User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
105 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2014 F20 116d

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lci 118i N13ten Devam

Hazır evdeyiz, ben de aracımı paylaşayım istedim

Öyle projelik bir durumu yok, ama pandemi daha da uzarsa sıkıntıdan şunu da mı yapsam şu da mı olsa diye diye liste uzayacak; zira daha yazılımlı haliye 1000 km kullanmamışken, n47d20 turbosu direkt oluyor mu falan diye bakmaya başladım.

Araç ararken kriterim; 4 çeker olsun ya da arkadan itiş olsun, sunrooflu olsun, mümkünse manuel olsun, km düşük olsun, az yaksın ama çok kaçmasa da eklemelerle keyif verir seviyeye gelebilsin idi.

Sonrasında bu arkadaşla yolumuz kesişti, sol 2 kapı değişmişti ama 59küsür bindeydi, parka halinde çarpmanın videosu falan da olunca büyük masrafı olmaz diyip aldım.

Aldığımda çektiğim fotoğraflar önceki telefonumda kaldı; elimdeki tek eski fotosu da o kazaya ait

Aracı M paket yapmayacak şekilde ölü toprağını atmak niyetindeydim; sonra M olmayan, orjinal, 17 jant aramaya başladım, hatta burada da konu açmıştım. One edition jant ile arasında çok gittim geldim, sonrasında bir lastikçide hiç kullanılmamış style 394 buldum. One edition çok güzeldi, ama çamurluktan içeride kalıyordu, 205 taban uygundu ama 225 taban 7j genişliğe çok gelecekti. Spacer da sevmediğim için, ve oem 16 jantlarına çok benzediği için risk aldım. Ve maalesef daha 1000 km bile yapmamış 2020 tarihli continental rft lastikleri de zararına bıraktım.

Takar takmaz görüntü çok içime sindi. Şimdiye kadar beğenmeyen olmadı ama üzerindeki mevcut jantlara çok benzediği için değişikliği fark edemeyenler oldu. Amaç orjinal görüntüyü kaslandırmak olduğu için, dedim doğru yoldayım.

Aracın boyası çok pürüzlüydü. Yıkadıktan sonra bez kaymıyordu, ve bolca fırça çiziği vardı. Pandemide meşgale olması açısından en azından demir tozu ve kil temizliğini yapayım dedim. Matlık azalmışken bir çamurluk hizası fotosu aldım:

Arada yağ bakımları incik boncuk kısımları geçiyorum. Ha bu arada aldığımda f20'nin hiç bir kronik sıkıntısına sahip olmayan aracımın kornası, zaman zaman çalışmamaya başlamıştı. Bir ankara ziyaretinde halletmiştik, sonra yine başladı ama şimdi yine sorun yok

Tabi yine kronik olarak; sağ arka stop ledi de sönükleşti, sönükleşmiş bir sol stop takası arıyorum.

Aracın dışını geçici olarak halletmiştim, içine de girişeyim dedim. Arka koltuk minderini de sökerek eşimle baya detaylı bir temizlik yaptık.

Kılcal çizikler rahatsız ediyordu ama aracın özellikle ön tamponunda ve sonrasında bir kaç yerde saçma sapan farklı tonda beyazla rötuşlar da olunca, polisaj istiyor diyerek boya koruma için randevu aldım.

Konu drago tarafından (28-03-2023 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maaşallah özellikle jantlar çok yakışmış görüntüyü baya toparlamış.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadan itiş olsun manuel olsun yeni olsun falan diyince 116d çok mantıklı oluyor ben de aynı şekilde tercih ettim. yazılım ile baya keyifli oldu.

jantlar da çok yakışmış,stoplar benim ikisi de sönük olduğu için şanslıyım. dediğin gibi ya takas yada diğerinin de aynı şekilde sönmesini bekleyeceksin,başka şekilde müdahale edilir mi duymadım ama
    kazasız belasız günlerde kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım hep kapalı garajda.Fakat İzmir'e yağan yoğun yağmurlar sırasında su alan araçları görünce, hazır yılbaşında araç 1 gün dışarıda yağmur görmüşken ben de bir kontrol edeyim dedim. İyi ki de etmişim; sol arka paspasın altını elimle yokladığımda nemli olduğunu fark ettim. Araştırmalarım sonrasında yine özellikle F kasalarda (bir de nedense sol arka kapı) rastlanan bir durum olduğunu görünce; 3-5 youtube videosu dedim haftasonuna oyalanmalık iş çıktı.

Olay şu, son fotoda göreceğiniz "buhar bariyeri" sac aksama silikon ile yapışmış vaziyette.Zamanla bu silikon özelliğini kaybediyor ve yapışma mukavemetini kaybediyor.

Adım 1: Kapı açma kolunun trimini söküp altındaki vidaya ulaşıyoruz. Trimleri çizmemek için sert plastik hamur kesici kullandım; trim sökücüm yok maalesef.

Adım 2: Kapı tutacağı trimini söküyoruz; bu trim 1. adımdan daha inatçı, plastik hamur kesici kaldıramadı ama düz tornavdaya destek olarak kullanıp, şükür ki trimi çizmedim. Alt kısımdan sökmeye başlamanızı tavsiye ederim, en zayıf halka orası.

Trim söküldükten sonra kapı döşemesinin ayrılması için, içeride 2 vida olacak, bunları da söküyoruz.

Adım 3: Kapı döşemesinin alt kısmında kalan 2 vida daha var, onları da söküyoruz.

Adım 4: Kapı döşemesine yine tornavida ve plastik ile sırt verdirip tırnakların atmasını bekliyoruz. Ben korkumdan çok asılamadım, hala bir vida varmış da tutuyormuş gibi geldi, zor çıkıyor. En zayıf nokta şoför koltuğundan yana kalan kısım; oradan açılırsa tırnaklar, devamı kolay geliyor.

Söküldükten sonra su damlalarını, kapıdaki su akma lekesini ve kendilinden ayrılan silikonları görünce iyi ki sökmüşüm dedim.

Adım 5: Söktükten sonra, yeni silikon uygulamadan önce buhar bariyeri üzerindeki silikonu komple soymanızı tavsiye ederim. Ama soyarken dikkat edin, bariyer yırtılmasın, yırtılmaya pek müsait çünkü.

Sonrasında "suya dayanıklı" şeffaf silikon ile tekrar kapatım topladım. Aracı bu hafta yıkamaya götürüp tam yapışmayan bir yer varsa diye test edeceğim. İnşallah açık kısım kalmamıştır, kaldıysa da elim alıştı zaten

Çift taraflı bant uygulamadım, dediğim gibi hem suya dayanıklı olması şart, hem daha sonra yine sökülmesi gerekirse çift taraflı bant kesinlikle malzemeyi yırtacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırada yapılacaklar:

-Ate ön diskler, Ate seramik ön balatalar ve Ate 200 hidrolik siparişi verdim; önceki sahibi balataları değiştirmiş ama disk hala orjinal muhtemelen.

-Akü de keza orjinal aküsü, bu kışı da çıkartır ama önümüzdeki kışa sanmıyorum.

-Belki bagaj çıtası

Okuduğunuz için teşekkürler, tavsiyelerinize açığım
    Konu drago tarafından (27-07-2021 Saat 18:38 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşallah özellikle jantlar çok yakışmış görüntüyü baya toparlamış.
    Teşekkürler Baran

Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadan itiş olsun manuel olsun yeni olsun falan diyince 116d çok mantıklı oluyor ben de aynı şekilde tercih ettim. yazılım ile baya keyifli oldu.

jantlar da çok yakışmış,stoplar benim ikisi de sönük olduğu için şanslıyım. dediğin gibi ya takas yada diğerinin de aynı şekilde sönmesini bekleyeceksin,başka şekilde müdahale edilir mi duymadım ama
    kazasız belasız günlerde kullan
    Teşekkürler,

Stopa müdahale varmış, tamir edilip eski haline dönebiliyormuş, bir kaç hesabı takibe aldım instagramdan.

Ama bu sefer de sol söner, bir de buğu yapar mı, uzun ömürlü olur mu diye düşünmek yerine şimdilik beklemedeyim.

mrtkap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, jant çok yerinde müdahale olmuş. Benim gibi bir durak sonra f20 d manuele geçmek isteyen için güzel bi kütüphane, teşekkürler

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F20 manueller çok tatlı aldığınız jantlarda çok kaslı ve premium gösteriyor. Luxury line gibi güle güle kullanın

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lanet olsun okapıdan su alma olayına. benimde sofor kapısında sorun vardı. amerıkan gelen bir arkadasıma 3m ın elastık conta silikonundan getırtıp onunla kapattım.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk kaza fotoğrafı birkaç sokak ilerimizde Yeni jantlar yakışmış

Bu aracın ikizi vardı hatta, Hk plaka ve Nk plaka. Nk'ya ben de niyetlenmiştim, aynı fiyata e90 denk gelince onu almıştım. Zaman ne çabuk geçiyor.

Stop tamiri için telegram grubunda paylaştığım arkadaşa uğrayıp bir fikir al bence.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stop tamiri için banada bilgi lazım. @arda35
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtkap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, jant çok yerinde müdahale olmuş. Benim gibi bir durak sonra f20 d manuele geçmek isteyen için güzel bi kütüphane, teşekkürler
    Ben teşekkür ederim, Allah gönlüne göre versin, inşallah istediğin gibi bir araç bulursun.

Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F20 manueller çok tatlı aldığınız jantlarda çok kaslı ve premium gösteriyor. Luxury line gibi güle güle kullanın
    Teşekkür ederim, aynen hedeflenen görüntü tam olarak bu.

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lanet olsun okapıdan su alma olayına. benimde sofor kapısında sorun vardı. amerıkan gelen bir arkadasıma 3m ın elastık conta silikonundan getırtıp onunla kapattım.
    Zaten araştırırken gördüğüm yorumlardan biri de seninkisiydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk kaza fotoğrafı birkaç sokak ilerimizde Yeni jantlar yakışmış

Bu aracın ikizi vardı hatta, Hk plaka ve Nk plaka. Nk'ya ben de niyetlenmiştim, aynı fiyata e90 denk gelince onu almıştım. Zaman ne çabuk geçiyor.

Stop tamiri için telegram grubunda paylaştığım arkadaşa uğrayıp bir fikir al bence.
    Teşekkür ederim,

Öyle bir durum varmış, bir parçacı da Hakan'dan mı aldın arabayı diye sormuştu

Telegram grubunu bilmiyorum, burdan paylaşmak sorun olur mu ki, herkes görsün bence?

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @drago @ruudvan

Login • Instagram

Giuletta tek fardaki gündüz ledi arızalanmıştı. Burada yaptırdım, üzerinden 2 ay kadar geçti. Bir problem yok şimdilik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @drago @ruudvan

Login • Instagram

Giuletta tek fardaki gündüz ledi arızalanmıştı. Burada yaptırdım, üzerinden 2 ay kadar geçti. Bir problem yok şimdilik.
    Teşekkürler Arda, burayla da görüşeceğim, inşallah o vakte kadar sol da sönükleşir

Ben bir de fardanadam'ı takibe almıştım, o da izmir'de

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tip farklı dokunuşlar çok güzel duruyor F20'lerde. Jantlar çok güzel oldu. Güle güle kullan

ibrahm_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah f20 manuel candır jantlar one edition jantı olsa daha iyi olurdu sanki dedirtti ama yine de çok güzel maşallah kazasız belasız

büyük hayalimdi benim de 1.5 yıl önce nasip oldu hala bende, çok memnunum severek kullanıyorum. Dizel, manuel, arka çekişi keyfini herkese tavsiye ederim
    Circassian

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tip farklı dokunuşlar çok güzel duruyor F20'lerde. Jantlar çok güzel oldu. Güle güle kullan
    Sağol Eren, seninki kadar olmasa da

Alıntı ibrahm_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah f20 manuel candır jantlar one edition jantı olsa daha iyi olurdu sanki dedirtti ama yine de çok güzel maşallah kazasız belasız

büyük hayalimdi benim de 1.5 yıl önce nasip oldu hala bende, çok memnunum severek kullanıyorum. Dizel, manuel, arka çekişi keyfini herkese tavsiye ederim
    One editionun tam yandan görünümü daha güzel, üstelik 7 inç genişliğinde ve bu janttan yüzde 10 daha hafif bir jant; tam EfficientDynamics olayı yani.

Ama konkavlık yok, offset yok ve 205 taban üstü olmuyor, bu da çaprazdan ve arkadan bakınca memnun etmeyeceği için uygulamadım.

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hasar için değiştirmeleri kapıyı yazık olmuş bence ama olsun mal zımba maşallah duruşundan belli Kazasız belasız Maşallah
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler