User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
107 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Hoşgeldin Corsa B GSi Ebubekir Sıddık Bebek

nsrht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız binmeniz dileği ile hayata yeniden dönen araçlar ve sahiplerini gerçekten takdir ediyorum. Herşey değerini bilen ellerde gerçek güzelliğine kavuşuyor. Ellerinize sağlık.
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dili olsa da anlatsa keşke yaşadıklarını.
    17’ Insignia Grand Sport Design 1.6 CDTI
    08' New Corsa 1.3CDTI 5DR - SOLD
    01' Saxo VTS - SOLD
    01' Corsa 1.4 3DR - SOLD

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize , emeğinize sağlık kardeşim.Yeni alınan bir arabada yapılması gereken ilk işlem olmalı.Özellikle hijyen açısından.Çok iyi yapmışsın.Mis gibi binersin artık.
    Teşekkür ederim abi, keşke daha önce yapsaydım arabamı bir tık daha fazla sevmeye başladım

Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize emeğinize sağlık cidden sıfır kondisyona ulaşmış araç mükemmel olmuş temizlik şimdi insan o araca ayakkabıyla girmeye kıyamaz
    Teşekkür ederim, zamanla kirlenecek ama yine temizleriz ne yapalım

Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç detay konusu olduğunda heyecanlanıyorum resmen bende dün chucky'min koltuklarını sökmek için bayağı bir uğraştım ama nafile T40 alyanı yamulttu bende tavan döşemesini arka ve ön kapı döşemelerini emniyet kemerlerimi söktüm direk bakalitlerini eve çıkardım önce bir güzel asperox ile yıkadım ama çok tırt bir ürün işe yaramadı sonra bir güzel domestosla yıkadım resmen kendi rengi yerine geldi, yarın gidip lokma T40 ve T30 alıp eşik bakalitlerini ve koltukları sökücem aynı zamanda taban halısınıda makinalı yıkama vericem benim işlerim daha uzun sürecek içi komple farklı bir döşeme olacak kendi döşemesi kötü değil ama koltukların kendisi saman bazlı opellerde böyle yapmış adamlar, yeniden sert süngerle kalıp yapılıp samanlar değişecek daha sağlam ve tok olacak, ben restorasyon projesinde içi farklı olsun istiyorum yan destekler mat siyah deri üstü sarı dikiş ortalar bildiğimiz golf gti döşemesi ancak sarı olarak ekose deniyor bu hafta içinde döşemeciye bırakıcam tavan döşemesini kapı içlerini ve koltukları, haftayada boya kaportaya girecek yine kendi renginde 98 sarımsı yeşilimsi hardal yeşil olarak boyanacak ayrıca içi sökük vermiş olmam daha iyi olacak hemde boya kaporta işleri bittiğinde içine detaylı bir şekilde temizlikten sonra tabana ve arka iç kısımlara antipas boya üstüne 2 kat izolasyon olacak ondan sonra toplanacak yaklaşık 1 1.5 ay sonra konu açarım, corsa gsi camiası büyüyor ve böyle konularıda görünce çok mutlu oluyorum yaşasın gsi kardeşliği
    Teşekkür ederim hocam, benim içini söküp takmam çok kolay oldu, yüksek ihtimal daha önce hiç sökülmemiş, biraz güç verince gevşedi alyanlar, daha fabrikanın sıkmış olduğu mavi loctice duruyordu vida üzerinde. Koltuklar malesef içi saman ve yavaş yavaş içi dökülüyor, böyle olmasını hiç sevmiyorum ama koltuklar iyi durumda olduğu için elletirmedim, ileride bozulursa ben de koltuklara mini restorasyon yaptıracağım, koltuklar malesef bizim arabaların kanayan yarası. Sizin aracı da merakla bekliyorum bu arada.

Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah,elinize,emeğinize ve sabrınıza sağlık
    Bu arada hangi Hyundai bayisinden almıştınız aracı? müdürünü yüksek ihtimalle tanıyorumdur
    Teşekkür ederim hocam, Aksaray'da Çağ Plaza'da Bülent beyden aldım aracı.

Alıntı nsrht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız binmeniz dileği ile hayata yeniden dönen araçlar ve sahiplerini gerçekten takdir ediyorum. Herşey değerini bilen ellerde gerçek güzelliğine kavuşuyor. Ellerinize sağlık.
    Teşekkür ederim hocam, eski de olsa yeni de olsa bizi şu ortamda buluşturan hastalık sağolsun Hayat vermeye devam.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bugün yine konumuz temizlikti, kapı menteşelerinin olduğu kısım sürekli gözüme batıp duruyordu, sarı güç denen zıkkımla giriştim, tertemiz oldu, daha sonra da dışını yıkayıp 3-5 foto çekip attım garaja

Untitled by Mehmet Ulusen, on Flickr

Bu arada malesef çalıştığım şirkette iş yoğunluğu yüzünden izinsizlikten bir türlü bakıma sıra gelmedi, inşallah önümüzdeki haftalarda radyatör değişimi, yağ bakımı, bir kaç ufak şey ve en önemlisi, önümüzdeki ay boya koruması yapılacak, zamanla konu güzel gelişmeler ile güncellenecek.
    1994 Opel Astra F GSi

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok iyi duruma gelmiş. Gencecik delikanlı gibi duruyor

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardo bence silecekleri de yaylı tiple değiştir bir ara.Yaşına uygun dursun
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyona el atacak mısın Mehmet? Şöyle daha spor birşey taksan?

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu kadar orjinale yakın toplanmışken direksiyon da orjinale uygun bir deri ile yenilenip, jantlar da orjinal (3 spoke ronal) olmalı

exvitermini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaçırmış olabilirim ama bi konu baya kafamı kurcaladı tamponların ve marşpiyeler neden gövde rengi değil ?

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık çiçek gibi olmuş. Kapı çıtaları olması gerekenden küçük gibi geldi sanki ama gayet güzel duruyorlar. Maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok iyi duruma gelmiş. Gencecik delikanlı gibi duruyor
    Teşekkür ederim, elimizden geldiğince

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardo bence silecekleri de yaylı tiple değiştir bir ara.Yaşına uygun dursun
    Teşekkür ederim abi, silecekleri kısa takmışlardı az alan siliyordu, kışın iş görsün diye bunları takmıştım, bosch sileceklere dönecem geri

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aslında Emir’in arabadakini gördüm hoşuma gitti ama, direksiyonumun airbagı vs temiz olduğu için kıyamıyorum, bir de airbag ışığı yanacak hiç sevmiyorum kendisini

Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu kadar orjinale yakın toplanmışken direksiyon da orjinale uygun bir deri ile yenilenip, jantlar da orjinal (3 spoke ronal) olmalı
    Teşekkür ederim, uygun fiyata denk getirince kışlık lastiklerime düşünüyorum onu da

Alıntı exvitermini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaçırmış olabilirim ama bi konu baya kafamı kurcaladı tamponların ve marşpiyeler neden gövde rengi değil ?
    Aslında 94 body kitin hakkı komple gövde rengi haklısınız ama nedense tek renk olunca arabanın model yılından dışarı çıkıp modernleştiğini düşünüyorum, boya aşamasında çok kararsız kaldım ama şuanki hali beni çok mutlu ediyor, belki ileride bir değişiklik yaparız

Alıntı Raindrops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık çiçek gibi olmuş. Kapı çıtaları olması gerekenden küçük gibi geldi sanki ama gayet güzel duruyorlar. Maşallah
    Teşekkür ederim hocam, 96-97/1 kapı çıtaları böyle, sizin dediğiniz kalın çıtalar 97/2 ve 98 modellerde çıkıyor
    1994 Opel Astra F GSi

Gökhan Kavuştu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ellerine sağlık Mehmet, arabaya elin değdikten sonra ortaya çok güzel bir sonuç çıkmış. Arabayı kazasız, belasız, iyi günlerde kullanmanı diliyorum
    GKGARAGE

Instagram | Spotify | Flickr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Kavuştu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık Mehmet, arabaya elin değdikten sonra ortaya çok güzel bir sonuç çıkmış. Arabayı kazasız, belasız, iyi günlerde kullanmanı diliyorum
    Teşekkür ederim kankam
    1994 Opel Astra F GSi

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son hali çok güzel çok temiz olmuş elinize saglik bi 10 yil rahat gençleşmiş
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Emir Baba slmlar

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çiçek gibi olmuş, Maşallah.
    AP Type-R

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah Ebubekir siddikliktan cikarmissiniz hemen

Kazasiz belasiz
    Volvo 760 Turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son hali çok güzel çok temiz olmuş elinize saglik bi 10 yil rahat gençleşmiş
    Teşekkür ederim hocam, fabrika kondisyonu yakalamak imkansız olsa da yakınlaşsak yeter

Alıntı EmreBC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Emir Baba slmlar
    Teşekkür ederim hocam Aleyküm selam

Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiçek gibi olmuş, Maşallah.
    Teşekkür ederim hocam.

Alıntı Orhun1907fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah Ebubekir siddikliktan cikarmissiniz hemen

Kazasiz belasiz
    Teşekkür ederim hocam, Berkecana çevirebildik şükür.
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar, aradan bir kaç ay geçti, yine boş durmadık.

Mevsimler değişti, havalar ısındı, zaten kıştan süre gelen hararet problemimiz vardı. Ustacıklarımız sağolsun daha önce aracımın radyatörü değişirken hem mekanik otomatik vites için olan radyatörü takmışlardı, hem de fanın düşük devirinin müşirini iptal etmişlerdi, hızlı devire ilk aldığımda 95 derecelik müşir taktırmıştım, 97 gibi sadece yüksek devir çalışıyordu. Ustalara durumu anlattığımda da "Opel sıcağı sever yiğenim" lafını hep duyuyordum, kendim araştıra araştıra, arkadaş çevremin de yardımları ile ilacını bulduk, parçaları ayarlayıp ilk izinli günümüzde soluğu sanayide aldık.

Hararet müşirleri, yavaş devir 87-92 derece, yüksek devire de orjinal 100-105 derecelik 3 fişli müşir kullandım. Bujilerimiz, aks körüklerimiz, yeni radyatörümüz..

Radyatörümüz için brazing tip tercih ettik, eski üzerinden çıkan mekanik tip ve otomatik vites için uygun olanıydı. Üzerinde fan olan brazing tip, kanal sayısı fazla soğutma sistemi mekanik tipe göre daha iyi.

Aks körüklerimiz perişan haldeydi, elimiz değmişken onları da aradan çıkarmak istedik, ne kadar erken tedbir alırsak o kadar iyi, aks bozulduktan sonra malesef geri onarmak hem pahalı, hem de geri keyif vermeyebilir..

İç aks körüklerimiz orjinal ve sapasağlam olduğu için ellemedik, dış tarafları değiştirdik, iç körükler sanırım bi 2-3 takım yan sanayi dış körük harcar.

Alt devirden basınca tekleme problemleri baş göstermişti, hemen ilk müdaheleyi buji olarak yaptık, doğru tespit yapmışız problemimiz çözüldü.

Gelelim işin en keyifli kısmına.. Klimamız çalışmıyordu, gaz basma sibobuna parmağımı bastırınca 10-15 saniye basınca içindeki gaz kesilmişti dedim biz buna bi gaz basalım belki çalışır, ilk olarak hava basarak kaçak testi yaptık kaçak görmedik, klima gazı basma cihazı ile kaçak testi yaptık yine kaçak çıkmadı, hemen 900 gram klima gazı bastık ve mutlu son, klimamız artık aktif Beni en çok mutlu eden mevzu bu oldu sanırım, şu sıcaklarda ilaç gibi geldi..

Eee o kadar iş yaptık, eski arabanın model yılına uymayan şeylerden de kurtulalım dimi.. Baş belası muz silecek ve aydınlatmadaki ucube ledlerden kurtlulalım.

Sanayide yapılanlar;

✅Aks körükleri değişti.
    ✅Bujiler değişti.
    ✅Radyatör değişti.
    ✅Hararet müşirleri değişti.
    ✅LPG filtre bakımı yapıldı.
    ✅Klima gazı basılıp aktif edildi.
    ✅Antifriz Petrol Ofisi ile değişti .
    ✅Direksiyon hidroliği ve şanzıman yağı mobil ATF220 ile değişti.
    ✅Sileceklerimiz Bosch silecekler ile değişti.

Yağ ve filtre bakımımızı 1000km önce mobil 5W40 ile yapmıştık, mutlu son artık hararetimiz 37-38 derece sıcaklıkta maksimum 94-95 derecede, 30 derece sıcaklarda ise 90-92 derecelerde. Fanın hızlı devirine bile gerek kalmıyor.

ee kafamdaki büyük işlerin çoğunu halletmiştik, sıra geldi aklımda kalan ufak tefek incik boncuk işlere, app plaka lazımdı koku merkezimiz Melih abi sağolsun hemen temin ettik, ayrıca arabaya kaportacımızın taktığı arabaya "güllü corsa" lakabını veren plakalıklarımızdan da kurtulmamız lazımdı.. Boş plakalıkla APP plakalarımızı taktık, üzerine kendi istediğim bir yazıyı yazdıracağım ilerleyen zamanlarda.

Dip not; kaput üzerindeki Astra GSi scooplar deneme amaçlı konulmuştur, belki ilerleyen zamanlarda kaputu kesmeden üzerine montajlayabilirim. Şimdilik bu kadar, nihayet araba istediğim ayara çok yaklaştı, yine aklımda olan ufak tefek dokunuşlar var, para ve zaman oldukça yapacağım. Biliyorum yine çok uzun tuttum, kusuruma bakmayın, iyi forumlar..
    Konu 300E tarafından (11-07-2021 Saat 21:15 ) değiştirilmiştir.
    1994 Opel Astra F GSi

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesene bereket kardeşim.Klimaya ben bile sevindim valla.Çünkü bir arabada olması gereken ilk özellik klima Artık daha ketifli binersin inşallah
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler