User Tag List

Sayfa 11/17 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
308 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben %90 Best in mat siyahını kullanıyorum, hem erişimi kolay her yerde var hem de f/p olarak iyi.

Ama denerim würth'ü de. 400 ml bir ürün ile ne kadar boyanır acaba, komple ön tamponu boyar mıyız ?
    2 kat yapacagını dusunursek yetmez gibi geliyor, 2. katta yarı yolda kalabilirsin. Fiyat olarak x2'ymiş ama renk olarak guzel gelmişti gozume bestten memnunsan onunla devam o zaman.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallaha mükemmel. Araçlara yapmayı sevdiğim çoğu şeyi sizin aracınızda görüyorum. (Temizlik, kişiselleştirme, bakım vs.)
    Bu arada almış olduğunuz dijital termostat bu iş için çok sağlıklı olmayabilir. Bunun yerine otomobiller için üretilmiş kitler var. Onları tercih etmenizi öneririm.Örnek olması açısından 1-2 numune paylaşayım.
    https://www.amazon.com/Temperature-K.../dp/B07K273CNW

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edd China dalgana bak koçum

Wheeler dealers programı gibi konu maşallah.

Her girdiğimde yeni gelişmeler var. Maşallah elinize sağlık.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallaha mükemmel. Araçlara yapmayı sevdiğim çoğu şeyi sizin aracınızda görüyorum. (Temizlik, kişiselleştirme, bakım vs.)
    Bu arada almış olduğunuz dijital termostat bu iş için çok sağlıklı olmayabilir. Bunun yerine otomobiller için üretilmiş kitler var. Onları tercih etmenizi öneririm.Örnek olması açısından 1-2 numune paylaşayım.
    https://www.amazon.com/Temperature-K.../dp/B07K273CNW
    Termostat 110 dereceye kadar 0.1 derece aralıkla ölçüyor aslında sağlıklı, sorun olan şurası benim sıcaklığı okuduğum yani NTC yi monte ettiğim yer.

taşırma kabın ile araç obd sinden okuduğum veri arasında tam 20 derece fark var. OBD 102 derece iken benim taktığım gösterge 82 derece okuyor.

Ben zaten az buçuk tahmin ediyordum bu farkı ama bu kadar fazla olur diye düşünmemiştim.

Şu termostat kapağının kenarına NTC yi bağlamak için diş açtıracağım,

Bu sayede daha net veri gelecek.

Tr de de amazon fiyatına şu ürün aslında çok daha mantıklı duruyor.

Hepsiburada.com | Guvenlik

Linki olan kit'i biliyorum daha güzelleri var çin de. Hem fiyatları da daha uygun.

Bu kitler de temelde benim yaptığımı yapıyor aslında, tek farkı daha kompakt. Ve ntc için boru bağlantısı hazır.

Dynoracing 2'' 52MM Car Digital Blue Led Water Temperature Gauge 40 150 Celsius With Water Temp Joint Pipe Sensor Adapter 1/8NPT|Water Temp Gauges| - AliExpress

Ben biraz uğraşayım nedir ne değildir kafasıyla giriştim bu ile maksat DIY Olsun.

Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edd China dalgana bak koçum

Wheeler dealers programı gibi konu maşallah.

Her girdiğimde yeni gelişmeler var. Maşallah elinize sağlık.

Eyyy EDD sen kimsin ya ahhahaha, adamların imkanı var parça ucuz işçilik pahalı. Elinden iş gelen adam için cennet.

iç dış temizlik de yaptık mı tamam bir süre elleşmem artık. Zaten soğuk hava da iş yapmanın da pek keyfi yok açıkçası.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yapmadan cevaplayayım. Kendi yaptığınız iş gibisi yok. Kullandığınız cihazı ben kuluçka makinası yapmak için kullanmıştım sanırım. Çok güzel bir cihaz. Bir de twingo için yapılmış kitin, ford ka için olanını da gördüm sanırım. Şöyle mekanik bir otomobil toplamak istiyorum aslında. Kendi yapabileceğim kadar elektrik tesisatı olan. İçi komple amber rengi aydınlatmalı vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı yapmadan cevaplayayım. Kendi yaptığınız iş gibisi yok. Kullandığınız cihazı ben kuluçka makinası yapmak için kullanmıştım sanırım. Çok güzel bir cihaz. Bir de twingo için yapılmış kitin, ford ka için olanını da gördüm sanırım. Şöyle mekanik bir otomobil toplamak istiyorum aslında. Kendi yapabileceğim kadar elektrik tesisatı olan. İçi komple amber rengi aydınlatmalı vs.
    İşin içine elektronik girmiyor ise bir ölçü aleti ile akım ve kısa devre ölçmeyi bilmek yetiyor. Ha 12v park lambasından da yaparsın ama uzun ve bantlı kablo içinde kısa devre testi yapmak ciddi işş yükü azaltıyor.

Ka bu iş için içilmiş kaftan her vidası açıkta, 4 teker 1 karoser.

Sanırım arabanın en kompleks parçası kapı kilit motoru, uyuz etti beni sökmesi eziyet toplaması eziyet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    26-27-12-2020 günceli olsun.

Şu detailci arkadaşların yaptıklarını görünce çok özeniyordum. Araçların kaderini değiştiriyorlar gerçekten hepsinin ellerine sağlık öncelikle.

Amatör ruhla ben de bu işi yapabilir miyim diye bir merak ile detail işine ufaktan bir giriş yaptım. Elimde hiç'e yakın malzeme vardı.

Bölünmüş 100 gr menzerna 3 in 1 ve matkap ucuna takılan zamazingolardan. Ama istediğimi bunlarla elde etmem mümkün değildi.
    @TLH sağoslun polisaj makinasını ondan aldım, yanında polisaj keçesi ve 3m in ürünleri vardı. Ben pasta için pad ararken merdivenaltı detailing'in vazgeçilmez ürünü olan farecla g3 ve wax'ını 1 er lt olarak yanında pad hediyesiyle komik bir rakama aldım. Pad tabi ki no-name.

Ama başlangıç için çok süper ürünlere ihtiyacım yok diye sokağa atılabilir cinsten bir giriş yapayım dedim eğer işi batırırsam.

Tabi bunun yanında olmazsa olmaz kil ve demir tozu temizleyici de aldım. Bunlar da öyle markalı glym li mılim li şeyler değil haliyle.

Hafta sonu geldi çattı, şansıma da hava bir güzel sabahın körü indim aşağıya.

Önce arabayı köpüklü bir suyla yıkadım. Sonra ıslakken üzerine demir tozu temizleyiciyi sıktım biraz bekledim.

Tozları akıttığını görünce suya duruladım. Bu arada @KoramiraL'i de biraz darladım tabi.

Hayatımda hiç kil görmedim nedir nasıl kullanılır bilmiyorum. Emin 4 e böl devam et dedi, öyle yaptım.

Aracı duruladıktan sonra kil ve sabunlu su ile zımparalar gibi bişiler yaptım, umarım doğru yapmışımdır.

Sonra aracı kuruladım ve maskeledim. Fotolara geçelim.

Önce aracın sadece yıkanmış halinden bir kaç foto ekliyorum.

Kaputu 3'e böldüm. Daha önce ufaktan bir pasta tecrübem var ama üzerinden geçmiş 5 yıl.

sol kısım her halinden belli olacağı üzere işlemsiz, Ortası da pasta yaptığım kısım. Çok süper olmadı ama sola bakınca iyi gibi sanki.

Kaputu biraz oldu gibi. Tabi ilk kaputtan başladım en kötü orası oldu haliyle, sonraki parçalarda el biraz daha alıştı.

Sonra sol çamurluk ve kapıya doğru devam ettim.

El alıştıkça netice biraz daha iyiye gitmeye başladı,

İçeride bunun neye benzediği tam belli olmaz diye arabayı dışarı aldım. Gerçekten gün ışığında daha güzel göründü gözüme.

Kaporta da işlem yapacağım için tamponları çok üstten yıkadım, kirli görünmesi o yüzden.

Stoplar ciddi güzel oldu sanki böyle paketini yeni açıp takmışım gibi.

Bagaj kapağından fotolar,

Renk komple kendine gelmeye başladı, aracın boyasında ışık altında belli olan simler varmış meğerse.

Arka sol çamurluk üstü,

Artistik poz olmadan olmazdı,

Devamı sonraki mesajda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavan'ın polisaj öncesi bol hareli hali,

Pasta sonrası, bu hareleri tam olarak almayı beceremiyorum açıkçası. Onun sırrına daha vakıf olamadım.

Ama ilk haline göre gelişme var.

Bagaj kapağı üstünden pasta öncesi foto, Rengine kurban olduğum bayrağım..

Pasta sonrası tavan ve bagaj kapağı üstünden foto.

arka sağ çamurluk üstü başına geleceklerden habersiz bekleyen pembiş kulak'ın abi'si

Yansımalı fotoları hep severdim, bu da ufaktan yansımalı bir foto olsun. Daha iyisi az aşağıda.

Dışarıdan bir kaç farklı kare

hafif portakal kabukluğu var onun için zımpara lazımdı ama o işi hiç yapmadım, o aşamayı geçtim.

Ön sol çamurluk.

Gelsin yansımalar,

Bu parkeli foto en beğendiklerimden biri oldu,

Stoplar demiştim sıfır gibi oldu, yakından 1-2 poz.

Sanırım en iyi 2 yansıma fotosu bunlar olacak.

Bu yansımalı fotolarda pasta üzerine farecla nın wax'ı var.

Elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Arada sohbet ettiğimiz arabayla az da olsa ilgili bir komşu var o geldi, abi boyattın mı arabayı dedi.

Fark gerçekten muazzam oldu, merdivenaltı detailin için bence yeterli parlaklığı elde ettim diye düşünüyorum.

Ha bir de bu iş çok yorucu ya KA ya bu kadar iş yaptım şu 2 gün yorulduğum kadar yorumladım.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel olmuş, elinize sağlık

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline emeğine sağlık abi, beklediğimden çok daha iyi olmuş
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline emegine saglik. Amator dedigin uygulama bir cok prof. diye gecinen veya oto yıkamada bu işi yaptıgını soyleyenlerinkinden kat be kat iyi olmus.
    Bu kadar emekten sonra kapak uydurmak yerine o jantlar degismesin mi? 15" spoon vs. tarzi ucuz yollu bulunur ve guzel olur?
    Hele bir de street ka nin tampon ile yeni arka tampon olsa....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu yeni farkettim. Baştan sona okudum. Mükemmel işler yapılmış. Ellerine sağlık Kaan. Tam evladiyelik binmelik araç olmuş.

Pembe konusunda arkadaşlara katılıyorum ama madem evin hanımları istemiş, dizaynı tamamlaması adına jant göbekleri ve kapı açma kollarının da pembe olması gerektiğini düşünüyorum

Bunca işi yaparken hanım ne dedi merak ettim açıkçası. Sen süprüz yeni araba al hediye et. Kadın 2 ay binemesin. Benimki küser binmezdi bir daha ya da hiç elletmezdi....

Pasta cila yapmışsın hazır. Kapalı garajında var. Hemen ucuzundan seramik al. Hiiiç bekleme. N11 de var dur bakim bir. Fumo seramik. Fiyat performansta zirve. Uygulaması da kolay.

Farlar için de kloroform zımpara cila vs iyi de uv koruması pert. Würth ün uv koruması vardı bulamadım. En makulü uv korumalı vernik üstüne bir daha zımpara cila. Sonra filmle kapla.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğine sağlık abi.

Senin de dediğin gibi araba işlerinde en yorucu olan iş detailing ama yapıldığında da en çok keyif verenidir. Araba kendini çok güzel göstermiş.Güzel bi boya koruma ile uzun süre bu durumunu korur.Bence kaliteli bir wax , doğru yıkama ve güzel bir koruma ile uzun süre tekrar el atmanıza gerek kalmaz.Nacizane tavsiyem
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ilk sefere göre süper işçilik. güneş yansıması olan fotolarda anki hologram kalmış gibi biraz, seramik de süreceksen önce hologram giderici cila ile işlem yapıp zemini iyice temizlemeni öneririm. seramikten sonra hologramlar aşağıdan kusarsa güneşte koyu renk çok üzebilir seni.

marka model bağımsız böyle emek verilen her araba gerçekten güzelleşiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş, elinize sağlık
    Teşekkür ederim kendi çapımızda uğraşıyoruz.

Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık abi, beklediğimden çok daha iyi olmuş
    Benim de beklediğimden iyi oldu ne yalan söyleyeyim.

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emegine saglik. Amator dedigin uygulama bir cok prof. diye gecinen veya oto yıkamada bu işi yaptıgını soyleyenlerinkinden kat be kat iyi olmus.
    Bu kadar emekten sonra kapak uydurmak yerine o jantlar degismesin mi? 15" spoon vs. tarzi ucuz yollu bulunur ve guzel olur?
    Hele bir de street ka nin tampon ile yeni arka tampon olsa....

Farları 3 5 15 25 kere falan zımpara pasta cloroform falan yaptım. Far filmi aldım ama o da düz film monte etmedim.

Görseldeki jantların ya aynısı ya çok benzeri colt'um da vardı, çok güze model. Ben de 15" düşünüyorum ama biraz zamanı var.

Focus st nin jantları efsane oluyor siyah Ka ya. Tampon işi olur, olmaz değil ama o kadar bütçe ayırmayı planlamıyorum açıkçası.

Ek bütçe yaratıp mondeo + bir miktar nakit ile cabrio bir araç almayı hedefliyorum.

Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu yeni farkettim. Baştan sona okudum. Mükemmel işler yapılmış. Ellerine sağlık Kaan. Tam evladiyelik binmelik araç olmuş.

Pembe konusunda arkadaşlara katılıyorum ama madem evin hanımları istemiş, dizaynı tamamlaması adına jant göbekleri ve kapı açma kollarının da pembe olması gerektiğini düşünüyorum

Bunca işi yaparken hanım ne dedi merak ettim açıkçası. Sen süprüz yeni araba al hediye et. Kadın 2 ay binemesin. Benimki küser binmezdi bir daha ya da hiç elletmezdi....

Pasta cila yapmışsın hazır. Kapalı garajında var. Hemen ucuzundan seramik al. Hiiiç bekleme. N11 de var dur bakim bir. Fumo seramik. Fiyat performansta zirve. Uygulaması da kolay.

Farlar için de kloroform zımpara cila vs iyi de uv koruması pert. Würth ün uv koruması vardı bulamadım. En makulü uv korumalı vernik üstüne bir daha zımpara cila. Sonra filmle kapla.
    Pembe olarak sadece ön kaliperleri boyayacağım, kapı kolu ve diğer kısımları boyarsak çok kötü olacak gibi geliyor bana.

Eşim de istemedi zaten, kızıma kalsa baba komple pembe yapsana diyor Böyle herkesin istediğinden bir parça olmuş oldu

Bizimki küsmedi de arada laf sokmadı değil Arabamızla rezil olduk arkadaş falan diyor, eğleniyoruz işte.

Seramik işine bakıyorum şimdi nedir ne değildir bir inceleyeyim.

Far'a clear coat vernik attım sonra zımpara sonra pasta ve cila yaptım. Şuan 10/7 oldular. Vernik çok aktı ilk yaptığımda çok sinir etti.

opeth'in önerdiği 2k yı da bulamadım. Normal vernikle denedim.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğine sağlık abi.

Senin de dediğin gibi araba işlerinde en yorucu olan iş detailing ama yapıldığında da en çok keyif verenidir. Araba kendini çok güzel göstermiş.Güzel bi boya koruma ile uzun süre bu durumunu korur.Bence kaliteli bir wax , doğru yıkama ve güzel bir koruma ile uzun süre tekrar el atmanıza gerek kalmaz.Nacizane tavsiyem
    Ben açıkçası araç yıkama işine çok özen gösteren bir adam değilim, ama bundan sonra asla köpük vurmam arabaya.

Detail işinin çıktısı hemen belli oluyor ya o açıdan süper. 30 gün mekanik elektrik uğraştım göze görünür bişi yok.

2 gün pasta vs uğraştım netice mutlu etti.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyah inci masallah

emeğine sağlık kaan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben açıkçası araç yıkama işine çok özen gösteren bir adam değilim, ama bundan sonra asla köpük vurmam arabaya.

Detail işinin çıktısı hemen belli oluyor ya o açıdan süper. 30 gün mekanik elektrik uğraştım göze görünür bişi yok.

2 gün pasta vs uğraştım netice mutlu etti.
    Abi evde kova mı yok...

1 tanesine alacaksın nötr şampuan (seramik varsa) / cilalı şampuan (wax varsa), atacaksın içine makarna havluyu (bunu içten dikip el girecek şekilde eldiven haline getirebilirsin) - güzelce yıkayacaksın. Bir yere 2 kere sürtmeyeceksin. her geçişten sonra 2. temiz kovada durulayıp sonra şampuanlıya sokacaksın.

Sonra güzelce durulayacaksın. Seramik varsa Protector Wax, yoksa pneubel hızlı cila süreceksin. Araba her daim parlayacak.

Bu işler için hortum bile yeterli. Yıkama makinası olsa tabi daha hoş olur ama şart değil...
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline sağlık harika olmuş

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tek başına aracın değerini ikiye katladın valla, bu kadar el emeği yadsınamaz.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler