User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Öğrenci spec civic 1.6 ies

berkeyzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arabayı satmaya niyetlenirsen ilk beni ara kardeşim ,tekrardan kazaszı belasız
    Şuanlık planlarımda bi 5 6 sene daha binmeyi düşünüyorum ama ilerde ne olacağı belli olmaz satmaya niyetlenirsem ulaşırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız kullanasın.
    Çok teşekkürler.

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu iş kesinlikle zevk işidir kardeşim ama naçizane tavsiyem ne yapacaksan arabana mümkün mertebe oem dışına çıkmadan yap.( şahsi fikrim örnek kırmızı halı paspaslar dedin ya bence koyma orjinal paspasını bul al gibi gibi )
    İnstagram
    @aliburakbatmaz_
    @brkhobbygarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iş kesinlikle zevk işidir kardeşim ama naçizane tavsiyem ne yapacaksan arabana mümkün mertebe oem dışına çıkmadan yap.( şahsi fikrim örnek kırmızı halı paspaslar dedin ya bence koyma orjinal paspasını bul al gibi gibi )
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama oldum olası halı paspaslar çok hoşuma gidiyo bi süre hevesini aldıktan sonra oeme geçerim gibi. Panjurda da aynı şekil düşünüyorum.

eypcskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güle güle kullanın keyifle okudum konuyu .Bence japon camiasına giriş anlamında iyi bir seçim olmuş ek civic. Aracın genel kondüsyonu iyi ve safkan benzinli olması artısı olmuş. Araca yaptıklarınız da ilk alındığı haline göre bir adım öteye götürmüş.Ön kısım olarak beni en çok şu hali cezbetti.Aracın rengi gümüş gri olduğu için orijinal ies panjur dikdörtgen plaka ve typer lip sanki daha derli toplu duruyor.Renk fazla sportifliğe müsade vermiyor gibi.

jantlar öncesine göre güzel ama vti jantı ile farklı bir kesime sahip.yine de çok sırıtmadı.
    arka stoplar led olanlarla değişince daha da güzel olacaktır.tabi plakalar dikdörtgen kalsa daha hoş gibi.
    Tabi bunlar benim zevkim.Önemli olan ise sahibinin zevki.yaş ilerledikçe insan daha orijinale sadık kalmak istiyor.En güzeli deneyerek hevesini alarak son kararı vermek tekrardan hayırlı olsun

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Allah gönlüne göre versin.

Jant konusunda oem 1.6 ies jantları ile hafif basıklık da güzel oluyor “bence”. Replika yerine tercih edebilirsin

CabrioMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaşadığınız olaylardan ders çıkarmanız hikayenin en güzel hali. Kazasız belasız sürüşler. Her şey zamanla hallolur, hepsini bir an da yapamazsın elbette.
    @kilicworkss

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=eypcskn;8749227]Maşallah güle güle kullanın keyifle okudum konuyu .Bence japon camiasına giriş anlamında iyi bir seçim olmuş ek civic. Aracın genel kondüsyonu iyi ve safkan benzinli olması artısı olmuş. Araca yaptıklarınız da ilk alındığı haline göre bir adım öteye götürmüş.Ön kısım olarak beni en çok şu hali cezbetti.Aracın rengi gümüş gri olduğu için orijinal ies panjur dikdörtgen plaka ve typer lip sanki daha derli toplu duruyor.Renk fazla sportifliğe müsade vermiyor gibi.

jantlar öncesine göre güzel ama vti jantı ile farklı bir kesime sahip.yine de çok sırıtmadı.
    arka stoplar led olanlarla değişince daha da güzel olacaktır.tabi plakalar dikdörtgen kalsa daha hoş gibi.

Çok teşekkürler. Japon bir araç almamda sizin konunuzun da baya etkisi oldu. Kare plakayı çok yakıştırıyorum onu değiştirmem gibi ama elimde resimdeki panjurun dışında oem panjur da var ilerleyen zamanlarda ona geçebilirim. Led stoplar da geldikten sonra tadından yenmicek gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Allah gönlüne göre versin.

Jant konusunda oem 1.6 ies jantları ile hafif basıklık da güzel oluyor “bence”. Replika yerine tercih edebilirsin
    Çok teşekkürler. Hevesle yayların takılmasını bekliyorum şuan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CabrioMan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşadığınız olaylardan ders çıkarmanız hikayenin en güzel hali. Kazasız belasız sürüşler. Her şey zamanla hallolur, hepsini bir an da yapamazsın elbette.
    Teşekkürler. Yavaş yavaş bir şeyler yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun bir aradan ve baya bir gelişmeden sonra tekrar fırsat buldum ve yaptıklarımı eklemek istedim. Temmuzda aldığım 3.5cm vogtlandları aldıktan sonraki hali. (Motor solda olduğu için sol taraf sağ tarafa göre 1 parmak daha alçak oldu.) Yaylardan sonra 7000km civarı kullandım şuan çok memnunum belki ön taraf biraz daha alçak olabilirdi ama arkada 2 kişi varken bu halde bile kasisler yoruyo ondan dolayı leylek haline göre çok daha mutluyum. Konfor olarak da çok bir kayıp yaşamadım hatta psikolojik de olabilir ama şehir içi bozuk yollarda ailemin kulandığı stock focus 4e göre daha konforlu hissediyorum.

Tamponları boyatalı daha 1 ay bile olmamışken kullanmıyoken zarar görmemesi için hastane otoparkının en ücra köşesindeyken geri geri çıkarken talihsiz bir şekilde arabama vurdular. Ben de şehir dışında olduğum için şans eseri 2 gün sonra babam görmüş de hastanenin kameralarından vuranı bulduk. Ön tampon komple mahvoldu. Üstündeki mugen panjur köşeden çatladı ve kaputun ucunda 1 parmaklık kısım hafiften yamuldu. Böyle bir kazadan 7.000tl tramer işlemesi de piyasadaki çoğu ön
    üç değişen ieslerde bile hasar kaydı yokken üzücü oldu.

Kaputta renk tutma açısından sıkıntı yaşamamak için düzelttirip komple boyattım ve panjurdan hevesimi de almışken evde hazırda bekleyen orjinal panjura geçiş yaptım.

İlk işim de panjurda logoda çok sırıtan hiç hoşuma gitmeyen kırmızı kaplamayı sökmek oldu. Muhtemelen çok uzun süredir üstünde olduğu için sökmek biraz uğraştırdı yapışkanları temizlerken logoya da biraz zarar verdim. Allahtan krom olduğu için 3cm yakınına girmedikçe belli olmuyo.

Takmaya fırsat bulduğum gibi evde köşede bekleyen led stopları taktım. En çok beğendim içime sinen değişiklik oldu. Arabanın arkadan komple kaderi değişti kafadan 10 yıl gençleşti.

Bu süreçte mart başı da ehliyetime 9 ay ehliyetsizlik sürecinden sonra bir daha aynı hataları tekrarlamamak adına geri kavuştum. Ehliyeti aldığım gibi bursadan biri samsun biri antalya olmak üzere 2 uzun yol yaptım. Çok şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım ve çok keyif aldım. O aralarda çektiğim çeşitli fotoğraflar.

Yavaştan bakım zamanı yaklaşıyodu baskı da yavaş yavaş ben gidiyorum demeye başlıyodu kendimi ona hazırlıyodum. O ara 1000-2000 kmde de 2 kere bayır yukarı baskı sağlam bir şekilde sıyırınca artık değişme vakti geldi dedim. Hazır bakım vakti baskı balata da değişirken karteri de terlemelerden dolayı açtırdım krank keçesini de değiştirip contalayıp taktık. Bunlarla beraber sağ aks körüğü ve bujileri de aradan çıkarttım. Seneye yapacağım bakımda da ön alt üst rotilleri değiştirip alt takımı sıfır kondisyona getirmeyi düşünüyorum. Arka burçlar için arka denge kollarını yayları taktırırken yenilemiştim zaten. Bu sürede de bakımdan yaklaşık 1 ay önce arabayı yenilemek için ilana düştüm. Sonradan dengesiz piyasa ve yeni alacağım arabanın bundan alacağım zevki vermemesi korkusuyla mahcup bir şekilde aldığım kaporayı geri yollayıp satmaktan vazgeçtim. Bir daha düşününce de iyi ki vazgeçmişim. En iyi araba bildiğim arabadır kafasıyla ekstra bir durum çıkmadığı sürece uzun yıllar daha binmeyi düşünüyorum. Bunlar da amatör bir şekilde çektiğim güncel fotolar.

Hazır bu kadar fotoğraf atmışken arabayla bir fotoğrafım da burda anı olarak kalsın.

Şuan için bir süre arabaya bir şey eklemeyi düşünmüyorum. Ama ileriye dönük güzel planlarım var.
    Konu berkeyzn tarafından (02-06-2023 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi bakalım yine yeni yeniden hayırlı olsun ,kazsız belasız sürüşler
    bizde yeni degişiklikleri yakında paylaşçaz ayg ırın yeni yüzüyle
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım yine yeni yeniden hayırlı olsun ,kazsız belasız sürüşler
    bizde yeni degişiklikleri yakında paylaşçaz ayg ırın yeni yüzüyle
    Teşekkürler abi bekliyorum sizin projeyi de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi günlerde kullan dostum kazasız belasız maşallah

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okurken öğrencilik yıllarım ve yaşadığım süreçler gözümde canlandı bazı bölümlerde.
    2005te sıfır aldığım Civic'im hala duruyor kenarda
    Keyifle kazasız belasız sorunsuz sürüşler diliyorum.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KAzasız belasız.
    Motor solda diye solun 1 parmak daha düşük olması pek mantıklı gelmedi.
    Stock halinde de böyle mi? Sanmam.........
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günlerde kullan dostum kazasız belasız maşallah
    Sağolasın teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okurken öğrencilik yıllarım ve yaşadığım süreçler gözümde canlandı bazı bölümlerde.
    2005te sıfır aldığım Civic'im hala duruyor kenarda
    Keyifle kazasız belasız sorunsuz sürüşler diliyorum.
    Teşekkür ederim konusu var mı civicin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KAzasız belasız.
    Motor solda diye solun 1 parmak daha düşük olması pek mantıklı gelmedi.
    Stock halinde de böyle mi? Sanmam.........
    Başka marka spor yay takanlar da hep aynı şeyi söylüyo hatta coil kullananlar da sağı 1 kademe aşağıda kullanıyomuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler