User Tag List

Sayfa 1/15 12311 ... SonSon
274 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Citroen C2 1.4 HDI & Opel Tigra

Nicedir böyle sempatik bir coupe araç istiyordum, tanıyanlar bilecek evde ford ka ve mondeo vardı.

(2 si de 3 gün arayla satılınca, c2 ye giden yollar açıldı. Bir tane de tigra için prensipte anlaştık kaporamızı verdik, 11 eylül de bir mani olmaz ise onu da satın alacağım)

O araçlarla ilgili de konular forumda mevcut. Yine söküp takabileceğimiz aynı zamanda biraz model yükselteceğimiz bir araç aldık.

Öteden beri zaten psa grubu arabalarını severim, c2 de tasarım olarak gayet güzel bir araç bana göre.

Bir de mk3 mondeoyu 2 seneye yakın kullanınca büyük arabanın çok da gerekli olmadığını anladım, boşuna yük boşuna ekstra yakıt, park sorunu vs demek.

Bu yüzden küçük bir araca geçip yola devam etmek istedik.

Birazdan göreceğiniz c2 den önce ifşa konusunda paylaştığım c2 ye eksper yaptırdık ama sonuç hüsran oldu.

Net bir şekilde tecrübe edildi ki fotoğraf ya da söylenen ile araç arasında illaki farklar çıkıyor. Aldığımız c2 de de benzer şeyler var.

Maalesef bu ülkenin oturmuş kültürü böyle, 15 yaşında bir araçta makul kabul edilebilecek eksikler var diyerek çok da bakmadan aracı aldım.

Ekspertizde aracın önemli aksamlarında sorun olmadığı bilgisini aldık, kaputta lokal boya var (boyayan kör olsa daha iyi boyarmış)
    Harici 2 kapı ve 2 arka çamurluk boyalı.

Ben zaten eksik olsun ki kendim yapayım modunda bir adam olduğum için kalan sıkıntıları çok dert etmiyorum.

Aracın motoru turbosu yeni revize görmüş bu da aslında satın alma tercihimde etkili oldu.

Tabi aldıktan 2 gün sonra yolda kalınca çok da iyi hissetmedim, olacağı varmış dedik geçtik.

Şuraya noter sonrası kullanırken çektiğim bir foto ekleyerek başlayayım.

Bu da evin önüne geldiğimde çektiğim ilk kareler.

Araçta dümdüz bir boru var, ilk defa böyle bir araç sahibi oluyorum. Ses güzel ama uzun yolda hiç hoşuma gitmedi. Bu yüzden gebze de boulduğum oem son susturucuyu forumdan Aykut kardeşimin yardımı ile satın aldım. Henüz almaya gidemesem de emin ellerde susturucu. Sanıyorum önümüzdeki hafta alır takarım.

Satıcı arkadaşın lokal boyayı işaretlediği bir foto var önden, onu da eklemiş olayım. Ön kısımda ayar vs gerektiren yerler var. Birazdan gördüğüm eksiklerin listesini yazacağım.

İç kondüsyonu fena değil, sürücü koltuğunda sol kısım sünger de aşınma ve 2x2 cm şeklinde bir yırtık bölge var, elden geldiğince onaracağım.

Gönlümde hep dışı gri içi mavi olan kombin vardı ama nasibimizde bu araba varmış yapacak bir şey yok.

Km 300 bin (gösterge de yazan ama bence kesin 1-2 kere çekilmiştir 300+ diyelim biz)

Adettendir eksper fotosu da eklemiş olayım. Sultangazi ümran daki Enes isimli arkadaş eğer burayı okuyorsa teşekkür ederim bilgileri için.

Bu arada sahibinden.com' dan satın aldım ben eksperi, kredi kartı için taksitli ödeme seçeneği de varmış ek bilgi kalsın burada.

Arabanın mekanik parçaları ne kadar ucuz ise trim parçaları o kadar gereksiz pahalı bu arada. C2 nin sevmediğim kısmı bu oldu. Şu kol kapakları mesela saçma sapan yapıştırılmış. Vakti gelince ilgileneceğim.

Eksikleri ve yapılacakları yazayım,

Araçta geçmişte tesisat varmış kabloları kesmişler, onları araçtan söküp atacağım.

Farların ayarları çok kötü ve beyaz led var onları ilk aşama da halojen sonrasında bi-xenon mercek ile değiştireceğim.

Araçta ***** orj de sis yok, röle vs bağlamışlar ama sisler çalışmıyor, o tesisatı elden geçireceğim, çalışır hale getireceğim. Saçma sapan bir on/off anahtarı yapmışlar onu güncel bir anahtar ile değiştireceğim.

ön flaplarda sac vidaları var flapları söküp macun boya yapıp sonrasında düzgünce monte edeceğim.

Sol kapı içinde çok manasız bir zırıltı var onu söküp halletmeye çalışacağım.

Tam bir fransız hem saçma yayların etkisiyle hem de doğası gereği çok trim sesi var yalıtım + iyileştirme ile daha iyi bir hale getireceğim.

Susturucu yok araçta onu aldım montajını yaptıracağım. Üzerindeki lastikler aşırı kötü durumda kış için 14 jant lastik aldım, jantları mat siyah yapıp kapaksız şekilde araca takacağım. 14 ler ile görüntü bozulsa da konfor olarak olumlu yansıyacağını düşünüyorum.

Arka sol amortisör %99 patlak ve yaylar muhtemel presli, arkası at arabası gibi takır tukur, bunu hiç sevmedim. Önerilere açığım bu konuda. Önler de Coill var, ilk defa tecrübe ediyorum ama çok konforsuz değil. Biraz daha yükseltebilirim, tümseklerde sürte sürte geçiyorum hala sürüşe alışamadım. Yüksek arabadan inince zor oluyormuş.

Harici ufak tefek işler illa çıkacak onları da yapacağım.

İyi tarafları, sürüş hissini çok beğendim, direksiyon tepkileri güzel, direksiyon yumuşak. İçi ve göstergeleri temiz ve iyi durumda digital göstergeler de güzel oluyormuş aslında.

Yakıt tüketimi gayet makul, zaten agresif kullanan biri değilim. Alalı beri 370 km yapmışım göstergede 10 diş vardı şuan 6 diş duruyor.

yol pc ekranında da ben bi 450 km daha giderim diyor. 7.30 dan alınan yakıtı düşününce rakam gerçekten ideal.

Gelelim sökme takma işlerine,

Sol marşpiyel kapağını söktüm. Altından müzik tesisatı için çekilen kablolar kesilmiş bırakılmış. Bir gece ansızın çalmışlar sanki tesisatı :S

Kaput teli boşlamıştı, kaputun ucunda takılması gereken bir yer var ve kırılmış. Oraya şu bisiklet fren ayar parçası ile müdahale ettim.

Kaput açma kolu hassasiyeti şuan fabrika ayarında tık diyor ve açılıyor.

Turbo hortumunda kelepçe yoktu, bende de kelepçe yoktu, bu gün gidip alacağım, geçici süreliğine eldeki tel ile sıktım. Görüntü çok kötü oldu ama bir süre idare edeceğiz.

Bunu görünce istemsiz küfür ettim, bir insan bunu yapmamalı gerçekten.

Sis için takılan röle ve amerikan park tesisatı, görünen kırmızı kablo +12v taşıyor sürekli. Elektrik işi şakaya gelmez bunu düzelttim.

Daha sonra röle ve sis tessiatını eksiz ve olması gereken kablo kalınlığı ile revize edeceğim. Şuan zaten çalışmıyor.

Kaput telinin montajı için kullanılmış gereksiz vidalar, akıllı vida olmasa sanayi esnafı aç kalır.

Kapı döşemesi çok gözüme battı, 2 fırçala 2 sil şeklinde temizledim.

Öncesi,

Sonrası,

Kapı direk döşemesi de keza sanayi tozu yutmuştu, sildim.

öncesi

sonrası, vakit bulunca detaylı iç temizlik (sökmeli takmalı) yapacağım.

Tavan laması içi dışı çok kötü durumdaydı, içine bir led takmışlar kapı açılınca mahalle aydınlanıyor içerideki de geçici körlük yaşıyordu. Std sarı dipsiz ampülleri taktım şahane oldu.

ilk hali,

Camda önceden kalan bir çatlak var, ileride bir gün değiştiririm aciliyeti yok.

Hemen polisaja 2 damla pasta sürüp azıcık parlattım.

Bunun öncesi yok ama şu sarımtırak kısımlar ful simsiyahtı yıkadım,

Normal ampülleri taktım monte ettim.

Gelelim şimdi en cins kısma, şimdi bu arabanın ilanında "kusursuz" ibaresi vardı. @TLH ile de konuştuk ortak fikrimiz, daha fabrika üretmedi kusursuz arabayı.

Dedim ya 16 yaşında araba illa bir şeyler olacak, görmezden gelmeyi tercih ediyorum.

Sürücü tarafı koltuk yatarı çalışmıyordu, koltuğu söktüm,

Koltuk altı kabloları da darmadağınık, manayla içini de süpürdüm iyi oldu.

Koltuğun sağ taraf yatırma kolu içi kırılmış, baktım burada kelepçe iş görecek çalışma payı da var, taktım geçtim. Kullanılmaz hale gelince orj kolu alır takarım.

Koltuğun yatmamasının sebebini çok geçmeden buldum, iki taraftaki kolla senkronize çalışan bir mil var, ortadan kırılmış.

Eldeki imkanlar ile (geçici süreliğine) bunu onardım.

Üzerine sac bir parça kestim, 2 yerden vidaladım. (Keşke 4 vida atsaydım)

Şuraya videoyu bırakayım belki birine bir faydası olur.

Tabi can sıkıcı hadiseler de yaşamadık değil, aracı aldım yola çıkıcam lastik inik hava bastım, hava basma ucunu çekince hop sibop beraberinde geldi fıss hava iniyor. Sibobu iteledim yerine eve kadar geldim. Ertesi gün soluğu lastikçi de aldım sibobu değiştirdim.

Geldim eve sabah bi kalktım haydaa yine aynı lastik inmiş, tuttuk lastikçinin yolunu bu sefer de vida girmiş, onu da yaptırdık.

Bu da yetmez miş gibi, salı günü şehir dışına gitmem gerekiyordu yola çıktım evden 10 km sonra bum, araba durdu.

Yakıt gelmiyor, sağı kurcala eski sahibini ara, citroen servisteki arkdaştan yardım iste derken kaldık yolda. Çekici ile özel servise gitti, spesifik bir arıza yok. Motor arka tesisatındaki kabloları söküp takmışlar düzelmiş, oraya da bir el atacağım haliyle.

Şimdilik bu kadar, ama eksik bitmez yavaş yavaş yapacağız kalanı da Sabredip okuyan varsa da tebrik ediyorum

__________________________________________________ __________________________________________________ __________________

16.09.2021 günceli olsun,

Ve benim adıma beklenen o gün geldi Kısaca neden beklenen o gün anlatayım, yıl 97-98 ben de 12-13 yaşındayım.

Ezelden beri zaten arabaları seviyoruz ya, mahallede laci bir tigra gördüm. O yıllara göre inanılmaz fütüristik bir tasarımı vardı, bence hala çok güzel.

O gün ileride bir zaman bundan alacağım demiştim, işte o gün dün geldi ve artık bir tigra nın ruhsat yaprağında adım yazıyor

Tigra alma yolunda aslında başka bir araca kapora göndermiştim ama araçla ve sahibi ile ilgili bir sürü sorun çıktı o arabayı alamadık.

Sakarya da bir tane kırmızı baktım, kaput açtım kapattım ve koşarak uzaklaştım.

Daha sonra gebze de bir tane gri baktım, araba maalesef 2-3 defa ölmüş durumdaydı.

En son eşime sanırım biz bu tigra sevdasından vaz geçeceğiz derken, renginden dolayı yok yahu bu da alınmaz dediğim arabaya bakmaya gittim.

Uzak yerden araç almak dert, izin işi dert, araçlar zaten %100 söylendiği gibi çıkmıyor. Tigra da zaten felek ile çember ilişkisi açısından ilk 5'e girecek bir araba

Bindin inceledik 98 model araca göre (bence) makul sayılabilecek sorunları var. Hatta 1 tık da fazlası var ama zamanla hallederiz diye umut ediyorum.

İlanlarda ve sokakta hatırladığım kadarıyla bu renk bir tigra daha önce görmedim. Aklımda bile olmayan bir renkti açıkçası.

Aracın önden bir hikayesi var, zaten olmaması mucize olurdu, olmayanı da 2x rakama satılırdı.

Kaput altını inceledim saçma sapan onarımlar görmediği belli ama bana biraz bak diyordu. Araba da lpg yok, zaten 2. araç olacak o yüzden lpg görmemiş olması sevindirdi.

Genel olarak iç kondüsyonu güzel durumda, koltukları yeni yapılmış belli. Ben yaptırsam çok da tercih etmeyeceğim bir desen seçilmiş, hatta ilanda görünce çok sinir olmuştum.

Ama enteresan şekilde araca bindiğimde o kadar da kötü gelmedi, hatta bir süre sonra sevdim.

Biraz uzattım farkındayım ama yine yapacak çok işi olan bir araç aldık. Araçla ilgili fikrim net bir şekilde c2 den daha iyi olduğu yönünde.

Acil olmayan eksiklerimiz klima ve sunroof. Kaporta da sol tarafı çocuklar tuval olarak kullanmışlar.

Açıkçası 98 model araba diyerek çok da incik boncuk bakmadan aldım geçtim Yavaş yavaş yapacağız. İleride british racing green yapmaz mıyız diye de düşünmüyor değilim.

Şuraya noter sonrası 2-3 bırakıyorum. Devamı gelecek.

Aldıktan sonra attık garaja, işim vardı kurcalayamadan kapattım çıktım.

İlk olarak iç dış güzel bir detay temizlik istiyor, onu yapacağım. Sonrasında dışarıdaki kozmetik işlerini yapacağım.

Kafamda bir plan yok ama sağlam zaman geçireceğiz o belli

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun.

C2 gerçekten güzel araç. Fiyatlar buralara gelmişken alınabilecek en iyi araçlardan birisi. Bende 1.4 benzinli düşünüyorum. Daha önce ki 1.4 hdi 90 hp'lik c3 aracımın motorundan bıktığımdan (daha önceki sahibi bakımsız kullanmış).

Konuyu merakla takipteyim.

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun güle güle kullan, belli bi yaş sonrası araçların eksiği bitmiyor + bakımsız kullanılmaları da bonus oluyor. Elinden her iş geliyor maşallah
    Barış

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C2 tam şehir içi arabası gerçekten ve yüzü hala güncel bence.
    Tüm konularını severek okuyor, takip ediyorum Bununda çok keyifli ve bol sök taklı olacağı belli. Allah kaza bela vermesin, hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız binmek nasip olsun.
    C2 gerçekten güzel araç. Fiyatlar buralara gelmişken alınabilecek en iyi araçlardan birisi.
    Bende 1.4 benzinli düşünüyorum. Daha önce ki 1.4 hdi 90 hp'lik c3 aracımın motorundan bıktığımdan (daha önceki sahibi bakımsız kullanmış).
    Konuyu merakla takipteyim.
    Konunu hatırlıyorum koyu renk cam tavan bir c3 vardı, 2. araç olarak borçlanmak istemediğim için tigra aldım. Bir de çocukluk hayalim onun da etkisi var. Yoksa 2. araç c3 cam tavan olacaktı açıkçası

Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun güle güle kulla.

Belli bi yaş sonrası araçların eksiği bitmiyor.
    + bakımsız kullanılmaları da bonus oluyor.
    Elinden her iş geliyor maşallah
    Hep söylüyorum yapamıyor olsam gider ikisini de verir en yüksek model en az km de sorunsuz bir araç alırım.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C2 tam şehir içi arabası gerçekten ve yüzü hala güncel bence.
    Tüm konularını severek okuyor, takip ediyorum Bununda çok keyifli ve bol sök taklı olacağı belli. Allah kaza bela vermesin, hayırlı olsun
    Teşekkür ederim, bayağı işi var. E seviyoruz da bu işleri yavaş yavaş yapacağız. Konu da foto eksik olmaz. Akşam mesela şu koltuk mekanizmasını yeniden yapacağım içime sinmedi takılıyor. Ona başka ve daha garanti bir sistem gelişitireceğim.

citroen_c2_54 instagram hesabını da takip edebilirsin, oraya foto yüklemek daha kolay, ufak açıklamalar ile yüklüyorum fotoları.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şehir içinde alınabilecek en mantıklı araçlardan birisi C2 hayırlı olsun.
    1.5 sene severek kullanmıştım, gerçekten yakıt konusunda çok memnun eden bir araç gidiş konusunda biraz zayıf kalıyor o da C3 intercooler yazılım vs. ile çözülüyor.
    Benim en sevmediğim özelliği koltukların yanal desteklerinin olmamasıydı Vts koltukları falan denk getirebilirsen çok güzel olur.
    Özellikle trim ve bazı parçaları gerçekten saçma rakamlar duyunca insan şaşırıyor
    Tam uğraşmalık bir araç ki o da senin severek yaptığın bizim severek takip ettiğimiz güncellemeler.
    Tip olarakta çok sempatik bir araç,Suzuka jantların üzerinde gelmesi güzel olmuş.
    Kazasız belasız güzel günlerde kullan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şehir içinde alınabilecek en mantıklı araçlardan birisi C2 hayırlı olsun.
    1.5 sene severek kullanmıştım, gerçekten yakıt konusunda çok memnun eden bir araç gidiş konusunda biraz zayıf kalıyor o da C3 intercooler yazılım vs. ile çözülüyor.
    Benim en sevmediğim özelliği koltukların yanal desteklerinin olmamasıydı Vts koltukları falan denk getirebilirsen çok güzel olur.
    Özellikle trim ve bazı parçaları gerçekten saçma rakamlar duyunca insan şaşırıyor
    Tam uğraşmalık bir araç ki o da senin severek yaptığın bizim severek takip ettiğimiz güncellemeler.
    Tip olarakta çok sempatik bir araç,Suzuka jantların üzerinde gelmesi güzel olmuş.
    Kazasız belasız güzel günlerde kullan.
    Maşallah bu bizimkininden çok çok daha diriymiş. Bordosu da güzel gerçekten. Siyah harici olaydı iyiydi. Aslında ben Lacivert bir tane alacaktım ama arabam satılmamıştı alamadım.

Sonra arabam satıldı, o araba da satıldı. Ben buna kapora verdim ekspertiz yaptım, istediğim (rpf01 jantlı idi) lacivert ilana düştü, güzel de rakama bıraktı. Kapora ve ekspertiz yüzünden gidip almadım onu Onun bir de turbosu revize istiyordu o masrafa girmek istemedim.

Koltuk konusu kesinlikle doğru, insta da birisi vtr koltukları koymuş bayıldım, set olarak denk gelse alınması lazım aslında, aşırı iyi o kotuklar.

Suzuka jantları ben de beğeniyorum ama basık + 50 yanak lastik ile aşırı konforsuz, üzüle üzüle 1 ay içinde 14 leri takacağım.

Seneye de 185 55 16 almayı planlıyorum lastik olarak.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun, böyle küçük oyuncaklar hem stres attırıyor hem de çok kullanışlı oluyor

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Size yeni uğraş bizlerede keyifle izlemek için yeni bir konu çıktı maddi sorunlar yüzünden bir dönem araç küçültmek zorunda kaldığım bir dönemde çok bakmıştım düzgün temiz bulamamıştım ama içimde kalan çok beğendiğim bir araçtır hala daha ara ara ilanlara girer bakarım.. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Susturucu emin ellerde, tekrardan hayırlı olsun
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Tane c2im oldu, kesinlikle çok sevdiğim bir araçtır. Hiç unutmam ilk aldığımda acil araba gerekiyordu 14.500 tl ye almıştım boyasız ilk sahibinden. Ama alırken de bu ne tipsiz bi araba ya neyse 1 ay biner satarım demiştim. Kullandıktan sonra bir çok arabam oldu yinede c2-c3 hayranlığım bitmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, böyle küçük oyuncaklar hem stres attırıyor hem de çok kullanışlı oluyor
    Teşekkür ederim, kesinlikle kullanışlı. %99 şehir içi kullanıyoruz zaten, bizi uzun süre memnun eder. o bozulacak biz yapacağız

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size yeni uğraş bizlerede keyifle izlemek için yeni bir konu çıktı maddi sorunlar yüzünden bir dönem araç küçültmek zorunda kaldığım bir dönemde çok bakmıştım düzgün temiz bulamamıştım ama içimde kalan çok beğendiğim bir araçtır hala daha ara ara ilanlara girer bakarım.. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah
    Güzel paralar verdikten sonra çok temizleri var ama ben arabaya o kadar para bağlamayı mantıklı bulmuyorum açıkçası. Teşekkür ederim, bi kaza bela gelmez başımıza inşallah.

Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Susturucu emin ellerde, tekrardan hayırlı olsun
    Sana ayrıca teşekkür ediyorum vakit ayırdın gittin parçayı aldın muhafaza ediyorsun, yolda kalmasam tanışmış olacaktık. Eğer aksilik olmazsa cumartesi günü, yani yarın geleceğim.

Alıntı SerkanKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 Tane c2im oldu, kesinlikle çok sevdiğim bir araçtır. Hiç unutmam ilk aldığımda acil araba gerekiyordu 14.500 tl ye almıştım boyasız ilk sahibinden. Ama alırken de bu ne tipsiz bi araba ya neyse 1 ay biner satarım demiştim. Kullandıktan sonra bir çok arabam oldu yinede c2-c3 hayranlığım bitmedi.
    Tip olayı aşırı göreceli bi kavram, eşim mesela ka kadar beğenmedi, Ka nın poposu daha güzelmiş

Ben memnun kaldım, özellikle dün akşam önleri biraz daha yükselttim. Konfor 1 tık arttı. Çok basık araç bana göre değilmiş onu anladım.
    607 den sonra zaten bindiğim hiçbir araba da konfor gözetmedim. c2 de de doğuştan yok

Biz sevdik henüz 6. günümüz kendisiyle, sorunsuz sıkıntısız bineriz umarım.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hayırlı olsun

Bu arabalara kimler biniyor nasıl biniyor nasıl içinden geçiyorlar bu kadar benim aklım almıyor gerçekten. Paran yoksa arabaya binmeyeceksin arkadaş arabanın ne suçu var dedirtiyor insana yapılanlar yazık.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun

Bu arabalara kimler biniyor nasıl biniyor nasıl içinden geçiyorlar bu kadar benim aklım almıyor gerçekten. Paran yoksa arabaya binmeyeceksin arkadaş arabanın ne suçu var dedirtiyor insana yapılanlar yazık.
    Kitle kötü maalesef, kitleyi de geçtim arabayla efendi gibi sağa sola giderken yanaşıp salak salak hareket yapan da çok. Basık araç görünce millet saçmalıyor.

Müsait zamanda dün akşamki bakımı atacağım o zaman daha da şaşıracağız

Tşk, hayırlı olur umarım.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.Yanlış görmüyorsam, genleşme kabından termostat üst yuvasına gelmesi gereken ince hortum da yok.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Yanlış görmüyorsam, genleşme kabından termostat üst yuvasına gelmesi gereken ince hortum da yok.
    Var aslında, ama açıdan dolayı sanırım çıkmadı. Ama çok ince bir hortum var, ilk gördüğümde şaşırttı beni.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    02.09.2021 de aracın ön sağından gelen sese istinaden, gittim disk+ balata aldım.

Akşam geldim söktüm, diskler iyi durumda, sol tekerde disk + balata iyi. Sağ tarafta ise enteresan bir aşınma var.

Kaliperde jant dışına bakan taraf fazla aşınmış, pim leri kontrol ettim sıkıydı, sanırım bundan dolayı bir sorun var. Yoksa böyle aşınması anlamsız.

Söktüğüm pimler,

Matkap ucu tel fırça ile temizledim, gresledim yerine alıştırdım ve montajladım.

2 tarafın da balataları değiştirdim, hidroliğin havasını aldım yeni hidrolik ekleyip sistemdeki pis hidroliğin bir kısmını çıkardım.

Sonra kışık takıp denedim, suzuka dan sonra gerçekten olmadı, ama kışın bunlarla dolaşacağız.

Ha bir de ön tekerleri eve gitmeden lastikçi de makinayla söküp elle sıktım, gel gelelim ön 2 lastikte de 1 er tane bijon eksik çıktı. Bijonları buldum akşam alıp takacağım.

Bijon neden eksik olur onu hala çözemedim, 20 TL lik malzeme yahu.

Yeterli vakit ve yedek araç olmadığı için sadece balata değiştirdim. Daha sonra bu alanları yeniden söküp hem boyayacağım hem de temizleyeceğim. Hidroliği de komple değiştireceğim.

Ka ile giden plakalıklarımızdan yeniden sipariş ettim ve taktım. Silecekleri de manayla değiştirdim, zira kauçuğun bir kısmı kopuktu.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hayırlı olsun , sana gene uğraş çıktı

c2 bende çok baktım , özellikle c2 vtr.
    acaip donanınmlılar , far sensörü yağmur sensöre baya bişeyler var arabada.

bakalım bende alacağım herhalde
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hayırlı olsun , sana gene uğraş çıktı

c2 bende çok baktım , özellikle c2 vtr.
    acaip donanınmlılar , far sensörü yağmur sensöre baya bişeyler var arabada.

bakalım bende alacağım herhalde
    Teşekkür ederim, asıl uğraş konusu 11 eylülden sonra Tigra geliyor son dk bir aksilik çıkmazsa.

Ben çok km yapıyorum vtr alsam LPG şart, o yüzden bagaj iptal olacağına dizel alalım dedik. İyi de ettik, ikimiz de düz vites araba kullanabiliyoruz sorunsuz.

vtr / vts lerin koltuklarına hastayım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler