketlerin içi paslı onları nasıl temizleyebilirim? Veya soketlerin içindeki kablo pabuçlarını nasıl sökebilirim bir bilgin var mı? Valla sizin Fake Gsi'a baktım inceledim bayağı. Aracın ilk hali ve son hali arasındaki uçurum gibi bir uçurum yaratmak istiyorum. Gelişmeleri buradan paylaşacağım. Bu arada otomatik şanzıman halatını bulamıyorum hiçbiryer de. Serviste 865.00 ₺ dedi. Tadilat yaptık üzerinde. Bulursam sıfır olanı ile değiştirmek istiyorum.

Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun öncelikle.
    Eşime araba bakarken bu aracın Avrupa Yakasında bir şahısta ilanı vardı sanıyorum.
    Çok beğenmiştim o zaman. Bu büyük diye gittik Clio 2 aldık bunun yerine Kadınlar işte.
    Yabancıya gitmemiş gerçi.
    Allah kaza bela vermesin, maşallah diyeyim.
    Ben aracı Kocaeli'den aldım. Ama biraz el değiştirmiş. Bir ara apaçinin birine düşmüş camlara film falan çekilmiş. Bakalım arka cam rezistansına zarar vermeden sökmeye çalışacağız. Eşim kullanıyor aracı. Gayet de alıştı. Ancak elektrik destekli direksiyondan sonra bana bile direksiyonu ağır geldi.
    Cevabınız için çok teşekkürler.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, motor içi şahane olmuş. Kampanalar da renk seçimi güzel, paçalıklara +1.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler