User Tag List

Sayfa 21/44 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
821 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Otomobiller & DIY

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oynatmaya az kaldı doktor'um nerede günceli olsun.

Talihsizlikler peş peşe geliyor

Önce ben sileceği sökeyim derken camı kırdım,

Sonra boya yaptım kapı kollarına, sol taraf kapı kolu yere düştü boyası çöp oldu.

(Bunu tekrar boyayacağım, geçici olarak taktım)

Sağlam şekilde boyanan takılan sağ taraf.

Tüm bunlar olmamış gibi sabah garajdan bir şey alırken arabanın kaputunda bir şeyin düşme sesi geldi arkam dönüktü, 30 cm civarında bir kablo nasıl denk getirdiyse karga tarafından kaputun üzerine bırakılmış, pat küt bi ses gittim baktım hani birisi mi attı diye, kimse yok etrafta, hem neden atsın yani.

Kabloyu yerden alırken lip'İn kırıldığını fark ettim, ortası çamur. Araba akşam eşimdeydi bir yerden manevra yaparken sürttü dedi.

Enteresan hadiseler.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasko var mıydı, hasarsızlığı bozmadan orjinal ön cam takılabilir?

Karga konusuna bir şey diyemiyorum, enteresan bir abi çünkü kendisi Attıysa vardır bir bildiğin abi diyip geçmek lazım, kargaya düşman olmak istemem şahsen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasko var mıydı, hasarsızlığı bozmadan orjinal ön cam takılabilir?

Karga konusuna bir şey diyemiyorum, enteresan bir abi çünkü kendisi Attıysa vardır bir bildiğin abi diyip geçmek lazım, kargaya düşman olmak istemem şahsen
    Kasko yok. Kasko yap dediler ama etik sınırlarıma takıldı kasko işi. Bana üçkağıt gibi geliyor o iş. Zira ben bu cam hadisesi olmasaydı araca kasko yapmayacaktım.

Şimdi cam kırıldı diye kasko yaparsam eğer tatlı su kurnazı olmuş olacağım, o para çıkar benden başka bir şekilde eminim.

Ahlaksız da buluyorum bu tür işleri zaten, 3 kuruş için değmez.

Kargayı bi yakalarsam ağzını kırıcam

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok o manada söylemedim zaten Bazı insanlarda şöyle bir algı oluyor, kaskom var ama orjinal cam takmayacakları için cam hasarsızlığını kullanmıyorum gibi, ondan söyledim.

Ama duruşunuz konusunda aynı paydada olmamızı destekledim.

Kargaya bulaşmayın, tekrar söylüyorum, fazla zeki ve kindar bir hayvan üstelik ciddi saldırı potansiyeli var

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karga arabamı yaksa vardır bir hayır derim.

Bir ara forumda vardı sanki karga saldırısı konusu.

Her gün aynı yerde aynı kişiye organize saldırılar falan yapıyorlardı.

Sen ceviz al koy yakınlara racona göre sulh yoluna gidin oturun konuşun karga bey ile bence.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karga yüzünden Amerika'da evini- mahallesini değiştiren insanlar duymuştum, o derece kinci hayvanlar. Aman diyeyim abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir tanıdığımın lafı var yahudiler kindar olur derdi karganınkide o hesap desenize,geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karga arabamı yaksa vardır bir hayır derim.

Bir ara forumda vardı sanki karga saldırısı konusu.

Her gün aynı yerde aynı kişiye organize saldırılar falan yapıyorlardı.

Sen ceviz al koy yakınlara racona göre sulh yoluna gidin oturun konuşun karga bey ile bence.

Buna çok güldüm ya İşin latifesi kargaya bir şey yapacağımdan değil de işte kendi kendime söyleniyorum. Hayvanlara zarar vermek olur mu.

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karga yüzünden Amerika'da evini- mahallesini değiştiren insanlar duymuştum, o derece kinci hayvanlar. Aman diyeyim abi
    Ne hayvanmış bu ya, şunu biraz araştırayım bu gün. Değişik bir model abimiz demekki.

Alıntı EmreBC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir tanıdığımın lafı var yahudiler kindar olur derdi karganınkide o hesap desenize,geçmiş olsun
    Sanırım karga erken basıp 1 boy öne geçmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna çok güldüm ya İşin latifesi kargaya bir şey yapacağımdan değil de işte kendi kendime söyleniyorum. Hayvanlara zarar vermek olur mu.

Ne hayvanmış bu ya, şunu biraz araştırayım bu gün. Değişik bir model abimiz demekki.

Sanırım karga erken basıp 1 boy öne geçmiş
    pardon ya benim kafa çok farklı yere gitti

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben ağzında buji taşıyan karga gördüm arkadaş
    hani nerden ne alaka diyceksiniz
    bizzat pencere pervazımıza geldi kondu , iki didikledi bıraktı gitti
    ulan birisinin kafasına düşse yaralar
    arabaya düşse anasını beller
    allah muhafaza
    he bir de evet kargadan düşmanımız olmasın derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ağzında buji taşıyan karga gördüm arkadaş
    hani nerden ne alaka diyceksiniz
    bizzat pencere pervazımıza geldi kondu , iki didikledi bıraktı gitti
    ulan birisinin kafasına düşse yaralar
    arabaya düşse anasını beller
    allah muhafaza
    he bir de evet kargadan düşmanımız olmasın derim
    Akşam 1 kilo ceviz alıp arabanın etrafına diziyorum, kargalar ile ortam yapıyoruz Onlar arabayı koruyacak, ben de onlara haraçlarını vereceğim

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bravo
    kedi medi yaklaştırmazlar valla
    martıların da gtüne bez bağlattırırlar
    kara mafya bunlar resmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır deneyimlemek istediğim bir araç artık bizimle birlikte.

Bu gün xmax'i yamaha nın tricity modeli ile takas ettim.
    Xmax şehir içinde bize fazla ağır ve selesi de yüksek kalıyordu.

Face de tricty grubuna xmax i attım takas düşünen varsa diye.
    Genç bi arkadaş az sonra göreceğiniz araç ile takas edelim dedi.
    Benim de işime geldi açıkçası, noter işi nöbetçi noterde olunca biraz fazla beklemek zorunda kaldık.

Satın almadan önce eski sahibinden gelen fotolar.

Pek bi ekstrası yok aletin. Yamaha orj çanta var, elcik koruma var. Ön lastikler yeni, uzunlara bağlanan sis farları var. Bir de sele yeni bir form verilerek değiştirilmiş.

Sele yüksekliği çok iyi (boy 1.73) ayaklar yere tam basıyor. Çıktım biraz dolaştım viraj kabiliyeti gerçekten değişik hissettiriyor.
    Xmax de koptu kopacak hissi varken bunda o yok.

Kötü yanı 2 teker olduğundan ön kısımda, sürücü ayak koyma yeri dar. Özelikle xmax e göre durum ciddi kötü. Sele altı kask işi xmax de çok daha iyiydi.

Eksikleri var, yavaş yavaş toplar binerim buna yazın.

Garaja geldiği gibi sökmeye başladım. Elcik koruma ve ön cam folyo kapalıydı. Maalesef grenajları delerek sis farı takmışlar. Genel olarak çizik vs var. 2 grenaj da da kırık ve delik var onarmam gereken.

Siyah kısımlar çok soluk hepsi mat siyah olacak.

Ön cam folyo kaplı demiştim,

Elcik leri söktüm. Folyo sunu çıkardım altı temiz. Güzel zımpara ve polisaj ile kurtarılır durumda. Ön cam da öyle. Hepsini düzeltip, dışarıdan vidalar görünmeyecek şekilde kapaklı tapa kullanarak geri monte edeceğim.

Bu da folyo dan kurtulmuş hali.

Sis farlarını söktüm.

Kırık olan grenaj kısmı.

Ön kısmı yıkadım. 3000 kum zımpara yaptım.
    Sonra üstten detaya girmeden menzerna 3in1 ile biraz polisaj yaptım. Netice beklediğimden iyi oldu.

Sağ çamurluk üzeri iz tamamen gitti. Piyano Black ön kısım kendine geldi. Far camı rengi daha parlak oldu.

Baya işi var bununda. Ama istediğim işleri yapınca çok güzel bir motor olacak.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xmax ağır geliyor deyip daha ağır motor almak

benim motor 240kg giderken ağır gelmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garaja giren sökülür *****. Arkadaki çantayı çıkardım hemen, xmax den sonra sele altı bagaj işi gerçekten kötü oldu. Ama o çantayı da sevmedim çok kaba duruyor.

Şu grenaja monte edilmiş sis lambalarını acilen söktüm, sağ grenajda kırık vardı, solda da ufak bir kırık olduğun gördüm. Önce şablonu çıkarıp plastik keseyim dedim ama zor geldi farklı bir yöntem ile çözdüm.

Garajda bir şeyleri silmek için üstübü vardı, kırıkların altını önce karton ile kapattım, üzerine üstübünün iplerini ayırdım üzerine japon döktüm, japon ile birleşince baya sağlam bir şey çıkıyor ortaya.

Ben şu grenajları delmeye kıyamazdım açıkçası. Neyse düzelteceğiz.

Çantasız daha güzel duruyor kesinlikle, bi sissy bar denk gelirse alırız takarız.

Biraz zımpara ile zemini düzledim. (120 kum)

taa ford ka dan kalma bir plastik yüzey macunum var maşallah hala iş görüyor.

Sonra 220 - 320 - 600 kum zımpara ile boyaya hazır hale getirdim, ama boyamadım macun iyice kurusun diye.

Büyük kırığın olduğu kısım 2. tur macun istedi, onu sürdüm bekledim zımpara sonrası boya yapacağım.

Aynalar haliyle çizik içideydi macun işine girmeden bunları zımparaladım ve boyadım.

Maskeleme işi işin en cins tarafı, bu konuda da el alışkanlığı oldukça arttı.

Sisleri sökünce altındaki çöp tessisatı da yenilemek istedim, etrafta görünen kablo sevmediğimden komple elciği dağıttım kabloları gizledim, sisleri de 2 teker arasına monte ettim. Bunu yapmışken üstte kalıp güneşe en çok maruz kalan plastik parçayı da boyamadan olmazdı.

RS'in sol kapı tutamağını takarken yine tam kurumadığı için parmak izi kaldı, bunu artık boyamayacağım, krom olarak satılıyor çifti onları alacağım.

Mat siyah çok güzel düştü bunlara,

Fren hidrolik kapaklarını da boyayacağım şimdilik ellemedim. Gaz elciğine saçma sapan bir parça eklemişler yumuşak olsun diye sökeceğim,

Boya sonrası güzel oldu bence, öncesini çekmemişim.

Garajın içi çok karman çorman oraya güzel bir düzen vereceğim havalar ısındığında, şimdilik karmaşık duruyor.

Aynaları da taktım, ama aynalar xmax den sonra memnun etmedi açıkçası.

Yapım aşamasını çekmemişim ama egz. korumasını da onarıp boyadım, o da baya yeni bir görüntü verdi. Sonra motoru yıkadım güzelce.

Jantlardaki kırmızı şeritleri sökeceğim.

Çamurluk üstlerindeki siyah plastikleri boyayacaktım ama elimde bir torpido sütü vardı onu sürdüm renkleri baya kendine geldi, şimdilik boya işini rafa kaldırdım.

Ön cam ve elcik korumaların üzerinde saçma sapan kaplamalar vardı önce onları söktüm, altları kötü durumda değildi ama ben gri boyamak istedim.

Elcik korumaların alt kısmını gri üstünü mat siyah yapacağım, kafamda bi görüntü var ona ulaşırsam ne ala, olmazsa komple gri yapabilirim.

Bunları akşam boyadım ışık çok kötü o yüzden foto da kötü duruyor. Canlı da renk müthiş. BEST'in elite serisi spreyleri ciddi güzel tavsiye ederim bu tarz işler yapacaklara.

Son foto da RS_GUARD olsun Garaja ailecek iniyoruz, dün bisiklet bakım günüydü, inmişken Pamuk efendiyi de salıyoruz dolaşıp geliyor.

Susadığında ya da korktuğunda direkt garaja gelir kerata. RS'in önüne yatınca bir fotosunu çekeyim istedim.

Motorda egsoz kısmındaki kelepçe olduğu yerden kaçırıyor, bu yüzden gürültülü çalışıyor onu bir yaptırmam gerekiyor, haricinde bir arka lastik masrafımız olacak.

Motor parçaları neden bu kadar pahalı çözebilmiş değilim, RS'e arka disk aldım takımı 3200 TL tricity nin 3 diski değişsek 4000 TL tutuyor.

Buradaki parça fiyatı mantığını çözemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xmax ağır geliyor deyip daha ağır motor almak

benim motor 240kg giderken ağır gelmiyor
    kesinlikle daha ağır değil, tartmadım ama aralarında 15 kg dan fazla fark var tricity lehine.

Ayrıca xmax 2 teker olduğundan hareket ettirirken sürücüye yük çok biniyor, durduğunda ayaklar yere tam basmayınca zorluyor insanı.

Bunda sele yükselmiş olmasına rağmen ayaklar tam yere basıyor ve motorun kendine has bir dengesi var 3 tekerden dolayı kullanıcıya yük bindirmeden rahatça ayakta tutabiliyorsun.

Çok farklı araçlar denemen lazım mutlaka.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tricity 2 günde acayip farketmiş görüntüsü.. jantların rengini de gunmetal yaparsan tricityde bence daha modern bir görüntü yakalarsın ...
    emeğine sağlık.
    Pamuk'a da sevgiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tricity 2 günde acayip farketmiş görüntüsü.. jantların rengini de gunmetal yaparsan tricityde bence daha modern bir görüntü yakalarsın ...
    emeğine sağlık.
    Pamuk'a da sevgiler
    Motor da jant sökmek = ölüm. Arka tekeri sökmek için egsoz + varyatör + debriyaj sökülmek zorunda. 2 arabanın 4 tekerini de söküp yer değiştirsem daha az yorar

Ama mecbur sökeceğim zaten lastik için, o ara hallederim gun metal fikri benim de hoşuma gitti.

Akşam grenajları takayım da bakalım nasıl duracak meraktayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor da jant sökmek = ölüm. Arka tekeri sökmek için egsoz + varyatör + debriyaj sökülmek zorunda. 2 arabanın 4 tekerini de söküp yer değiştirsem daha az yorar

Ama mecbur sökeceğim zaten lastik için, o ara hallederim gun metal fikri benim de hoşuma gitti.

Akşam grenajları takayım da bakalım nasıl duracak meraktayım
    açık gunmetallerden olmasın, koyu tercih et derim, güncel motorların hepsinde koyu renk jantlar mevcut bi tek xmax'in sarı renkli jantı var o ayrı.

koyu gunmetal için bmw B35 orbit grey kesinlikle öneririm. a5'in jantlarını bir ara o renge boyamıştım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler