User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1996 E-36 Convertible

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1996 E-36 Convertible

Öncelikle herkese merhaba,
    E46 yı sattıktan sonra 2 sene arabasız kaldım. Sarı e36 ya ehliyetim yetişmediğinden içimde bir uhde olarak kalmıştı. E46 yı maddi sebeplerden dolayı satmak zorunda olmam da tüm hayallerimin yarım kalmasına sebep olmuştu. Pandemi sebebiyle iş değiştirdiğimizden tüm arabaları satmak zorunda kaldık. İşleri biraz toplayınca benim yarım kalan hayallerin kaşıntısı başladı. 2016 dan beri bu hayali kuruyordum. Sarı e36 cabrio alıp okulu antalyada kazanıp sahil yolundan okula gitmek.. Her gece yatmadan her dakika. Sarı e36 aldım ehliyet yok okulu kazandım araba yok hepsi oldu ama zamanlamaları yanlış oldu Babamı ikna ettim zaten o da bu sene alamazsan bu artışlarla bir daha alamazsın dedi.
    Başladım sarı e36 cabrio aramaya ama tek bir tane bile bulamadım sarı olmasa da olur dedim artık siyah olmasında diyerek. Bir sürü arabaya gittim tabiri caizse yürümeye mecali kalmamış çok uğraşmam gerekiyordu. Eski arabama düzgün diyemezdim ben ama gerçekten düzgün sayılırmış. Abim bir siyah araba buldu bu iyiye benziyor buna bak diye içimden siyah diyorum ama 36 aşkını kalbime gömemiyorum. Bu da olmazsa rotayı 92 lere doğru çevirecektim. Gittik baktık arabaya şaselerinde işlem yok,kilit diff var,sineklik var, düzgün duruyor ama rengi siyah olsun artık dedik.
    anlaştık kaporamızı verdik akşam bi telefon çaldı arabada renk değişimi varmış diye. Koşa koşa arabanın yanına gittim lütfen eski rengi güzel bi renk olsun diye şaseden sorguladım İndividual Orinoco metallic rengi çıktı. fabrikasyon tentesi de yeşilmiş nası bu hale gelmiş bilmiyorum
    Renk değişikliğine sevindim resmen sonra satışı aldık.

İlk evin önüne getirdiğimde

Daha sonra o kumandalı egzozdan,basıklıktan,jantlardan,mavi xenon far ve sislerden kurtuldum biraz bana hitap etmeye başladı hemde yolda giderken eziyet çekmemeye başladım.

Tabi bu arada arabanın komple alt tarafı değişti diyebilirim. Tüm yağ kaçaklarını kestik saçma sapan gelen seslerden kurtulduk.
    Şimdi hayallerin gerçekleşme vakti gelmiş gibi hala inanamıyorum
    Bagaja eşyalarımı koydum okuluma doğru yola çıktım.

Arkadaşımın ısrarı üzerine eskişehire uğradım ordan bi anı.

Ertesi gün yola devam. Arabanın arkası çok hoşuma gitmiyor. Sebebi stoplar ve m tampon olmaması sanırım.

Veee mutlu son..

Ama olacağı varmış gelince tente bozuldu kapanmadı bir kaç telefon trafiğiyle tenteyi kendim yaptım yapamasam böyle nöbet tutacaktım başında Manuele çevirip kapatacaktım ama ön tarafta alyan anahtar gerektiği için oda olmadı neyse ki sorunu çözdük..

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun.. Maşallah eliniz değdiğinde daha güzel hal almış diyebilirim zamanla da daha güzel eklentilerde güzel olacağından şüphem yok, hayalinize kavuşmanıza sevindim gerçekten ayrı bi duygu

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel kazasız belasız kullan. sadece kozmetik olarak biraz bakım istiyor gibi.

yeşil tepelerin önünde çektiğin pozlar çok iyi olmuş

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun karşim, cabrio zevki bambaşka, dikkat et enseyi pişirme Antalya güneşinde akşamları da tadından yenmez şimdi

Tentenin durumu kötü görünüyor bi ara sprey boyayla bile dalsan olur sanki, haricinde duruşu gayet iyi gibi, güle güle kullan inşallah

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah hala cabrio olarak bir çok yeni arabadan daha çok beğendiğim bir kasa e36 cabrio'lar.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan..zamanlar eksiklerini giderir keyifle binersin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun.. Maşallah eliniz değdiğinde daha güzel hal almış diyebilirim zamanla da daha güzel eklentilerde güzel olacağından şüphem yok, hayalinize kavuşmanıza sevindim gerçekten ayrı bi duygu
    Çok teşekkür ederim Hayallere kavuşmak gerçekten çok güzel
    Alıntı Mert- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel kazasız belasız kullan. sadece kozmetik olarak biraz bakım istiyor gibi.

yeşil tepelerin önünde çektiğin pozlar çok iyi olmuş
    Çok teşekkür ederim evet biraz ilgi istiyor. Öncelik biraz yürüyeniyle ilgilendik görselliğide hallederiz umarım

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun karşim, cabrio zevki bambaşka, dikkat et enseyi pişirme Antalya güneşinde akşamları da tadından yenmez şimdi

Tentenin durumu kötü görünüyor bi ara sprey boyayla bile dalsan olur sanki, haricinde duruşu gayet iyi gibi, güle güle kullan inşallah
    Çok teşekkür ederim abi Antalya ya geldiğimden beri 1-2 kere çıkarttım ankarada daha hoş oluyordu sanki Tenteyi boyamaya niyetim var ama bi çılgınlık yapıp arabayı orjinal rengine çevirirsem tenteyide yeşil bulup takabilirim belki o yüzden biraz zamana bıraktım
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah hala cabrio olarak bir çok yeni arabadan daha çok beğendiğim bir kasa e36 cabrio'lar.
    Çok teşekkürler
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan..zamanlar eksiklerini giderir keyifle binersin.
    Çok teşekkür ederim düşüncelerim o yönde

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pandemide benzer süreçleri yaşadım , kendi konumu okur gibi oldum.Maşallah kazasız belasız kullan.Tenteye işlem gerekiyor Tarık ın dediği gibi.
    Sineklik yapma fiktim var benimde.Şablon vs. çıkardım ama görüntüden ziyade ; yüksek hızda ciddi fark ediyor mu?

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı ve uğurlu olsun araç gerçekten çok güzel kazasız belasız sürün. Kombinasyonu merak ettim ve biraz bakındım

Aracın orijinal kombinasyonu böyle görünüyor sanırsam;

Burada da yapılı bir örnek;

Yeşil Soft Top;

Çok fazla rastlanan bir opsiyon değil yeşil tavan orjinale dönüp M görünüme çevirmek çok yakışır ama gerek maliyet gerekse zaman çok yorucu olacaktır.
    Konu Dogukankyn tarafından (20-05-2022 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Dogukankyn

Renk buysa şayet, efsane. Elde ne var ne yok bırakıp bir an evvel orijinal rengine dönerdim ben olsam
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Dogukankyn

Renk buysa şayet, efsane. Elde ne var ne yok bırakıp bir an evvel orijinal rengine dönerdim ben olsam
    Evet bende kesinlikle orijinale dönerdim bu kombinasyonda araç sayısı dünyada gerçekten çok az düzgün toplanıp paylaşılırsa yüksek miktarda ilgi çeker global olarak

BMW kataloğunda renk böyle görünüyor ama çok nadir bir renk olduğu için detaylı fotoğraf bulmak zor Rengin 3 farklı varyasyonu var 406, 460 ve 560 olarak
    Konu Dogukankyn tarafından (21-05-2022 Saat 10:22 ) değiştirilmiştir.

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun. e36 cabrio çocukluk hayalimdi, kendim sahip olamadım ama çok fazla anım olan bir otomobil.
    Keyifle, kazasız belasız güzel anılar biriktirmeni dilerim.

Bu arada ben de orjinal rengine biraz baktım, açıkçası nadir ve özel bir renkmiş. Beğenenlerdenim.

Konu Berk007 tarafından (21-05-2022 Saat 11:28 ) değiştirilmiştir.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. e36 cabrio çocukluk hayalimdi, kendim sahip olamadım ama çok fazla anım olan bir otomobil.

Bu arada ben de orjinal rengine biraz baktım, açıkçası nadir ve özel bir renkmiş. Beğenenlerdenim.

Renk efsane 7 Serisinden Z serisine kadar kullanılmış aşırı nadir bir renk 2021 model yılında tekrardan fuarlarda boy göstermeye başlayan bir renktir ayrıca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pandemide benzer süreçleri yaşadım , kendi konumu okur gibi oldum.Maşallah kazasız belasız kullan.Tenteye işlem gerekiyor Tarık ın dediği gibi.
    Sineklik yapma fiktim var benimde.Şablon vs. çıkardım ama görüntüden ziyade ; yüksek hızda ciddi fark ediyor mu?
    Çok teşekkür ederim Pandemi dönemi gerçekten zorlu bir süreç oldu ama hayatta böyle gerçeklerde varmış. Tenteye yaza doğru bir işlem uygulayacağım gibi okuldan dönünce Abi sinekliği aşırı tavsiye ederim sinekliksiz resmen eziyet gibi özellikle biraz hızlanınca camlar kapalı sineklik açık aşırı derecede rüzgar kesiyor

Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı ve uğurlu olsun araç gerçekten çok güzel kazasız belasız sürün. Kombinasyonu merak ettim ve biraz bakındım

Aracın orijinal kombinasyonu böyle görünüyor sanırsam;

Burada da yapılı bir örnek;

Yeşil Soft Top;

Çok fazla rastlanan bir opsiyon değil yeşil tavan orjinale dönüp M görünüme çevirmek çok yakışır ama gerek maliyet gerekse zaman çok yorucu olacaktır.
    Çok teşekkür ederim İlk resimdeki renk açık kalıyor sanırım. Tentenin içeri girdiği kısımda orjinal rengi duruyor aracın en kısa zamanda çekip fotoğrafı yükleyeyim. Evet gerçekten öyle maliyetler çok arttı ama yapma niyetim var uygun şartlar sağlandığında

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Dogukankyn

Çok teşekkür ederim umarım en kısa zamanda

Evet bende kesinlikle orijinale dönerdim bu kombinasyonda araç sayısı dünyada gerçekten çok az düzgün toplanıp paylaşılırsa yüksek miktarda ilgi çeker global olarak

BMW kataloğunda renk böyle görünüyor ama çok nadir bir renk olduğu için detaylı fotoğraf bulmak zor Rengin 3 farklı varyasyonu var 406, 460 ve 560 olarak
    Böyle bir şeyi çok isterim gerçekten ama uygun şartlar gerekli en kısa zamanda umarım fabrikasyonuna uygun bir şekilde toplayabiliriz.
    Kodlarına baktım ama aracımda bunu belirten bir şey bulamadım sanırım biraz daha incelemem gerekli. Şaseden sorgulayınca da çıkmıyor special color yazıyor sadece.

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok çok teşekkür ederim umarım

Renk efsane 7 Serisinden Z serisine kadar kullanılmış aşırı nadir bir renk 2021 model yılında tekrardan fuarlarda boy göstermeye başlayan bir renktir ayrıca
    Biraz araştırıp bilgi edinmek lazım Türkiye ye kaç tane girdi acaba vb. bilgiler için teşekkürler.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, arabayla ilgili yazmışlar zaten. Uğraşması da tuzu biberi olur, hayalleri gerçekleştirmek zaten bambaşka. Kazasız belasız keyifli sürüşler. Sineklik işini arkadaşın arabada deneyimleme şansım yoldu. Tentesiz üstünü açmak kendine eziyet vallahi
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kral selamun aleyküm. Umarım mesajımı görürsün aracı geçen hafta ben aldım. Forumu okudum değer bilen birisiymişsin ama şuan maalesef öyle değil m.demirci06 instagramdan bana ulaşabilme ihtimalin var mı. Eski resimleri VS varsa merak ediyorum

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah kaza bela göstermesin maşallah bir kaç dokunuşla daha güzel istediğin görüntüyü yakalayalacaktır çok diri duruyor maşallah
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    E36 lara dikkat edilmesi gerek artık orjinal parçası yok gibi kalmadı çoğunun her yanı yan sanayi Çin malı misal kapı çıtaları tampon kaplamaları ön farlar arka stoplar bakalitler Çin mallarıda asla orjinali kadar sağlam dayanıklı kaliteli değil birde orjinali ile aynı değil kapılara sıfır çıta aldım sallanıyordu elinle oynadın mı ..

İkincisi cabriolarda artık yaşdan beyinler arıza veriyor modülleri var o arıza veriyor iki tip modül var ya tam otomatik yada yarı otomatik modülleri Almanya’da içini revize edip kartını falan sıfırlayıp sıfır kart takıp satan firmalar var 200-280 Euro civarına satıyorlar Burda çıkma yada revizeli falan bir kaç yer satıyor 5 bin liralardan başlıyor 8 bin tl ye satanda var
    ..

Üçüncüsü çok farklı sanayi sitelerinde muhabbetlerde sohbetlerde konu açıldığında konusu geçti özellikle e36 ve e39 larda change olayları oluyormuş alıcak olanların onlara dikkat etmesi lazım ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mdmrc406 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kral selamun aleyküm. Umarım mesajımı görürsün aracı geçen hafta ben aldım. Forumu okudum değer bilen birisiymişsin ama şuan maalesef öyle değil m.demirci06 instagramdan bana ulaşabilme ihtimalin var mı. Eski resimleri VS varsa merak ediyorum
    Aleyküm selam hocam kusura bakmayın iş güç maddi toparlanma derken foruma uğramıyordum. Hala duruyorsa bilgileri verebilirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler