User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sonunda Kermit geldi R60 Mini Countryman S ALL 4

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sonunda Kermit geldi R60 Mini Countryman S ALL 4

Herkese selamlar,
    Beraber 7 yıl geçirdiğim 1.4 tsi Ibiza Fr’dan sonra uzun zamandır kovaladığım yeşil Mini Countryman 4x4 S ALL modeline kavuştum. Özellikle tatil vakitlerinde gezilerde bozuk köy yollarına, karlı tırmanışlara girip çıkmak için aldım. Yüzümü kara çıkartmaz umarım.

Biraz da bu video gaza getirdi :

42.000 km’de , 2017 trafiğe çıkışlı , yetkili servis bakımlı bir araç. En az 5 yıl civarı kullanacağımı düşünüyorum. Arabanın biraz kozmetik bakıma ihtiyacı var. Şeritler deforme olmuş, detaylı iç temizlik,pasta-cila ve boya koruma işlemlerini yaptırmayı düşünüyorum.

Tam çözemediğim bir konu var , bu araçlarda periyodik bakım belli bir km veya 1 yıl dolunca yapılmıyor mu? Bir servis yetkilisi aracın servis zamanı geldiğinde uyarı vereceğini belirttiği için sormak istedim. Belki yoğunluktan başından savmıştır, bilemiyorum.

Bir de Vites D konumundayken manuele akmadıkça kaçıncı viteste olduğunu göstermiyor gibi bir durum var veya ben bulamadım.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun keyifli araçtır, bende manueli vardı bayaa kullandım piste de çıktım dağa da gittim araziye de girdim çok sert denemedikçe hepsinde keyif alarak kullandım gerçekten.

http://www.techturkey.com/forum/otom..._all4_gta.html

km ya da yıl doğru dediğiniz gibi, minilerde servis zamanını takip edip uyarı çıkaran sistem mevcut. ancak yeni aldığnız araçta kafanızın rahat olması için bi tur bakım yaptırmanız iyi olacaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun keyifli araçtır, bende manueli vardı bayaa kullandım piste de çıktım dağa da gittim araziye de girdim çok sert denemedikçe hepsinde keyif alarak kullandım gerçekten.

http://www.techturkey.com/forum/otom..._all4_gta.html

km ya da yıl doğru dediğiniz gibi, minilerde servis zamanını takip edip uyarı çıkaran sistem mevcut. ancak yeni aldığnız araçta kafanızın rahat olması için bi tur bakım yaptırmanız iyi olacaktır.
    Evet konunuzu bulmuştum araştırırken. Yapılanlarla özgün olan araç daha da iyi bir hal almış. Yorumlarda birkaç
    Kere “sert araç” denildiğini görmüştüm, sertliği nasıl yorumlamak lazım bilemiyorum ama tümseklerden geçerken bayaa puf puf diye geçiyor araç. Ibiza FR’dan sonra bana uçan halı gibi geldi açıkçası.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız hem atik sportif hemde arazi için 4x4 tadından yenmez
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. aynı aracı aynı renk ve model olarak 20k kullandım. konfor sert evet ama ibizadan sonra sert gelmez bendede polo gt varken kullanıyorduk. yakıtı istanbulda 10-11'di.

d konumunda sadece d yazıyor. manuel kullanırken yazıyor sadece. tek sıkıntısı demiyelimde eksi noktası şanzımanı bence zaten zf8 olsaydı baya keyifli olurdu.

BerkeYavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız keyifle binersiniz inşallah.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay, renk menk çok güzelmiş maşallah... Önden efsane duruyor. Zamanında alamadık gitti, 500x'e kısmetmiş Yenisi böyle güzel değil...
    Güle güle kullan kazasız belasız.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renk çok hoşuma gitti maşallah kazasız belasız kullanın.

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız renk muhteşem. ilk 4 çeker tecrübemi C200 4 matic ile yaşadım mükemmel yol tutuyor virajlara girip çıkması sanki rayların üzerinde gidiyormuşsun gibi geliyor bu arada mutlaka daha iyi yol tutan 4 çekerler vardır C200'e binmeye başladıktan sonra 4 çekere iyice ilgi duymaya başladım hanım için bakmıştık bi ara gidip teste ettim çok keyifli araç biraz sertliği dışında gerçi cooper s var şuan kullandığımız oda oldukça sert fakat sonra bütçe yetmedi hala aklımda olan araçlardan özelliklede bu rengi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay, renk menk çok güzelmiş maşallah... Önden efsane duruyor. Zamanında alamadık gitti, 500x'e kısmetmiş Yenisi böyle güzel değil...
    Güle güle kullan kazasız belasız.
    Bundan önceki aracım buzdolabı spec bembeyazdı. Metalik ve yeşil olacak diye tutturdum açıkçası. Aslında siyah jantlardan pek hoşlanmıyorum ama tavan ve diğer detaylar da siyah olunca bir bütünlük oluyor, rahatsız etmedi diyebilirim. Biraz bakımlarını yaptıktan sonra güzel fotolarını çekip eklerim başlığa.

Yenisi minilikten çıkmış bence. Hem uzamış hem genişlemiş, 4x4 olsa da 3 silindir 135hp motor çok cezbedici gelmedi. Direksiyondan f1 vites olayını da göremedim yenisinde. Bu özellikler olan yeni jcw 2.eli 750k...

Kullanıcı adını paldır küldür almıştım değişmiyor da galiba Çok da dert değil, ibiza fr bana güzel sürüşler yaşattı sağlık olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozan gülle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız renk muhteşem. ilk 4 çeker tecrübemi C200 4 matic ile yaşadım mükemmel yol tutuyor virajlara girip çıkması sanki rayların üzerinde gidiyormuşsun gibi geliyor bu arada mutlaka daha iyi yol tutan 4 çekerler vardır C200'e binmeye başladıktan sonra 4 çekere iyice ilgi duymaya başladım hanım için bakmıştık bi ara gidip teste ettim çok keyifli araç biraz sertliği dışında gerçi cooper s var şuan kullandığımız oda oldukça sert fakat sonra bütçe yetmedi hala aklımda olan araçlardan özelliklede bu rengi
    Benim 4x4 merakım da arkadaşımın beni evden alıp bakkala gider gibi Bolu dağına zincirsiz, kayıp takılmadan çıkardığı eski bir Mercedes ML ile başladı. O gün bugün countryman diye sayıklıyordum açıkçası.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun çok güzel araç

Bakım periyodu BMWdeki gibiyse, 1 yıl veya araç ne zaman derse

12000 de olabilir 8000 de olabilir kullanım stiline göre

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.

Satıp pişman olduğum tek aracım diyebilirim.

Komple orjinal Miltek vardı bende.

Sport modda o patırdamalar. Anlayamasınız

Ne giderdi. Stage 1 yazılım vardı.

Lastikler çok önemli. Lastikten dolayı küçük hızlarda kaymışlığım var.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araç için jcw direksiyon, ızgaraya eklenecek sis farları gibi aksesuar ve yedek parçaları nereden bulabiliriz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rengi çok güzelmiş kazasız belasız kullanın. Bu araba varken buzdolabı rengi tiguan alanları anlayamıyorum

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız,bu rengi minilere çok yakıştırıyorum. 1-2 ufak dokunuşla hızlanma konusunda da üzmez bence her şeyden biraz biraz var arabada
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Keeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel renk güzel araç hayırlı olsun. 5 sene 60.000km dir kullanıyoruz 0 almıştık klasik termostat sorunu dışında bir sorun çıkarmadı çok şükür. -25 derecede kartalkayaya çıkmışlığım var çok keyifli ve kabiliyetli bir araç.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araç için jcw direksiyon, ızgaraya eklenecek sis farları gibi aksesuar ve yedek parçaları nereden bulabiliriz?
    Minauto İstanbul
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar herkese, araç üzerinde kozmetik değişiklikler yapmaya başladım. Önce çok beğenmediğim piano black jantlar yerine metal çerçeveli,çift renk tasarımlı orijinal Countryman jantları takas yoluyla alıp,üzerine bijon kilitleri ekledim.
    Brandayı takıp çıkarırken antenin tel kısmı kırıldı ama kalan gövde hem daha iyi görünüyor hem de fonksiyonunda bir azalma dikkatimi çekmedi. Şimdi iç kısım,plastikler,boya,şerit sökümü,motor temizliği gibi işlemler yapılıyor. Sonraki planım direksiyon arkasındaki devir göstergesine monte yağ ve hararet göstergeleri eklemeyi düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler