User Tag List

Sayfa 5/15 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
274 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23.09.2021 günceli olsun. Bu araba işinde kendimi bi frenliyemiyorum arkadaş, normalde hedefim klima radyatörünü araç üzerinde temizleyip yeni radyatörü takmaktı.

Akşam bi sökmeye başladım en son direksiyon pompasının hidrolik deposu elimde garajın içinde avare avare dolaşıyordum.

Dedim söktün bu kadar, bari şu klima borularını da sök. Hadi onu söktün e bak direksiyon atf si akmış her yere yağ içinde onu da sök.

Mevcut durumda şuan araç üzerinde soğutma namına bir şey kalmadı.

Önce el freni körüğü- vites körüğü ve topuzu geldi onları monte ettim.

Sonra termostatı söktüm fena durumda değil ama yeni yenidir, eskisi dursun kenarda derece kontrol ettim 92 ikisi de.

Plakalıklarım geldi, söve söve plakayı söktüm. Adam köşeden vida atmış ya, çıldırmamak elde değil.

Fan vs tarafına gelen soketler, enteresan şekilde sadece fan soketi ekli, diğerleri orj. Ama yıllara meydan okuyamamış ve spiral hortumları eprimiş, onları yarın alıp düzelteceğim.

Ön far kısmından bir hasar almış onarmışlar ama boya yapılmadığı için pas olmuş bir bölge var, orayı spot boya yapacağım.

aha şu mereti sökmek için ne uğraştım ya, klima boruları egr, egz muhafazası direksiyon pompa hidrolik hortumu vs vs.

delik yırtık yok gibi duruyor ama oldukça pis, temizledim. Kurusun sonra olmadı bi gidip hava tutar kontrol ederim.

Fan'ı sökmekle kalmadım bir de parçaladım temizledim topladım.

Temizzzzzzzzzzz...

O kadar sökünce ön taraftaki soketleri de aldım dışarı. Hepsini kontrol edip, gerekli ise revize edip toplayacağım.

Evet ön tarafta bir şey kalmadı, umarım ben bunu geri toplayabilirim

Şimdilik bu kadar. Klima borularını çekmemişim yoğunluktan, onların da öncesi sonrası halini çekeceğim. Motor havuz içi ayrıca temizlenecek vs vs.

sanırım 2-3 hafta daha garajda kalacağız.

Ha bir de klima borularına sargı aldım onlar gelsin o işimiz var.

Boruları test ettirebilecğeim bir yer var mı ? Ya da test etmenin özel bir yöntemi var mı ?

Hazır sökmüşken klima kompresörünü de söksem mi? Bunu dışarıda çalışır çalışmaz diye anlarlar mı ?

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin bu seferde hızını alamamışsın benimde radyatör ve klima fanı değişecek aldım evde duruyor kapalı yerin avantajı isterse 2 hafta yatsın sokak tamiratı öyle olmuyor malesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolay gelsin bu seferde hızını alamamışsın benimde radyatör ve klima fanı değişecek aldım evde duruyor kapalı yerin avantajı isterse 2 hafta yatsın sokak tamiratı öyle olmuyor malesef.
    Kapalı yer gerçekten büyük lütuf bu tarz işleri seven adam için. Öncesinde hep tek araba vardı ve sokak ortasında sök tak yaptım, o günlere göre şuan ki şartlar çok çok iyi.

Umarım tez zamanda kapalı bir mekan sahibi olursun

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba alınca paket hizmet gibi direkt radyatör sökülüyor abi
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba alınca paket hizmet gibi direkt radyatör sökülüyor abi
    Sanırım öyle valla, mondeo da değiştirdim 2 defa, 607 de değiştirdim, tigra da değiştirdim. Manayla işte iş çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25-26.09.2021 günceli,

En iyi egr kör olan dediler. Ben de egr yi körledim ve bağantı ayaklarını temizledim.

Şu foto da görünen anahtarları açmak için ek takım almam gerekti. Opele özel sanırım bunlar daha önce hiç lazım olmamıştı.

Ka ya parça üretmek için aldığım dik matkap daha çok tel fırça görevi görüyor. Dönen fırça sabit olunca ufak parçaları çok güze temizleyebiliyorum.

Pis hali

Temiz hali

Egr bağantıları vs.

Klima borularını sökmüştüm *****, onları da temizledim. Nasıl yağ kir içindeydiler anlatamam.

Borlarda fizikse bir bozukluk yok, kırık yırtık gözle görüşür bir delik vs. Basınçlı hava ile henüz test edemedim. Ama sorun yok gibi geliyor.

Klima radyatörünü de dağıtmıştım onu bi temizledim topladım.

Fan somunları için orta kuvvet bir cıvata sabitleyici aldım, rengi pembeymiş. Marka AKFİX

Fanın önünde bir koruma ızgarası var, ızgaranın bir ayağı kırılmış ve ızgara fana sürtüyordu dönerken. Teyp sökme aparatından çok güzel sağlam bir ayak yaptım orj gibi oldu.

Fanı toplayıp radyatöre monte ettim.

Sonra arabaya bakarken termostat yuvasında ısı ölçen müşür gözüme çarptı. Uzun süreli su kullanımından durumu pek iyi değildi. Hayata döndürdüm.

Lütfen arabanıza sadece SU koymayın, sistemi mahvediyor su.

Temizlendi zımparalandı, araç üzerinden şuana kadar gm olmayan bi bu bir de bobin çıktı.

Bu fotonun hikayesi fantastik.

Lastikleri sökmek için elektrikli somun sıkma aldım 300nm tork sağlıyor. Gel gelelim lastikleri sökmedi.

Neyse dedim gideyim bir boru alayım bijon anahtarına takar sökerim. Yol üzerinde bir hurdacı denk geldi boruyu kestirdim aldım.

Çıkarken anahtarlar gözüme çarptı dedim bunlar satılık mı, evet dedi satılık ne kadar dedim. 30 TL KG dedi,

içinden aşağıdaki anahtarları ayırdım 400 gram 10 TL verdim çıktım. 10mm anahtarım kayıptı izeltaş alayım derken kalmıştı 30+ vermek istememiştim. 10 TL Ye 7-8-9-10 takım almış oldum.

Spiral hortum bağlantılarını opel çok iyi yapmış. Genel olarak tesisat anlamında da ford ka ve mondeo dan gerçekten daha iyi.

Malzemeleri nette aradım bulamadım, adını sanını bilen varsa yazsın lütfen. Çok başarılı ürünler.

Bu şekilde spiral hortumun ucuna takıyorsun, kablolar çıkmıyor dışarıya.

Bir başka örnek,

T bağlantının spiral üzerindeki görüntüsü,

Koca tesisatta sadece 2 yerde lehim işi çıktı, gerçekten ben bile şaşırdım 98 model araçta enteresan şekilde her şey yerli yerinde.

Spiralleri yaptıktan sonra üstünden 1 kat da bez bant geçtim, gayet uzun ömürlü oldu diye düşünüyorum.

Kaput açıkken emme man. ile göz göze geldik, işin aslı enjektör tesisatının durumunu görmek istedim. Mondeo da bu tesisat ile çok uğraşmıştım.

Emmeyi de sökerim manayla boyarım dedim.

Emmeyi söktükten sonra alttan çıkan tesisat çok çok iyi durumdaydı sadece pis ve kablo üzerindeki spiral hortumlar yoktu.

Pis halinin fotosu yok, enjektör soket renkleri görünmüyordu öyle düşünün.

Egz. sensörüne giden kabloyu ve diğer kabloları izole ettim.

Sonra dün temizediğim kurumaya bıraktığım malzemelerin fotoğraflarını çektim. Şu direksiyon yağ pompa haznesi yağ tortusu içindeydi. Şimdi gayet temiz.

Yağ haznesinden çıkan kelepçeleri değiştiririm diyordum ama gm yazsını görünce kalsın dedim.

Araç üzerinden çıkan oe olmayan bobin.

Bu arada boğaz kelebeği çok entersan bir konumda, etrafı çok kalabalıktı sökmedim ama yine de temizledim. Foto çekmemişim.

O arada 1512 tane hava hortumundan 1 tanesinin girdiği yeri kırdım :S O biraz uğraştırdı.

Şu muhafazaları yarın sökeceğim 3mm lik amyant sargı ile tüm boruları izole edeceğim. Özellikle klima borularından umutluyum, ileri de sorunsuz bir klima için gerekli. Zira kompresör den çıkan hortum ile egz manifoldu arasında 3-4 cm var ya da yok. O kadar yakın yani.

Emmeyi sökünce iç dış yıkadım.

Boya öncesi temizlik.

Yazıyı boyamaya kıyamadım üzerini maskeledim.

Foto sınırına takılmamak için devamı bir sonraki mesajda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapağı yazıya yakın boyayabilmek için maskeledim sonra da yazı üzerinden bantı kestim.

Astar attım, motip in astarını aldım. Ürünü oldukça beğendim.

Egz manifoldu ısı kalkanı,

Fan ayakları, orj ayaklar oldukça değerliymiş, basit parça ama olmayınca kıymetli işte.

Manifoldun astarı,

Genel bir kare,

İlk astarladığımdan boyamaya başladım.

Manifold çok güzel oldu.

Meşhur ayaklar,

İnce detaylar, söktüğüm her vidayı tel fırça ile temizledim parlattım.

Manifold için kestikleri klingrit conta çapı manifold deliklerinden daha dardı. Bunu ayarladım. Araç olması gerekenden daha az hava alıyordu kısacası. Mantzel takana kadar böyle devam.

Kuruduğu gibi araç üzerine getirdim.

Monte ettim, plastik kapağın sol ön kısmı kırık maalesef.

Deneme amaçlı tüm boyadığım parçaları koydum, eski haline göre daha iyi oldu.

Plastik kapağı sabitleyen 2 delik var, saçma sapan bir vida vardı, eldeki vidalardan 2 tane kendinden somunlu cıvatayı uydurdum. Gayet orj gibi oldu.

Ön 2 far tarafında da düzeltme var. Şase de ve panelin alt kısmında bir şey yok ama üst kısım ustacık!!! lardan nasibini almış.

Far üstü panel kısmını delmişler de delmişler. Sinir bozucu.

Neyse far arkasında onarım gören paslı bölgeleri temizledim hammerite denilen pasa karşı etkili boya uyguladım.

Zaten işlem olduğu için ileri de boya olup olmamasını dert etmedim. Paslı olacağına boyalı olsun.

Daha sonra filmleri sökmeyi denedim, sürücü tarafını sorunsuz hallettim. Yolcu camı hariç tüm camların gm olması güzel.

Ufak camı sökmek ciddi uğraştırdı. Bu camlara kendim film yapacağım ta 607 de kalan 1 top film var onu tüketeyim manayla.

Son olarak gelen radyatörü açtım, brazing dedikleri üretim yöntemi kullanılan bir ürün. daha sık su kanalı var ve su kanalı daha dar . Böylece su daha fazla soğuyor.

Saymadım ama sanırım araçtan çıkan dan 10 tane daha faza su kanalı mevcut.

Daha iyi anlaşılabilmesi için daha yakından foto çektim.

Yarın amyant sargım gelecek boruları izole ederim. Sonra da artık yavaş yavaş toplamaya başlarım. Daha sonra da artık sırayla kozmetik işlere girişirim.

Oldukça yoğun 2 gün oldu, netice de bildiğim bir araca binecek olmak keyif veriyor. Yaparken yorulsam da binerken keyfini süreceğim
    Konu KÖROĞLU tarafından (26-09-2021 Saat 21:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: Değişiklik

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapak yazısına bir çözüm uygulamak lazım ama bilemedim. böyle de çok sırıtmış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hafta sonu radyatör ve klima fanıyla benimde münasebetim oldu,maçı kazandım ama şuan mabadımda yakıyla geziyorum belden golü yedik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapak yazısına bir çözüm uygulamak lazım ama bilemedim. böyle de çok sırıtmış.
    Şunu aldım 20x8 cm

Opel Motor Sport Şeffaf Sticker 00686 Fiyatları ve Ozellikleri

hafta sonu radyatör ve klima fanıyla benimde münasebetim oldu,maçı kazandım ama şuan mabadımda yakıyla geziyorum belden golü yedik
    Öne eğilerek çalışmak cidden zor, adamı yıpratıyor.

Benim amyant bez daha bu gün geldiği için ancak bu akşam boruları falan izole ederim, en erken yarın akşam toplamaya başlarım.

Cumartesi sabah çıkarabilsem garajdan süper olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    27.09.2021 Günceli olsun,

Bu modellerde klasik bir soğutma sistemi sorunu varmış, radyatörü sökünce ben de ilk defa görüyor olmama rağmen sorunun olası olduğu fark ettim.

Klima kompresöründen çıkan 2 boru egzoz manifolduna 3-4 cm kadar mesafede duruyor. Kaput içinde zaten el oynatmak zorken o sıcaklıkla bu boruların sağlıklı kalması ya da en azınsan içinden soğuk geçerken dışından ısıtılıyor olması kaçınılmaz. O yüzden bunları takmadan önce amnyant ile sarmak istedim.

Daha önce amyant ile ilgili bir tecrübem yok ama faydası olacağını düşünüyorum.

Önce radyatör alt hortumunun motor tarafındaki kısmı hoşuma gitmedi bu yüzden yenisini almıştım. Eskisi bombe yapmış belki kullanılmaya devam edebilirdik ama riske atmak istemediğim için değiştiriyorum.

Aldığım amyantın üzerindeki etiket çok ilgimi çekti beni 80 li yıllara götürdü resmen.

25 metre aldım ne olur ne olmaz diye, araç üzerinde hemen hemen yarısını kullandım diyebilirim.

Kompresör çıkışındaki borulara 3 kat daha uzak olanları da 2 kat sardım. Sarfiyat bu yüzden fazla oldu.

Bazı boruların üzerinde içi bez dışı aluminyum sprial hortum benzeri bir malzeme vardı, hepsini çıkardım attım.

Elimde ford ka ya ürettiğim parça için aldığım bir sürü kelepçe vardı manayla onları da kullanmış oldum. 16-25 kelepçeler tam oldu.

Bu parça 3 tur sarılmış durumda, umarım faydası olur. Boruların fiziki durumları da oldukça iyi gerçekten.

Şurası ulaşması zor bir alanda olduğu için ileride açılma riskine karşı 2 tane kelepçe ile sabitledim.

Tek kişi amyantı sarmak çok kolay değil özellikle parça büyük ise zorluyor. 2 kişi yapılsa çok daha kolay olur.

Sarmaya devam,

Kompresörün üzerine takılan parçamız. Dediğim gibi bu parçayı özellikle 3 kat sardım.

Bu da egz. manifolduna daha uzak geçen borulardan bir tanesi,

Bu boru 2 parça aslında ama dışarıda sıktım araca öyle taktım. 2 parça olması hasar anında değişim için güzel düşünülmüş.

Zaten mühendislik olarak opel'in kaput altı yerleşimini de oldukça beğendim. Sadece boğaz kelebeği çok entersan bir konumda.

Sarı parçaların hareket etmesi lazım, o yüzden bazı yerleri açıkta bıraktım. Montajdan sonra araç üzerinde bunları yine sarabilirim.

Manifoldla olan yakınlığı görmek adına bir iki görsel ekleyeyim.

Bu rakoru sökmek için hiç güç harcamadım çünkü gevşekti. Bir umut eğer kompresör çalışıyor ise sadece gaz basarak sanırım klima işini halletmiş olacağım.

Topladıktan sonra ilk iş klima gazı basmaya gideceğim, deneyelim bakalım ne olacak.

Bu işlemler bittikten sonra klima radyatörünü yerine oturttum. Gerçekten uğraştırıcı bir iş oldu, delmeden ezmeden yerine sokma oldukça zor oldu.

Yeni radyatörü açtım, müşürlerin pullarını ve diplerini sıvı conta yaptım monte ettim. Onlar da bu akşama kadar kururlar.

Radyatörü takmadan önce aracın yağını ve yağ filtresini değiştireceğim. Bir de alt kısımda krank sensörünü temizleyip takacağım o bölge de yılların birikimi yağlanma var.

Motor kısmında radyatör soğutma sıvısı - direksiyon atf si - motor yağı ve tüm filtreler değişmiş olacak.

Ön disk ve balata aldım onları da takarken elimde kalan dot 5.1 (uyumu kontrol edeceğim) ile fren sisteminin yağını değiştireceğim.

Bir de alt kısımda viraj lastiklerimiz bakım ister onları da alıp bakımı tamamlayacağım. Umuyorum ki sorunsuz sıkıntısız ağız tadıyla bineceğiz akabinde.

Ha tabi bir de kozmetik işler var, tampon orta kısımları / ayna kapamaları / tavan çıtaları / kapı kolları siyah kısımları siyah boyayacağım, cam filmi yapacağım.

Bunlardan sonra da sunroof'u söküp dağıtıp o esnada tavana folyo çekeceğim. @TLH hazır ol bana yardıma geliyorsun

Bu günlük bu kadar diyelim, yarına bakıcaz artık.

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kırmızı tulumlarımı giydim aramanı bekliyorum
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel işçilik olmuş bravo her geçen gün daha iyi işler çıkartıyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TLH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırmızı tulumlarımı giydim aramanı bekliyorum
    Sana bir şarkıyla cevap veriyorum Cem Karaca-Tamirci cırağı işcisin sen işci kal. - YouTube

Gelirken şu tornavida takımının kalanını da getir de tek tek çalmak zorunda bırakma beni yaşlandım artık uğraştırma abini.

Güzel işçilik olmuş bravo her geçen gün daha iyi işler çıkartıyorsun.
    Net bir şekilde yaptıkça gelişiyor. Zamanla ilgili sıkıntı da olmayınca işin kalitesi gerçekten artıyor, sakin sakin yayıla yayıla yapıyorsun. Hem keyifli oluyor hem de çıktısı iyi oluyor.

20 dk sadece klima kompresörünün üzerindeki yağları temizledim takmadan önce, fotolarda görünmeyen o kadar çok zaman alan incik boncuk iş var ki.

Dün gece dükkanı 00.15 de kapatmışım

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanayicinin birinden opel sıcak çalışır diye bi laf duymuştum. Doğru olmadığını biliyordum galiba siz bu işi çözeceksiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanayicinin birinden opel sıcak çalışır diye bi laf duymuştum. Doğru olmadığını biliyordum galiba siz bu işi çözeceksiniz
    Ben o lafa pek inanmıyorum, mondeo 107 lerde çalışıyordu mesela.

Araçla hepi topu 50 km yapmadan garajda sökmeye başladım. Neyse 95'i geçmiyor olması gerek diye bilgiler okudum nette.

Biraz sıkıştırdım 90 lara çabuk ulaştı, sıkışık trafikte de 95+ çalıştı. Temizlik için zaten sökecektim ama sökünce radyatör kırığını gördüm değiştirdim.

Önceki radyatör ile yeni arasında üretim farkı var, bu işi izmirde iyice yapan bir arkadaş var onun videolarında bahsettiği dar aralıklı ve sık olan radyatör takın diyordu.

Ben de ondan aldım foto da fark belli birinde 13 kanal var suyun geçtiği diğerinde 24 kanal (yeni de 24)

Bence sıkıntı şurada klima fanı çok büyük, aracın su radyatörüne hava gitmesini zorlaştırıyor, bir de egz manifoldu radyatöre çok yakın, onun da negatif etkisi var diye düşünüyorum.

Ben radyatör hortum ve sıvı değişim sonrasında olması gereken değerde çalışacak diye umuyorum bakalım göreceğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o lafa pek inanmıyorum, mondeo 107 lerde çalışıyordu mesela.

Araçla hepi topu 50 km yapmadan garajda sökmeye başladım. Neyse 95'i geçmiyor olması gerek diye bilgiler okudum nette.

Biraz sıkıştırdım 90 lara çabuk ulaştı, sıkışık trafikte de 95+ çalıştı. Temizlik için zaten sökecektim ama sökünce radyatör kırığını gördüm değiştirdim.

Önceki radyatör ile yeni arasında üretim farkı var, bu işi izmirde iyice yapan bir arkadaş var onun videolarında bahsettiği dar aralıklı ve sık olan radyatör takın diyordu.

Ben de ondan aldım foto da fark belli birinde 13 kanal var suyun geçtiği diğerinde 24 kanal (yeni de 24)

Bence sıkıntı şurada klima fanı çok büyük, aracın su radyatörüne hava gitmesini zorlaştırıyor, bir de egz manifoldu radyatöre çok yakın, onun da negatif etkisi var diye düşünüyorum.

Ben radyatör hortum ve sıvı değişim sonrasında olması gereken değerde çalışacak diye umuyorum bakalım göreceğiz
    Yillar once G kasa Astra vardi, 200+ kmlerde bile uzun uzadiya gitsen, trafige de kalsan 88-90'i gecmezdi asla. Sebebi de cok kanalli ile degisen radyatordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    28.08.2021 Günceli olsun, Her şey yerli yerinde muntazam şekilde duruyor, en sevdiğim.

Akşam deneme amaçlı su koydum araca ama marş yapmadım. Zira direksiyon hidroliği 2 farklı üründen az az vardı karıştırmak istemedim, bir de tarihi eskiydi ikisinin de.

O yüzden bu gün hidrolik alacağım. Yağ tapası kare şekilde enteresan bir anahtarla açılıyor onu da sökemedim canımı sıktı, bu gün gidip bulayım alayım onu da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28.08.2021 Günceli olsun, Her şey yerli yerinde muntazam şekilde duruyor, en sevdiğim.

Akşam deneme amaçlı su koydum araca ama marş yapmadım. Zira direksiyon hidroliği 2 farklı üründen az az vardı karıştırmak istemedim, bir de tarihi eskiydi ikisinin de.

O yüzden bu gün hidrolik alacağım. Yağ tapası kare şekilde enteresan bir anahtarla açılıyor onu da sökemedim canımı sıktı, bu gün gidip bulayım alayım onu da.

Bundan lazım sana

"...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler