User Tag List

Sayfa 14/17 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
308 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Evlat vol bilmem kaç: Ford ka

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık. Ledler ilginç şekilde güzel olmuş. Hiç beklemezdim.
    Boya işini ben de çok seviyorum. Jantlar boyadan sonra harika olacaktır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah daha uzun soluklu bir konu bekliyordum ama olsun guzel oldu Jantlar ayna ve gunduz ledi guncellemesi cok iyi. Bende hakkımı st logosunu kullanmamandan yana kullanıyorum. Birde tavan temizliği yapsan cok iyi olacak senin elinden geliyor sökerek temizlersen cok kolay olur, ben gecen gun sökmeden(elimden gelmediği için) temizleyeyim dedim canım cıktı.
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavanı bi temizlesen çiçek olacak gibi
    O tavanın eski halini çekmemişim maalesef :S Banyo da sıcak suyla türlü kosla vs ile yıkadım. Çıkan kiri görseniz arabayı satardınız o derece.

Aslında tavan temiz, ama foto da çok kötü çıkmış. Düz bej bir tavan kumaşı alıp yenileyeceğim onu da, ama zamanı var acele etmiyorum.

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık. Ledler ilginç şekilde güzel olmuş. Hiç beklemezdim.
    Boya işini ben de çok seviyorum. Jantlar boyadan sonra harika olacaktır.
    Led benim de beklentimin üzerinde oldu, ömrü çok uzun olmaz bu ürünün ama bakalım gittiği yerde daha iyi bir alternatif düşünürüz.

Şimdi kafamdaki proce angel kare / yuvarlak bixenon mercek alıp far içine monte etmek / + far yıkama yapmak.

Far içi bir kısım yeri mat siyah kalanı krom bırakmak. Muayene kısmında far yıkama olursa geçer mi kalır mı emin olamıyorum.

Bi-Xenon Far Merceği Universal Kare Angel 2.5" Fiyatları ve Ozellikleri şu tarz bir ürün mü alsam yoksa çıkma mercek mi kovalasam, çıkma mercek illa daha iyi olacak ama kapağı vs uğraşmak ta pek işime gelmiyor.

Eve geldim doğru garaja, kalan 2 jantı astarladım. Astarlanmış olanları 500 kum zımpara ile bir kat zımparaladım.

Temizledim ve boyadım. Boya işini ben de seviyorum, elim de baya alıştı baya güzel kat atabiliyorum, tecrübe muazzam birşey.

Arkadakiler yeni astarladıklarım, öndekiler dün astar attıklarım.

Sonuç şimdilik beni acayip mutlu etti, yarın diğerlerini de boyarım perşembe günü artık verniğini atacak kıvama gelir 4'ü de.

Perşembe akşamı vernik atsam cumartesi güneşte iyice sertleşir pazar günü de polisaj yaparım diye düşünüyorum.

500 ml astar neredeyse 2 kat atacak şekilde 4 tane 13" jant'a yetiyor ek bilgi olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bixenon farda far yıkama hafif kusur yani zorunlu değil ama otomatik yükseklik ayarı zorunlu.
    Muayene zamanı merceğe halojen ampul takıp geçilir, sorun olmaz. Ben öyle yapıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bixenon farda far yıkama hafif kusur yani zorunlu değil ama otomatik yükseklik ayarı zorunlu.
    Muayene zamanı merceğe halojen ampul takıp geçilir, sorun olmaz. Ben öyle yapıyorum.
    Bu mercek işi pek anladığım bir şey değil ama d1s d2s vs bunların ampülleri falan güzel paralar, h1 / h7 bi xenon universal mercekler var ya da çıkma mercekler yakın rakamlarda.

Çıkma mı almak yoksa şu linkini attığım ürünlerden falan mı almak lazım kararsızım.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mercek işi pek anladığım bir şey değil ama d1s d2s vs bunların ampülleri falan güzel paralar, h1 / h7 bi xenon universal mercekler var ya da çıkma mercekler yakın rakamlarda.

Çıkma mı almak yoksa şu linkini attığım ürünlerden falan mı almak lazım kararsızım.
    Bi xenon mercek işi benim de çok istediğim bi iş.Aracımın farları H4.Far sadece yanıp sönmek için var yani.Elimdede kırık ama iç parçaları sağlam farlar var.Sen yaparsan senin tecrübelerinden faydalanıp biz de yaparız

Ayrıca benim baktığım , araştırdığım kadarıyla çıkma mercekler universal merceklerden kat kat kaliteli.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercek + led alıp devam et derim xenonla uğraşmaktan iyidir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi xenon mercek işi benim de çok istediğim bi iş.Aracımın farları H4.Far sadece yanıp sönmek için var yani.Elimdede kırık ama iç parçaları sağlam farlar var.Sen yaparsan senin tecrübelerinden faydalanıp biz de yaparız

Ayrıca benim baktığım , araştırdığım kadarıyla çıkma mercekler universal merceklerden kat kat kaliteli.
    Şimdi araştırma halindeyim ama o alan için bütçe pek ayıracak durumda da değilim, zamanı var. Önce farların içini açmayı başarmam lazım.

Fırında bir yöntem izledim onu deneyeceğim, bir farım su alıyor.

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercek + led alıp devam et derim xenonla uğraşmaktan iyidir
    Ben bi-xenon istiyorum. Led lerin fiyatları gerçekten uygun, d1s vs bunların rakamları mercekx2 kat fiyat neredeyse.

Ölç biç yapayım da ona göre çıkma mercek bakarım artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi araştırma halindeyim ama o alan için bütçe pek ayıracak durumda da değilim, zamanı var. Önce farların içini açmayı başarmam lazım.

Fırında bir yöntem izledim onu deneyeceğim, bir farım su alıyor.

Ben bi-xenon istiyorum. Led lerin fiyatları gerçekten uygun, d1s vs bunların rakamları mercekx2 kat fiyat neredeyse.

Ölç biç yapayım da ona göre çıkma mercek bakarım artık.
    Ben ısı tabancasıyla ısıtıp açmıştım.Bazıları büyük bir kutuya ısı tabancasının ucu girecek kadar delik açıp kutuyu ısıtıyor.Fırında direkt ısıtıp açanlar var

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel ilerliyor, elinize sağlık.

Yasaklar kalkınca bir cumartesi günü, Sakarya olarak buluşalım; aracı canlı görelim. Komşu olamadık ama en azından görüşüp tanışmış oluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel ilerliyor, elinize sağlık.

Yasaklar kalkınca bir cumartesi günü, Sakarya olarak buluşalım; aracı canlı görelim. Komşu olamadık ama en azından görüşüp tanışmış oluruz.
    Her zaman beklerim hafta sonu genelde garajda oluyorum zaten, yasaklar bitse zaten sakaryada bir sürü kişi olduk bir buluşma ayarlarız güzel olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çakma mercekler bir işe yaramaz. Tavsiye etmem.
    Çıkma temiz bir mercek iş görür. Yada Hella’nın çok kaliteli klonları var Aliexpresste. Orijinal kalitesinde neredeyse. Onlardan tercih et.
    Xenonda en iyi kombin bi-xenon mercek + D serisi xenondur.
    Balastları çok güncel bir model almak zorunda değilsin. D1S veya D2S xenonlar fazlasıyla yeterli.
    Angel halka da bence basit duruyor. Farın alt kısmına hem gündüz farı, hem park hemde sinyal görevi görecek sıralı şekilde power ledlerden oluşan bir aydınlatma yaparsan çok harika olabilir.
    Youtube’da AZC Car Style diye bir kanal var. Mutlaka izle, elinden iş geliyor, imkanında var çok güzel bir far yaparsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çakma mercekler bir işe yaramaz. Tavsiye etmem.
    Çıkma temiz bir mercek iş görür. Yada Hella’nın çok kaliteli klonları var Aliexpresste. Orijinal kalitesinde neredeyse. Onlardan tercih et.
    Xenonda en iyi kombin bi-xenon mercek + D serisi xenondur.
    Balastları çok güncel bir model almak zorunda değilsin. D1S veya D2S xenonlar fazlasıyla yeterli.
    Angel halka da bence basit duruyor. Farın alt kısmına hem gündüz farı, hem park hemde sinyal görevi görecek sıralı şekilde power ledlerden oluşan bir aydınlatma yaparsan çok harika olabilir.
    Youtube’da AZC Car Style diye bir kanal var. Mutlaka izle, elinden iş geliyor, imkanında var çok güzel bir far yaparsın
    İzliyorum videoalrını, birkaç farklı firmanın da videolarına bakıyorum, yaptıkları işlerin tamamını yaparım vaktim olsa o kadar.

Güzel işler çıkartıyorlar, dediğin gibi güzel bi tasarım far çıkartabilirim ortaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Veeeeeeeeee jantlar için son noktaya geldik.

Verniği de attım, ufak tefek kusurlar harici kim gördüyse çok beğendi. Benim de oldukça içime sindi.

Pazartesi taktıktan sonra görsel ekleyeceğim.

Aynaları da tamamladım, gri kombin güzel oldu diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmkan varsa balata tozunun tutunmasını engellemek için dandik çin seramiklerinden geç üstüne bir tur derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmkan varsa balata tozunun tutunmasını engellemek için dandik çin seramiklerinden geç üstüne bir tur derim.
    Öneri varsa link vs ? Alabilirim. Seramik işini hiç yapmadım bir yerden başlarız en azından.

Şu ilk karşıma çıkan, alınmalı mı ?

Hepsiburada.com | Guvenlik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel olmuş jantlar, seramik konusuna katılıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öneri varsa link vs ? Alabilirim. Seramik işini hiç yapmadım bir yerden başlarız en azından.

diyorum ya çin çan çon marka bütçene göre ederine göre kendin karar ver atıyorum 100 iralık birşey alacaksındır al geç bu işin ucu bucağı yok çünkü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet jant macerası polisajını da yapınca artık sona erdi.

Yakından bakınca görülecek şekilde ufak kusurlar kalsa da genel olarak ilk hali ile son hali arasında ciddi fark var.

Lastikçideki plastik siboplardan almak istemedim, o yüzden çelik sibop alıp kendin taktım. Daha şık olduğunu düşünüyorum.

Jant göbeklerini de aynı renk boyadım, buraya uygun ölçüde FORD yazan damla etiket koyup koymama konusunda kararsızım, nasıl durur acaba ?

İlk halleri:

Son halleri:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi Ailexpressten bunlardan almıştım.2-3 şişe aldım.Jant davlumbaz vs yerlere yapmıştım.Bi kaç yere baktım da en uygun fiyatı burda sanki.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler