User Tag List

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
274 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, asıl uğraş konusu 11 eylülden sonra Tigra geliyor son dk bir aksilik çıkmazsa.

Ben çok km yapıyorum vtr alsam LPG şart, o yüzden bagaj iptal olacağına dizel alalım dedik. İyi de ettik, ikimiz de düz vites araba kullanabiliyoruz sorunsuz.

vtr / vts lerin koltuklarına hastayım
    abi tigra pek kolay olmayacak söylim zamanındada dertti , şimdi hep dert

fazla km yapıyorsan tabiki dizel en mantıklısı , iyi yapmışsın..

herşey gönlünce olur inşallah
    médiocrité partout

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açmışsın konuyu yeni gördüm.

c2 nin biraz eksikleri var ama.kaanın elinde her geçen gün güncellenicek,kendine gelicek araba eminim

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun yine güzel bir uğraş edinmişsiniz. Tamamladığında çok keyifli bir araç olacağına eminim.

Arabanın görünen bu kadar kusuruna rağmen 'kusursuz' diye ilan açan insanları anlayamıyorum, onlara göre kusur nasıl bir kavram acaba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni maceran hayırlı olsun .
    Exper fotosu noterden önce ise, araba max 1 ay önce alınmış, sana satılmış gibi duruyor.
    Noterden sonra ise, aldıktan sonra exper yapmak pek mantıklı gelmedi :P
    Okumadan imzalamam.....

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi tigra pek kolay olmayacak söylim zamanındada dertti , şimdi hep dert

fazla km yapıyorsan tabiki dizel en mantıklısı , iyi yapmışsın..

herşey gönlünce olur inşallah
    Bakarız deneriz yapmaya çalışırız olmadı 2-3 tersine veririz ne olacak. Bizden kıymetli mi. 4 teker 1 kupa neticede.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açmışsın konuyu yeni gördüm.

c2 nin biraz eksikleri var ama.kaanın elinde her geçen gün güncellenicek,kendine gelicek araba eminim
    Yavaş yavaş abi çözeriz. Daha iyi hale gelir zamanla.

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yine güzel bir uğraş edinmişsiniz. Tamamladığında çok keyifli bir araç olacağına eminim.

Arabanın görünen bu kadar kusuruna rağmen 'kusursuz' diye ilan açan insanları anlayamıyorum, onlara göre kusur nasıl bir kavram acaba.
    Kusursuz ları çok iddialı bir laf. Ama insanlar fütursuzca her kelimeyi kullanabiliyorlar. Bugün cam tavan bir c3 ilanı vardı ilan başlığı hatasız, ilan metni sağ arka kapı ve arka çamurluk değişmiş. Bu adama hatasız lafının ne demek olduğunu anlatamazsın.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni maceran hayırlı olsun .
    Exper fotosu noterden önce ise, araba max 1 ay önce alınmış, sana satılmış gibi duruyor.
    Noterden sonra ise, aldıktan sonra exper yapmak pek mantıklı gelmedi :P
    Sağol. Evet al sat yapan birinden aldım. Mantıklı gelmeyen bir şeyi benim yapabilecek olmamı düşündüren nedir acaba entersan. Çevremde pek yok noter sonrası ekspere götüren. Senin çevre de var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin mantıksız birşey yapmayacağını elbette tahmin ediyorum. Benim ki sadece bir soru idi. Ama ben şahsen daha plaka mürekkebi kurumamış bir arabayı alırken satıcı neden satıyor diye kuşkulanırdım ki senin de yaşadıkların bunu az çok destekliyor.
    Ama sen çiçek gibi yaparsın zaten sorun yok.
    Okumadan imzalamam.....

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı uğurlu olsun.Sana iş bize de eğlence çıktı. c2 gerçekten sevimli bir araç.Modeline göre bence çok da yeni duruyor.Şimdiden ellerine sağlık
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin mantıksız birşey yapmayacağını elbette tahmin ediyorum. Benim ki sadece bir soru idi. Ama ben şahsen daha plaka mürekkebi kurumamış bir arabayı alırken satıcı neden satıyor diye kuşkulanırdım ki senin de yaşadıkların bunu az çok destekliyor.
    Ama sen çiçek gibi yaparsın zaten sorun yok.
    Araba benim gözümde a dan b ye giden bi alet. Sök tak keyif al sonra sat başka al. Çok takılmıyorum ben araba konusunda toplumun %99 unun takıldığı şeylere. Teşekkürler elden geldiği kadar revize edip iyi hale getirmeye çalışacağım.
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı uğurlu olsun.Sana iş bize de eğlence çıktı. c2 gerçekten sevimli bir araç.Modeline göre bence çok da yeni duruyor.Şimdiden ellerine sağlık
    Teşekkür ederim. Psa seviyorum *****. C2 de iç dış görsel olarak fena değil. İçinde 1512 tane düğme yok. İç renkler gösterge vs sevdiğim turuncu tonları.. Basit az yakan bir araç. 730 km yol yapmışım alalıberi depo da 1 tık kaldı. Gösterge 120 km gider diyor. 300 TL ye doldu daha ne. Bu ülke de yakıta verdiğim fazladan her kuruş beni üzüyor. Konu yavaş yavaş hareketlenecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Psa seviyorum *****. C2 de iç dış görsel olarak fena değil. İçinde 1512 tane düğme yok. İç renkler gösterge vs sevdiğim turuncu tonları.. Basit az yakan bir araç. 730 km yol yapmışım alalıberi depo da 1 tık kaldı. Gösterge 120 km gider diyor. 300 TL ye doldu daha ne. Bu ülke de yakıta verdiğim fazladan her kuruş beni üzüyor. Konu yavaş yavaş hareketlenecek.

Mondeo LPG ile 150 TL alıp 350 km gidiyorum (3 aşağı 5 yukarı).
    300 TL 700km eder ki senin daha 120 km var.

Cidden çok iyiymiş

Hayırlı olsun tekrar tekrar. Güzel postlarını bekliyoruz.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    05.09.2021

Arabadaki atıl tesisat kablosunu söktüm, arabadan çalarmış gibi söktükleri için kesip gitmişler. Amfi şasesi için havuza sac vidası atmışlar Dibinden su almış küf yapmış.

Oraya sıvı conta sürüp vidayı geri taktım

Bagajdan çıkan sağa sola sokulmayı bekleyen vidalar, allahtan bizim tarzımız değil kenara koydum bunları.

Zaman kısıtlı olunca istediğim gibi dağıtamadım açıkçası, sol arka çaamurluk içi kirli hali,

Temiz hali,

Kenar kısım kirli hali,

Temiz hali, Daha sonra tüm koltukları da söküp buraya girişeceğim, 2. araba gelsin bu 1 hafta kadar yoğun bakımda kalacak garajda

Arka bagaj havalandırmalarını da söktüm temizledim, takarken bantladım. Dumanlı bir yazılım var arabada biraz yüklenince içeriye koku geliyor. Bir nebze keser diye umut ederek yaptım, deneyip sonucu göreceğim.

Arka bagaj içi lambası da kir ve tozdan nasibini almış, temizledim. Şu arabayı aldığımda mahalleyi aydınlatan ledi buraya taktım bayağı iş gördü.

Üzerinde çatlaklar var bunu en kısa sürede değiştireceğim. Şimdilik idare etsin.

Temiz hali,

Arka sağ pandizotu sökünce temizlik için kemerin alt tutamağını da söktüm. Bu parçanın üzerine sıkılan somun bu metalin üzerine basmıyor, arada 2-3 mm kadar boşluk kalıyor. Tabi bu boşluk da bozuk yollarda ses olarak geri dönüyor. Kenarda duran süngeri kestim altına koydum.

Yukarıda görünen tesisatı arkadan öne doğru sökerken teyp kısmında takıldı, mecbur teybi de çıkardım. Teyp soketinde saçma sapan bir ek vardı onu düzelttim.

İlk hali,

Bu da yeni yardımcım Ben arabayı sökerken yere koyduğum örtünün üstüne yattı kerata, 1-2 saat kalkmadı, ben de kıyamadım kaldırmaya.

Son hali, 1 er metre olan ekleri 5-7 cm arası eklerle değiştirip kablo yüsüğü + makaron ile revize ettim. Basit bir iş ama bantlamaya göre baya zaman alıyor.

Daha sonra eksikliğini hissettiğim ayak aydınlatmasını yaptım. Ayak aydınlatma için kablolamayı sol direk içinden yaptım, yapacak olan olursa sarı-yeşi kablo= (-) gri kablo= (+) en güzel tarafı yavaş yavaş sönüyor olması. Bayağı aracın orj donanımı gibi durdu. Küçük ama fonksiyonel bir ek oldu.

Şu da toplamadan önceki son görüntü olsun. Aracın dışı için (kaput ve far harici) herhangi bir girişimim olamadı henüz, tez zamanda vakit bulup yapacağım.

Daha sonra en iyi güncelleştirmeyi yaptım araçta, son susturucu almıştım onu taktırdım. Eskisi düz boru ve çift çıkışlıydı, ayrıca yamuk duruyordu.

Bu yine çiftt çıkış oldu ama daha simetrik duruyor.

Ses inanılmaz kesildi, bu kadar beklemiyordum. Susturucu öncesi motor sesini duymaz iken şuan duyabiliyorum.

Gürültülü araç kesinlikle bana göre değilmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    döktürmüşsün yine eline sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen yeni konu açınca benim elim ayağım titriyor abi, acaba gene hangi enkazı ayağa dikecek diye , bu sefer ki araç daha güzel ama ford ka ya nazaran dış aksam aksesuara daha müsait daha cadde tipi, bununla daha uzun bir serüven olabilir sanki belki birazda hybryd vb işler yaparsın buna yazılım vb güzel olur, kesene bereket keyifle takip ediyoruz eline koluna sağlık şimdiden ve ek olarak bir youtube kanalı neden gelmiyor hala? senin yaptığının 10/1 ini yapmayanlar youtubede arabacıyız diye bir sürü abone kastı, bu işi de düşünmeni tavsiye ederim tabi buna ayıracak zamanın varsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    döktürmüşsün yine eline sağlık.
    Teşekkür ederim

Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen yeni konu açınca benim elim ayağım titriyor abi, acaba gene hangi enkazı ayağa dikecek diye , bu sefer ki araç daha güzel ama ford ka ya nazaran dış aksam aksesuara daha müsait daha cadde tipi, bununla daha uzun bir serüven olabilir sanki belki birazda hybryd vb işler yaparsın buna yazılım vb güzel olur, kesene bereket keyifle takip ediyoruz eline koluna sağlık şimdiden ve ek olarak bir youtube kanalı neden gelmiyor hala? senin yaptığının 10/1 ini yapmayanlar youtubede arabacıyız diye bir sürü abone kastı, bu işi de düşünmeni tavsiye ederim tabi buna ayıracak zamanın varsa
    Kim demiş youtube kanalım yok diye aaa, teessüf ediyorum.

https://www.youtube.com/channel/UC1d...d_W9L9LSosjc_A

Sadece sıkışık zamanlarda yaptığım işler için video çekmek zor oluyor. Bir de video çekerken ortam genelde çoluk çocuk kaynıyor, hele ki benim yavruş varsa 1500 kere baba dediği için o video dan hayır gelmez. Ha bir de yeterli ekipmanım yok, bir tane aksiyon camerası almam lazım artık.

Bir de video edit işi çok zor ve meşakkatli geliyor bana, fotoları telefondan blog'a atıyorum. Oradan da linki kopyala yapıştır kolay oluyor.

Ka ya ve mondeoya göre alet çok daha iyi. Ama eksikleri bence bir hayli fazla. Ufak ufak yapıyoruz. Dün akşam bir sohbette eşime şöyle demişim hiç hatırlamıyorum. "ya ka nın yapılacak işi kalmadı hadi bunu satıp başka alalım" ki demişimdir benim hafıza 10 saniye onun ki maşallah 10 yıl geriye gider.

Araçta yazılım var şuanda, ama duman atıyor hoşuma gitmiyor o durum.

Turbosu sıfır revize olduğu için şuan kurcalamak istemiyorum açıkçası. Kendime güvenmediğim için bu uzun süre kalır diyemiyorum o yüzden zamana bıraktım, getirebildiğim en iyi hale getirmeye çalışacağım her zamanki gibi.

Youtube için dediğin gibi zaman lazım, ben de heves ediyorum. Abone sayısı arttıkça insanın bir hoşuna gidiyormuş, çok saçma ama o his bana da geçti yani.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    07.09.2021

Sürücü kapısı gergisi bozuktu, parça gelince akşam vakit kaybetmeden değiştirmek istedim.

Gergiyi takmak için pandizotu sökmek lazım geldi, söktüm ve hoparlörün neden cızırtılı çalıştığını anladım.

Önce eski gergi yeni gergi fotosu olsun,

Sonra gergiye erişmek için hoparlörü söktüm, başyapıt bir bağlantı ile karşılaştım. Biraz kulak çınlattıktan sonra gittim kablo lehimledim ve sök tak kolay olsun diye fişli sistem yaptım.

Lehimimiz ve terminaller,

Araç tarafı kablolar. Adam bunu gitmiş saçma sapan yere bağlamış.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cıısstak cııısstak c2

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O hoparlörleri benim haricimde biri elledi ya..
    Orda bittik işte biz seninle…
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O hoparlörleri benim haricimde biri elledi ya..
    Orda bittik işte biz seninle…
    Biz seninleeee yıllar yılı... asdasdass,

Her daim yeniden başlarız çiçeğim seninle, arkada 13 ler yok, sağda solda kalan varsa gönder gelsin, neşemizi bulalım.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah eline emeğine sağlık.Keyifle okudum
    Kazasız belasız sürüşler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline saglık yine ugrasacagın zevkli bir araba bulmussun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler