User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
70 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2012 Golf 6 R

R21TURBO 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2012 Golf 6 R

Tanisikligimiz 2016 senesine dayaniyor aslinda. ilk sahibinden sonra ER Motors da ilana girdiginde cok begenmistim. Daha 38.000 de full standart cicek gibiydi. Hem Cupra yi yeni almistim hem de bagzi aksilikler cikti alamadim.Sonrasinda istanbuldan bir arkadas aldi , o zamanlar cok populer olan nardo gri renge kaplatmis. Koltuk basliklarinda ekran ve arkada cocuk koltugu gordugumde sevinmistim acikcasi. Sakin sakin ailecek kullanilan bir araba imaji veriyordu.

Sonrasinda Izmit te expertiz isi yapan Ali abiye gecti arac. Kendisi de sahsina munasir , titiz biri. Satmaya niyetlendiginde haber vermesini soyleyerek uzaktak uzaktan takip ettim. isim geregi yurt disina gidis gelislerim ve yurt disinda kaldigim surelerin arttigi bir donemde arabayi satacagini ogrendim ve girisimde bulundum ama yine bagzi aksilikler oldu almadim.
    Arabayi MgRemaps in sahibi Gorkem in aldigini ogrendim , almamam isabet olmus 😊. Gorkem arabayi yapsin , bitirsin oyle alirim diyerek bekledim.

Turkiye de oldugum donemlerde Gorkem e taciz atislarini eksik etmedim. Birkac girisimim oldu ama basarili olamadim. Adam hem arabasindan cok memnun , hemde cok seviyor , nasil alalim , alamadik tabi.Gorkem ile gecirdigi surede arabaya yapilan bakim onarim , konulan extra malzemeler den de gayet mamnundum 😊

64.000 km ye kadar standard olarak kullanilmis olmasi benim icin onemli bir ayrinti. Sonrasinda stage2 plus olmaya basladi araba. Forge intercooler - Forge wetegate - GFB dv - RS4 Enjektor - R8 bobin - Autotech on pompa - Snow Methanol kit - MTS filtre kiti - Flap delete - Oil Catch - Miltek komple egsoz - Greedy profect - AEM wideband - Zeixtronic - derken yazilim zaten adamin isi DSG + Motor yazilimi da yapilmisti.

Acikcasi , Gorkem arabayi nasilsa vermeyecek diye Golf 7 R da bakiyordum ama kilometresi , extralari , rengi , durusu ile hosuma giden 1-2 aractan gelen rakamlar 600+ olunca bi duraksadim.

Baktim arabaya yapilacak hersey yapilmis , bunun ustu yada fazlasi benim tarzim degil. Kafamda da bitirmisim yurt disi olayini , arabayi almanin tam zamani. Daimi mekanimiz izmit sanayi sitesinde , cay kahve esliginde muhabbet girla giderken , en kapsamli taciz atislarimi yapmaya basladim ve gecenin sonunda aldim arabayi.

Ertesi gun komple miltek egsoz ile , muayeneden tek seferde gecmesi ayri bi mutluluk verdi tabi.

Kozmetik olarak eksikleri vardi ;Kaplama cok cizik ve mat gozukuyordu. Aldigim gibi detayli temizliginin yapilmasi , kaplamanin sokulup pasta cila yapilmasi , gocuklerin giderilmesi ve sonunda da komple Lumar PPF kaplanmasi icin Orhan kardesimin sahibi oldugu Balans Oto ya biraktim. Detayli temizlik derken ; Baya baya sokulup temizlendigi , takoza alinip yaylarin amortisorlerin davlunbaz iclerinin yikandigi detayli bir temizlikten gecti araba.

Her ne kadar bildigim araba olsa da Kaplama sokulurken alti nasil cikacak diye bir heyecan oluyor illaki. Neyse ki supriz ile karsilasmadim. Sag marspiyelde bir ezik vardi , arka tampon kosesi astarliydi , dedik tum plastic aksami boyayalim.

Siyah renk , 9 yasinda , 67.000 km de bir arabada normal olarak kaputta tas izleri vardi. Sanirim kisa sureligine de olsa Turkiye de oldugumu unuttum ve boyayalim dedim. Ortamdaki arkadaslarin da destegi ile fabrika ayarlarima geri dondum 😊 . Tabiki boyamadik. Orhan saolsun baya bi ugrasti , rutus zimpara pasta vs cicek gibi oldu kaput. Lumar PPF ozellik olarak kaplandigi yuzeyin kilcal , derin olmayan ciziklerini yok ediyor ama tas izi , derin cizik gibi kusurlari ciddi sekilde ortaya cikariyor.

Hizimizi alamadik , farlar , stoplar hatta tamponlar da PPF lendi. Diger malzemeler nasil bilmiyorum ama Lumar PPF ile tampon kaplamak zulum.

Hemen yani basimizda Ark oto , yetkili servisin olmasi avantajini da kullandik. Bagaj fitili , kaput kecesi , silecekler gibi ufak tefek sikintilari olan parcalari da yenileri ile degistirdik. Vites topuzu derileri soluk ve yuzuk cizilkeri vardi onun da siparisini verdim.

Uzun surdu ama sonuctan gayet memnunum. Ici , disi , kaplamasi cok guzel oldu.

Hersey planlandigi gibi gayet guzel bir sekilde giderken , ruzgar tersine dondu ve yine yurt disi yollari gozuktu malesef.

OZ Ultraleggeralari alamadan bindik ucaga geldik yine Jony lerin yanina. 😊.. Ultraleggera demisken ; Genelde 1 kucuk olcu ultraleggera takip daha fazla hafiflik , daha fazla konfor kafasindayim. Diger marka modellerin aksine ulrtaleggera da oem den 1 kucuk olcu kullanmak goruntuyu de bozmuyor bence. Daha once denedim ve cok memnun kalmistim. 17 ultraleggera istiyorum ama ET 40-43 olmali diye bir dusuncem var , dolu dolu durmasi spacer a ihtiyac olmamasi icin. Tecrubesi ve bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim. Gerci 18 PZero lastik aldim , 18 jant alip hesap kitap yapmadan takip kurtulabilirim de.

Her ne kadar garajda tozlaniyor olsa da , kullanip keyfini suremesem de , istedigim , sevdigim , bildigim bir arabayi aldigimdan , onunla ugrasmaktan ve istedigim sekle getirebildigimden dolayi gayet mutluyum.

Umarim cok daha guzelleri sizin olur.

Ingilizce klavye ve otm duzeltme ile baya bi mucadele ettim , mumkun oldugunca duzgun yazmaya calistim ama illaki noktalama hatalari vardir idare edin....

Emektar telefonum ile cektigim birkac resim var. Arabayi kullanamadik ki bol bol resim cekelim.

^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, kazasız belasız sürüşler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kusursuz duruyor, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşleriniz olsun

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız, bir sonraki aklımdaki tek araç
    AP Type-R

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kazasız belasız kullanmak nasip olsun, çok diri duruyor.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hayırlı olsun. Çok güzel bir otomobil 6R.
    3 senedir 30.000 km yaptım satıp aynısından tekrar aldığım tek otomobil
    18 ultraleggera et45 geliyor. 8x18 olduğu için 235 40 18 güzel bir lastikle Spacer kullanmadan çok konforlu oluyor.
    15-20 arabadan oluşan 6R grubumuzda var. Numaranızı PM atarsanız ekleyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kusursuz duruyor, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız sürüşleriniz olsun
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız, bir sonraki aklımdaki tek araç
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız kullanmak nasip olsun, çok diri duruyor.
    Guzel dilekleriniz icin cok tesekkur ederim.
    ^^ Insallah ; Masallah ile maneviyatiniz gelisir , guzellesir. Arabani gelistirmek guzellestirmek istiyorsan , para harcamalisin. ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hayırlı olsun. Çok güzel bir otomobil 6R.
    3 senedir 30.000 km yaptım satıp aynısından tekrar aldığım tek otomobil
    18 ultraleggera et45 geliyor. 8x18 olduğu için 235 40 18 güzel bir lastikle Spacer kullanmadan çok konforlu oluyor.
    15-20 arabadan oluşan 6R grubumuzda var. Numaranızı PM atarsanız ekleyebilirim.
    Tesekkur ederim.

225*40*18 PZero aldim. Lastikci arkadasimda jant almami bekliyorlar. Bu yil aralik gibi gelecegim icin buyuk ihtimal oem jant kislik lastik kalir uzerinde. Onumuzdeki yaz geldigimde jant alip lastikleri takarim.

Numarami atarim pm den.

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hocam , çok şık gerçekten.
    17 ultraleggera fikrinize katılıyorum. Konfor ve hafiflik noktasında fark yaratacaktır.
    Kazasız belasız inşallah..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 kapılı hothachler her zaman ilgimi çekmiştir. Kazasız belasız kullanın. 100-200 süre aldınız mı?

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok iyi bakılmış kitap gibi duruyor.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Kazasız belasız
    Araç gri kaplamayla büyük bir zulümden kurtulmuş kendine gelmiş
    Şahsen ben görünüş olarak orjinal harici vida bile sıkmazdım cam filmi dahil takmadan devam ederdim
    Güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hocam , çok şık gerçekten.
    17 ultraleggera fikrinize katılıyorum. Konfor ve hafiflik noktasında fark yaratacaktır.
    Kazasız belasız inşallah..
    Tesekkur ederim , gereken olculerde 17 bulmak pek mumkun degil gibi. Siparis vermek gerekebilir. Kolaya kacip 18 et45 alip hazir lastikleri takmak ta bir secenek hala ama 7.5 - 17 - ET40 denenmeli bence.

Alıntı gokhan g. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 kapılı hothachler her zaman ilgimi çekmiştir. Kazasız belasız kullanın. 100-200 süre aldınız mı?
    Tesekkur ederim , garajdan notere ve yine garajdan uygulamalarin yapildigi Balans Oto ya gitmek harici kullanma firsatim olmadi.

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok iyi bakılmış kitap gibi duruyor.
    Tesekkur ederim , bu zamana kadarki sahipleri acisindan sansli bir arabaydi , bende elimden geldigince sevkat gosteriyorum.

Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Kazasız belasız
    Araç gri kaplamayla büyük bir zulümden kurtulmuş kendine gelmiş
    Şahsen ben görünüş olarak orjinal harici vida bile sıkmazdım cam filmi dahil takmadan devam ederdim
    Güle güle kullanın.
    Tesekkur ederim , islemeri bittiginde benim de cok hosuma gitti , orjinal civatasina kadar her seyi durdugundan , komple standart a cevirip oyle sakliyim dusuncesi oldu ama bu seferde yuklenip bosaltilmis gibi olacak diye vazgectim. Stage 2 iyidir fazlasina gerek yok.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaplama arabayı ne kadar basitleştirmiş, orijinal rengine dönünce araba kendine gelmiş. Maşallah nazar değmesin, güle güle kullanın.

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R21TURBO 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim , gereken olculerde 17 bulmak pek mumkun degil gibi. Siparis vermek gerekebilir. Kolaya kacip 18 et45 alip hazir lastikleri takmak ta bir secenek hala ama 7.5 - 17 - ET40 denenmeli bence.
    Öncelikle maşallah kazasız belasız kullanın , kaplamayı sökünce bütün güzelliği geri gelmiş. Bilginiz olsun ultraleggera 7.5 genişlikte sadece ET50 olarak üretiliyor.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaplama döküldükten sonra özüne dönmüş araç maşallah jant için dragger Yavuz abi ile iletişime geçerseniz yardımcı olacaktır foruma güzel rakamlar da veriyor sağolsun

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler