User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Peugeot 106XS - Arieka

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 ay sonra yeniden güncellensin
    Orjinal koltuklara geri döndüm. Arabaya binip inmenin zor olması ve uzun yolda çok yorması Sparco ile yolları ayırmamıza sebep oldu. Tabi biraz zor oldu çünkü ilk sparcoyu takarken kendi koltuğunun iskeletini biraz kesip biçmiştik. Çıkma bir Vts koltuğu bulup döşemelerini değiştirdim. İskelet Vts olduğu için sürüş pozisyonu biraz aşağı iner diye umuyordum ama yok yine tabure oldu, olsun konforlu bir tabure

Stop lambasının içi akvaryuma dönmüştü kenarlarından mi diye bakarken kocaman ampul şeklinde bir delik açıldığını gördüm. Yan sanayi olsa değiştirirdim belki ama orjinal ve şuan 600 civarı tek bir Valeo stopun fiyatı. Tamiri mümkün mü başına gelen var mı?
    Bir iki tane de kış hatırası kalsın

'98 Peugeot 106 XS

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel alet maşallah,

Stop tamiri yapan yerler var. Delik tam olarak nerede ? Foto atarsan fikir verebiliriz belki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel alet maşallah,

Stop tamiri yapan yerler var. Delik tam olarak nerede ? Foto atarsan fikir verebiliriz belki.
    Teşekkürler sağolun

Durum bu şekilde, 5w'lik ampulün şeklini almış
    Edit: Fren lambası şase yapmış her iki stopta da orası erimiş, su problemi burdan değil sağ stopta herhangi bir problem yok. Her ikisinin de şase yapması enteresan tabi. Kontak temizleyici ile duylara daldım olması gerektiği gibi yaniyorlar artık.
    Konu mertkaya tarafından (19-02-2021 Saat 06:25 ) değiştirilmiştir.
    '98 Peugeot 106 XS

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben burada bir delik vs göremedim açıkçası, dıştan su döktüğünde sızan yer var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun soluklu bir aranın ardından güncel çekelim Nihayet yayları taktırdım. Sürüşü, duruşu tam kıvamında oldu.
    106 xs

Akslar fren diski ve balataları da değişti daha masraf etmem uzun süre derken şanzıman hayata gözlerini yumdu Bahane olsun diyerek 14x60 ile değiştirdim Bi can geldi gelmesine ama son hız 180'de kaldı Bosch beyinlerde de eprom değişmiyormuş sanırım duyduğum okuduğum kadarıyla. Neyse en azından 5 kesici gören arabam var diyebiliyorum

Yayları taktıktan sonra tenekeler et değeri yüzünden içeri sürttü, yine bahane oldu Speedline 205GTİ jantları aldım.

Ve denk geldi Körfeze çıktık yaylı haliyle ilk kez pistte kullanmış oldum. Dengesi çok güzel şuan ama son birşey yapmak istiyorum daha da ellemeyeceğim.
    IMG_20210610_154952_976

Ve son olarak Rallye stikerları bastırmıştım 3 ay önce onları yapıştırdım. Çıta yüzünden doğru yerinde değil ama sevdim değişiklik iyidir
    106xs
    IMG_20210729_121347 by trbaguettes @trbaguettes, on Flickr
    Son hali bu şekilde, bir tane de Hertz'in subwooferını aldım 20cm 200rms eğer amfi bulabilirsem montajını yaptıracağım. Bilindik markalar çok para, yerli çinlilerde de çok çeşit var, bu konuda tavsiyelerinize açığım
    '98 Peugeot 106 XS

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gayet güzel hızlanıyor, görsel olarak da çok hoş kıvama gelmiş.

maşallah

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kapılara Rallye stickerlarını yaptırabilirsin diyecektim ki yapmıssın zaten Masallah gule gule kullan.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. 20 subwoofer bağladıktan sonra bir video atabilir misin? Bendekini değiştirmek istiyorum bagajı çok kapladığı için fakat aynı tadı alabilir miyim diye korkuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gayet güzel hızlanıyor, görsel olarak da çok hoş kıvama gelmiş.

maşallah
    Teşekkürler, tavanı önceki sahibi folyo kaplamış, kalitesiz malzeme olduğu için çatlamalar kopmalar meydana geldi. Onu söküp bir kaportaya sokmak dışında birşey kalmadı

Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapılara Rallye stickerlarını yaptırabilirsin diyecektim ki yapmıssın zaten Masallah gule gule kullan.
    Arkadaşıma çizdirip baskı alıp arabaya yapıştırmam 1sene sürdü, olsun geç olsun güç olmasın Teşekkürler
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. 20 subwoofer bağladıktan sonra bir video atabilir misin? Bendekini değiştirmek istiyorum bagajı çok kapladığı için fakat aynı tadı alabilir miyim diye korkuyorum.
    Bilmiyorum ne kadar iyi çalacak ama bagajda çok az yer kaplıyor. Amfi bağlantısı yaptıktan sonra video atacağım teşekkürler
    '98 Peugeot 106 XS

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel emek vermişsin.instg. sayfanda görmüştüm aracıda.masallah güzel dokunuşlar.

1.4xt vardı bende 1 sene orasını burasını toplamam sürdü,1 senede keyfimle bindim

kule gergisi ve spor yay ciddi fren ve yol tutuşu değiştiriyor.yaşından dolayı fren hortumlarını ve yağını değişmediysen, değiş derim.
    51düz-spor filtre-pp kelebek-175-55r15 takmıştım.zevkli arabaydı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel emek vermişsin.instg. sayfanda görmüştüm aracıda.masallah güzel dokunuşlar.

1.4xt vardı bende 1 sene orasını burasını toplamam sürdü,1 senede keyfimle bindim

kule gergisi ve spor yay ciddi fren ve yol tutuşu değiştiriyor.yaşından dolayı fren hortumlarını ve yağını değişmediysen, değiş derim.
    51düz-spor filtre-pp kelebek-175-55r15 takmıştım.zevkli arabaydı
    Teşekkürler abi. Fren hidroliğini disk balata değiştirirken değiştirdim ama 15'e geçtikten sonra fren pedalı 14'ler varkenki gibi değil. Onun içinde kaliperi gti'a çevirmek yeter mi daha büyük frene geçmek mi gerekir bilmiyorum ama o zamanki hissini özlüyorum şahsen. Ama 1 litresi bile zevkli arabalar 106lar gerçekten mutluyum sahibi olduğum için
    '98 Peugeot 106 XS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabredemedim bası bağlattım For-x Xae-804 kanal başı 80rms verebilen bir amfi tercih ettim, ilerde güzel bir komponent hoparlör alırım yeniden amfi aramayalım dedim ancak kapılardaki sonyler düşündüğümden iyi iş çıkarttı. Bas ise kaderini değiştirdi, meğer walkmanden dinler gibi müzik dinliyormuşum Bastan aşırı memnun kaldım tam tadında çalıyor kapı pencere titretmiyor ama en azından 25 cm olsa miydi diye de düşündüm dükkandaki crunch bası gördükten sonra

https://youtube.com/shorts/6C_u2_jbD20?
    Kısa video olduğu için sanırım link halinde kaldı.

Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cenk abi ben memnun kaldım ama daha önce bas kullanmadım hiç, eğer daha büyük güçlü bir cihaz kullandıysan tatmin etmeyedebilir. Bana sorarsan bir dene, çünkü bagajda neredeyse amfiden daha az yer kaplıyor o konuda memnun kalırsın garanti ederim
    '98 Peugeot 106 XS

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabredemedim bası bağlattım For-x Xae-804 kanal başı 80rms verebilen bir amfi tercih ettim, ilerde güzel bir komponent hoparlör alırım yeniden amfi aramayalım dedim ancak kapılardaki sonyler düşündüğümden iyi iş çıkarttı. Bas ise kaderini değiştirdi, meğer walkmanden dinler gibi müzik dinliyormuşum Bastan aşırı memnun kaldım tam tadında çalıyor kapı pencere titretmiyor ama en azından 25 cm olsa miydi diye de düşündüm dükkandaki crunch bası gördükten sonra

https://youtube.com/shorts/6C_u2_jbD20?
    Kısa video olduğu için sanırım link halinde kaldı.

Cenk abi ben memnun kaldım ama daha önce bas kullanmadım hiç, eğer daha büyük güçlü bir cihaz kullandıysan tatmin etmeyedebilir. Bana sorarsan bir dene, çünkü bagajda neredeyse amfiden daha az yer kaplıyor o konuda memnun kalırsın garanti ederim
    Çok sağolasın dostum. Artık evlilik geldi çattı, bagaj lazım olmaya başladı ama bass olmadan keyif alamıyorum dinlediğim müzikten. Araba da coupe olunca bagaja 1 tane orta boy bavuldan başka bir şey sığmıyor şuanda.
    Tekrar teşekkür ederim bir şansımı deneyeyim bakalım.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler abi. Fren hidroliğini disk balata değiştirirken değiştirdim ama 15'e geçtikten sonra fren pedalı 14'ler varkenki gibi değil. Onun içinde kaliperi gti'a çevirmek yeter mi daha büyük frene geçmek mi gerekir bilmiyorum ama o zamanki hissini özlüyorum şahsen. Ama 1 litresi bile zevkli arabalar 106lar gerçekten mutluyum sahibi olduğum için
    fren merkezide bir kontrol ettir.maslakta xs li baska bir arkadaşım bir işlem yaptırmıştı,ciddi frenleri farketmişti.

o fren işiyle baya uğraştım.çevrem 106 durmaz zaten diyip duruyordu.ama bana normal gelmiyordu.

sonunda hidroliği,fren hortumlarını,arka merkezleri değiştim.bomba olmuştu.bakımsız 106 durmaz bunu anladım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muayeneden klasik hafif kusurlarla birlikte geçmiş olduk. Ön camdaki taş izi dışında geri kalanı bildiğimiz şeyler.

Geçende körfezde pist günü vardı, iki seans çıktım. Beni yine şaşırttı, frenler hiç yorulmadı, iki kişi olmamıza rağmen 0.58.469 süre çıkarttı küçük baget. İlk virajı kestik ama olsun o kadar 90 beygirle günün en güçsüz arabalarından birisiydi İlk seanstan birkaç turun videosu var, kamera emanet olunca beceremedim çalıştırmayı biraz yolcu gözünden oldu
    '98 Peugeot 106 XS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel bir proje bende de 97 model xs var yay takmayı düşünüyorum yayları hangi marka ve kaç cm'lik taktınız acaba çok güzel olmuş alçaklığı tam tadında ne çok alçak ne çok yüksek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akperen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel bir proje bende de 97 model xs var yay takmayı düşünüyorum yayları hangi marka ve kaç cm'lik taktınız acaba çok güzel olmuş alçaklığı tam tadında ne çok alçak ne çok yüksek.
    Teşekkürler. Yaylar 3.5cm Eibach Prokit.
    '98 Peugeot 106 XS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar günü İzmir'de olmayı fırsat bilerek Ülkü Pistine çıktım. Uzun zamandır yeni haline çıkmayı istiyordum kısmet oldu, bayıldım Süre olarak aman aman bir sonuç yok ama yüzleri güldürdü Organizasyon için @rahmitanir a tekrar teşekkürler Fotoğraflarla başbaşa bırakayım.

'98 Peugeot 106 XS

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    106 piste kesinlikle nese katti, ilham verdi pek coklarina.

İyi ki geldin brocum, devaminda da bekleriz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler