User Tag List

Sayfa 8/15 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
274 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayalimdeki komşusun resmen

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantları arabaya taktım, aldığım haline göre oldukça iyi bir güncelleme oldu araba açısından. Göze hoş geliyor.

Ama rengi beğenmedim bitmiş halini, bir tık koyu boyayacağım, bizim boya işimiz bitmez bu gidişle.

Gun metal kodu atın gençler. @mikelazi Gökhan abi den lb7w geldi ama bunun 1 tık koyusu olsa güzel olur.

Kapaklardaki logo iptali çok uğraştırdı beni, ufacık alan ama macunu zımparası derken bi ton dert. Bitmiş hali logosuz bence güzel oldu ama yoruma açık tabiki, beğenmeyen de olabilir.

1 saat arabanın altında aziyet çekmemi ve boynumun tutulmasına sebep olup 2 gündür yamuk yumuk dolaşmamı sağlayan fren hortumu.

Bu hortumu sökmek tam bir eziyet. diğer tarafını 10 lokma tutuyor ama yalama oldu, gittim ayarlı pense aldım bu yüzden. Onunla zar zor sökebildim.

Şuan aracın üzerindeki 4 fren hortumu da sıfır olarak değişti.

Hortumun üst kısmında metal alanda bir oluk var, oraya u şeklinde bir parçayı sokup sıkıştırmak gerekiyor.

Parçanın ucu dar, oraya sokmak için oldukça sağlam uğraş gerekiyor.

Bu arada arabayı söktükçe daha da beğeniyorum, arka alt kısımda da her şey plastik klipsinden yakıt borusuna kadar fabrika dan çıktığı gibi. Alt şase bağlantıları vs ip gibi.

Bu arabayı alırken ekpsere sokmadım zaten üçotuz para verdik 98 model demiştim ama söktükçe iyi bir ticaret yaptığımı anlıyorum.

Bi ince kandırıldığım (fotolara aldanıp aldığım) stoplardan sağ olanını kullandım. Bunlara hafta sonu araçla birlikte pasta cila yapacağım sanırım o zaman biraz daha iyi hale gelecekler.

Stop'u sökerken arka çamurluk ve panelde de işlem olmadığını gördüm o da sevindirdi.

Sökünce 23 yıllık tozu gördüm resmen

Temizlenince ne de güzel oldu,

Eski stop'u bi hatırlayalım,

Bu da yeni stop,

Arkanın görüntüyü toparladı. Pasta cila boya bakımı vs sonrası sanırım araç bir tık daha göze hoş gelecek.

Uzun zamandır ihmal ettiğim üvey evlat muamelesi gören c2 nin 3 fren lambası çalışmıyordu. Söktüm ama yuvasındaki orj ampül yerleri erimiş ve çok kötü durumdaydı. 2-3 senedir kenarda duran bir şerit ledim vardı kim bilir ne için aldım zamanında. Onunla stobun içini revize ettim.

Güzel bir led dağılımı oldu bence. Araç üzerinde de güzel durdu.

Deneme çalıştırmasında ışığın yansımasını beğendim. Çok güçlü bir led kullanmadım, kodunu tam hatırlamıyorum ama düşük aydınlatan bir led.

Aracı bi aldığımda yıkattım sanırım, pek vaktim olmuyor tigra ile uğraşmaktan böyle siyahtan griye döner bir renkle dolaşıyoruz.

C2 ye de yavaş yavaş zaman ayırmaya başlayacağım, zira tigra da çok fazla iş kalmadı.

Uçan tigra ve konan c2

Heh fren demiştik dimi, 2 defa Tigra'nın frenlerinin havasını almayı denedim ama başaramadım.

O yüzden bu sabah frensiz şekilde ( El freni ile) yavaş yavaş erken saatte sanayiye bıraktım arabayı. Gün içinde yapılır akşam alırım artık.

Sonrasındaki kafamdaki işlemler,

1-) Pasta cila
    2-) Aurdunio ile yağ ve motor suyu sıcaklığı göstergesi yapmak ( Aurdunio çalışıyorum resmen )
    3-) Araç altında birkaç paslı nokta var KA dan kalan hammerite boya ile onları boyamak.
    4-) Arka kampanaları boyamak.
    5-) Rotları ve z Rot ları değiştirmek, sonra ön takım ayarı.
    6-) Sunroof bakımı ve detaylı iç temizlik ( Bol sökmeli takmalı)
    7-) Daha sonra 30 mm eğer bulabilirsem spor yay takmak.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam boş duramıyor.helal sana kaan

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

en sonunda sanayiye gitti be bugünü not alın ağalar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam boş duramıyor.helal sana kaan
    Eyvallah abicim cansın,

Alıntı KaanBRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

en sonunda sanayiye gitti be bugünü not alın ağalar
    Sorma içim yanar yanar şarkısı eşliğinde, takıldım bir tırın arkasına el freni ile 5km kadar yol gittim. Allahtan yolda eğim yok, dura dura gittik.

Sorsan hortumu ters takmışım, ama bence tersi düzü yok hortumun.

Neyse 150 TL cik sıkışmış boruların arasına, öğlen gidip alacağım arabayı, iyi tarafından bakmaya çalışıyorum şuan.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah abicim cansın,

Sorma içim yanar yanar şarkısı eşliğinde, takıldım bir tırın arkasına el freni ile 5km kadar yol gittim. Allahtan yolda eğim yok, dura dura gittik.

Neyse 150 TL cik sıkışmış boruların arasına, öğlen gidip alacağım arabayı, iyi tarafından bakmaya çalışıyorum şuan.
    Birde bu açıdan bak

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah abicim cansın,

valf mi varmış hortumda, ulan şu sanayideki yalan bi kuaförde konuşuluyordur başka yerde bulunmaz.

Bu valften aldım ben fren sistemini boşaltırken: Aluminyum Yakıt Cekvalfi 8 mm Fiyatları ve Ozellikleri güvenemedim tabi yine birini oturttum koltuğa pompala bas yaptırdım son kontrol için.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valf mi varmış hortumda, ulan şu sanayideki yalan bi kuaförde konuşuluyordur başka yerde bulunmaz.

Bu valften aldım ben fren sistemini boşaltırken: Aluminyum Yakıt Cekvalfi 8 mm Fiyatları ve Ozellikleri güvenemedim tabi yine birini oturttum koltuğa pompala bas yaptırdım son kontrol için.
    Yahu yok, yalan dolan harbiden. Berber de herkes tff başkanı, sanayide de herkes edd china zaten.

Sordum gidince özellikle, neymiş dedim derdi, merkezlerin yerini değiştirdim dedi. Hortum düz hortum içinde valf vs yok.

Öyle bir şey olsa frene bastığında balatanın geri gelmemesi lazım, müşteri nasıl olsa bilmiyor ya yersen kırşen şekli.

Neyse aldım arabayı frenler ok, hortumların faydası olmuş. Pedal daha altta tutuyordu ve daha yumuşaktı, şuan fren noktası yükselmiş ve pedal daha sert.

Ön balata ve diskler çok yeni olduğu için biraz alışması lazım. Netice de artık yürüyen bir tigra kendileri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde bu açıdan bak

Geçen sene KA'yı temizlerken içiden 10 bin TL bozukluk çıkmıştı. 1 tane de altın yüzük.

O yüzüğü bozdurup arabaya parça almıştım ahhahah. (Sahibine sordum tabi bizim değil dedi)

1998 Yılı 10 Bin Lira CCT TCM1436 - - 10.000 Lira

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vauv tigra artık yürüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tebrikler, DIY'te cok ileri seviyelere gidiyorsun!
    jant zimparasi gibi yuzey islemleri icin neden makine kullanmayip kendine eziyet ediyorsun? bir suru powertool & zimparalari mevcut...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tebrikler, DIY'te cok ileri seviyelere gidiyorsun!
    jant zimparasi gibi yuzey islemleri icin neden makine kullanmayip kendine eziyet ediyorsun? bir suru powertool & zimparalari mevcut...
    Sırada alınacak ilk ekipman zaten zımpara Sonra da gravür seti.

Şöyle jantları sökmeden önce üstten bi göz attığımda çok işi yok gibi duruyordu, ama söküp detaylı inceleyince düzeltilecek yüzey oldukça fazla çıktı.

Jantları bir sonraki boya yapacağım zaman zımparayı da alacağım. Şimdilik çok fazla boya işim kalmadı pek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin kadar ugrasan adama sunlar sart;
    - rotary tool (=? gravur seti)
    - power wrench
    - ultrasonik temizleme cihazi
    - (amator seviyenin uzerinde) hava kompresoru
    (ingilizce icin kusura bakma, turkcesinden emin degilim, ama mesela makita wrench diye arastirirsan aninda cikar).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin kadar ugrasan adama sunlar sart;
    - rotary tool (=? gravur seti)
    - power wrench
    - ultrasonik temizleme cihazi
    - (amator seviyenin uzerinde) hava kompresoru
    (ingilizce icin kusura bakma, turkcesinden emin degilim, ama mesela makita wrench diye arastirirsan aninda cikar).
    power wrench görsellere bakınca somun sıkma olduğunu anladım.

Bundan mevcut şuan garajda. Elektrikli olanı aldım, hatta jantları sökemedim boşa mı aldım acaba dedim.

Ama meğerse lastikçi de bijonlara çekiçle vurarak sökebilmiş.

Gravür setini alacağım en kısa zamanda bir de sıcak hava tabancası ucuna aparat alıp plastik kaynak elektrotu almam lazım.

Ultrasonik cihazı inceledim gayet güzel bir aletmiş, daha önce görsem de gözümden kaçmış sanırım. Paslı olan her şeyi temizliyor sanırım bu alet.

Bu arada Tigra ya sanırım kendi nazarım değidirdim, Araç eşimde iken su akıtmış bir yerden ve çalışmamış.

Uzaktan ilk tespit devirdaim'in bozulduğu ve kaçırdığı yönünde. Umarım büyük bir şey çıkmaz....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    power wrench görsellere bakınca somun sıkma olduğunu anladım.

Bundan mevcut şuan garajda. Elektrikli olanı aldım, hatta jantları sökemedim boşa mı aldım acaba dedim.

Ama meğerse lastikçi de bijonlara çekiçle vurarak sökebilmiş.
    salt somun/bijon olarak dusunme. tum vida & somunlar icin, en az 2 gucte (buyuk somunlar ve kucuk vidalar icin) power wrench cok iyi olur. otomasyon=hiz=verim.

Gravür setini alacağım en kısa zamanda bir de sıcak hava tabancası ucuna aparat alıp plastik kaynak elektrotu almam lazım.
    plastik kaynak da cok iyi olur. maalesef bilmedigim bir konu.

Ultrasonik cihazı inceledim gayet güzel bir aletmiş, daha önce görsem de gözümden kaçmış sanırım. Paslı olan her şeyi temizliyor sanırım bu alet.
    ultrasonik temizleme endustriyel bir islem; salt pas icin dusunme. evrensel bir islem. plastik parcalari da temizler. elle temizleme & suda bekletmenin kat kat uzerinde temizler. istersen saatinin metal kayisini da temizlersin, sifir gibi cikar.

arabayi full dagittigin icin muhtemelen her parcayi temizlemek istiyorsun; ultrasonik temizleme isin kalitesini arttirir.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla plastik kaynak alırsan sana gelebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabaya kendi nazarım değdi sanırım...

Devirdaim parçalanmış trigeri sıyırmış. Söküldü subaplar yamulmuş.

Haftaya kapak rektefiyeciye gidecek son duruma bakacağız.
    Fotoları yarın yükleyeceğim.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabaya kendi nazarım değdi sanırım...

Devirdaim parçalanmış trigeri sıyırmış. Söküldü subaplar yamulmuş.

Haftaya kapak rektefiyeciye gidecek son duruma bakacağız.
    Fotoları yarın yükleyeceğim.
    Geçmiş olsun

Vardır bir hayır

Opeli pek bilmiyorum, ama oem parçalarla 16dan 18 hacime stroke yapılabiliyor mu, vesile olur belki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kırılıp triger sıyırtan devirdaim.

Kapağı açmadan önce trigeri takıp bi ihtimal kapakta bir şey yoktur umarım diye denediler ama nafile.

Kapak açıldı mecburen.

Subaplar hayata gözlerini yummuş maalesef.

Cumartesi günü kötü haberi aldığımız saatlerde c2 nin de Muayenesi vardı.

Muayene öncesi 14 jant lastiğe geçtim

Dünya varmış resmen. Arabanın üzerinden yük kalktı gerçekten. Daha rahat ivmeleniyor ve konfor şaşırtıcı derece de iyileşti. 16 ları da birisiyle anlaştım sattım gibi. Eğer almaz ise ilan açar link paylaşırım.

Jant kapağı aldım gelsin, fotoları güncelleyeceğim.

Sabah erkenden garaja indim, arka plaka lambaları çalışmıyordu, araç üzerinde sis lambaları vardı ama onlar da çalışmıyordu.

Önce plaka lambalarını yaptım. 560kohm direnç ile sönük yanacak şekilde modül led i ayarladım. Orj plaka lambaları yok. Bi elim gitmedi almaya. Lambaların olduğu yere pleksi kestim. Üstüne de led leri taktım. Hatasız!!! C2 miz de (satıcı arkadaşın söylemi) kırmızı butonlu bagaj açmamız da var.

Akşam bakamadım ama ışıklar iyi oldu gibi.

Sonra araçtaki amerikan park ı söktüm. Sis için bağlanmış röle vs hepsini söktüm. Sıfırdan kendim dizdim.

Olması gerektiği gibi röle bağlantıları.

Ve çalışan sislerimiz.Çok kullandığım bir şey değil sis ama lazım olursa diye çalışır olması iyidir.

Daha sonra 2 3 saat kasar beni uğraştıran şeyler yaptım.

Fotolar yok ama kısaca bahsedeyim.

Klima Soketine giden kabloyu koruma altına aldım.
    Altını vurmuşum bir yere ya da Benden önce vurmuşlar altta bir ince sac parça vardı onu düzelttim.

Hava filtre kurusundan çıkan blok saplaması boyutundaki cıvatayı çıkardım. Daha insani boyutta be olması gereken yerlerine yeni cıvata lar taktım.

Marş motoruna direksiyon altından bir kablo çekilip röle bağlanmış. Söktüğüm de araç çalışmıyor. Röle yi ulu orta bırakmışlar sallanıyordu. Röle ye orj ayağına bağlanacak şekilde yer buldum. Marş + sına gelen kabloyu ark yaptırdım bi aklımı aldı aha dedim ecu yu falan aldık şimdi elimize. Ama şükür röle yi bağladım kablolarını revize ettim. Motor arka kısımda kalan tesisatı biraz elden geçirdim. Yer çok dar maalesef. Araç altından müdahale de pek edilemiyor, olabildiğince yolda kalmayacağımız şekilde düzenledim.

Bu arada bagaj kapağının iç parçasını söktüm temizledim.
    O arada aracın orj kauçuklu klips lerinden almıştım, geri toplarken bununla ve elimde kalan köpük malzeme ile hem kapağı hem altındaki kabloları sıkı şekilde oturacak biçimde topladım. İşlem öncesi tir tir titreyen ses yapan malzeme hiç boşluksuz ve hareketsiz şekilde yerinde duruyor şuan.

Yalıtım yaptığımda sanırım c2 ile ilgili memnuniyetim ziyadesiyle artacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler