User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 96 e36 320i coupe

0zan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

96 e36 320i coupe

Merhaba,

Uzun zamandır e36 alma niyetim vardı ancak baktığım tüm araçlar ciddi hor kullanılmış ve toparlayabileceğim seviyede değillerdi.

Bu araç otomatik ve sunroofsuz olması nedeniyle nispeten temiz kalmış ancak yine tam aradığım temizlikte değildi zaten öyle araçlara da güzel para isiyorlar..

aracımı aldıktan sonra hızlıca tüm bakımlarını yaptırdım, disk balata vs komple değiştirdim. Otomatik şanzuman yağını zf olarak bulup değiştirdim. ön takımda ne var ne yok hepsi değişti. ön poryolar arka bilyalar değişti. direksiyon pompasını luk olarak bulup değiştirdim. o2 sensörleri hella olarak vs.

Şuna da el at şeklinde önerileriniz olursa lütfen yazın, hiç bir şey aklımda kalmamış en son 14 sene önce e36 sahibi olmuştum

Aracım bu ay boyaya girecek, bmw nin dravit gray rengini düşünüyorum. ön far grubunu stopları vs hepsini değiştireceğim.. far grubu nasıl olsun? boya renk tavsiyeleri ya da boya aşamasında mutlaka şunu da yap diyeceğiniz önerilerinizi bekliyorum (ilk iş jantlardan kurtulacağım spoke2 olacak)

Konu 0zan tarafından (17-08-2021 Saat 02:58 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.

Renk olarak dravit gray'i nardoya benzettim. Güncel arabalardan değil de kendi yılının beğenilen renklerinden seçseniz? E36'dan anlamam ama böyle patlıcan moru gibi renkler 90ların arabalarına yakışıyor
    Savaş MotorSports

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi günlerde kullanın kazasız belasız.
    Kendi rengi bence gayet hoş ve model yıllını yansıtıyor değiştirmenize gerek yok. Bu bütçeyi jant lastik değişimi ve tampon marşpiyel boyaması gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozan abi selam,

Spoke2 leri 7,5-8,5 olarak deiştirmeni tavsiye ederim. 4ü de 7,5 olan takımlar arkada zayıf kalıyor.
    Eğer komple boyatacaksan tavandaki balık sırtı antenden de kurtul abi
    Renk sanırım madeira violett. Döneminin cok guzel rengi, bu renkte kalması bence daha güzel olur.
    Arka tampon M degil abi. Onu da M olarak degistirirsen en azından dıştan seti tamamlamış olursun.
    Sol ön camurlugu bilmiyorum ama, sağ ön camurlugun sinyal yeri yanlış, boyaya girdiginde bunu da düzelttirmende fayda var. Ayrıca bıyık sacını da göremiyorum ama eger eski tip değilse, orj eski tip bıyık sacı bulabilirsen harika olur.
    Stop sinyal grubu olarak turuncu sinyallileri tercih edersen model yılı ile de uygun olur. Zaten bence mor renge turuncu sinyal cok yakısıyor.
    Farları sıfır alacaksan piyasada hala Hella olarak sıfır mercekli bulunabiliyor.
    Sanırım sağ silecek kolu bikaç diş yukarıdan takılmış, onu da söküp doğru pozisyona getirebilirsin. Ayrıca muz silecekler out, eski tip silecekler in

Baska fotograflar paylasırsan yine gördügüm seyleri yazabilirim.

Önerilerime referans olması acısından örnek foto paylasayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dostum gerçekten ayrıntılı yazmışsın teşekkür ederim,

jantı 7.5 8.5 olarak alacağım zaten başka jant yakışmıyor bu kasaya, antenden kurtulacağım, arka tampon m olarak değişecek, bir de unutmadan aynalar

aracın rengi cosmo swartz, siyah desen değil, füme desen değil, lacivert desen hiç değil renk konusunda hala tereddütlerim var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0zan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum gerçekten ayrıntılı yazmışsın teşekkür ederim,

jantı 7.5 8.5 olarak alacağım zaten başka jant yakışmıyor bu kasaya, antenden kurtulacağım, arka tampon m olarak değişecek, bir de unutmadan aynalar

aracın rengi cosmo swartz, siyah desen değil, füme desen değil, lacivert desen hiç değil renk konusunda hala tereddütlerim var
    Renk konusunda haklısınız. Her ne kadar orijinalci de olsam saçma sapan renklerden dolayı insanın iştahı kaçıyor. Ben de hayırlısıyla bi bmw alacağım. Siyah alacaktım, safhir siyah diye bi renk vardı. Siyah desen değil, füme desen hiç değil. Yıkamadan yarım saat sonra toz konmuş gibi saçma sapan bi renk diye vazgeçtim mecburen. :/

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, içinize sine sine toplamak nasip olsun

O kadar girişmişken yağ pompasını da değişmenizi tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siyah renk bakımı oldukça zor, renk değişimi yapılacaksa ona değecek renkler seçilmeli.
    Benim favorilerim ; Speed yellow u96 , Melbourne red a75, Twilight purple p28

Koltuk kısmında mümkün oldukça kumaş tercih etmenizi öneririm.(m rain) Deri koltuk orjinal dahi olsa çok terletiyor.

Tüm işlemlerden sonra ön arka kule gergisini mutlaka takın. İleride oluşacak kule kayması veya sapmasının önüne geçebilirsiniz. Allah şimdiden sabır versin. Sanayide iş yaptırmak çok zor
    Coğrafya kaderdir

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renk siyahsa eğer karar senin, hicbir önerim yok cosmo gercekten zor bir renk.

M aynalar, M3 coupe haricinde diger tüm E36larda opsiyondu abi. Ama tabi zevkler renkler meselesi.

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun öncelikle ve Allah sabır versin
    Benim tavsiyem araç orj M paket değilse ki değil gibi duruyor, non M görünüme dönmeniz. İç - dış görünüm ve jantlar dahil.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    non M görünüm olabilir gayet klasik duracaktır

renk konusunda sarı kırmızı mor gibi iddialı renklere pek sıcak bakmıyorum zira bazen arabayla adliyeye vs gidiyorum kırmızı hali orta yaş sendromuna girmişim gibi algılanabilir

üstündeki aynalar da kalabilir kötü durmuyor. şimdilik sadece ön far sinyal grubu bulamadım istediğim gibi

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Non M görünüm Byzantium Metallic Orange boya (kodu 355) Gazoz kapağı jantlar veya style 40 jantlar(bulması hayal ama düşleyince arabayı bu kombinasyonla muazzam bir hayal oluyor ) mercekli farlar sarı stoplar (isteğe bağlı arkaya füme stop) -şimdi düşündümde style 71 de muazzam olurdu- tam olarak zamanını yansıtan bir kombin ve arabanın non m ağırlığını oldukça taşıyan bir görünüm olurdu. Düşünürken bile araca yükseldim

Aracınız çok fazla üzülmemiş gibi duruyor Allah kaza bela vermesin keyifli sürüşler.
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ufak bir jant operasyonu geçirdik.

Piyasadaki e36 jantlarının neredeyse tamamı imitasyon, orijinal jant yok denecek kadar az. Tam da bu sırada bir arkadaştan hiç kullanılmamış 2 serisi m sport jantları buldum.

Jantlar ön 7.5 arka 8 , sıfır runflat lastikleri ile beraber geldi.

jantları takınca arabanın biraz yüksek olduğunu gördüm. Konfordan ödün vermemek adına Eibach pro kit uygulayacağım. ön 3 arka 1.5cm düşecek.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0zan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ufak bir jant operasyonu geçirdik.

Piyasadaki e36 jantlarının neredeyse tamamı imitasyon, orijinal jant yok denecek kadar az. Tam da bu sırada bir arkadaştan hiç kullanılmamış 2 serisi m sport jantları buldum.

Jantlar ön 7.5 arka 8 , sıfır runflat lastikleri ile beraber geldi.

jantları takınca arabanın biraz yüksek olduğunu gördüm. Konfordan ödün vermemek adına Eibach pro kit uygulayacağım. ön 3 arka 1.5cm düşecek.
    Kesenize bereket, ama beğendiğimi söyleyemeyeceğim Bunlar yerine satıp mcounter,mspoke,motorsport hatta m olmayan bi görünüm tercih edilecekse styling 30 tercih edilebilirdi..
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar kötü durmamış, ama fazla yeni kalmış

Bence hem RFT ile, hem de bu jant ile devam etmeyin

Hele Non-M görünüme geçecekseniz hiç olmayacaktır bu jantlar

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın maşallahı var elinde güzelleşecek gibi renk olarak benim e46 da limonit metallic yurt dışında bazır e36 larda var
    aracımın konusu burda renk yakışır gibi
    http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renk için biraz daha çalışıyorum,

aşağıdaki aracın rengi elixir red diye geçiyor, bmw nin o dönem kullanılan hellrot red 'in modern versiyonu gibi
    yeni nesil bir boya tercih etmemin nedeni iki katmanlı olması, yani alt boya ve üst boya ayrı atılıyor ve bu teknikle de derinlik algısı yaratılıyor.
    Ancak elbette son karar değil saçımı başımı yolacağım yakındır. Bu arada elixir red orta yaş bunalımına girdim mesajını çok başarılı bir şekilde veriyor.

bu da hellrot red

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw rengi değil ama, renk değişecekse ipanema brown rengini de tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok guzel gozukuyor arac.

Bu arac tamamen revize edilip, gunluk yurur hale geldiktne sonra, surekli yazilirim ben sana hocam. -Onceden uyarayim dedim-

Bilincli revize gormus bir E36 Coupe hayalim var, ne su an memleketteyim, ne de memlekete donunce toparlayacak cevrem ve zamanim yok. O yuzden bu sayfayi highlightladim, surekli check edicem.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler