User Tag List

Sayfa 3/17 İlkİlk 1234513 ... SonSon
308 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi eline sağlık harika konu ve araç, yaptıklarını görünce kendimi evin garajında takım çantasıyla hayal ettim . Kız arkadaşım işe girdi ayağını yerden kesebilecek kadar ne alabiliriz diyorduk eğer her şey yolunda giderse başını biraz ağrıtmaya talip olabilirim. Jant konusunda ne düşünüyorsun bilmiyorum ama aracın fotoğraflarını görünce ah ulan bir Rpf01 ne gider diye içimden geçirdim, kazasız belasız sürmeniz dileğiyle.
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi eline sağlık harika konu ve araç, yaptıklarını görünce kendimi evin garajında takım çantasıyla hayal ettim . Kız arkadaşım işe girdi ayağını yerden kesebilecek kadar ne alabiliriz diyorduk eğer her şey yolunda giderse başını biraz ağrıtmaya talip olabilirim. Jant konusunda ne düşünüyorsun bilmiyorum ama aracın fotoğraflarını görünce ah ulan bir Rpf01 ne gider diye içimden geçirdim, kazasız belasız sürmeniz dileğiyle.
    Her zaman kardeşim elimden ne geliyorsa destek olurum bildiğim kadarıyla bilmediğimi de araştırır buluruz

Jant konusunda üstündekiler aslında güzel bir model ama kapakları yok :S

Kapakları üreten firmayı buldum izmirde, ama stoklarında yokmuş. Şuan jant için ek bütçe ayırmak istemiyorum o yüzden ya bunları boyayacağım, ya da 13 sac jant alıp güzel bir kapak takacağım jant alana kadar. Henüz o kısma kadar gelemedim açıkçası.

Jantların kapaklı hali için ilan.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...1128779/detay/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuraya bir revize alıyorum, en kısa zamanda güncelleyeceğim konuyu.

Dün akşam yine feneri garajda söndürmüşüm eve bi çıktı saat 00.55, en son gece bıraktığımda böyleydi.

Kübütör kapağını söktüm, kelebeği rolanti valfini vs hepsini aldım aşağıya.

Külbütör kapağının içi oldukça kurum bağlamış, bunları birkaç farklı yöntemle olabildiğince çıkardım. Bu söktüğümdeki hali.

Bu da oldukça temizlenmiş hali diyelim, bazı yerlere tel fırça gimedi.

Kapağın boya öncesi hali, sanıyorum daha önce hiç boya görmemiş etiketleri üzerinde duruyor.

bir iki tur zımpara sonrası foto, bundan sonra yeniden zımpara yaptım ve temizledim.

Kapağı gri yapacaktım ama altına astar niyetine mat siyah attım.

Şöyle 1 kat tozlama yaptım,

ve boyanmış hali

Artık o kadar çok boya yaptım ki sanırım elim sprey ile bir şeyler boyamaya alıştı akıtmadan damlatmadan işi bitirebiliyorum.

Kapak üstünde ince çizikler vardı uğraşmak istemedim doldurmakla. Çok göze batmıyor zaten.

Bu kısım biraz deli işi oldu sanırım, kapağı 4 tane cıvata tutuyor altında da şöyle pul vari bir metal parça var.

Boyalı kapağın üzerinde yağlı pisli olmasın diye tel fırça (Matkap ucuna takılan) ile temizledim. İlk önce kirli halini ekliyorum..

Bu da fırçalandıktan sonraki hali,

Sileceklerin de zımparalı halini ekliyorum, boyadım çok da güzel oldu cidden ama boyanmış halini çekmemişim :S çekip eklerim.

Gelelim şimdi elektrik soketlerine, ön kısım biraz uğraştırdı gerçekten.

Görüldüğü gibi hava kutusunun içindeki ısıyı ölçen sensörün kablosunda ne oran var ne orantı.

2 kabloyu da revize ettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devam,

Revize edilecek kablolardan bir demet, akışmetre kablosu bu,

Kablo yüzüğü + makaron ile yeniden bağlantı yaptım.

Sonra bu makaronların üzerine de daha büyük bir makaron ile işi bitirdim.

Isı sensörü kablo bağlantısı,

Bu da ön kısımdaki 3 soketin kablolarının revize edilip bez bant ile izole edilmiş hali.

Geçmiş postlarda bir foto vardı, şu rölenin içinden geçmişlerdi, onu da hallettim.

Sıra geldi cam önü muhafaza tamirine.

Yurdum ustalarının elinin ayarı olmadığı için bu alanı söküp takarken yaradana sığınıp abanmışlar tornavidaya, plastikler merkezlerinden hep kırılmış.

Ön camın sağ köşesine gelen kısım büyük bir kırık var, burayı aşağıdaki ürün ile doldurdum.

Tabi ben eve çıkarken burada donacak sanarak çıktım ama kurumadan akmış sağa sola hiç güzel bir durum olmadı.

ürün bu, Tüp lerde satılanın kutulusu, ama kullanmak zor. Saçma sapan bir kaşık çıkıyor içinden o da hemen doluyor sevmedim ürünü.

En sevdiğim kısım uydurmasyon tamirler, yuvarlak kısım ön cam alt paneline bağlanacak olan vidanın yuvası, ama kırık.

Buraya pul koymak istedim ama evde yoktu, dolapta L bağlantı vardı dıvara bişiler asmak için. Onun içindeki malzemeyi kullandım.

Burada öncelikle aktivatörlü yapıştırıcı ile doldura doldura merkezleyerek yapıştırdım.

Daha sonra bunun üzerine Dyson'u bolca sürdüm. Eli ayarsız biri söküp takmaz ise bundan sonra kırılma lüksü yok desem yalan olmaz.

Burası da dışarıdan baktığımızda görünen kısım, bu panelleri boyayacağım ama vidalar görünmesin diye bir formül uyduracağım oraya.

Arka tampon çeki demiri kapağını yeniden boyadım yerine monte ettim. İhtiyaç olmayacağını düşününüyorum, zira KA anca kendini çekiyor başkasını da çekmeyiversin.

Gaz kelebeğini de söktüm temizledim güzelce,

dıştan dışa 90mm kelebek var alette, emme manifolduna bağlanan yerde de ufak bir revize yaptım.

Kelebeğin üzerinde görünen kısım çıkmıyor maalesef.Kirli gibi duruyor ama değil.

Heh en sevdiğim kısma geldik, kapağı takıyoruz artık. Contasını oturttum (Conta 20 TL KA yı sevme nedenlerimden diğeri ekonomik parçalara sahip) yerine taktım.

Temizlik için ben gazyağı kullanıyorum 1 LT 14 TL ye aldım, bana oldukça uzun süre gidiyor bu. Fısfısa dolduruyorum devam ediyorum.

Balata spreyi gibi iz falan bırakmıyor.

Aküyü de bu yöntemle temizledim, kiri yağı attı üzerinden. Akü arabaya göre büyük, yerine tam oturmuyor, ömrünü doldurduğunda doğru aküyü alıp takacağım.

Temiz hali güzel oldu ama.

Son dokunuşlar öncesi üstten bir iki foto da ekleyeyim.

Yağ kapağının içinde oil catc can var şaka gibi ama var, ben kapağı ilk gördüm ulan bu ne biçim kapak kocaman yapmışlar diye iç geçirmiştim.

Meğer adam o kapağı ne amaçla kullanmış,

Kırmızıya boyadım ama sprey çok eski olduğu için boya saçma sapan bir hal aldı. Kurusun yeniden farklı bir renk yapacağım.

Veeeeeeeeeeee son foto, o da bitti ben de bittim. Sağlam yoruldum ama ilk marşta böyle çiçek gibi çalışınca tüm yorgunluğum gitti.

Görünürde hiçbir şey yapılmamış gibi dursa da ileriye dönük olarak sağlıklı yürümesi adına güzel önlemler aldım.

Rolantim 2200 D/D civarı idi, orj rolanti valfini temizledim düzelmemişti. Meğerse rolanti valfinin arkasında plastik bir vida varmış, ama adamlar o vidanın üzerini düz beyaz bir kaplama ile kapatmışlar, bu ne acaba diye kurcalarken fark ettim.

Neyse arabayı çalıştırdım bu vidadan rolanti ayrını ayarladım. Şuan 880-930 D/D arası rolantimiz sabit oldu.

Sonra teste çıktık çıkmışken sanayiye uğrayıp çelik macun aldım tamponda 1-2 delik var onları kapatacağım, şu yukarıdaki cam önü panelini onaracağım ve boyayacağım.

Daha sonra incik boncuk elektrik işlerine girişeceğim. Merkezi kilitlerde sorun var, ayak aydınlatması yapacağım.

Kolonlar bir çalışıyor çalışmıyor onların kabloları yenileyeceğim, park sensörü var ama saçma sapan kablolamışlar onları yapacağım. Kısacası daha işimiz çok.

Okuyan herkese teşekküre derim. Selamlar sevgiler.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi seviyosun bu işleri

ama ka'da km işi dert seninki kaç binde gösteriyor ?

kim bilir kaç kere dönmüştür o
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi seviyosun bu işleri

ama ka'da km işi dert seninki kaç binde gösteriyor ?

kim bilir kaç kere dönmüştür o
    Hız göstergesi hacı yatmaz gibi çalışıyordu vss yi de tamir ettim bu arada ama onun fotosu yok.

Şuan alet 30 bin gösteriyor ama, bana kalırsa 330 bin civarında olması muhtemel.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant gobekleri icin janti ureten firmayi mi aradin yoksa o kapaklari ureten merkal** diye bir plastik firmasi var onu mu aradin? Bulamazsan forumda bir arkadas 3d print ile ilgili bir konu acmisti elindeki kapagi ona yollarsin kopyalar sanirim.

Bu arada eline saglik severek okuyoruz daha cok fotoya boğ bizi
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jant gobekleri icin janti ureten firmayi mi aradin yoksa o kapaklari ureten merkal** diye bir plastik firmasi var onu mu aradin? Bulamazsan forumda bir arkadas 3d print ile ilgili bir konu acmisti elindeki kapagi ona yollarsin kopyalar sanirim.

Bu arada eline saglik severek okuyoruz daha cok fotoya boğ bizi
    Merkal'ı aradım, sağolsunlar baktılar ettiler ama stoklarında olmadığını söylediler. 3d print işi mantıklı aslında kim ki o ondan fikir alalım.

En kötü ben kapakları polyesterden kendim yapacağım öyle görünüyor.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merkal'ı aradım, sağolsunlar baktılar ettiler ama stoklarında olmadığını söylediler. 3d print işi mantıklı aslında kim ki o ondan fikir alalım.

En kötü ben kapakları polyesterden kendim yapacağım öyle görünüyor.
    http://www.techturkey.com/forum/off_...m_hizmeti.html

Arkadas burdan bi gorus istersen polyester cok ugrastirir yav
    e60 535d & THE A45 AMG

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gene boş durmamışsın helal sana.

rolanti işine çok sevindim.kelebeğide tertemiz yapmışsın masallah.

kolonları kaç cm. yenilesen bence sestede fark olur.

elimde 14 teneke jant var ama 4x100 keşke 108 olaymış dedim.orjinal corsa kapakları bile duruyor.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolonlar 5x7

6x9 için kasnak lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gene boş durmamışsın helal sana.

rolanti işine çok sevindim.kelebeğide tertemiz yapmışsın masallah.

kolonları kaç cm. yenilesen bence sestede fark olur.

elimde 14 teneke jant var ama 4x100 keşke 108 olaymış dedim.orjinal corsa kapakları bile duruyor.
    kolonları Orhan Abi yazmış sağolsun, kelebek vs termemiz oldu, rolantimiz de sabit. Dün hızlı hızlı bagaj içi kabloları onardım, bir de ön taraf sürücü ayak altında çürük vardı oraya da dyson+sac parça ile tamirat yaptım. Yalıtım yaparken komple sökeceğim içini o zaman kaportacıya gidip sorunlu alanlara yeniden saç kaynatacağım şimdilik 1-2 ay su almasın içeri yeter.

Gelecek hafta sonu artık elektrik ve kozmetik işlere yoğunlaşacağım.

Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolonlar 5x7

6x9 için kasnak lazım
    MDF den yapılır aslında ama kapı içi 6x9 takınca cam vs sürtme yapıyor mu incelemek lazım.

Bu arada anteni falan da yeniledim çok iyi oldu, eski anten kavrulmuş sıcaktan.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Helal olsun DIY king olma yolunda gidiyorsun. Arabacıyım diyenlere kapak niteliğinde konu.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok sürtmüyo cama sıkıntı olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Helal olsun DIY king olma yolunda gidiyorsun. Arabacıyım diyenlere kapak niteliğinde konu.
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok sürtmüyo cama sıkıntı olmaz.
    Est. kendi çapımızda eğleniyoruz bir şeyler öğreniyoruz ve el becerimizi geliştiriyoruz.

Yalıtım malzemelerini aldım, seninkiler kadar hi-end ürünler değil ama KA da ciddi fark yaratacak gibi duruyor.

Öncesi desibel programıyla ölçüp sonra aynı yol aynı hızda yeniden ölçüp farkı yazacağım ciddi merak ediyorum sonucu.

@orhansah abimin gönderdiği kargo da ulaştı. Tekrar teşekkür etmiş olayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah keyifle aracini toplarliyorsun.. bnde bi ara ka icin niyetlenmistim parca bakiyordum 797055697 ilandako street tampon denk gelmisti.. baya bulunmasi zor bi parca degerlendir derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ggtoker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah keyifle aracini toplarliyorsun.. bnde bi ara ka icin niyetlenmistim parca bakiyordum 797055697 ilandako street tampon denk gelmisti.. baya bulunmasi zor bi parca degerlendir derim
    Güzel parça 3 mart 2020 den beri ilanda ürün. Mesaj yazdım bakalım ne fiyat verecek. Çok uçuk bir rakam bekliyorum şahsen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel parça 3 mart 2020 den beri ilanda ürün. Mesaj yazdım bakalım ne fiyat verecek. Çok uçuk bir rakam bekliyorum şahsen.
    Ben sordum 1500 tl dedi.. pazarlikla 1000 civari biter tahminimce

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ggtoker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sordum 1500 tl dedi.. pazarlikla 1000 civari biter tahminimce
    Altında braketleri vs olması lazım, bunda yok gördüğüm kadarıyla. 1000'e bitiyorsa iyi, kendi orj tamponu 3 parça onlarda o kadar tutuyor hemen hemen.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler