User Tag List

Sayfa 13/17 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
308 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi geldi, ozlemisim. Eline saglık yine guzel isler olmusç

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20.02.2021 Günceli,

Bu gün Ka ya hava filtresi taktım biraz da doğaçlama takılıp hava akışına faydası olacağını düşündüğüm 2 uygulama yaptım.

Uygulamanın bir tanesini geçen gün forumda gördüğüm bir uygulamadan alıntı yaptım, arkadaş corolla için yapmıştı ben de ka için denedim.

filtre ve bu 2 uygulama sonrası ufak bir test yaptım araçta bariz bir rahatlama oldu.

bana filtreyi neredeyse zorla aldıran @mikelazi ye teşekkür ediyorum, sayesinde bu gün keyifli vakit geçirdim.

Fotolara geçelim,

Ka nın filtre kutusu kocaman sökünce baya yer açıldı.

Filtrenin içinden aşağıdaki contalar çıkıyor, soldakini kullandım tam oldu ka için.

Ka nın maf sensörünü filtre kutusundan sökünce filtreye üstteki conta ile taktım sadece sıktım.

Ka nın filtre kutusu üzerinde hava sıcaklığı ölçen bir sensör var, bunu nereye nereye takayım derken gözüm karardı daldım matkapla filtrenin metal kısmına.

Kutu üzerindeki delik çok nizami olmadı ama sensör sorunsuz oturdu.

Forumdaki konudan çaldığım fikir ile (arkadaşa teşekkür ediyorum tabiki) ka nın kaput altında panel ile panjur arasında 13cmx42cm lik bir boşluk var.

Kenarda duran sac parça vardı elimde onu kestim, büke büke bi şekilde oraya oturttum.

Karşıdan görüntü,

Bu da panelin altından görüntü. Burada panel ile radyatör arasında bir sünger vardı onu çıkardım.

şuan ızgaradan geçen hava radyatör ve radyatörün üstünden hava filtresine doğru bir hava akımı var, en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca birazdan ekleyeceğim fotoda filtre altına bir sac parça büktüm, bu parçayı bükerken radyatör fanının üzerine denk gelecek şekilde büktüm.

Şurada biraz daha fazla belli bu foto 125. denemeden bir tanesi. radyatör çalıştığında tüm hava bu sac sayesinde filtreye gelmiyor. (Klima çalıştırarak denedim)

Denemelerden bir tanesi.

İlk önce sol tarafa bükerek parça yapmıştım ama sonra baktım düz olması daha iyi, sacı düzelttim, etrafına da yarıklı sprial hortum geçirdim.

Şurada da bir vida ile sabitledim.

Son hali böyle oldu,

Şöyle de 2 video çektim, ses fena değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaput altındakı pembe boyalı parçalar haricinde çok iyi maşallah...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ggtoker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pembe kısımlar eşim ve kızımın istediği için o şekilde. Bana kalsa farklı renk yaparım aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ggtoker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pembe kısımlar eşim ve kızımın istediği için o şekilde. Bana kalsa farklı renk yaparım aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emme manifoldunu tamir etmiştim ama istediğim randımanı alamadım. Manifold 1 hafta içinde yeniden su kaçırmaya başladı.

Manifold komple sıfır olarak yok, çıkması da 1000+ tl ve sıfır da alsak 2. el de alsak mutlaka yine buradan su kaçıracak.

Ben de daha kalıcı bir çözüm üretmek için aşağıdaki parçayı ürettim.

Hatta bundan ilk etapta 5 takım üretiyorum. Beklediğim satış adetlerini yakalayacağıma inanırsa üretim için garaja kendi ekipmanlarımı alacağım.

Bunun için 5 takım satışı geçersem doğrudan yatırım yapacağım ve satış hedefi 100 takım olacak bakalım o kısım şimdilik beklemede.

Bu parçayı monte etmek için manifoldun bir kısmını kesmek gerekiyor, kesik parça aşağıdaki fotolarda var.

Daha sonra manifold contasını da kesmek gerekiyor. Ondan sonra parçayı sıvı conta ile monte ediyoruz.

Ben kendi aracımda bunu test edeceğim yarından itibaren eğer sıvı conta beklediğim performansı verirse conta ile devam vermez ise klingrit conta alıp buna uygun kesip o şekilde monte edeceğim.

Artık bu parçayı değiştirmek için komple manifoldu sökmeye gerek yok. Zira manifold sökmek tam bir işkence, altta kalan 2 vidayı sökmek zulüm resmen.

Benim araçtan keserek çıkardığım parça, conta üzerinden delinecek kısımları kalemle işaretledim.

Bunlar da ilk etapta üreteceğim 5 takım malzeme görselleri. Malzeme 30mm et kalınlığına sahip aluminyum.

Orj parça da ısı müşürü emmenin altında kalıyor söküp değiştirmek çok zor.

Ben bunun yerini değiştirip motor arkasında kalan taşırma hortumu üzerine taşıyacağım. Ka nın orj sensörü 3/8 ölçüde.

Rekorlar 3/8 16mm olarak orj hortumla kullanılacak şekilde al tak. İşleme gerek yok.

Halihazıra 2 takım mevcut 1 tanesi araç üzerinde takılı şuan, termostat gövdesini değiştireceğim için deneme fırsatım olmadı. Bu akşam aracı toplayacağım yarın test edeceğim.

Bu kütüğü araca monte etmeden önce etrafını güzelce zımpara yaptım keskin kenarlar yok artık.

Sistemi kurarken sadece ısı sensör kablosunda bir kes biç yapılacak 30 cm kadar uzaması lazım yeri değiştiği için.

Rekorları TE ye ve kütüğe takarken 300 derecelik sıvı conta sürerek sıktım. O yüzden sızdırma konusunda hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

İşlemi yaparken artık video çekiyorum bol bol youtube kanalımda vakit bulunca birleştirip yayınlayacağım.

Şimdilik bu kadar haftaya konuyu güncellerim, oldu olmadı ya da şurada patladık diye
    Konu KÖROĞLU tarafından (13-03-2021 Saat 07:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: güncelleme

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emme manifoldunu tamir etmiştim ama istediğim randımanı alamadım. Manifold 1 hafta içinde yeniden su kaçırmaya başladı.

Manifold komple sıfır olarak yok, çıkması da 1000+ tl ve sıfır da alsak 2. el de alsak mutlaka yine buradan su kaçıracak.

Ben de daha kalıcı bir çözüm üretmek için aşağıdaki parçayı ürettim.

Hatta bundan ilk etapta 5 takım üretiyorum. Beklediğim satış adetlerini yakalayacağıma inanırsa üretim için garaja kendi ekipmanlarımı alacağım.

Bunun için 5 takım satışı geçersem doğrudan yatırım yapacağım ve satış hedefi 100 takım olacak bakalım o kısım şimdilik beklemede.

Bu parçayı monte etmek için manifoldun bir kısmını kesmek gerekiyor, kesik parça aşağıdaki fotolarda var.

Daha sonra manifold contasını da kesmek gerekiyor. Ondan sonra parçayı sıvı conta ile monte ediyoruz.

Ben kendi aracımda bunu test edeceğim yarından itibaren eğer sıvı conta beklediğim performansı verirse conta ile devam vermez ise klingrit conta alıp buna uygun kesip o şekilde monte edeceğim.

Artık bu parçayı değiştirmek için komple manifoldu sökmeye gerek yok. Zira manifold sökmek tam bir işkence, altta kalan 2 vidayı sökmek zulüm resmen.

Benim araçtan keserek çıkardığım parça, conta üzerinden delinecek kısımları kalemle işaretledim.

Bunlar da ilk etapta üreteceğim 5 takım malzeme görselleri. Malzeme 30mm et kalınlığına sahip aluminyum.

Orj parça da ısı müşürü emmenin altında kalıyor söküp değiştirmek çok zor.

Ben bunun yerini değiştirip motor arkasında kalan taşırma hortumu üzerine taşıyacağım. Ka nın orj sensörü 3/8 ölçüde.

Rekorlar 3/8 16mm olarak orj hortumla kullanılacak şekilde al tak. İşleme gerek yok.

Halihazıra 2 takım mevcut 1 tanesi araç üzerinde takılı şuan, termostat gövdesini değiştireceğim için deneme fırsatım olmadı. Bu akşam aracı toplayacağım yarın test edeceğim.

Bu kütüğü araca monte etmeden önce etrafını güzelce zımpara yaptım keskin kenarlar yok artık.

Sistemi kurarken sadece ısı sensör kablosunda bir kes biç yapılacak 30 cm kadar uzaması lazım yeri değiştiği için.

Rekorları TE ye ve kütüğe takarken 300 derecelik sıvı conta sürerek sıktım. O yüzden sızdırma konusunda hiçbir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

İşlemi yaparken artık video çekiyorum bol bol youtube kanalımda vakit bulunca birleştirip yayınlayacağım.

Şimdilik bu kadar haftaya konuyu güncellerim, oldu olmadı ya da şurada patladık diye
    Bu proje tanıdık geldi yav Allah allah, ama beklediğimden çok daha iyi olmuş abi sorunsuz kullanman dileğiyle
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Videoyu kendim çektim dün akşam yayınladım

İlla yapan birisi vardır onlardan birini görmüş olabilir misin

Sabahtan beri 50 km yol yaptım ve araba stabil ) parça amacına ulaştı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım Ka için yaptığım en faydalı iş bu oldu.

Yapım aşamasından çok görsel yok ama ekleyeceğim en kısa zamanda

***** alette hararet ve devir göstergesi yok, Ben de teybi iptal edip çerçeve içine telefon koydum.

Görsellik: 10/7
    Fonsksiyonellik: 10/10 oldu bence.

Çerçeveyi kes biç yapıp telefonu içeri soktuktan sonra, açık kalan kısımlara pleksi koydum.

Elde kalan pleksiden bir taban yapıp onu çerçeve arkasına yapıştırdım. Üzerine de 2x usb çıkışlı şarj aleti + 2x30w amfi kartı koydum.

Test aşamalarından bir kare. Bir program var android üzerinde macrodroid adında.

Bu program şuna olanak sağlıyor, şarj aleti takıldığında ekranı aç daha sonra istenilen programı çalıştır.
    Şarj aleti çıkarıldığında da ekranı kapat.

Ben bu basit 2 makroyu oluşturup kaydettim ve stabil çalışıyor. Sanki araç kontağına entegre bir sistemmiş gibi duruyor, o da oldukça güzel oldu.

Daha sonra macun işine geçtim, ilk defa bu kadar kalın bir macun denedim, olmadı ilk seferde tabiki.

3 defa kuruyup zımparaladım dolgu yaptım. Sonunca da istediğim gibi bir yüzey elde ettim. (Çok harika efsane olmadı ama sırıtmıyor açıkçası)

Üstünden doğrudan boyadım, ama kullandığım mat siyah iki farklı firmadan olduğu için renk bi tık farklı oldu genel çerçeveye göre.

İleride bu kısımları zaten komple torpido rengi yapacağım için çok umursamadım.

En son olarak araç üzerinde bu şekilde duruyor şuan. Amfi den çıkan aux'u da şu minik ipod çakması cihaza bağladım, ses beklediğimden iyi.
    Üzerinde prianha marka bir teyp vardı, sorsan 4x50w çıkış diyor, ama şuan 2x30w lık çıkışın yarısı kadar ses vermiyordu.

İçeride şuan bu mp3 yüzünden biraz fazla kablo var ona da bir ayar çekeceğim daha güzel olacak.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ka nın güneşlikler hayat küsünce dedim şunları alalım değiştirelim, tabi ki sıfır bulamadık.

İzmir de bir satıcı da çıkması olduğunu gördüm, fiyat istedim. Takımına 500 TL yazı ile beşyüz Türk Lirası isteyince o iş de yalan oldu.

Araba 600 TL zaten

Gittim palio güneşliği aldım 80 TL / 20 TL de ayaklarını aldım. 100 TL ye işi çözdüm. Sadece ayak kısmında ufak bir operasyon yaparak güneşlikleri taktım. İç direklere ve torpidoya uygun renk olması çok güzel oldu. Fonksiyonellik 10/10 Performans / fiyat: 10/10 Görsel 10/9 ayakların olduğu yer eğer güneşlik açıksa çok az da olsa kötü duruyor.

Ayak operasyonu:

Şu yukarıda görünen parçayı hala üretiyorum, geçen hafta 1 tane daha satarsam jant alıcam demiştim. Aşağıdaki jantları da face üzeridnen (Sakarya dan) çok uygun rakama denk getirip aldım.

Jantların durumu 10/7 alır. Ama özellikle ET değeri şahane ET30 ürün denk gelmesi şans.

Jantları aldım ölümüne zımpara yapıp astara kadar indim.

Jantların ral9007 olarak boyayacağım, ama boyalar kargo yüzünden gecikti. Devamını paylaşaağım.

Ka nın ızgarası kocama delikli, buraya da dedim bi led takalım gündüz için.

Sonra yıkadık hızlı cilamızı attık, bir de hatunu kandırdık aynalarımızı pembe den griye dönüyoruz.

1 tanesini boyadım geçici, şahane oldu görsel olarak. Darısı diğerinin başına.

Rengarenk

Arka fonda yakında yolcu olacak abisi Mondeomuz,

jantları ilana koymak için çektiğim poz.

Bu da balkon pozumuz olsun.

Şimdilik bu kadar, jantları ve aynayı boyayınca yeni görseller gelecek, kalın sağlıcakla.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şu cümleyi görünce eyvah dedim ama gerçekten cuk oturmuş

Maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu cümleyi görünce eyvah dedim ama gerçekten cuk oturmuş

Maşallah
    Ben de Led leri taktıktan sonra şaşırdım. Bu kadar iyi duracağını sanmıyordum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün boya siparişim geldi, ral 9007 olarak istediğim boyayı satıcı sağ olsun ral 9006 olarak göndermiş.

İade etmek ile uğraşmak istemiyorum o yüzden ral 9006 yapacağım jantları. Aynaları da ral 9006 yapınca ton farkı olsun istemiyorum.

Tabi malzeme gelince ( Boya + astar + verniği set olarak aldım) akşam dayanamadım, hemen 2 jantı iftara kadar aradan çıkardım.

Bu iki jant en az macun olan jantlar toplam da 1 tl büyüklüğünde macun var yok.

Astar öncesi 400 kum ile tüm jantı ve özellikle macunlu kısımları tesfiye ettim. Sonra ipa ile jant yüzeyini temizledim.

Hava ılıktı ama ben yine de astarı sıcak hava tabancası ile bir miktar ısıttım ve jantları astarladım.

Astarın dokusu 10 dk içinde oturuyor ve görsel olarak gayet hoş bir yüzey oluyor. Bu akşam kalan 2 jantı astaralyıp, aşağıdaki astarı kuruyanları da 800-1000 kum sulu zımpara ile boyaya hazır hale getireceğim.

Jant üzerinde işlem yaparken arada hemen hemen 1 gün kadar zaman oluyor, malzeme de güzelce kuruyor. Böylelikle hafta sonuna kadar jantları boyamış ve verniklemiş olurum.

Hafta sonu da hava güzel olursa 1 tam gün vernikleri kuruturum. @TLH sağolsun polisajı paylaşıyor benimle, son olarak polisajını yapıp takılacak kıvama getiririm diye düşünüyorum.

Doku burada biraz daha belli, foto astarladıktan 5-6 dk sonra çekildi.

Size bir soru,

ön panjura şu armayı taksam çok mu apaçi işi olur ?

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline emeğine sağlık.kötü ustalar sayesinde iyi bir usta oldun resmen tebrik ederim.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ST yazısını takma bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık.kötü ustalar sayesinde iyi bir usta oldun resmen tebrik ederim.
    Sorma sağolsunlar, baya baya gelişmeme sebep oldular. Artık daha rahat dalıyorum sağa sola, yaptıkça gelişiyor insan gerçekten.

Mondeo konusuna da yazacağım yakın zamanda orada da baya bir şeyler yaptım, hem içime sindi hem de total maliyetimi inanılmaz aşağı çektim.

Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ST yazısını takma bence
    Tamamdır abi, önerini dikkate alıyorum.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavanı bi temizlesen çiçek olacak gibi

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah daha uzun soluklu bir konu bekliyordum ama olsun guzel oldu Jantlar ayna ve gunduz ledi guncellemesi cok iyi. Bende hakkımı st logosunu kullanmamandan yana kullanıyorum. Birde tavan temizliği yapsan cok iyi olacak senin elinden geliyor sökerek temizlersen cok kolay olur, ben gecen gun sökmeden(elimden gelmediği için) temizleyeyim dedim canım cıktı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler