User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
109 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Dirty Thirty: '03 E85 Z4 2.5i Roadster

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makineyi almadan expertizini yaparken de beğenmiştim,şimdi dahada güzel olmuş maşallah

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah cok guzel olmuş Tarık gule gule kullan ınsallah
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullan kankacım, gerçekten harika bir araç İnşallah ben de tekrar cabrio olayına dönebilirim bir gün, beraber gezeriz

TolgaKaraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle
    2000 E39 530d Sedan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoları ben mi göremiyorum bilemedim ama yazıların hepsini okudum, güle güle kullanman dileğiyle. Biz de anadolu yakası 2-3 z4'üz, bi gün ayarlayalım buluşalım tanışmış oluruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarık güle güle kullan kazasız belasız inş. Fotolar bende de görünmüyor....

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.. güzel güzel şekilleniyor
    bizim gibi herifler alayım senede bir bakıma gideyim arabalarıyla rahat edemeyiz illaki kaşınır totomuz bu zamanı, parayı harcamaya değecek bir arabada olursa sonuç zaten güzel oluyor.. kazasız belasız keyifle kullanın ara sıra caddede görüyorum fotolardan daha güzel
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarık, hayırlı olsun dostum. Açıkçası iç hacim önemli değilse a5 ten daha güzel bir tercih olmuş Bayan arkadaşlar haklı bu konuda
    Abi şu ana kadarki düşüncelerim iyi ki A5 almadığım yönde. Bu kadar uğraştan sonra bir de lan araba yağ yakacak mı yeni motor isteyecek mi diye düşünmek istemezdim : )) Eski arabanın illa ki derdi var. Ayrıca cabrio bir BMW'nin olayı bambaşka hakikaten. Audi'nin duruşu, imajı yine güzel ama yani yan yana koyunca da iş çok değişiyor. Sağolasın

Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaasallah keyifle okudum, jantlar umarim degisecektir veya listede vardir, bbs LM cok yakisir
    Arabanın zaruri masrafları biterse, elbet bir gün

Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız çok zevkli konu olmuş ayrıca aşırı imrendirici olmuş z4 ilanlarına bakma isteği geliyor okudukça
    Valla son 400 bin civarına kalan 1-2 Z4 var sonrasında yazın rakamlar coşacak gibi görünüyor : )

Alıntı Ozan Özer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun,Allah kaza bela vermesin,iyi günlerde güle güle kullanın..
    Hep söylerim; bir aracı doğru kişinin ellerine bırakın ve arkanıza yaslanarak izleyin
    Arkanıza yaslanarak o kişinin nasıl yaşlandığını izleyin de diyebiliriz buna Teşekkürler

Alıntı onurcii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoları ben mi göremiyorum bilemedim ama yazıların hepsini okudum, güle güle kullanman dileğiyle. Biz de anadolu yakası 2-3 z4'üz, bi gün ayarlayalım buluşalım tanışmış oluruz.
    İlk mesajdaki fotoğrafların hepsini güncelledim bu arada. Bu mesajı da gerçekten görmemiştim yav o gün yolda denk geldiğimizde

Alıntı GökhanÖzkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.. güzel güzel şekilleniyor
    bizim gibi herifler alayım senede bir bakıma gideyim arabalarıyla rahat edemeyiz illaki kaşınır totomuz bu zamanı, parayı harcamaya değecek bir arabada olursa sonuç zaten güzel oluyor.. kazasız belasız keyifle kullanın ara sıra caddede görüyorum fotolardan daha güzel
    Abi başka keyfi masraflar yav diye yola çıktım sonra ağzımın payını aldım. Şimdi zaruri masraflar bittiğinde hala iflas etmemiş olursam inşallah keyfi şeylere sıra gelecek

Havaların ısınmasıyla birlikte caddede daha sık göreceğiz inşallah : )

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eveeet Z4'le beraberliğimizin 5. ayı biterken ikinci parti ile karşınızdayım, 25 yeni fotoğrafla biraz daha hikaye anlatalım.

Konuyu Aralık sonu açmışım. 1 Nisan'a kadar neler neler yaşandı. Çekirdeğinizi kolanızı alın gelin.

Ben yine konuya tatlı tatlı karelerle başlayayım, sonra nasıl acı acı mıçması oluyor göreceksiniz.

Kardan kıştan önce güzel bir Ocak günü Detailworks'te mis gibi yıkanmışız, gözüme güzel geldiği pozlardan. Sonradan biraz daha aşağıdan çekmeyi öğrendim, yukarıdan iyice oyuncak araba gibi çıkıyor

Ocak'ta ilk kar yağdığı dönem daha evin yanındaki kapalı otoparka abonelik almamıştım (21:30-06:30 arası kapalı diye işime gelmiyor pek) 3 gün kar altında kaldı garibim

Daha önce AUX için çok kafayı kırdığımdan bahsetmiştim, hiçbir çözüm uyduramayınca Mert Oto'daki arkadaşımızın hünerli ellerine teslim olmak durumunda kaldık. En azından sorunsuz oldu teyp açılır açılmaz telefona bağlanıyor, sorunsuz müzik çalabiliyorum. Oradayken yalandan basık pozlarımız

Sonraki yıkama 4 Şubat'taymış, henüz ne göçük düzeltme yapıldı ne seramik, kafam nasıl rahat, giriyorum benzinliğe vuruyorum fırçayı. Halka karışınca özellikle diğer araçların yanındaki duruşuna bayılıyorum. Burada 2 sigara bitirmişimdir benzinliğin köşesinde

Hava biraz güzel oldu mu favori çalışma noktam, karşı kaldırımda yer bulduğum zaman keyfime diyecek yok

Havalar güzelleştiği zamanlarda gelip serilmelik yer bulmuşum, onun hayaliyle 1-2 de foto çekip ayrıldım, yine gözüme güzel geldiği noktalardan

VEEEEEEE PİYANGONUN VURDUĞU GÜNE GELDİK

Bir Cumartesi günü, öğlen Detailworks'te arabayı yıkamaya gidiyorum, evde tavanı açtım biraz zor açılıp kapanır gibi oldu, sonra hava serin otobanda üşümeyeyim diye kapattım biraz nazlana nazlana kapandı. Çamlıca civarında ara sokaklarda dedim ki güneş güzel vuruyor, açalım üstünü, VAR Kİ AÇIYOZ modundayım. Açtım ama, "abi açmasan iyiydi be yormasan mı beni" diyor sanki tavan. Dedim galiba bu son açılışı. Hani marş motorunun "bu son abi bir daha basmam" diyerek basışı olur ya, aynı

Neyse gittim yıkamaya, kapatıcam tavanı, kimse yok Allahtan elektronik mekanizma yerinde, kilitler açılıp kapanıyor, oturdum videosuna falan baktım tavanı elle hareket edebilir hale getirip kapattım. Sonra 1-2 telefon görüşmesi yaptık. Adamın biri diyor ki geçen birine sadece işçilik 9 bin yazdım. Çıkma tavan amortisörü lazım oldu 6 bin liraya bulduk bir tane, hidrolik pompa bozuksa parça lazım olmazsa yine 9 bin, ihtiyaç olursa parçanın çıkması yine birkaç bin lira. Başımdan aşağı kaynar sular tabii. Neyse dedik bir süre elle açar kapatır bir çare düşünürüz dedim.

O gün öyle devam ettim, gece Kızıltoprak BP'de durmuştum, normal vatandaş gibi motoru çalıştırdım, usul usul yerimden kalktım caddeye bağlanırken bir de baktım ki araba debriyaj sıyırır gibi zar zor ilerliyor, devir boşa gidiyor falan. Hayydeee dedim ki şimdi yaprak sarmayı yedik. Birkaç kez kapat aç yaptım belki elektronik sorundur diye ama yok. Neyse baktım arıza ışığı falan yok öyle böyle yürüyor, eve döneyim bari dedim. YAvaştan eve döndüm, yolda arıza ışığı da yandı sarı şekilde. Yarın artık bi servis yolu görünür.

Ertesi sabah kaskodan bir çekici çağırdım, ve bir gün geleceğinden adım gibi emin olduğum sahneyi yaşadım.

Bu kısımda çok karışık mevzular var, arabanın şanzımanı ben almadan önce güya yapılmıştı ama anlatsam bir sayfa da oraya yazarım. Uzun lafın kısası, şanzıman tası dedikleri bir parça kırılıp un ufak dağılmış içeriye.

Tamamen eski sahiplerinden dolayı yönlendirilip sonra tanıştığıma çok memnun olduğum Salih Oto Şanzıman'ın sahibi Salih Bey'in dükkana gittim. Toplaması 20-25 bin arası bulacaktı, başka yerlere de sordum epey arkadaşımın başını ağrıttım o gün birkaç saat süre içinde, kimisi 20-22'den başlar, kimisi hakkıyla yapılırsa 30'u bulur derken Salih Bey alternatif olarak yurtdışından gelme olduğunu söylediği temiz olduğunu ilettiği çıkma şanzıman önerdi, yeni hidrolikle falan anahtar teslim 20 bine biter dedi. Başka yere götürmeye kalksam dağıttı topladı sonra çekicisi falan derken belki havaya 2 bin sıkacaktım zaten. Ve daha önce ne referanslarla şanzımanlar toplatıp ağzımın tadının kaçtığını hatırladığımdan kullanılmış bile olsa açılmamış kutuyu takmak daha çok aklıma yattı. Üzerine yazılı 1 senelik garantisiyle de "ben seni tanırım ustam" diyebilmek güzel. Öbür türlü orası olmadı galiba açalım bakalım, yav orası değilmiş galiba burasıymış de bir daha aç. Ve her seferinde birkaç gün araçtan ayrı kal, dert. Bunda 24 saat sonra arabam hazırdı.

Neyse bir şekilde şanzımanı yaptırdım, Allaha bin şükür mikemmel oldu, eskiden zaten kötüymüş meğer vites geçişleri kusursuz gibi olsa da gaz tepkisi dahi iyileşti, artık eskiden yamulamadığım yerlerde uzun uzun yan gidebiliyorum. O konuda keyfime diyecek yok.

Ama tabii garibanın yüzü gülür mü, şanzımanla aynı gün bozulan tentemizi bir ara yaptırmak üzere ertelemişiz, klimanın sorununun sadece gazla çözülmeyeceğini öğrenmiş, "hele bir kış geçsin de bakarız" diye ötelemiş, mevcut şartlarda 15 litre/100 km yaka yaka yarım gülücükle arabayı kullanmaya devam ederken aksilikler peşimizi bırakmıyordu.

Bir gece sağanak yağmurda sol silecek mekanizması isyan etti ve önümde diğer silecekle üst üste binip ortada kaldı. Neyse ki eve yakındım bir köprü altında düzeltip sileceksiz eve döndüm. Şanzımandan bir hafta sonra kontrole gittiğimde Salih Bey'e sileceği de tamir ettireceğimi söylediğimde ustan var mı dedi, sabit yok dedim bir ona bir buna gidiyorum Dedi "E Erdem'e yönlendireyim seni?", ben de İstinye'deki Erdem Usta'yı bildiğimi ama ona hep milyoner arkadaşlar gittiği için korktuğumu söyledim "Yok yav kesinlikle öyle değil, hakkı neyse onu alır" dedi, aradı, numarasını aldım ustayla konuşup gittim.

Dükkandaki ortam tabii ki beklediğim gibiydi, şampiyonlar ligi

Erdem Usta'ya aynı düşüncelerimi söyledim, diyor yav nereden çıkarıyorlarsa, dışarıdan öyle görünüyormuşum dedi güldü. Çok güzel adam hakikaten. Yanında çalışan arkadaşları da izledim birkaç diyaloğumuz oldu, onlar da ince işleri falan biliyorlar, genel olarak çok kanım ısındı. Sileceğin mekanizmasına da idareten bir çözüm bulundu, sorun olursa tekrar söker tornaya göndeririz ama böyle kullan bir şey olmaz dedi usta güle güle kullan dedi gönderdi, yolu öğrendik artık bir daha geliriz nasılsa dedim.

Şimdi biraz daha güzelliklerden bahsedip goygoy yapma vakti. Kapanışı acı bir tabloyla daha yapacağız.

Şirket otoparkına girerken bir gün güvenliğin "bu arabanın aynısından bi tane daha var burada kırmızı" dedikleri kırmızı araç Bazen aklıma yatmıyor değil hem modelli hem üstü açılıyor ne farkeder diye ama sonra vazgeçiyorum

Arabamız eski ama teknolojiden geri kalmayalım dedik arada iPad açıyorum ön konsola da cuk oturuyor. Kudurmadıkça yerinde baya da stabil durduğunu da söyleyebilirim.

@onurcii vasıtasıyla Ege Bilaloğlu ile de tanıştık, düştük E85 Z4 sahibi tayfanın arasınaaa, bir gün Ege ile Onur dedi Pazar günü sürmeye çıkıcaz gelir misin, dedim tabii ki Bir arkadaş daha katıldı 4'ümüz Kavacık'tan önce Polonezköy, sonra Poyrazköy yaptık. Epey eğlenceliydi

Ve sonra tabii öyle rahat rahat arabanın keyfini sürmek olur mu, bir gece yarısı baktım sağ arka lastik inmiş bir ton lastikçi arayıp sonra Kadıköy'de genelde minibüsçülerin durduğu yere sonunda gidip lastik tamir ettirdim Özbek kardeşlerimize. Ondan sonra arabayı 3 hafta garajda yatırdım, çıktığımda yine lastik basınç uyarısı verdi bir daha lastikçiye gidip bu sefer sol arka lastiği tamir ettirdim. Şaka gibiydi

Arabanın en güzel fotoğrafları nedense hep dışarıda arkadaşlarımın görüp çekip attığı fotoğraflarmış gibi geliyor, bilmiyorum. Onlardan iki kare. M4'ün yanında hala genç durduğunu düşünüyorum bizim ihtiyarın

Z4 sahipleri whatsapp grubunda arabayı 2013'te satan bir sahibi varmış, eski defterler açıldı ekran görüntüleri geldi. Çok mutlu oluyorum böyle aracın geçmişine dair bilgiler/fotoğraflar edinmekten.

Bu jantlı hali de fena değilmiş, daha önce görmedim sanırım Z4 üzerinde, E90 320si jantı olması lazım.

2021'de, 2016'daki fiyatının kat kat üzerine araba aldığımızın acı bir hatırlatması

Dönelim yine güzel karelere. Çalışma saatleri çok uymasa da alternatif başka araç veya motosikletimi kullanabildiğim dönemlerde tozsuz kedisiz insansız tertemiz olması sebebiyle yine de mutlulukla kullandığım kapalı otoparktan kareler paylaşalım.

Sonra Ege yine sazı eline aldı ve 10'dan fazla Z4'ü bir araya getirmek için gaza geldi. Sonunda 15-16 araba olduk sanırım 3 jenerasyondan da Z4'lerin olduğu, iki de Z3'ün aramıza katıldığı muhteşem bir gün geçirdik. Görsel şölenle birlikte Z4'le hayvan gibi viraj kasmanın ne kadar keyifli olduğunu gördüm tekrardan. Rotaya hakim arkadaşların kıçına yapışıp yardırmak güzeldi

Veeee ötele ötele nereye kadar, havalar ısınıyor, klima şart, tenteyi de elle kapat aç nereye kadar deyip Erdem Usta'yı aradım yeniden. Dün sabah arabayı götürüp bıraktım, birtakım işlemleri yapıldıktan sonra bugün de tenteciye geçmişti ve manzara ortaya çıktı. E85 Z4'ün kronik sorunu olan sürücü koltuğu arkasında tentenin altında bulunan hidrolik pompasının su içinde kalması durumu benim de başıma gelmişti. Aldığımda eski sahibi güya daha yeni amortisör değiştirmiş, tüm bakımlarını yaptırdım demişti, yersen. Çürüyen hidrolik pompasını görüyorsunuz, eğer zamanında bir Allah'ın kulu şunu açıp da bakımını yaptırayım, izolasyonunu yaptırayım, giderlerini açıp genişletip su içinde kalmasını engelleyeyim deseydi böyle olmaz ömürlük kullanılırdı belki. Veya yurtdışında bol bol bu parçayı bagaj içine taşıyan adam var, o da alternatif bir yöntemdi.

Erdem Usta sağolsun yine çıkma hidrolik pompa kullanarak tüm her şeyi önceki aldığım fiyatlara kıyasla çok daha uygun diyebileceğimiz rakamlara mevzuyu çözdürüyor. Buna klima kompresörü çıkma veya tamiri, klima radyatörü tamiriyle daha birkaç ıvır zıvırın daha yapılması eklenecek. Gün sonunda faturayı heyecanla bekliyoruz.
    Konu TarikS tarafından (01-04-2022 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir solukta okudum konuyu tekrardan, nazar değmesin çok güzel bir arabaya sahipsiniz.

Bu arabanın verdiği keyfi de bu fiyat skalasında herhalde başka bir araçtan alamazsınız, her ne kadar ince ince cebe delik açsa da siz olumlu bakmaya çalışın. Kesinlikle yaşına rağmen güncel bir araç duruşuna sahip bir araç.

Maşallah.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimi araba vardır, hata yapma hakkı yoktur, en ufak şey bahanesi olur satılır

Bu araba tam tersi olanlardan, yazılanları okurken olur o kadar yaa diye hayran hayram okudum (benim cebimden çıkmıyor ya)

Allah hep insanlarla karşılaştırsın, kaza bela vermesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25 değil 26 resim var
    Okumadan imzalamam.....

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi farkettim konuyu , çok güzel araç maşallah.Olabildiğince enteresan araçlar aldım sattım , üstüste de 3 cabrio kullandım hala da kullanıyorum ama iki koltuk olayını bi türlü yemedi totom 4 koltuktan aşaasına cesaret edemedim.

onun için yorumum aşağıda

İşte Cesaret, İşte Fazilet, İşte Feraset, İşte Fedakarlık!! - YouTube
    kazasız belasız arızasız masrafsız

editttt.
    benimde stepne havuzunda hafif su vardı geçen baktıımda , akşam enerjin olursa onu bi kurutiim
    Konu Ahmet Saraçoğlu tarafından (01-04-2022 Saat 22:30 ) değiştirilmiştir.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak tefek talihsizlikler yaşanmış ama bu güzelliğin hatırına çekilir
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyle araba insani hep canli tutar bak hep bi gerginlik hep bi acaba bugun ne olacak hissi var alttan alttan

ama cok guzel namussuz be

TolgaKaraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kullanman dileğiyle tekrardan. Kesene bereket aynı zamanda. Senin zamanında geldi yaz ayları artık sorunsuz sıkıntısız keyifli kullanışların olur bende kelebek camlarını açarım )
    2000 E39 530d Sedan

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Güzelin derdi bitmiyor malesef

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni sayfayi anca okuyabildim. Ülkenin bu ekonomik halinde masraf çıkarıyor olsa da bizler gibi otomobillerle yaşayan insanları heyecanlandırabilen, mutlu edebilen, baktığında "iyi ki" diyebileceği bir aracının olması çok çok harika birşey. Kazasız belasız bin inşallah kardo, makine fevkaladesiyle güzel

Ayriyetten konuyu okurken yaşamaya başladığım ve daha çooook yaşayacağım süreçleri gördükçe hem gülüyor, hem de hafiften bir titriyorum Yakında konusunu açınca beklerim yorumlara ^^

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarık mevlana gibi sabır varmış valla sende�� ben bu kadar aksiliği üst üste yaşarsam anında yaptırıp soğuyup satıyorum
    Helal olsun uğraşmışsın, kesene bereket. Senin ayların geldi, bol bol keyfini çıkar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler