User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
73 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 96 c20xe swap corsa b

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

96 c20xe swap corsa b

Merhaba Herkese,

Elimdeki aracımı satmam ile tekrar bir arayışa girmem bir oldu bu sefer düzgün ve gündelik olarak ta kullanabileceğim araç almak istiyordum. 3 adet corsa gsi sahibi olduktan sonra tekrar gsi almak istemedim farklı bir macera olsun diye düşünürken face'teki forumlarda araştırmam ve aranıyor ilanlarından sonra elimdeki bütçe ile gene corsa almanın daha iyi olacağına karar verdim ve araç aramaya başladım. Bir akşam face'ten gelen bir mesaj üzerine bu araca denk gelmiş oldum iyi ki de olmuşum tekrardan mesajı atan kişiye buradan teşekkürlerimi borç bilirim, araç sahibi ile yapmış olduğum görüşme ve araca gidip bakmam ile aracın beklentimin üstünde düzgün bir kaportaya sahip olması(özellikle rengi) ve c20 swap lı olması beni cezbeden tarafları oldu. Araç sahibi ile anlaştıktan sonra ertesi gün notere gitmek üzere eve döndüm. İnsan rahat duramıyor tabi x16xe ile haşir neşir olmuş olsam da c20 ilk defa sahip olacaktım ve bildiğim kadar ile üst kapakları pahalı ve nazlı bir motordu, akşam yurt dışı forumlarda geçirdiğim saatler sonucunda çokta korkmam gerekmediğini anlamış oldum. Ertesi gün oldu aracı teslim almadan önce kompresyon testi ni yaptık değerler güzel çıktı ve notere geçtik satışı aldım ve eve gelmeden önce bütün araçlarıma kendi aracıymış gibi emek döken arkadaşımın yanına gittim oda aracı inceledi onunda güzel araç demesi ve beğenmesinin gazı ile evin yolunu tuttum

Sonrasında gıda sektöründe çalışan biri olarak bende ücretsiz izine ayrılmış olmam ile beraber başladım araç ile uğraşmaya. arkadan öne doğru sökülecek değişecek veya takılacak ne var ise not çıkartıp başladım sökmeye arka koltuklar söküldü komple bagajdaki eşyalar boşaltıldı ve başladım fabrikasyon yalıtımı sökmeye yılların sıcağını yemiş olması ile macun kıvamına gelmişti.(maalesef fotoğraf çekmeyi unuttum) ama bir sonraki uğraş gününde bol bol fotoğraf çekeceğim. Onu sökerken sol tarafta çamurluk içinde araca bakmaya gittiğimde de fark etmiş olduğum çürüğümüz belirginleşmiş oldu. onun dışında kasa olarak baya düzgün bir araç alt tarafta ki düzgünlünü şöyle ifade edebilirim genelde marşpiyel in al tarafındaki kriko yerleri eğri büyrü düzgün durmaz bu araçta ip gibiydi oralar, ve sökerken gördüğüm üzere çoğu parça orjinaldi. Ön tarafa doğru gelmeye başladık tabi böylece ön koltukları sökecek iken bir adet somunun kaynamış olmasından dolayı koltukları sökemedim ama gögüslük altındaki gereksiz kablo veya düzelmesi gereken tesisata biraz el atmış oldum. Motor kısmında da ön tampon ve farları söküp ön hattın ne durumda olduğuna da baktım sağ önden bir kazamız var onun biraz daha toparlanması gerektiği kanaatindeyim gene de araç kafadan da gayet düzgün durmakta. korna ve radyatör tesisatında düzelmesi gereken yerler vardı onları tekrardan derledim sonrasında elimde bulunan farların nasıl duracağına ve hangisini takacağıma karar vermek üzere denemeler yaptım üzerinde şeffaf vardı, benim elimde 1 takım şeffaf mercek uygulamalı far ve içi karartılmış ve mercek uygulanmış far bulunmakta, siyah mercekli olanda karar kıldım şuan için üzerinde olanı bıraktım çünkü far tesisatı normalde h4 corsalarda, mercek uygulandığı için h1 konmuş onun tesisatını düzeltip, çalışabilir hale getirmem gerekmekte ilk gün için bu kadar uğraşabildim araç ile, şuan için fazla resim yok elimde bunlarla idare edeceğiz
    motor konusuna ayrı bir yazı ayıracağım merak etmeyin

yapılacaklar listesi şuan için baya uzun önümüzdeki yazılarda bunları paylaşacağım şuan için öncelik oem yada hafif 15 jant bulmaya çalışıyorum önerisi veya tenekeler ile takas edecek olan var ise yazabilir...

Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah maşallah bir canavar daha doğacak gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sefer ki planlarım farklı bunu evladiyelik tutma düşüncesindeyim inşallah güzel şeyler yapabilirim.
    maşallah için teşekkürler
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 yıl önce corsaya astra gsi motoru koyup gazlamıştık bayaa
    Resmen jokeyini sırtından atmış arap atı gibi gidiyordu
    Opelin en iyi motorudur benim gözümde o yıllada 94 gsi im vardı tadı hala damağımda desem yeridir
    Başarılar dilerim gazlama videosu koyarsınız bitince
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    x16 lı bir corsa ile kıyaslar isem evet baya atik şuan 2. viteste oturdum mu güzel yapıştırıyor, clio rs 182 lik aracım olmuştu onun hissiyatı var açıkçası, iyi dilekler için teşekkürler. güzel birşeyler çıkartmayı düşünüyorum şuan için kafamda tekerde 170 leri almak

Ecupro Bodrum

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar uzun yazıdan sonra iki fotoğraf görmek üzdü açıkçası.

Corsa GSi'ın kendi motoru bile ufak tefek oynamalarla gayet keyifli hale geliyor, c20xe ile tam bir şaka makinesi kıvamına gelmiştir. Zamanla kozmetik olarak da daha iyi hale gelecektir. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafları telafi edeceğim
    Sırf bu sebeple hemen açmayım dedim konuyu ama vakit olunca da açmadan duramadım.

Ecupro Bodrum

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu yasaklar kalksın birkaç video ve güzel çekim yapalım orti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant bulmak lazım
    Yalıtım videosu da çekeriz, sindire sindire güzel bir araç çıkacak ortaya

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Catch can içinde el yapımı birşey mi yapsak, vakit bol

Ecupro Bodrum

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eskiden 38 plaka olan araç mı bu? Kasa gerçekten çok güzel duruyor, kazasız belasız. Hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok 55 ti daha önceden, teşekkürler iyi dilekleriniz için

Ecupro Bodrum

metin_1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mallah hocam astra ve corsa gsi kullanan birisi olarak allah kaza bela vermesin diyorum.
    ASTRA GSİ16V

CORSA GSİ16V

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amin inşallah hepimiz için kazasız belasız sürüşler.

Ecupro Bodrum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yasal olarak motor nasıl işleniyor araca ? Hacim farkı sorun olmuyor mu ?

Tam sleeper duruyor, kazasız belasız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan ruhsata işli değil, işleme durumu da şöyle oluyor belli bir hacim artışına izin veriliyor ve aynı marka nın motoru olmalı gibi gerekçeler var. Mühendisler odasından proje çizdirip bir kaç prosedürlü bir işleme durumu oluyor.

iyi dileğiniz için teşekkürler, evet baya bir sleeper durumundayız dışarda zaten fazla bir şey yapmak istemiyorum jant ve dohc tampon olarak işi noktalayacağım şuan için ama sonrasında fiber bagaj ve karbon ayna ile devam edebilirim

Ecupro Bodrum

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah rengi ve diriliği muazzam duruyor üzerindeki motorlada çok keyifli hale gelmiştir imkanlar el verdikçe kenarda tutmalık bir araç zamanla çok daha güzel.hale gelecektir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün kirli olsakta bir kaç resim çekmiş bulundum biraz da detay vereceğim, yol bilgisayarımız bozuk zaten onu söküp gösterge podunu takacağım üzerindeki saatler yok şuan sonrasında afr, yağ basınç ve egt saatleri yerini alacak, farları ve stopları değiştireceğim elimde 3 adet var demiştim, 2 si şeffaf camlı (1tanesi mercekli), 1 tanesi içi karartma yapılıp mercek uygulamalı, içi karartmalı olanı kullanacağım. Stoplar için şuan elimde yok ama bulunca alacağım, foruma üye olan Emir'e satmıştım zamanında elimde karbon yapılmış gösterge var onu takacağım, daha önce corsa için parça toplarken alt gergi satın almıştım şansıma da c20 için bir kolunda değişiklik yapılmıştı kısmetimde varmış c20'li corsa onu takacağım. Tigra jant buldum hafta içerisinde almaya karar verir isem gidip onları alacağım (açıkçası kararsız kaldım daha hafif jant takmak istiyorum açıkcası, tigralar 7.2kg) yardımcı olabilecek var ise sevinirim. astra h lipimiz hazır fiber dohc tampon alınca onunla beraber takacağım. Catch can takmak istiyorum ama bulamadım bir türlü ya kendim yapacağım (nette pvc borularından baya yapan var) yada bulana kadar böyle devam. ufak tefek motor içinde düzeltilecek boru ve tesisat işi var.

Bir acelem yok yapmak için hafta içi daha çok fotoğraf çekeceğim )

Konu 1998corsa tarafından (25-04-2020 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

Ecupro Bodrum

ardaokkabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B kasada C20 makina çook keyifli olsa gerek. Madem evladiyelik niyetiniz var, ağır ağır zaman vere vere yapın eminim çok güzel olacaktır. Güzel günlerde binmeniz dileğimle
    #LamboKiller // ARD Cupra GTX3071R*

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler