User Tag List

Sayfa 12/44 İlkİlk ... 2101112131422 ... SonSon
822 sonuçtan 210 ile 228 arası

Konu: Otomobiller & DIY

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun. 6 Sene severek kullandım. Allah kaza bela vermesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. Öncelikle hayırlı olsun. Takasla A sınıfından C sınıfına geçmek kaymağı olmuş bence
    2. Coupe bir araç olması daha uzun postlar ve çalışmalar göreceğimiz kanaatini bende güçlendiriyor
    3. Yine mükemmel usta işçiliklerini gördük. Es geçmedi elhamdülillah....
    4. Amerikan Park nedir. Yani cidden güzel de değil. Orijinali kestiğine biçtiğine en ufak değmiyor. Güzel görünmüyor. Bir işe yaramıyor. Bir insan neden Amerikan Park için para harcar anlamış da değilim.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal araç konusund arkadaşlara katılmamak elde değil.İyi günlerde bol sök taklı günlerde kulan

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun, rengi gerçekten çok iyiymiş.

Elinde güzelleşeceğinden şüphem yok Keyifle takibe devam

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, hayırlı olsun.
    Renk ve orj jantların üzerinde olması çok iyi.
    Bence de yeni konu hak ediyor
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun. 6 Sene severek kullandım. Allah kaza bela vermesin
    Amin diyelim, bana değil şurada yorum yapan okuyan kim varsa arabasının başına bi iş gelmesin.
    Seviyoruz biz bu oturgaçlı götürgeç leri vesselam
    Benim fikrim ciddi olumlu araba için, açıkçası bu kadar fark beklemiyordum.
    Otomobil konusunda objektif bir insan olduğuma inanırım genel olarak, marka fanatizmim yoktur pek.
    Zamanla elden geldikçe güzelleştirip bineceğiz.
    C5 ile de yollarımızı ayıracağız ilana koydum, o da gittikten sonra artık bu işi maddi kaygı gözeterek biraz daha restorasyon tadında yapmaya çalışacağım.
    Bu güne kadar emek verip sattığım her aracın karşılığını da aldım bu arada onu da es geçmeyeyim, çoğu işe işçilik vermediğim için malzeme maliyetlerinin toplamı hep düşük kaldı. İşçilik konusunda da çok nadir durumlar dışında içime sinmeyen hiçbir şeyi yapmıyorum, bundan sonra da yapacağımı düşünmüyorum.

Yapabileceğime inandığım bakıma muhtaç araçlar alıp iyileştirip yeni sahibine uğurlayacağım. Hem ek kazanç olur hem kendimizi geliştiririz. Hem de bakarsın iş fikri tutar ise profesyonel olarak bu yönde bir yatırım yapabilirim. Şuan muğlak bir durum. Ama şunu biliyorum ki benim sattığım araçları alanlar hep memnun kaldı, kafalarında acaba olmadı, çünkü yapılan ne varsa şeffaf şekilde paylaşıyorum, bence piyasanın da ihtiyacı olan bu.

Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Öncelikle hayırlı olsun. Takasla A sınıfından C sınıfına geçmek kaymağı olmuş bence
    2. Coupe bir araç olması daha uzun postlar ve çalışmalar göreceğimiz kanaatini bende güçlendiriyor
    3. Yine mükemmel usta işçiliklerini gördük. Es geçmedi elhamdülillah....
    4. Amerikan Park nedir. Yani cidden güzel de değil. Orijinali kestiğine biçtiğine en ufak değmiyor. Güzel görünmüyor. Bir işe yaramıyor. Bir insan neden Amerikan Park için para harcar anlamış da değilim.
    Amerikan park vb işler aracı kes biç yapmaktan öteye gitmiyor benim gözümde, ben görüntüsünü beğeniyorum bazı araçlarda ama bu tür ek işler düzgün montaj olmadıktan ve kaliteli ürünler ile yapılmadıktan sonra bence iyi olmuyor.

Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal araç konusunda arkadaşlara katılmamak elde değil.İyi günlerde bol sök taklı günlerde kulan
    "normal araç" Bu ifadeyi çok seviyorum. Ben araca bir keyif objesi ve söküp takabildiğim kendimi gerçekleştirebildiğim bir nesne olarak bakıyorum.
    Markası modeli çok mesele değil, beni A noktasından B noktasına götürdükten sonra.
    Haliyle benim profilimde birisi için eski ve arızalı araçlar çok makbul oluyor

Bu aletin kesinlikle rengi duruşu vs bir albenisi var. Gerçekten böyle bir pahalı bir araç mış algısı bana bile geliyor baktığımda ne yalan söyleyeyim.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun, rengi gerçekten çok iyiymiş.

Elinde güzelleşeceğinden şüphem yok Keyifle takibe devam
    Ali sağolasın, var elbette kafamda bir şeyler. Önce mevcut durumda mekanik bakımlarını tamamlamak istiyorum. Onun için tüm malzemeleri aldım kenarda bekliyor.

Bana güzel bir maliyet çıkarsa da "bildiğin araba" ya binme fikrini çok seviyorum. Sürpriz yok.

Kısa liste yazayım, kaderi değişecek işler bence.

Monroe ön amortisörler, SNR amortisör takoz ve bilyaları, Kraftvol toz körükleri. Z rotlar ve viraj lastikleri.

Eibach 35mm yaylar @Dragger Yavuz'a desteği ve verdiği güzel fiyatlar için de teşekkür etmiş olalım.

Yağ soğutucu (Behr) - Liqui moly 4100 5w40 yağımız ve kaliteli filtreler.

Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, hayırlı olsun.
    Renk ve orj jantların üzerinde olması çok iyi.
    Bence de yeni konu hak ediyor
    Burası benim hobi mi paylaştığım bir sayfa oldu aslında, bundan 20 sene sonra eğer fotolar ve forum hala hayatta olur ise, "vay be neler yapmışız" zamanında diye bakıp yeniden okumak istediğim bir sayfa. Dün bir arkadaş "kitap" benzetmesi yaptı, bence de böyle.

Yazarının ben olduğum resimli bir kitap.

Güzel yorumlara teşekkür ederim, iyi niyet besleyen kim varsa çok gönülden yazıyorum çok çok daha iyilerine sahip olur umarım

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun. Hızına yetişmek gerçekten güç. Megane coupe gerçekten şeklini şemalini beğendiğim bir araç.

Yolda gidişi de çok güzel.

Kazasız belasız keyifle kullan. İşçiliğinle çözülecek üç beş şey dışında sorunsuz ve keyifle bineceğini düşünüyorum.

Bakalım bunda neler yapacaksın diye şimdiden bekliyoruz
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun. Hızına yetişmek gerçekten güç. Megane coupe gerçekten şeklini şemalini beğendiğim bir araç.

Yolda gidişi de çok güzel.

Kazasız belasız keyifle kullan. İşçiliğinle çözülecek üç beş şey dışında sorunsuz ve keyifle bineceğini düşünüyorum.

Bakalım bunda neler yapacaksın diye şimdiden bekliyoruz
    Selam kardeşim benim güzel dileklerin için teşekkür ederim.

Bu post bir dram içerecek okurken lütfen buna dikkat edin

Önce sanayiye uğrayıp siparişleri aldım garaja koydum, yeni gelinin çeyizini sermesi gibi açtım böyle güzel güzel fotosunu da çektim, yarın bir satacağımız zaman alan arkadaş görsün aklında kalmasın. (Zira artık buna binerim demiyorum kendimde bunu fark ettim, bi gün bu da gidecek)

Çeyiz fotomuz,

Sonra bir hışımla dedim şu bagaj yazısını yapıştırayım. İşte dram sahnelerinin başladığı an tam da burası.

Bunu nasıl atladım emin değilim ama sanırım evden gelen hadi yemeğe telefonu acele ettirdiği için hızlıca yapayım çıkayım dedim.

Veee gittim şöyle saçma sapan bir iş yaptım. Harflerin dışında kalan yapışkanları da sökerek şap diye yapıştırdım.

Neyse dedim bari geri sökeyim, yemek falan işleri bitti indim tekrar garaja.

Başladım sökme denemelerine, elimde c5 in deri temizleyicisi kalmıştı ondan sıktım biraz, bir tırnak denemesi ile verniği kaldırdım M harfinin sol tarafı,

Şimdi okuyanlar yok artık falan dedi ama daha yeni başladık.

Neyse aldım saç kurutma makinasını tatlı tatlı söküyorum ufak ufak zarar vermeden ilerliyorum. Tabi hava soğuk olunca garajın kapıyı da kapattım üşümemek için.

Çat diye elektrikler gitti kaldım içeride O bölümü de bir şekilde biraz güç kullanarak kepenkle dövüşerek geçtik.

Tabi şimdi çıkardığım harfleri kenara koymak yerine ben gittim arabanın spoiler ın üzerine koydum ve orada unuttum.

Sabah kalktım o şekilde işe geldim. Harfler tabi rüzgar falan derken hep düşmüş. Elimde kalan bunlar.

Tam bir güler misin ağlar mısın durumu oldu. Yeni bagaj yazısı siparişi geçtim haliyle.

Sanırım bu musibetlik gidene kadar arabadan az uzak dursam iyi olacak

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunu nasıl atladım emin değilim ama sanırım evden gelen hadi yemeğe telefonu acele ettirdiği için hızlıca yapayım çıkayım dedim.
    Abi sekerin dusmus bence

Nazarlik diyelim, yoksa senin yapacagin turden hatalar degil bunlar Bagaj yazisi OEM ise sablon ile beraber vermis olmalilar, eger sablon yoksa evvela bir sablon edinmen lazim. Siparis gectigin ikinci yazinin da kaderi ayni olmasin
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sekerin dusmus bence

Nazarlik diyelim, yoksa senin yapacagin turden hatalar degil bunlar Bagaj yazisi OEM ise sablon ile beraber vermis olmalilar, eger sablon yoksa evvela bir sablon edinmen lazim. Siparis gectigin ikinci yazinin da kaderi ayni olmasin
    Foto dan bakınca şimdi gördüm onu da yamuk yapıştırmışım zaten

Şurada sol tarafta yazı ve kartonu var, şablon var üzerinde tam marka armasının altına geliyor bu V kısım.

Akşam düzelteceğiz artık

Bir de parklara ayak lambalarını bağlamışlar ona sinir oldum. Bir de bu aletin dış sıcaklık sensörü nasıl sökülür bilen varsa bi zahmet yazsın,ayna elimde kalacaktı az kaldı

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi, çok mantıklı seçim olmuş. Aynı motor fluence var bizde, babam neredeyse 100 bin kmdir eşeğe biner gibi biniyor Bir keresinde turbo hortumu yerinden çıktı sadece, onun dışında tık demedi şimdiye kadar.

Ben ekstra olarak özellikle ön fren disklerine dikkat etmeni öneririm, çok çabuk yamuluyor ve titreme yapıyor. Bizim değiştiğimiz sanırım 2 ya da 3. takım, hala ufak ufak titriyor. Ankara'yı sel bastığı bir gün benim usta aynı günde 4 ya da 5 aracın disklerini değişmişti, hepsi bildiğin zigzag çizer hale gelmiş .

Mais üretimler hem hatalı hem çok pahalı, Bosch alıp taktık yine aynı. Son çare artık torna yaptırıp devam ediyoruz, başka şey kalmadı çünkü.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi, çok mantıklı seçim olmuş. Aynı motor fluence var bizde, babam neredeyse 100 bin kmdir eşeğe biner gibi biniyor Bir keresinde turbo hortumu yerinden çıktı sadece, onun dışında tık demedi şimdiye kadar.

Ben ekstra olarak özellikle ön fren disklerine dikkat etmeni öneririm, çok çabuk yamuluyor ve titreme yapıyor. Bizim değiştiğimiz sanırım 2 ya da 3. takım, hala ufak ufak titriyor. Ankara'yı sel bastığı bir gün benim usta aynı günde 4 ya da 5 aracın disklerini değişmişti, hepsi bildiğin zigzag çizer hale gelmiş .

Mais üretimler hem hatalı hem çok pahalı, Bosch alıp taktık yine aynı. Son çare artık torna yaptırıp devam ediyoruz, başka şey kalmadı çünkü.
    arka frenleri:disk,balata,merkezlerini bir kontrol ettirin.yeterli tutuş sağlamıyorsa tüm tutuş güçü öne kalır.buda aşırı ısınmaya yol açar.peşinede yamulma normalinden daha sık olur.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun Kaan. Güle güle kullan maşallah rengi çok güzelmiş

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun yeni araç maşallah
    Barış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kardeşim

Eibachları takınca güzel fotoğraflar bekliyorum.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski dıycılardan kim kaldı ��
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Antep Fıstığı hayırlı olsun. Kozmetik olarak baya bir ihtiyacı var gibi duruyor ama altındaki mekanik elektriksel oynamaları da OEM döndürürsen kafan rahat edecek.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ....silinmiştir...
    Konu KÖROĞLU tarafından (06-02-2023 Saat 13:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: silmeişlemi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (2 üye ve 1 konuk)

1. EminDayi,
  2. kalipson

Bu Konudaki Etiketler