User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: BMW E90 335İ U.S Spec Manual

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim düşünceniz için Bunu tercih etmememdeki birinci sebep; kim revizyonunu yaparsa yapsın hiçbir zaman fabrikanın verdiği sıfır motorun yerini tutmayacaktır. ikinci sebep; 1000+ HP yürüyen N54 de var, 600HP yürüyen de. Bu işin sonu yok. Günün sonunda bir gün emniyet şeridine çekip aracı servise çekiyorsun ve acı reçeteyle karşılaşıyorsun. Daha güçlü bir otomobil beklentim olursa daha hızlısını alırım. Böyle bir beklentim yok. Küçük dokunuşlarla ve güvenli beygirlerle keyfini almayı tercih ederim. Bu zamana kadar hiçbir otomobilimi sonuna kadar zorlayarak kullanmadım. Garantici ve korumacıyımdır İstediğimde her yere gidebileceğim orjinal bir keyif otomobilim olsun bana kafi. Beygirler başkasının olsun. Dip not: N54 de kol ve piston zaten forged diye biliyorum.
    Bu yorumla araç sizi,siz aracı bulmuşsunuz dedim.
    Keyifli sürüşler

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence gorsel olarak harika duruyor. Herkes M yapiyor araci bu sekilde daha bir sleeper. 316 gorunumlu canavar.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bakış açınız yaptıklarınız ve bilinciniz ayrı güzel, arabanız ayrı güzel.

Güle güle kullanın kazasız belasız zevkle keyifle.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız
    bmw de istedigim kasa ve konbin ne istediğini bilmek çok güzel ve bunu elde etmek daha da güzel
    belki bigün
    PROSTOCK GARAGE

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yorumla araç sizi,siz aracı bulmuşsunuz dedim.
    Keyifli sürüşler
    Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Alıntı mimarsertac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence gorsel olarak harika duruyor. Herkes M yapiyor araci bu sekilde daha bir sleeper. 316 gorunumlu canavar.
    Çok teşekkürler, zaten bir süreliğine bu moddayız

Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakış açınız yaptıklarınız ve bilinciniz ayrı güzel, arabanız ayrı güzel.

Güle güle kullanın kazasız belasız zevkle keyifle.
    Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Hep beraber kazasız belasız inşallah

Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız
    bmw de istedigim kasa ve konbin ne istediğini bilmek çok güzel ve bunu elde etmek daha da güzel
    belki bigün
    Çok teşekkür ederim. Allah herkese gönlündekini nasip etsin

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel,kazasız belasız kullanın..yaptıklarınız da ayrıca hem güzel hemde değer katan şeyler aracınıza.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel,kazasız belasız kullanın..yaptıklarınız da ayrıca hem güzel hemde değer katan şeyler aracınıza.
    Çok teÈ™ekkürler

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrik ederim, özellikle boya vs düşüncüleriniz için
    Araca kocaman maşallah.. Tüm her şeyin sıfırlanması vs.. tam istediğim proje
    Zaten, manuel-sedan-335 olması apayrı güzel
    Kazasız, belasız, keyifli sürüşler dilerim
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol tutuş için H&R ön-arka viraj demiri tavsiye ederim. Hatta uyumluysa arkaya da 27mm takın. Zaten geri kalanları yapmışsınız.
    Aracınız çok güzel, iyi günlerde kullanın.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç kıymetli bir araç cidden, instagramdan severek takip ediyorum, kesenize bereket.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim, özellikle boya vs düşüncüleriniz için
    Araca kocaman maşallah.. Tüm her şeyin sıfırlanması vs.. tam istediğim proje
    Zaten, manuel-sedan-335 olması apayrı güzel
    Kazasız, belasız, keyifli sürüşler dilerim
    Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için Ben de sizin aracınızı sosyal medya hesabından takipteyim. Sizin aracınıza da kocaman bir maşallah. Rengiyle, duruşuyla harika.

Alıntı Işık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol tutuş için H&R ön-arka viraj demiri tavsiye ederim. Hatta uyumluysa arkaya da 27mm takın. Zaten geri kalanları yapmışsınız.
    Aracınız çok güzel, iyi günlerde kullanın.
    Çok teşekkür ederim. Sway barlar yolda diyelim Yakında araca uygulamış olurum.

Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç kıymetli bir araç cidden, instagramdan severek takip ediyorum, kesenize bereket.
    Değerli yolumunuz için çok teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçta yürüyen kısmında biraz değişiklik yaptım. Bir önceki coiloverlarda biraz problem yaşadım. Binlerce kişinin taktığı bir marka olduğu için burada büyük bir yanlış varmış gibi anlatmayacağım. Sonuçta istisnai bir durum oldu. Sertlik - yumuşaklık ayarında problem yaşadım diyelim. Bu noktada ise firma beni kesinlikle çaresiz bırakmadı. Ürünü sorunsuzca iade ettim.

Bu noktadaki attığımız adım Bilstein' lere geçmek oldu. Artık tam istediğim gibi oldu diyebilirim. Şehir içinde konfor olarak bir tık sert olmakla beraber rahatsız edici bir formda da değil. Performanslı sürüşlerde ise direksiyonun ilk tepkisini çok geliştirdi. Araç çok dengeli ve ciddi bir yol tutuş geldi. Sadece bazı viraj çıkışlarında eğer tam gaz oturmazsam önden kayma eğilimi gösteriyor. Bunu da önümüzdeki hafta sipariş vereceğim swaybarlarla ortadan kaldıracağım. Şimdi tam istediğim gibi oldu

Gelelim frenlere; Fren konusunda da değişikliklere gittim. 335i' nin oem frenleri ( Bana göre ) her BMW modelinde olduğu gibi benim arabamda da fiyaskoydu.Uzun zamandır oem' in üstüne çıkmak istiyordum. Zaten ömrünün son günlerini yaşayan frenlerim Çanakkale' ye gidip gelmemle birlikte hem disk hem de balata olarak kendini bıraktı. Yani artık frenle alakalı kurduğum plan aciliyete bağladı. Çok daha farklı fren kitlerine yönelebilirdim. Ama durumun aciliyeti ve ülkemizde son zamanlarda kimsenin stok tutmaması beni biraz seçimsiz bıraktı. Ama yine de yılmadım ve mantıklı bir kombin yaptım. Zimmermann' ın ön - arka hava kanallı frenleri ile Ebc balataları uyguladım. Frenler gayet tatminkar bir hale geldi. Bunlar bittikten sonra farklı şeyler düşünebilirim. Ama şimdilik çok iyi hissettiriyorlar.

Bu sene komple restorasyondan geçip resmen sıfırdan 335i ürettiğim için bütün pist organizasyonlarını kaçırmış ve anca bazılarına izlemeye gitmiştim. En sonunda Tracktürk' ün körfez organizasyonuna 90+3 de yetiştim. Hiçbir eksiği kalmayan, tepeden tırnağa sıfır parçaları olan aracımı tanıma zamanıydı. Hava da yağışlı olunca 335i ile resmen bir sınav vermeye başladım Ancak son seans yarı kuru - yarı ıslak bir zemin yakalayabildim. Geri kalan direk sağanak altındaki sürüşlerdi. Ama benim avantajıma oldu tabi ki. Bütün dinamiklerini test etmiş oldum.
    Aracın ağırlık dağılımı gerçekten mükemmel konumda. Kendimi caddelere de inebilen bir DTM aracı sürüyormuş gibi hissettim. Normal yolda boyutlarını bana hissettiren otomobil resmen pistte gaza bastıkça küçülüyormuş gibi hissettirdi. Bu da E90' ın boyutlarının ne kadar ideal olduğunu bana tekrar kanıtladı. Yol tutuş ciddi derecede değişmiş. Arka fazlasıyla dengeli geliyor. Tek hoşuma gitmeyen bazı viraj çıkışlarında önce önden kayması. Bunu da swaybarlarla çözeceğiz.
    Güç olarak ise bence fazlasıyla optimumda. Motoru kesinlikle yüklemeyeceğim. Rolling vs. sevmiyorum. Biraz daha çizgi adamıyım. Ve bu optimum sürüş keyfini asla bozmayacağım. Kesinlikle fazla güç beklentim yok. Pistten ve virajlı yollardan keyif almak istiyorum. Fazladan gelen güçlerle bu rijitliğin bozulmasını ve virajlarda cebelleşmeme neden olacak bir otomobil beklentim kesinlikle yok. Yükleme ile birlikte sürekli hale gelebilecek bobin, buji vs. arızalarına ise bu kadar dengeli bir otomobil yapmışken hiç katlanamam...Pistime de çıkarım, uzun yoluma da giderim diyelim Bu rafine haliyle mükemmel hissettiriyor.

Pistten bir iki fotoğraf paylaşayım ve son güncellememi sonlandırayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçta yürüyen kısmında biraz değişiklik yaptım. Bir önceki coiloverlarda biraz problem yaşadım. Binlerce kişinin taktığı bir marka olduğu için burada büyük bir yanlış varmış gibi anlatmayacağım. Sonuçta istisnai bir durum oldu. Sertlik - yumuşaklık ayarında problem yaşadım diyelim. Bu noktada ise firma beni kesinlikle çaresiz bırakmadı. Ürünü sorunsuzca iade ettim.

Bu noktadaki attığımız adım Bilstein' lere geçmek oldu. Artık tam istediğim gibi oldu diyebilirim. Şehir içinde konfor olarak bir tık sert olmakla beraber rahatsız edici bir formda da değil. Performanslı sürüşlerde ise direksiyonun ilk tepkisini çok geliştirdi. Araç çok dengeli ve ciddi bir yol tutuş geldi. Sadece bazı viraj çıkışlarında eğer tam gaz oturmazsam önden kayma eğilimi gösteriyor. Bunu da önümüzdeki hafta sipariş vereceğim swaybarlarla ortadan kaldıracağım. Şimdi tam istediğim gibi oldu

Gelelim frenlere; Fren konusunda da değişikliklere gittim. 335i' nin oem frenleri ( Bana göre ) her BMW modelinde olduğu gibi benim arabamda da fiyaskoydu.Uzun zamandır oem' in üstüne çıkmak istiyordum. Zaten ömrünün son günlerini yaşayan frenlerim Çanakkale' ye gidip gelmemle birlikte hem disk hem de balata olarak kendini bıraktı. Yani artık frenle alakalı kurduğum plan aciliyete bağladı. Çok daha farklı fren kitlerine yönelebilirdim. Ama durumun aciliyeti ve ülkemizde son zamanlarda kimsenin stok tutmaması beni biraz seçimsiz bıraktı. Ama yine de yılmadım ve mantıklı bir kombin yaptım. Zimmermann' ın ön - arka hava kanallı frenleri ile Ebc balataları uyguladım. Frenler gayet tatminkar bir hale geldi. Bunlar bittikten sonra farklı şeyler düşünebilirim. Ama şimdilik çok iyi hissettiriyorlar.

Bu sene komple restorasyondan geçip resmen sıfırdan 335i ürettiğim için bütün pist organizasyonlarını kaçırmış ve anca bazılarına izlemeye gitmiştim. En sonunda Tracktürk' ün körfez organizasyonuna 90+3 de yetiştim. Hiçbir eksiği kalmayan, tepeden tırnağa sıfır parçaları olan aracımı tanıma zamanıydı. Hava da yağışlı olunca 335i ile resmen bir sınav vermeye başladım Ancak son seans yarı kuru - yarı ıslak bir zemin yakalayabildim. Geri kalan direk sağanak altındaki sürüşlerdi. Ama benim avantajıma oldu tabi ki. Bütün dinamiklerini test etmiş oldum.
    Aracın ağırlık dağılımı gerçekten mükemmel konumda. Kendimi caddelere de inebilen bir DTM aracı sürüyormuş gibi hissettim. Normal yolda boyutlarını bana hissettiren otomobil resmen pistte gaza bastıkça küçülüyormuş gibi hissettirdi. Bu da E90' ın boyutlarının ne kadar ideal olduğunu bana tekrar kanıtladı. Yol tutuş ciddi derecede değişmiş. Arka fazlasıyla dengeli geliyor. Tek hoşuma gitmeyen bazı viraj çıkışlarında önce önden kayması. Bunu da swaybarlarla çözeceğiz.
    Güç olarak ise bence fazlasıyla optimumda. Motoru kesinlikle yüklemeyeceğim. Rolling vs. sevmiyorum. Biraz daha çizgi adamıyım. Ve bu optimum sürüş keyfini asla bozmayacağım. Kesinlikle fazla güç beklentim yok. Pistten ve virajlı yollardan keyif almak istiyorum. Fazladan gelen güçlerle bu rijitliğin bozulmasını ve virajlarda cebelleşmeme neden olacak bir otomobil beklentim kesinlikle yok. Yükleme ile birlikte sürekli hale gelebilecek bobin, buji vs. arızalarına ise bu kadar dengeli bir otomobil yapmışken hiç katlanamam...Pistime de çıkarım, uzun yoluma da giderim diyelim Bu rafine haliyle mükemmel hissettiriyor.

Pistten bir iki fotoğraf paylaşayım ve son güncellememi sonlandırayım

merhaba bilincli bmw surucusu gormek sevindirici, sahsi fikrim eskiyen bmwlerin geneli cakal oluyor, o yuzden orjinal olan her zaman gozume guzel geliyor, bobrekleri orjinal krom takmayi dusunuyormusunuz
    ikincisi korfezde en iyi sure ne geldi
    ayrica e90 larda ekstra birsey takmadan kamber ayari yapilabildigini bir arkadasim soylemisti, onlere biraz negatif kamber verilirse onden kaymayi azaltabilir.
    kazasiz belasiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bilincli bmw surucusu gormek sevindirici, sahsi fikrim eskiyen bmwlerin geneli cakal oluyor, o yuzden orjinal olan her zaman gozume guzel geliyor, bobrekleri orjinal krom takmayi dusunuyormusunuz
    ikincisi korfezde en iyi sure ne geldi
    ayrica e90 larda ekstra birsey takmadan kamber ayari yapilabildigini bir arkadasim soylemisti, onlere biraz negatif kamber verilirse onden kaymayi azaltabilir.
    kazasiz belasiz
    Teşekkürler; ''Eski'' BMW lerin genelinin çakal olma durumunu pek anlayamadım. Motor, mekanik ve dış görünüş olarak kullanıcısının yaptığı saçma sapan dokunuşlar arabayı kötü gösterebilir. Ama bence bütün markalar için geçerli bir durum bu. Ne güncel arabalar var üstünde anlamsız şeyler olan. Ben eski yeni diye ayırt etmiyorum açıkçası. Otomobilde krom pek sevmiyorum. Gündelik 2021 Passat' ım var. Onun bile kromları bazen gözümü rahatsız ediyor. Deneyebilirim, bu konuda çok keskin değilim. Ama gözüme böyle daha güzel gözüküyor. Umarm araç siyah böbreklerden çakal gözükmez. Ya da bırakalım gözüksün, ben beğendikten sonra ne farkeder

Yazıda da belirttiğim gibi; ıslak zemin, Yeni biten araç, bir kaç kez fren noktasını kaçırdığım için dip fren yaptım. Geri kalanı yeni taktığım frenleri korumakla geçti. Amacım yeni yaptığım aracın dinamiklerini öğrenmekti. Süre kasmadım. Ama bu şartlarda yanlış hatırlamıyorsam 54,xxx bir süre gelmişti.

Swaybarlar daha etkili bir çözüm olacaktır. Dediğim gibi, ıslak zemin avantajıma oldu ve arabamı yeterince test edebildim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler; ''Eski'' BMW lerin genelinin çakal olma durumunu pek anlayamadım. Motor, mekanik ve dış görünüş olarak kullanıcısının yaptığı saçma sapan dokunuşlar arabayı kötü gösterebilir. Ama bence bütün markalar için geçerli bir durum bu. Ne güncel arabalar var üstünde anlamsız şeyler olan. Ben eski yeni diye ayırt etmiyorum açıkçası. Otomobilde krom pek sevmiyorum. Gündelik 2021 Passat' ım var. Onun bile kromları bazen gözümü rahatsız ediyor. Deneyebilirim, bu konuda çok keskin değilim. Ama gözüme böyle daha güzel gözüküyor. Umarm araç siyah böbreklerden çakal gözükmez. Ya da bırakalım gözüksün, ben beğendikten sonra ne farkeder

Yazıda da belirttiğim gibi; ıslak zemin, Yeni biten araç, bir kaç kez fren noktasını kaçırdığım için dip fren yaptım. Geri kalanı yeni taktığım frenleri korumakla geçti. Amacım yeni yaptığım aracın dinamiklerini öğrenmekti. Süre kasmadım. Ama bu şartlarda yanlış hatırlamıyorsam 54,xxx bir süre gelmişti.

Swaybarlar daha etkili bir çözüm olacaktır. Dediğim gibi, ıslak zemin avantajıma oldu ve arabamı yeterince test edebildim.
    cakal olma durumu derken cin mali lastik, kafa inik press zip zip seken vs vs bmw lerde o cakal edition oldukca fazla yeni de de var, eskiler zaten acayip oldu , bende de siyah bobrek var ancak piyasadaki araclari gorunce kromlari geri taksam mi diye dusunmuyo degilim
    maslak hunterda arkadasin 335 in yuruyenine kamber kaster vs ayarlar yapmislar hem az sariyor hem de pistte guzel donuyormus bilginiz olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cakal olma durumu derken cin mali lastik, kafa inik press zip zip seken vs vs bmw lerde o cakal edition oldukca fazla yeni de de var, eskiler zaten acayip oldu , bende de siyah bobrek var ancak piyasadaki araclari gorunce kromlari geri taksam mi diye dusunmuyo degilim
    maslak hunterda arkadasin 335 in yuruyenine kamber kaster vs ayarlar yapmislar hem az sariyor hem de pistte guzel donuyormus bilginiz olsun
    Press' i hiç sormayın. Bu forumda da çok görüyorum yapan ve resmen nutkum tutuluyor. Savunanları görünce tansiyonum oynuyor
    Çakal derken son mesajınızda ne demek istediğinizi daha net anladım. Şimdi oldu
    Çekiş konusunda da durum şöyle; Wavetrac kilit çok güzel işler yaptığı için arka ne istersem onu yapıyor. Arkadaki tutunma çok iyi bir boyutta. Ön taraftaki sorun, arka net tutunma eğilimi gösterdiği için viraj çıkışında ufak bir önden kayma. O sebeple swaybarla çözümü daha mantıklı buluyorum.

Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E90'da ben sizin yol tutuş için yaptıklarınıza ek olarak E92'lerdeki alt arka gergiyi kullandım.
    Genuine BMW - 33326777637 - Rear Chassis Brace (33-32-6-777-637)

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski bmw'lere çakal denmiş üzülerek geldim şaka bi yana bilinçli kullanıcı bulmak imkansıza yakın, o nedenle haklısınız. dediğinizi araba ararken çok yaşadım e30-34-36 lar gerçekten çok kötü durumda, elektrik teli, cırt kablo bağı ve akıllı vida dolu her yeri arabaların.
    @leventrc süper gidiyor proje, hakkını vere vere yapıp kullanıyorsun. kesene bereket

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    profil fotoğrafını da bi değiştir be

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler