User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Station Wagon Passat B7

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Station Wagon Passat B7

Hanımın çeyiziyle gelen Golf 6 yı bagajı yetmemesi sebebiyle uzunca süredir satmayı planlıyordum. Bir çuval da para harcayıp en son elden çıkartmaya karar verdim.
    Hep kafamda D segmenti Büyük bir araç vardı.

Volkswageni sanzımandan dolayı bırakmak istemiyordum. İhtiyaçlarımı belirleyip Direk Sw passat aramaya başladım. Eldeki satılana kadar 2 tane güzel araç kaçırdıktan sonra bizim golf e alıcı çıktı.

Aynı gün takip ettiğim bir aracın fiyatı satar fiyata çekilince ve 4 km yakınımda olunca hemen telefona sarıldım.

Galerici (Çok şükür temiz bir esnaftı ) aracın kullanıldığını akşam bakabileceğimi söyledi. Aksam 8 de yağmur altında motor kontrolunu yaptık. Motorda üfleme vs yoktu. Kısa bir test sürüşü sonrası el sıkıştık.

Sabah arabayı yıkayıp boyasına bakmak istediğim için alıp dükkana geldik. Söylediği gibi Kaput değişen Sol camurluk boya sağ ön camurluk haric 3 parca boya vardı. Boya kontrollerini kendim yaptım. Motor kontrolunu ustam yapınca Expertize götürmedim. Bildiklerim dışında birşey söyleyemeyeceklerdi.
    Dükkandan çıkıp sanayide bilgisayara bağlayıp km kontrol ve arıza var mı diye kontrol ettik. Sorun yoktu.

Noterin önünde ceza var mı diye kontrol ederken aracın muayenesinin 15 gün önce bittiğini gördük . Muayene randevusu aynı güne alınsa da satış ertesi güne kaldı.

Bu sırada gidip gelırken ben aracı bi 25 30 km kullandım. Vites geçişleri (f1 S modu vs ) bütün özellikleri kontrol ettim sorunlu bir parçamız yok.

Salı gunü arabaya aksam bakıp persembe günü sabah noter işini hallettik. Noter sonrası Sigortacımı arayıp Sigorta ve kasko poliçesini kestirdim . İmm 500 000 Yaptırdım. ***** artık ucuz araba kalmadı. X marka yeni bir arabada 2 far tampon değiştirilse 40 50 k dan başlıyor.

Dükkana gelir gelmez iç temizlik işlemlerine giriştim. İçi çok kirliydi.

Haftasonu da işten kısa bir fırsat bulup 90 dk da çizik giderme yapıp,hologram giderme için elemana bıraktım arabayı. Toplamda 4,5 saatlik şişirme bir polisaj yapıp boyayı canlandırdık

Bu arada Mobil in kendi sitesinden yağ alıp mann filitrelerle motor bakımını yaptım.

App Plakalar arkadaşımdan hediye geldi. Sadece Arkayı taktım. Tamponlar boyanabilir.

Akü zayıf. Henüz yolda bırakmasa da temizlik yaparken akü bitti. Sarj edip tekrar kontrol ettim. 10-15 dk ışıklar teyp vs acık olursa hemen bitiyor.Böyle bir şey için yolda kalmak beni üzer Hemen yeni akü aldım.

Yapılacaklar listesi biraz kabarık . Bütçe toplamak için 2 ay kadar bekleteceğim.

Şanzıman yağı değiştirilecek (Muhtemelen 2 haftaya hallederim çok bekletmek istemiyorum. )

Kaput tekrar boyanacak. (Bolca taş izi ve macun çatlakları var . )

Kaput ve sağ çamurluk arası fazla açık, tampon sökülüp altta neler var bakılıp düzeltilecek.

Aractaki göçükler düzeltilecek.

Şöför kapısı ayarsız ,ayarlanacak

Komple ppf kaplama yapılacak.

Farlara mercek yaptırmayı düşünüyorum (Henüz karar vermedim. )

Araca Ses Yalıtımı yapacağım. Aslında araç sessiz, sol arka kapı harici seste yok. Yalıtımlı daha keyifli olacak

Ses sistemi Benim için yeterli. Sw olanlarda sedanlardan farklı bir ses sistemi varmış Hoparlör sayısı daha fazla vs (Zaten ses sistemi anlamında çok titiz değilim )

Fotoğraflarda bagajda raylara takılan organizer görmüştüm. Adını bilmiyorum. Bulabilirsem ondan almak istiyorum.

Ve olmazsa olmazımız Stage 1 yazılım. Araç boyut ve ağırlık sebebiyle biraz hantal . (Golften sonra iyice hantal geldi. Onda da Stage 1 yazılım vardı )

Kabaca durum bu şekilde. Yaptıkca yine buraya eklemeler yaparım.

Dış fotoğraflar

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzıman yağını nerede değiştireceksiniz? Bende de A3 dsg var bi usta kesinlikle değişmeli diyor, birisi değişmesede olur değişirse sıkıntı çıkar diyor. arada derede kaldım

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun , yaşlar ilerledikçe sw a dönüyor herkes. Variant f/p olarak en mantıklı seçeneklerden biri şu an.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzıman yağını nerede değiştireceksiniz? Bende de A3 dsg var bi usta kesinlikle değişmeli diyor, birisi değişmesede olur değişirse sıkıntı çıkar diyor. arada derede kaldım
    Dükkan adını bilmemekle Arkadaşın arkadaşında yaptırıcam. Tufan usta var. Baya övüyorlar

Bence değişmeli ne kadar kapalı sistemde olsa yağın bir ömrü var. Daha doğrusu her şeyin ömrü var. Bazıları gerek yok dese de birşey olacaksa da ben değiştirdiğim için olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , yaşlar ilerledikçe sw a dönüyor herkes. Variant f/p olarak en mantıklı seçeneklerden biri şu an.
    Övgü mü kabul etsem hakaretmi bilemedim Henüz 31 yaşındayım. İşin şakası bir yana bence türk insanı için biçilmiş kaftan. Doblo nun ticari olmayan versiyonu Pikniğe git, eşya taşı, gerekirse içinde uyu , yayla gibi araba.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dıştan görsel olarak sedan Passat kadar beğenilmese de aslında genişlik bakımından mantıklı bir araç Variant. Rengi bence yakışmış küçük detaylarla daha da güzel olur. Güle güle kullanın.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Ben de B7 tsi sedan kullanıcısıyım. 122'lik ise çok doğru tercih olmuş.

İmkan varsa highline paketlerde kullanılan ledli far ve ledli stop arabanın havasını çok değiştirir.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Sw araba gerçekten çok kullanışlı, her yola geliyor.

Yerinizde olsam bütçeme göre aracı highline donanım seviyesine çıkarırdım, vw zaten yapboz gibi parçaları tedarik edip araca takıp beyinden aktif hale getirebiliyorsunuz. Custom mercek yerine highline far ve stop grubu tercihiniz olmalı.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sw araba hoştur. Byük arabaya alışınca insan bir daha küçük arabada rahat edemiyor.
    3008 den sonra 207 outdoor aldım hanıma o bile küçük geliyor şimdi.
    Passat sw arkadaşıma aldırdım 26 yaşında çocuğun ilk arabası ilk başta mırın kırın etti şimdi keyifle kullanıyor Güzel seçim siz de güle güle kullanın.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülkemiz için en uygun seçenekken tutulmaması bana garip gelir. En mantıklı seçenek bence çocuklu aile için. Zamanında 2009 Jetta satıp 407 SW almıştım, alırken eşim kullanamaz diye tereddüt etmiştim ama rahatlıkla kullanmıştı.

Tek kötü yanı Ome_RS' in dediği gibi genişliğine alışıyosunuz ve sonra her araç dar geliyor Kazasız belasız sürüşler, çok mantıklı seçim yapmışsınız

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değişmese de olur kadar sığ bir cümle olamaz...

Aracınız hayırlı olsun. passat bu ortamın en f/p aracıdır
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Telefondan yazdığım icin aynı mesaja alıntı yapmayı beceremedim.

Kesinlikle çok konforlu , rahat ve büyük. Bir mani olmazsa 5 sene bineceğim.

Bugün kışlık lastiklere geçtim. Yaza belki 17 jant ve yeni lastikler alabilirim. Üzerindeki yazlık lastikler 4 yaşında ve 1 tanesi patlakken yürütmüşler aracı.

Ya 2 lastik yada jant lastik alacağım.

17 üzeri kesinlikle düşünmüyorum . Konforu aşırı bozuyor.

Bildiğim kadarıyla highline farları çalışmıyor bu araçta. En azından öyle olduğunu bir kaç yerde okudum. Detayli bir araştırmak lazım. Birde far yıkama olmadığı icin muayeneden geçmez. Mercek ve led ile muayeneden geçtiğini söylüyorlar. Amacim görsellikten ziyade aydınlatma performansı.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Bayram Maşallah araca, Allah kaza bela vermesin.
    Valla piyasa öyle oldu ki sattığın gün yeni arabayı almamız gerekiyor, yoksa ..
    Tam da sana yakışır bir renk olmuş Golf yanlış hatırlamıyorsam beyazdı. Bunda yapacağın her detay kendini belli edecek en azından yarım saat temiz kalma süresi olsa da
    Ayrıca, kesinlikle dediğin gibi; stage 1 yazılım tsi passata şart
    Tekrardan Allah kaza bela vermesin, maşallah
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ah avant ahh. Hayırlı olsun kazasız sürüşler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Bayram Maşallah araca, Allah kaza bela vermesin.
    Valla piyasa öyle oldu ki sattığın gün yeni arabayı almamız gerekiyor, yoksa ..
    Tam da sana yakışır bir renk olmuş Golf yanlış hatırlamıyorsam beyazdı. Bunda yapacağın her detay kendini belli edecek en azından yarım saat temiz kalma süresi olsa da
    Ayrıca, kesinlikle dediğin gibi; stage 1 yazılım tsi passata şart
    Tekrardan Allah kaza bela vermesin, maşallah
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ah avant ahh. Hayırlı olsun kazasız sürüşler.

Dediğin gibi Aynı gün almak lazım. Durdukca zarar ediyor. Şansıma denk geldi hemen aldım. Şuan aldığım rakamın üzerine 30-40 k eklediler. Böyle de saçma bir piyasa oldu. Benim arabayı alanda eşime alıyorum dedi En son ilanda 152 k dan kaldırıldı. (127 e vermiştim )

Lacivert almak istiyordum. 10 k ya kadar fazla vermeye de razıydım. Denk gelmedi. Zaten ilanda sınırlı araç var. Bunun rengi de güzel. Boyanan parçaları yanlış renge boyamışlar Belki tekrar boyatırım hepsini.Henüz karar vermedim. Araba Siyah geçiyor ancak içinde lacivert simler mevcut. Sonradan boyanan yerleri siyaha boyamışlar

Folyo kaplama yapıp uğraşmamak isiyorum. İşten güçten yıkamaya vakit ayıramadığım için 15 dk da iç dış yıkamam gerekiyor Öyle olunca da ön yıkama,çift kova yıkama vs hak getire. Bas köpüğü,dal eldivenle miss :P

Arkadaşlarında bahsettiği gibi Bu günümüzden kötüye düşmezsek sanırım hep bir sw aracım olucak. Belki birgün RS 6 nasip olur

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız
    Bu araçların makbul olanı hangisi.Yani yıl,hangi paket yada donanım,dizel benzin manuel otomatik olarak bir genelleme yaparsak
    illaki fiyatlar değişecektir donanıma göre ama yinede vardır bir orta yolu diye düşünüyorum.Baya beğeniyorum bu arabaları kısa bir süre sw tecrübem oldu gerçekten çok keyif aldım
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız
    Bu araçların makbul olanı hangisi.Yani yıl,hangi paket yada donanım,dizel benzin manuel otomatik olarak bir genelleme yaparsak
    illaki fiyatlar değişecektir donanıma göre ama yinede vardır bir orta yolu diye düşünüyorum.Baya beğeniyorum bu arabaları kısa bir süre sw tecrübem oldu gerçekten çok keyif aldım
    Neye göre kime göre diyebiliriz aslında.

Benzinli alınacaksa 1.4 Tsi 122 lik olanlar makbul. 160 Hp olanlar motorda ciddi masraflar acabiliyor . (motor yapılması gerekiyor. İnternette kısa bir aramayla karşınıza çıkacaktır. )

Paket kısmına gelirsek Benim Golf trendline idi. Aradığım tek şey BlueTooth bağlantısı olmamasıylı . (25 liralık bır alet ve aux kablo ile bağlanıyor. )

Şimdiki aracım Comfortline .
    Hız sabitleme var. Ben kullanmayı sevmiyorum. Araca ben hükmetmiyormuşum gibi geliyor.
    Otomatik far ayarı var. Diğer aracımda farlar hep açıktı. Benim için anlam ifade etmiyor.
    Sunroof . Ses yapıyor benim için ses yapan parça problem. Özellikle aramam. olmaması bir anlam ifade etmiyor.
    Teyp İçin direksiyonda tuslar var. Kolaylık sağlıyor. Bundan sonraki araçlarımda arayacağım bir özellik.
    Ön koltuk ısıtma (Highline donanımda var ) Olsa hanım için güzel olurdu. Benim için önemsiz.
    Koltuk soğutma Bu araçlarda yok. Olsa kesinlikle tercih sebebi olurdu.

Bunun gibi bir çok seçenek sıralanabilir.

Dizel benzın kısmına gelince.

Benim ev iş arası 3,2 km. Günde 6 sefer yapıyorum. Dizel araba benim kullanımıma gelmez. O yüzden benzinli tercihim. Dizel arabaya binince nedendir bilmem miğdem bulanıyor.Buda başka bir sebep.

Manuel - Otomatik kısmında Büyük konuşmayayım ama manuel araba almam daha. (Kayınpederin Caddy ile bi Bursa yolculuğumuz oldu, Orman yollarında canım cıktı. 2,3,2,3,2,3,2,3 Gereksiz hamallık

Hangi yıl kısmında ise para varsa 0 km Yoksa bütceye uyan. B6 ve üzeri tercih edilebilir. Benim kıstasım 2010 ve üzeri bir araçtı. 2013 buldum.

Ben arabayı alırken Bursa'da Highline bi araç vardı. Aralarında 15 k fiyat farkı vardı. Km yakındı. Arabada Airbağ açmış, tek kaza vardı. İstanbulda olsa gidip alırdım. Bursa olduğu için gitmedim. Bu araçta olduğu gibi satışın 1 ,2 gün atması beni iş yerimden dolayı zora sokardı. Ve extra 5-6 lira masraf açardı.

İkisi arasındaki farklar

Anahtarsız çalıştırma (Giriş varmıydı emin değilim )
    Led farlar
    Koltuk ısıtma.

Suan Far eklersem 5 k.
    Koltuk ısıtma 2,5 k
    Start Stop 3-4 k

Kabaca aradaki farka denk geliyor. Birde airbağ açmış araç bir parça daha zor satılır.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neye göre kime göre diyebiliriz aslında.

Benzinli alınacaksa 1.4 Tsi 122 lik olanlar makbul. 160 Hp olanlar motorda ciddi masraflar acabiliyor . (motor yapılması gerekiyor. İnternette kısa bir aramayla karşınıza çıkacaktır. )

Paket kısmına gelirsek Benim Golf trendline idi. Aradığım tek şey BlueTooth bağlantısı olmamasıylı . (25 liralık bır alet ve aux kablo ile bağlanıyor. )

Şimdiki aracım Comfortline .
    Hız sabitleme var. Ben kullanmayı sevmiyorum. Araca ben hükmetmiyormuşum gibi geliyor.
    Otomatik far ayarı var. Diğer aracımda farlar hep açıktı. Benim için anlam ifade etmiyor.
    Sunroof . Ses yapıyor benim için ses yapan parça problem. Özellikle aramam. olmaması bir anlam ifade etmiyor.
    Teyp İçin direksiyonda tuslar var. Kolaylık sağlıyor. Bundan sonraki araçlarımda arayacağım bir özellik.
    Ön koltuk ısıtma (Highline donanımda var ) Olsa hanım için güzel olurdu. Benim için önemsiz.
    Koltuk soğutma Bu araçlarda yok. Olsa kesinlikle tercih sebebi olurdu.

Bunun gibi bir çok seçenek sıralanabilir.

Dizel benzın kısmına gelince.

Benim ev iş arası 3,2 km. Günde 6 sefer yapıyorum. Dizel araba benim kullanımıma gelmez. O yüzden benzinli tercihim. Dizel arabaya binince nedendir bilmem miğdem bulanıyor.Buda başka bir sebep.

Manuel - Otomatik kısmında Büyük konuşmayayım ama manuel araba almam daha. (Kayınpederin Caddy ile bi Bursa yolculuğumuz oldu, Orman yollarında canım cıktı. 2,3,2,3,2,3,2,3 Gereksiz hamallık

Hangi yıl kısmında ise para varsa 0 km Yoksa bütceye uyan. B6 ve üzeri tercih edilebilir. Benim kıstasım 2010 ve üzeri bir araçtı. 2013 buldum.

Ben arabayı alırken Bursa'da Highline bi araç vardı. Aralarında 15 k fiyat farkı vardı. Km yakındı. Arabada Airbağ açmış, tek kaza vardı. İstanbulda olsa gidip alırdım. Bursa olduğu için gitmedim. Bu araçta olduğu gibi satışın 1 ,2 gün atması beni iş yerimden dolayı zora sokardı. Ve extra 5-6 lira masraf açardı.

İkisi arasındaki farklar

Anahtarsız çalıştırma (Giriş varmıydı emin değilim )
    Led farlar
    Koltuk ısıtma.

Suan Far eklersem 5 k.
    Koltuk ısıtma 2,5 k
    Start Stop 3-4 k

Kabaca aradaki farka denk geliyor. Birde airbağ açmış araç bir parça daha zor satılır.
    Değerli bigliler için teşekkürler
    Dizel benzin çok farketmiyor benim içinde hatta benzinli yüksek model olacaksa o olsun işime gelir.Ama far olsun cam tavan olsun isterim yalan yok.Hayırlısı bakalım
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler