User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
145 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: R53 Mini Cooper S

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Buraya atıp tutmuşsun öğlen görücez karışık ızgara eşliğinde ne kadar işe yaramış yaptıkların.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabadan yatır cıktıgını da ogrenmis olduk sayende

Sc icin yag degisimi ben yapmadım ama alırken Tüm Oto Erkan Usta da Maslak 745'te de seste solukta bir problem yok istersen acarız ama gerek de yok suanlık demisti zaten. Benim de senin de sansın bu araca onceden insan olarak binmişler hep.

Kesene bereket.
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya atıp tutmuşsun öğlen görücez karışık ızgara eşliğinde ne kadar işe yaramış yaptıkların.
    Üretimden tulum al, giy öyle gel, üstünüz kirlenmesin marketingci bey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Manisa OSB 'nin ayarlarıyla oynayacağız!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtysn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabadan yatır cıktıgını da ogrenmis olduk sayende

Sc icin yag degisimi ben yapmadım ama alırken Tüm Oto Erkan Usta da Maslak 745'te de seste solukta bir problem yok istersen acarız ama gerek de yok suanlık demisti zaten. Benim de senin de sansın bu araca onceden insan olarak binmişler hep.

Kesene bereket.
    ahahah bak onu yazmayı unuttum, o başlı başına hikaye

2. el araç alacaklara tavsiyem,boya değişenden ziyade mümkünse aracın her yerine baktırın, değişik voodoolar çıkabilir aracınızdan

Sağol Mert, 1 kere açalım tam açalım diye yaptım işte, euro aldı yürüyor yine, yapabiliyorken yapmak en iyisi

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayadır kaçırmışım konuyu, yapılanlar harika.

Kesene bereket diyelim, fotolara bakınca oldukça bol sıfır görüyorum. Ağız tadıyla binmek nasip olsun.

tahirrcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağır bakım updatesi

Önceki sayfalarda direksiyon hortumlarından kaçak olduğunu yazmıştık, onları değiştik.

Aliminyum tip taşırma kabı almıştım, r53'lerin taşırma kabı kötü bir üne sahip. Aslında Mert kapağı orjinalle değişmişti ama olmadık yerde bidon da kendini bırakır diye önlem amaçlı onu da değiştik.

Yine plastik olan termostat yuvası yerine aliminyum termostat yuvası; tabii termostat ve devirdaim de yenilendi. Çalışır durumda olan tüm bu parçaları koyduk kenara.

Superchargerın yağını ve tüm contalarını değiştirdik, ama üstünden çıkan yağ miktar olarak da renk olarak da iyiydi, değişmiş de olabilir. Olsun kafa rahatladı en azından.

Smkülmüşken coolerın da temizliği yapıldı.

Geldik fasulyenin faydalarına; youtubeda akça pakça kızların evinin garajında söktüğü supercharger kasnağını, benim araba şekerli olduğu için çıkaramıyoruz.

Ne kadar aparat denediysek hiç biri sökemedi. E artık buradan geri dönüş de yok Bir ara ne dertmiş turbolasak mı bunu diye düşünmedim değil; ama o zaman r56 alırdık diyorum kendi kendime.

O sırada bir kahraman geldi dükkana söktü getirdi

Ara ara Necmittin usta (Teknik Oto) ayağının altında dolaşıyorum; sağ ayna contası kendini bırakmak üzereydi, aynayı söküp aliexten aldığım contayı taktım.

Üzerindeki conta turtaya dönmüş, siyah oyun hamuru gibi elde yapış yapış lekeler bırakıyor.

Malzemenin bu kadar iyi çıkacağını düşünmemiştim, keşke sola da alsaydım dedim ve verdim siparişi. Yedek parçacılarda bulamadık, kaldık yine aliexe.

Araç liftteyken rahat durmuyorum; würth'ün pas dönüştürücüsü ile ilgili buradaki pozitif yorumları görünce, arka salıncağa uyguladım; daha 5. dakikasında bu kadar mı fark eder:

Tabii dükkan battı ayrı konu en fazla 150 bilemedin 200 ml benim işe yetti, malzeme çok akışkan olduğu ve elim bol olduğu için 50si zeminde zaten.

Şişe 1 litrelik, evde sağda solda pas arıyorum parasını çıkarsın diye; biraz maliyetli bir ürün.

İzmir sıcak, r53 ondan da sıcak, ne kadar etki ederse etsin, Allah bereket versin diyerek aldım Mocool'u. 6 litre olan kapasite için 300 ml Mocool, 1 litre antifriz ve kalan saf su.

Üzerinde anti-korozyon etkisi var yazsa da güvenemedim 1 litre de olsa antifriz olsun dedim, varsın etkisi düşsün.

Placebo olduğunu sanmıyorum; zira akşam yoğun trafiğe girdim, sonrasında gazladım; yağ sıcaklığının önceki kadar hızlı tırmanmadığını fark ettim. Tabii sıcaklarda ve olursa pistte göreceğiz marifetini.

Tabii kasnak uygulanır da bujiler aynı kalır mı. JCW'nin 1 derece daha soğuk çalışan ama 3 katı daha pahalı BKR7EQUP sipariş ettim online olarak. Sipariş etmeden önce de sordum direkt distribütör ile çalışıyoruz dediler. Peşinen zan altında bırakmamak için söyleyeyim, Denizli'deki firma değil, yeni yeni adını duymaya başladığım, yorumlar iyi olduğu için sipariş verdiğim başka bir platform.

Yorum yapmadan sizi aşağıdaki görselle başbaşa bırakıyorum; resimdeki ünlüyü, aman farklıyı bulunuz:

Belki de hiç bir sorunu yoktu bilemiyorum, ama aradaki farka ilişkin bir açıklama yapamadıkları için iade ettim, onlar da ikiletmediler sağolsunlar.

Sonrasında Rotaş'tan sipariş ettim ve geldi bujiler. Buji kablosu hesapta yoktu, ama ustam gerek gördüğü için onları da set olarak değiştik.

Bunların dışında yine zamanla krakere dönmüş olan ön dodik klipslerini, jant göbeklerini, bu araçlarda olası bir yağ kaçağında başlıca olağan şüphelilerden olan krank sensör contasını değiştirdik.

Sırada ne var derseniz, arabanın maliyeti = aldığımızdan beri yaptığımız km x 1000 TL olduğu için mümkünse uzuuun bir süre nefeslenmek

Bir yurtdışına çıkan olursa şunlardan birini alıp öndeki rozeti değiştireyim istiyorum

https://www.artisticreflection.com/m...ft-grill-badge

https://www.artisticreflection.com/m...es-grill-badge

Orta vadede, tabii beklenmedik bir masraf açmaz ve fakırın yüzü gülür de paralanırsak quaife

Araç ciddi kirli, hani binerken inerken ekstra dikkat istenir ya o derece kirli, o yüzden yıkattıktan sonra paylaşabileceğim son halini.
    Ben de baya bir uzak kalmışım. Taşırma kabı r53’lerde kesinlikle ilk şüpheli… ve ah o kasnak… hiç youtube’da izlediğimiz gibi çıkmıyor yerinden maalesef, bizi de çok uğraştırmıştı kerata. eline, emeğine, cebine sağlık abi. keyifli sürüşler olsun 🥹

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayadır kaçırmışım konuyu, yapılanlar harika.

Kesene bereket diyelim, fotolara bakınca oldukça bol sıfır görüyorum. Ağız tadıyla binmek nasip olsun.
    Vallahi genelde ağız tadıyla yatırıyorum Bu gidişle akü masrafı çıkaracak, kesenin bereketli olması lazım gerçekten de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tahirrcann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de baya bir uzak kalmışım. Taşırma kabı r53’lerde kesinlikle ilk şüpheli… ve ah o kasnak… hiç youtube’da izlediğimiz gibi çıkmıyor yerinden maalesef, bizi de çok uğraştırmıştı kerata. eline, emeğine, cebine sağlık abi. keyifli sürüşler olsun ��
    Sağol Tahir

Senin de emeğine, cebine sağlık. Satmasan iyi o güzelliği, ama inşallah bozmayacak birine gider

Satma da şundan yapalım
    Mod A Mini Master Cylinder Upgrade - R50 R52 R53 | Mod A Mini

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah efendim, maşallah.

Okurken bi Mocool siparişi ettim hemen, bizim başımız kel mi dedim :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Rahmi Bey buluşmaya gelmediğiniz için ikimiz de kırgınız. OSB de DRİFT ATTIK mini ile. (Ters hem de geri vites)

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahmi Bey buluşmaya gelmediğiniz için ikimiz de kırgınız. OSB de DRİFT ATTIK mini ile. (Ters hem de geri vites)
    Buluşmayı da kaçırdım, konuyu da.

Beyaz yakalı kahvemi içerken için için ağlıyorum MOSB'un bir köşesinde, şu anda.

tahirrcann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağol Tahir

Senin de emeğine, cebine sağlık. Satmasan iyi o güzelliği, ama inşallah bozmayacak birine gider

Satma da şundan yapalım
    Mod A Mini Master Cylinder Upgrade - R50 R52 R53 | Mod A Mini
    Bir yandan hala koltuk bakıyorum, lastik seçiyorum kendimce... Ayrıca fren için ilk sırada yapılacak geliştirmelerdenmiş, olur da bizimle kalırsa yapalım abi valla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buluşmayı da kaçırdım, konuyu da.

Beyaz yakalı kahvemi içerken için için ağlıyorum MOSB'un bir köşesinde, şu anda.
    Ya ne drifti. Adam sessizliğe o kadar alışmış ki, alt devirde şöyle bir ses var sanki dinlesene diyorum, dur basma kapının önünde diyor

Teslasına popbangs.waw dosyası yükleyeceğim bir dahakine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tahirrcann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yandan hala koltuk bakıyorum, lastik seçiyorum kendimce... Ayrıca fren için ilk sırada yapılacak geliştirmelerdenmiş, olur da bizimle kalırsa yapalım abi valla
    Bu arabanın sıkıntısı o. Ama kozmetik, ama yürüyen, sürekli bir şeyler alası geliyor insanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant göbekleri enkei'ye aitti, zaten biri vahim olayda kırılmıştı

2 sipariş verdim, 2 sipariş de kumpasla ölçüp sipariş vermeme rağmen olmadı, 3. de cuk oturanı temin edebildim.

Sağ ayna contasını değiştirmiştim, ürün iyi çıkınca solu da aldım değiştirdim. Daha güvenli tarafta kalalım deyince daha maliyetli oldu ama olsun

APP'yi mühürüne rağmen kırıp attım, zaten çok dikkat çekiyor, başımıza iş almaya gerek yok.

Panjur rozeti biraz fazla rengarenk idi aynı zamanda solmuştu; içini de selamla değiştirdim, sempatik durdu.

İlave farların kromunu parlattım, araba pis olsa da ilave farlar temiz.

Sağ ayna katlarken zorlanıyor, içini açtım, dişliler sıyrılmış, sipariş edip yenileyeceğim içini.

Ön amblemi almam lazım bir de orjinal.

Konu drago tarafından (01-04-2024 Saat 12:34 ) değiştirilmiştir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mini tam benim kafa, sürekli bir şeyler istiyor, yaramaz çocuk gibi

Ön çıkıntılı farları da ayrı güzel keratanın, maşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mini tam benim kafa, sürekli bir şeyler istiyor, yaramaz çocuk gibi

Ön çıkıntılı farları da ayrı güzel keratanın, maşallah.
    Sağol üstadım

Gerçekten de tam bir DIY arabası, özellikle İngiltere’de uğraşanı da bol. Keşke yerim ve yeterli takım taklavatım olsa da her şeyini ben yapsam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O da ne

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler