User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
97 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 06 Kia Cerato 1.5 Crdi| Koreli bir bey

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi maşallah, daha önce 2 adet cerato sahibi olmuş biri olarak konuyu zevkle okudum, maşallah evlada
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi maşallah, daha önce 2 adet cerato sahibi olmuş biri olarak konuyu zevkle okudum, maşallah evlada
    Sağol brocum cansın
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yenileme daha paylaşayım;

Bi gün kaputu açtığımda farkettim ki radyatörümüz kılcal şekilde çatlamış.Çok az da su eksiltse hemen değiştirdim.Bu arada her parçayı internetten aldığım için hafta içi de çalışında cumartesileri sanayi ttaym yapıyoruz. Radyatörü ve bütün hortumları orijinal olarak değiştirdim. Castrol mavi antifiriz ve distile su ile değişimi tamamladık.

Daha sonra yaza girerken motoru ve altını yıkattım.Aslında altını yıkatınca pütür yapacaktım ama araya başka şeyler girince erteledik.Seneye yaz başı artık Motordaki plastik aksamları da Liqui Molynin plastik koruyucusuyla korumaya aldım.

erdielkoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah samet kardeşim, aracın çok güzel kazasız belasız bin inşallah.

omery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize emeğinize sağlık, yapılanlar tam tadında olmuş. Koltuklar da çok yakışmış. Maşallah.
    '94 alpinweiss III E36 318i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdielkoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah samet kardeşim, aracın çok güzel kazasız belasız bin inşallah.
    Sağolasın reis.Hep beraber inşallah.

Alıntı omery Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize emeğinize sağlık, yapılanlar tam tadında olmuş. Koltuklar da çok yakışmış. Maşallah.
    Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim dostum.Her bindiğimde koltukları iyi ki almışım diyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi gün yine letgoda takılırken bu paspasları gördüm.Avrupada ve uzakdoğu ülkelerinde aksesuar olarak satılan bir parçaydı.Normalde makyajlı ve içi gri olan paketin paspasları ama benim aracın kokpit rengiyle de uyumlu olması ve nadide bir parça olması sebebiyle hemen satın aldım.Ürün kalın ve keçe gibi , ince halı paspaslardan değil , alt kısmı kaydırmayacak şekilde kalite bir parça yani.Fotoları pek güzel çekmemişim ama durum böyle.

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal Halı paspas iste bunun hastasıyım.
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaikYILMAZSOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal Halı paspas iste bunun hastasıyım.
    Biz de hastasıyız başkan.İçini çok elit gösteriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kia aftermarket parça konusunda oldukça kısıtlı bir model olmasına rağmen ekledikleriniz gerçekten çok yerinde ve güzel olmuş.

Bu Cerato' lar zamanının çok güzel arabalarından. Babamların sitede komşuda var aynısı, adam araba sürmeyi bilmiyor ve 2006' dan beri şöförlük konusunda bir adım ileri gidememesine rağmen taş gibi ayakta

Kazasız belasız sürüşler.
    Sizin mesajı görmemişim valla kusura bakmayın Aynen o dönemki arabalara göre artısı çok gibi.Genel olarak da sağlamlar zaten pek bi kroniği yok.İnsanı yormuyor olsa bile. Teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftalık güncellememiz .Yaklaşık iki yıl önce turbomu revize etmiştim.Yapan kişi tanıdıkdı güya.Tabi turbo eski performansını vermiyordu.Ben de dedim kırılana kadar devam ondan sonra hibritleriz.Turboyu Maslak turboya gönderdim.Dark Perfomance nin sahibi Güray kardeşim yardımcı ve aracı oldu sağolsun.

Arabanın daha önce kat ve egrsi (hem mekanik hem yazılım olarak) iptaldi.Turbonun bozulması tam yıllık iznime denk geldiği için yaptırıp yola çıktım.Hem rodajını yapmış oldum.Yazılım işi ise en kısa sürede yapılacak.Şuan alt devirler biraz öldü ama üst devirler çok canlı.Yağ olarak Motul 5w40 Xcess , filtreler ise orijinal olarak değişti.

Yaklaşık 3000 km sonrası

Trdeki en dolu iki Cerato dermişim.Mesela h&r yaylar sadece bizde vardır herhalde :P Diğer araç tcs , katlanır ayna , 4 koltuk ısıtma , kule gergisi vs gibi hep yurtdışından temin edilmiş parçalarla dolu , emek verilmiş bir araba.Sahibi sağolsun her anlamda bana yardımcı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu defaki güncellememiz de filmler olsun.Arabayı aldığımda no name en kalitesiz filmlerden yaptırmıştım.Cahillik işte

Yolculukta Ankaraya arkadaşıma yaptıracağım için filmleri gitmeden söktüm.Yan camlar direkt söküldü ama arkac cam güneşi tam aldığı için iyice yapışmıştı cama.Dedim bunu en iyi ben sökerim.Gün boyu güneşte beklettim.Başladım yavaş yavaş sökmeye.Rezistanslara zarar vermemek lazımdı , tek parçada çıkmadı maalesef paramparça oldu bazı kısımlarda.En kötüsü ise yapışkanın tamamı camda kaldı.Daha önce tecrübe etmiş arkadaşım Selsil marka etiket sökücüyle sökmüştü.Hiç kazımadan sprey ve ıslak bez ile saatler sürdü ama sadece 3 rezistans kaybederek söktüm.

Crown Detailing Anıl kardeşim Solargard bayisi.Sağolsun en güzel şekilde yaptı filmlerimi.Hp Supreme 16 tercih ettik.Hem içinin bej olması hem de Maraşın güneşi için koyu tercih ettik.Resmen dünya varmış.Eski film bildiğin puslu gösteriyomuş.Görüntüsünü çok beğendim.

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız çok diri ve bakımlı. Şahsi fikrimi söyleyecek olursam iç ve dış rengi aynı olan kombinasyonlarda cam filmini pek sağlıklı bulmuyorum zira aracın bütün gösterişliğini sönümlüyor Tabi sizin zevkiniz sizin kararınız. Güle güle kullanın abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız çok diri ve bakımlı. Şahsi fikrimi söyleyecek olursam iç ve dış rengi aynı olan kombinasyonlarda cam filmini pek sağlıklı bulmuyorum zira aracın bütün gösterişliğini sönümlüyor Tabi sizin zevkiniz sizin kararınız. Güle güle kullanın abi
    Teşekkür ederim dostum.Fikrine katılıyorum.Çok daha güzel duruyor bu kombindeki arabalar.Maraşın sıcağı Adana gibi oldu , kapalı otoparkı yok sitenin.Sadece bu sebepten bile film şart burda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapmayı en çok istediğim şeylerden biri de koltuk ısıtmaydı.Aldığım koltuklar ısıtmalıydı.Arabanında elektrik altyapısı neredeyse en donanımlı versiyona göre birkaç donanım hariç.

Koltuk ısıtma düğmeleri serviste satılmasına rağmen düğmelere gelen kablolar yoktu.Bir çiftte Almanyada yaşayan bir dostum aldı sağolsun.Ana tesisattan düğmelere gelen kabloyu koreden online bir parçacıdan başka bir kaç parçayla birlikte aldım.Düğmeden koltuğa olan kabloyu da kendim yaptım.

Isıtmalar tek kademe.Çabuk ısıtıyor.Koltuk boşsa da eğer ısıtma çalışmıyor.

Kabloyu alırken kapıdaki kol dayamalar yıpranmıştı onları da satın aldım.Gümrük vs olmasına rağmen Tr fiyatından çok daha ucuza geldi.En çok yıpranan iki kapının fotoları;

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu severek merakla takip ediyorum kesenize bereket. Bir sorum olacaktı sürücü koltuk ısıtma butonunun yanında boş bir buton var oraya hangi opsiyon geliyor acaba bilginiz var mı ? ve birde bildiğim kadarı ile arka camlarında elektrikli olduğu modeller var yurt dışında o opsiyonu uygulamayı düşünüyor musunuz ?
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu severek merakla takip ediyorum kesenize bereket. Bir sorum olacaktı sürücü koltuk ısıtma butonunun yanında boş bir buton var oraya hangi opsiyon geliyor acaba bilginiz var mı ? ve birde bildiğim kadarı ile arka camlarında elektrikli olduğu modeller var yurt dışında o opsiyonu uygulamayı düşünüyor musunuz ?
    Yurtdışında telefon ve aux için iki giriş var hocam orda.Galiba Korede zorunlu çünkü o arabalarda görüyorum hep.Foto da ordan mesela.Bu direkt teybe bağlı.Koreden parça alırken alıcaktım ama bi işlevi olmayacağı için almadım.Bi de yeni teyp aldım onun için hiç lazım değildi işin açığı

Arka cam otomatiği orta ve en üst donanımda var , en alt pakette yok maalesef. Koltukları aldığım araba Gold diye özel bi donanımdı.Normalde arabanın komple içini alacaktım.Bana koltukları satan eleman koltukları alıp eve getirmişti.Israrla arabanın yanına gitmek istedim.Suriyelilerin bi tane otoparkı.Bunun gibi farklı marka modellerde arabalar vardı.Adamlar parasıyla parça satmadı bildiğin.Arka cam için arka kapı döşemeleri , cam asansörleri , arka kapı kilit motorları bi de tabiki bunların komple elektrik tesisatını alacaktım , ısrarla istedim , aradım satmadılar.Belki ilerde böyle bir araba bulursak yaparız nasip

Konu Ssamet tarafından (26-11-2021 Saat 08:10 ) değiştirilmiştir.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline,kesene bereket samet

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında telefon ve aux için iki giriş var hocam orda.Galiba Korede zorunlu çünkü o arabalarda görüyorum hep.Foto da ordan mesela.Bu direkt teybe bağlı.Koreden parça alırken alıcaktım ama bi işlevi olmayacağı için almadım.Bi de yeni teyp aldım onun için hiç lazım değildi işin açığı

Arka cam otomatiği orta ve en üst donanımda var , en alt pakette yok maalesef. Koltukları aldığım araba Gold diye özel bi donanımdı.Normalde arabanın komple içini alacaktım.Bana koltukları satan eleman koltukları alıp eve getirmişti.Israrla arabanın yanına gitmek istedim.Suriyelilerin bi tane otoparkı.Bunun gibi farklı marka modellerde arabalar vardı.Adamlar parasıyla parça satmadı bildiğin.Arka cam için arka kapı döşemeleri , cam asansörleri , arka kapı kilit motorları bi de tabiki bunların komple elektrik tesisatını alacaktım , ısrarla istedim , aradım satmadılar.Belki ilerde böyle bir araba bulursak yaparız nasip

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim merakımı giderdiniz. otomatik cam işini umarım çözebilirsiniz. parçacılar gitgide farklı insanlar olmaya başladılar eskiden elinde olan malı satmak için bin takla atan esnaflar şimdi ellerindeki malı satmamak için bin takla atıyor parça işinde bile torpil önde
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler