User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
102 sonuçtan 96 ile 102 arası

Konu: "17 Mazda Mx-5

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cabrio olayını evlenmeden önce tatman ve çözmen iyi olmuş zira sonra veto ediliyor evden cabrio.

Ben satıp evlenmeyi düşünüyordum nişanlım satmama izin vermedi. Ben o açıdan şanslı tarafta olsam gerek.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük bir heyecanla aldığım aracımla 1. senemi doldurdum. Konu çok ilgi görmese de yürütme maliyetleri olası kronikleri vs. merak eden vardır diye güncelleme yapayım dedim. Bu süreçte 6bin km üzerinde yol yaptım. İlk aldığımda bakım yaptırmıştım, sene bakımına 2 hafta önce girdim. Son 2 bakım da sıradan periyodik bakım olarak geçti. İlaveten bir masraf çıkmadı. Tentenin ön kısmında oluşan ufak deformasyon sebebi olan parça ve tente 5 senesi dolmasına rağmen büyük kısmının mazda karşılamasıyla beraber sıfırlandı ve buna sebep olan parça da tekrardan sebep olmayacak parça koduyla değiştirildi. Hiçbir zaman bindiğim araçlarda günü kurtarmayı sevmediğim için bana yansıttıkları rakamı, o vakit beni zorlayacak olmasına rağmen kalıcı çözüm olması için kabul ettim. Bunun sebebi de koltuğun en arkada kullanması sonrası tentenin katlandığı yerde takla barının dışındaki parçaya yaslanmasıyla zamanla deformasyon oluşması. Boyum 1.78 olduğu için hiçbir zaman o seviyede de kullanmadığım için sanırım kalıcı olarak bu sorumu çözdük parçanın da güncellemesi sonrası.

Bunun dışında da ilave şerit takip, kör nokta uyarı özellikleri geç devreye girdiğini fark ettim ve akü ölçümüne gittim. Bir süre daha idare edebileceğimi belirtmesine rağmen aracın anahtarsız çalıştırma ve giriş özelliğinden ötürü rezillik yaşamamak için akünün değişimini ölçüm sonrası yaptırdım.

1 senelik sürecin son 3-4 ayında sıfırlamadığım istatistiklere göre 25km hız ortalamalı yakıt tüketimi 7.2 üzerine çıkmadı, uzuna çıkmadan sıfırladığımda ise 5.2 ile 5.5 arasında gidiyordu. (uzunda top speed ya da agresif sürüşten sevmediğimi, haz almadığımı belirtmek isterim)

Çok uzun süre bekleyerek aldım kendimi tanıdığım için sıkılacağımı düşünüyordum ama 1 senenin sonunda satmak zorunda kalmamak için maddi olarak tüm tuşlara basıyorum. Kendisiyle uzun ve seviyeli bir ilişkimiz olacak umarım.

Yıldönümünde yıkadım ve yerine park ettim. Kurumasını beklerken çektiğim bir fotosu.

Nice yıllara siyahi kardeşim.

Seneyi devriye güncellemesi haha

Bu 1 senede 1 kere kendisini satma durumuna geldim, evlilik durumunda kişisel borçlarımın üstüne evlilik olası borçları gözümde büyüyordu çünkü. Ama neyseki bu süreci zorlanarak da olsa kendisini satmadan atlatabildim.

Ayrıca 1 senelik süreçte firma değişikliği sebebieyle Sabiha Gökçen'e yakın bir konuma taşınmam gerekti, Tuzla Aydınlıya taşındım. Artık aracımın kapalıda olması için dakikalarca yol gitmem gerekmiyor, sonunda hedeflerimden biri olan altında kapalı otoparkı olan evime ulaşmış oldum.

(Foto tekrar olacak kendi çekimlerinize de koydum ama tek temiz çekilmiş foto buymuş onu fark ettim )

[IMG][/IMG]

Bildiğiniz üzre mazda satışın ülkeden ayrılmasıyla akıllarda servisin olumsuz anlamda nasıl etkilenip etkilenmeyeceğine dair soru işaretleri vardı.

1 sene 5 ay önce ne kadar sürede çekiliyorsa parça hala o hızla ürün çekiyorlar. Mazda zaten senelerdir avrupa stoğıunu kullanmaktaydı, o şekilde yine devam ediyor.

2 senelik süreçte periyodik bakım dışında 1 gün bile beni yarı yolda bırakmayan zenci kardeşime teşekkürlerimi iletiyorum, nice sorunsuz yıllara kendisiyle gireriz.

c.sar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zenginlik böyle bir şey mutu bey bayisi olmayan araba bende olsaydı böbreğimle beraber satmıştım Maşallah jantlar hariç.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c.sar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zenginlik böyle bir şey mutu bey bayisi olmayan araba bende olsaydı böbreğimle beraber satmıştım Maşallah jantlar hariç.

99 sene önce üretilmiş mb yürüten adam söyledi bunu.

Jant konusunda fikrimi biliyorsun, akıl verme para ver.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canlıda çok daha güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canlıda çok daha güzel

]

208imiz de çok güzel. Bi araç içi sabitleseydik de virajlarken videomuz olsaydı.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracı görünce aklıma NFS 2 Underground geldi

Hayal ettiğin aracına kavuştuğun için sevindim, allah herkesin gönlüne göre versin.

Kazasız belasız sürüşler dilerim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler