User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
81 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 306 GTi-6 (ZAL 70 DeliBal) :)

BerkeYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 306 GTi-6 (ZAL 70 DeliBal) :)

Herkese selamlar, öncelikle üyelik olarak yeni görünebilirim maalesef eski hesabıma ulaşamadım. Tanıyan 3-5 kişi çıkar diye düşünüyorum.

Konu biraz uzun olacak gibi, yapmamız gereken uzun bir liste var. Çok işimiz var.

Daha öncesinde yaptığım bir çok otomobil olmuştu fakat buraya konu açmak aklıma gelmemişti. Yakın zamanda bir kaç konu okuyup, güzel projeler görünce canım çekti diyebilirim. Sizlerin konularını okurken çok keyif aldım ve kendim yapmış gibi mutlu oldum. Herkesin eline, emeğine sağlık.

Gelelim konumuza. Daha önce çok 306 bakmaya gittim bir türlü nasip olmadı, içime sinmedi, alamamıştım. bir tanesine bakmaya giderken kaza yaptık gelmeyin bile diyen olmuştu.. Aradan epey zaman geçmişti hep içim de ama pekte üzerine düşmüyordum. Zaten bir kaç otomobile sahiptim o ara pekte aramıyordum açıkçası. Zal'ı biliyordum ama bir gün fotoğrafı karşıma çıktı ve o an görünce bir de böyle güzel renk olunca vurulmamak imkansız. Ben de hepimizde olduğu gibi kaşıntılar başladı. Ulaşması epeyce zor da olsa yaklaşık 1-1.5 ay sonucunda sahip oldum. Sahibiyle görüşüyorduk, arada bir iletişim kopuklukları oluyordu, ulaşamıyorduk. Kafaya koymuştum alabilmek için, biraz da ulaşamadıkça hırs yapmıştım. Yanıp kül olsa dahil alacaktım. Bulunduğu semt'te sokak, sokak aradığım bile oldu. Sağ olsun eski sahibi ve benim için öz abim gibi bildiğim Mahsun Orhan bir an bile yalnız bırakmadı. Neyse daha fazla detay girip sizi sıkmıyım. Gün sonunda çok şükür sahibi olabildim. Alıp eve geldim ama o kadar şaşkındım ki 1-2 hafta kendime sordum acaba gerçekten benim mi diye sanırım biraz fazla sevdim. İlk gün eve zor girdim geçip karşısına dakikalarca, saatlerce izledim. İnşallah herkes hayaline bir, bir kavuşur.

Fırsat buldukça konuyu güncel tutarım. Umarım sizler de konuyu okurken keyif alırsınız. Saygılar.

1-2 Fotoğraf paylaşayım. İlk günün akşamından ve kardeşleriyle tanışmasından

Haziran 2020

Konu BerkeYavuz tarafından (19-04-2021 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka tekrardan hoş geldin, Merakla bekliyoruz 306nın devamını.

Sezi Meriç bende
    HotHatch Lovers!

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayatımda duyduğum en desibelli egzozlardan birini Zal'da duymuştum.Maşallah kazası belasız
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoş buldum kankam, memnun oldum acaba bir yerlerden tanıyor olabilir miyim
    Konu BerkeYavuz tarafından (08-03-2021 Saat 19:24 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka tekrardan hoş geldin, Merakla bekliyoruz 306nın devamını.

Sezi Meriç bende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayatımda duyduğum en desibelli egzozlardan birini Zal'da duymuştum.Maşallah kazası belasız
    Allah razı olsun, teşekkür ederim. Garip bir şekilde sesi, soluğu farklı. Halbuki extra bir şey de yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz yatırdıktan sonra ufak, ufak parçaları toparlamaya başladım. Fotoğrafını çekmediğim, aklıma gelmeyen incik, boncuk şeyler mutlaka vardır.

***** 306 oem topuz bulunmuyor. Bir abimiz orjinal yaptırıp yurt dışından getirttiğini söyledi. Ben de aldım fakat gelen topuz Alfa topuzu çıktı. Bunu takmak bana yakışmaz ama bir abimiz 1/1 yapıyor onu alır takarız artık.

Geneli tırnağı kırık olan veya düzgünü olmayan, sıfır gibi kapı çerçevelerini aldım. Benim de bir iki tırnağı kırıktı, tahammül edemem.

Hesapta yağ, su incik, boncuk bakımı yapıcaktık. Allah'tan ön takım aşırı dağınık değildi. Hesapta diyorum çünkü bir kaç fotoğraf sonra dayanamayıp başladığımız yürüyen incik, boncuk bakım işlerini görebilirsiniz
    Fotoğrafta olan, kulak, rot kolu, O2 sensör, Ramair filtre kit vsvs.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde hayallerimden birisi 306 gti s16 sahibi olmak ama öğrenci olarak biraz zor gibi duruyor arabanın maşallahı var aklımda olan üç renkten bir tanesi sizin aracınızda çok diri duruyor kasası iç mekan durumu nasıl acaba ?
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, Allah razı olsun. Kasası ve içi düzgün evet. Deri kısımları biraz yorgun ama koltuk vs. aldım onları da paylaşacağım. Yaşı itibari ile ''eski'' hot hatch'ler olduğu için ve sürekli gazlayıp, her geçen gün sayıları azaldığı için, maalesef çoğu parçası yok denilebilir. olsa da biraz pahalı normal otomobillere göre. Artık motor parçalarını bulmak sorun olmaya başladı RS'lerden GTi'a RC vs ne varsa git gide sorun olmaya başladı. Allah korusun motor kırsan, düzgün oem parçalarla revize etmek istersen büyük rakamlar çıkıyor. Her eski otomobil gibi diyebilirim yani. Ama kesinlikle sahip olmanızı, binmenizi şiddetle tavsiye ederim. Her otomobil gibi düzgün olanı çok, çok keyifli.. doyamazsınız. Rabbim en kısa zaman da hayallerinize kavuşmanızı nasip etsin inşallah..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde hayallerimden birisi 306 gti s16 sahibi olmak ama öğrenci olarak biraz zor gibi duruyor arabanın maşallahı var aklımda olan üç renkten bir tanesi sizin aracınızda çok diri duruyor kasası iç mekan durumu nasıl acaba ?
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, Allah razı olsun. Kasası ve içi düzgün evet. Deri kısımları biraz yorgun ama koltuk vs. aldım onları da paylaşacağım. Yaşı itibari ile ''eski'' hot hatch'ler olduğu için ve sürekli gazlayıp, her geçen gün sayıları azaldığı için, maalesef çoğu parçası yok denilebilir. olsa da biraz pahalı normal otomobillere göre. Artık motor parçalarını bulmak sorun olmaya başladı RS'lerden GTi'a RC vs ne varsa git gide sorun olmaya başladı. Allah korusun motor kırsan, düzgün oem parçalarla revize etmek istersen büyük rakamlar çıkıyor. Her eski otomobil gibi diyebilirim yani. Ama kesinlikle sahip olmanızı, binmenizi şiddetle tavsiye ederim. Her otomobil gibi düzgün olanı çok, çok keyifli.. doyamazsınız. Rabbim en kısa zaman da hayallerinize kavuşmanızı nasip etsin inşallah..

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın hayallerine ulaşmasından daha kıymetli bir şey olduğunu düşünmüyorum gerçekten. ZAL zaten bildiğimiz gibi zımba gibi araba hepsinin eksiği vardır zaten bizim kafadaki adamların arabalarında eksik biterse keyif biter hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AltunTV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın hayallerine ulaşmasından daha kıymetli bir şey olduğunu düşünmüyorum gerçekten. ZAL zaten bildiğimiz gibi zımba gibi araba hepsinin eksiği vardır zaten bizim kafadaki adamların arabalarında eksik biterse keyif biter hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
    Hayallerin gerçekleşmesinden daha güzel bir şey yok kesinlikle. Çok şükür tek, tek kafamdakileri hayallerimi gerçekleştiriyorum. Bazen zor da olsa. Rabbim herkesin hayalini gerçekleştirmeyi nasip etsin. Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Allah razı olsun EZ'e de maşallah cümleten kazasız, belasız.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    306 gti hep heveslendiğim araçlardan olmuştur iç dizaynı falan çok hoşuma gidiyor ön konsolun duruşu şekli çok güzel geliyordu gözüme araca kocaman maşallah allah kaza bela vermesin
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    306 gti hep heveslendiğim araçlardan olmuştur iç dizaynı falan çok hoşuma gidiyor ön konsolun duruşu şekli çok güzel geliyordu gözüme araca kocaman maşallah allah kaza bela vermesin
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Mutlaka daha önce binip kullanmışsınızdır ama kesinlikle sahip olmanızı isterim. Şiddetle tavsiye ederim. Dış, iç dizayn çok güzel. Yürümesi sesi, soluğu de aynı şekilde. İnşallah bir gün düzgün olanına denk gelip, sahip olursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BerkeYavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Mutlaka daha önce binip kullanmışsınızdır ama kesinlikle sahip olmanızı isterim. Şiddetle tavsiye ederim. Dış, iç dizayn çok güzel. Yürümesi sesi, soluğu de aynı şekilde. İnşallah bir gün düzgün olanına denk gelip, sahip olursunuz.
    artık çok zor bizden geçti 2 çocuk olunca sedan klasmanına geçtik yakında station wagon'a geçerim ben oda yetmemeye başladı hacim olarak
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık çok zor bizden geçti 2 çocuk olunca sedan klasmanına geçtik yakında station wagon'a geçerim ben oda yetmemeye başladı hacim olarak
    Allah kolaylık versin. Station'a bulaşınca insan bırakamıyor zaten. 306'dan önce Subaru impreza gf kasa vardı ben de de 306'yı alabilmek için sattım. Gc kasayla aynı olması bizler için görsel olarak çok güzeldi. 3 parça spoilerini jantlarını vs almıştım. Önü Gc8'e çeviricektim ama 306 aşkı daha ağır basınca sattım. Sw ayrı bir dünya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin. Station'a bulaşınca insan bırakamıyor zaten. 306'dan önce Subaru impreza gf kasa vardı ben de de 306'yı alabilmek için sattım. Gc kasayla aynı olması bizler için görsel olarak çok güzeldi. 3 parça spoilerini jantlarını vs almıştım. Önü Gc8'e çeviricektim ama 306 aşkı daha ağır basınca sattım. Sw ayrı bir dünya

subaruda iyiymiş ama çok güzel duruyor anca böyle bişi paklar beni aynen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    subaruda iyiymiş ama çok güzel duruyor anca böyle bişi paklar beni aynen
    Teşekkür ederim. Pek binemedim ama modellerini tavsiye ederim. Evet parçaları pahalı ama kolay kolay kırıp dökülebileceğini düşünmüyorum. Ömürlük otomobiller.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çıkaramadım şaka bir yana güncellemeleri ınstagramdan önce buraya bekliyoruz,forum kültüründe okumak daha keyifli oluyor
    HotHatch Lovers!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler