User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
88 sonuçtan 77 ile 88 arası

Konu: Alfa Romeo 147 mk2 Coupe macerası

Kutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar. Biraz uzun ve bol fotolu bir mesaj olacak baştan uyarayım son 2 ayın özeti diyebilirim.

Son paylaşımda koltuk bilgisini vermiştim. Koltuklar geldi. Evin salonuna koltukları dizip 3 gün boyunca gyeon ve colorlock ürünleri ile iyice temizledim ve bakımsız/sertleşmiş derileri besleyip yumuşattım. Lakin araca takmadım. kapı içi döşemeleri açık renk kalacak ve uyumsuz olacaktı.

Farkı görmek için bant çekip uygulama yaptım. Mat kısım kendini net belli ediyor

Emeklerin sonucu

Tüm döşemeler söküldü. Döşemeler siyah suni deriye kaplandı, plastikler de uyumlu olması için siyaha boyandı.

Sarkan tavan döşemesine eski sahipleri biraz müdahelede bulunmuşlar ama daha kötü olmuştu. O da sökülüp sıfırdan koyu antrasit kumaş ile kaplandı. Siyah çok boğar diye düşündüm. İyiki de antrasit yaptırmışım. (ti veya Blackline versiyonların tonunda). Tavan ile birlikte A sütunu da kaplandı tabiki.

Döşemeler yapılırken “hazır sökülmüş” kafasında izolasyon işine daldım. Kapı içlerini ve arka çamurluk içlerini komple izolasyon malzemesi ile kaplayıp artık eski işlevini yitirmiş oem beyaz izolasyonu da atıp yerine daha kalın ve kaliteli ürünü yerleştirdim. Tavana da artan parçaları kullandım. Kapının kapanma sesi ve kaportanın tokluğu gerçekten farkedilir seviyede değişti. Dışarıdan gelen sesi kaç db azalttı bilemem ama müzik sistemi çok daha keyifli çalıyor ve dışarı çok daha az ses çıkıyor 👍

Kapı içi tesisatlarında ki kablolarda salmalar vardı. Onlarıda tekrar kumaş bant ile sardım kapıya sabitledim. Sallantı vs de ses yapmasın diye

Kapı ve tavan döşemeleri bittiğinde sıfır aldığım oem klipsler ile montajı yapıldı. “Ben Orjinal siyahını bulurum” diyerek boyatmadığım bazı parçalar vardı. Kimini buldum ama çok fahiş fiyat istendi. Kimilerini bulamadım. Dedim ben bunları boyarım 😀 hepsini geri söküp ipa ile yüzey temizliği yapıp maskeleyip 4-5 kat boya atarak işi bitirdim. Sonuç şu oldu “keşke bütün plastikleri ben boyasaymışım” 😂

Döşemeler ve tüm iç trimleri boyama işi bitince eski koltukları da söküp herşeyi sıfırdan montaj yaptım.

Evet koltuk tavan, kapı içi vs herşey güzeldi. Ama taban halısı çok göz tırmalıyordu. Çıkmacılarda bulamadım, boyatma işi pek efektif değildi. Sahibinden kazalı araç kovalayıp oradaki ilan sahibine ulaşıp ondan siyah taban halısını temin ettim (Alfa sahibi iseniz her türlü parça bulma yoluna gitmeniz gerekiyor )
    Halıyı da güzelce temizletip yıkatıp salonun ortasında kurumaya bıraktık (hanım tüm bu süreçte halen evden kovmadı )

Döşemeydi koltuktu uğraşırken bi yandan Sırbistan Facebook alfa grubunda parça kovalarken bu güzellikleri buldum. Tek kapı ti 147 den çıkartılmış oem ti kapı eşikleri. Onlarda 2 haftada elime ulaştı. Bunlarında metal kısmına ince bir polisaj çekip plastiğini de sıfır boyayacam.

Bu bekleme sürecinde 5 ay önce Polonya’dan gelen ti/gt direksiyonu sıfırdan kaplamaya gitti. Altını düzlemek veya üste ralli şeridi koymak abartı geleceğini düşündüm. Karbon zaten asla istemiyorum. Sadece biraz daha dolgun ve yeni olmasıydı amacım.Vites topuzu da oem olarak sıfırdan deri ile kaplandı. Ud Customs Ünal abi hünerli ellerini konuşturmuş gerçekten.

Son durum ise şu şekilde.

Taban halısı ve ti kapı eşiklerini henüz montaj yapmadım. Çünkü Gt orta konsolu kovalıyorum onu da ayarlayıp hepsini bir kerede montajını yapıcam. Yok yere sök tak olmasın. Sonra geriye sarı renk kemer uygulaması kalıcak. Ve kafamda ki iç dönüşüm bitmiş olacak inşallah.

Yapabildiğim bir çok şeyi,montajı, boyamayı vs kendim yapmaya çalıştım. Hem keyfini almak, Hemde yapabileceğim şeylere üründen fazla montaj parası isteyenlere para vermemek için. Sonuç bence güzel oldu/olacak. Buraya kadar okuduysanız sizlere de helal olsun zamanınızı ayırdınız teşekkürler.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    187 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Arabanın içi sınıf atlamış.

Arabasını seven adam işi bir çalışma olmuş emeğine ve kesene sağlık
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılan işçilik muazzam gerçekten.Helal olsun hocam.Emeklerinize sağlık
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi-

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel işler gerçekten eline emeğine sağlık, kesene bereket. İç trim dağıtıp toplamak yalıtım vs işleri meşakkatli işlerdir. Çok güzel olmuş gerçekten.

Sİyah boyadıkların üzerine mat vernik attın umarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık güzel iş çıkarmıssınız. İzolasyon malzemesi olarak ne kullandınız? Nerden temin ettiniz? Fiyat ne tuttu?

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek kelime ile mükemmel olmuş. Bu kadar emekten sonra sıra güzel bir swap after party gibi olur

Keyifle okudum gerçekten elinize, emeğinize, zevkinize sağlık.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhteşem işlemler, tebrikler Kutay.

Benim arabanında halısında bazı yerlerde kelleşmeler var. Döşemeyi söküp ona girişesim var ama tam olarak hangi metodla o iş yapılır emin olamıyorum, ondan elleyemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim arabanında halısında bazı yerlerde kelleşmeler var. Döşemeyi söküp ona girişesim var ama tam olarak hangi metodla o iş yapılır emin olamıyorum, ondan elleyemiyorum.
    Bende taban halısını söktüm bulaşık deterjanı fırça ile yıkadım. Halıflex satan yerler var. Halının eskiyen yerlerin tabanına, aynı malzemeden altına koydurup tabanı içten kuvvetlendirip dikişle yama yaptırmayı düşünüyorum..

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir Alfa sahibi olarak, ellerinize sağlık. Benzer süreçlere ben de hazırlanıyorum, ne kadar meşakkatli olduğunu tahmin ediyorum.

Koltuk döşemesinde kırmızı dikiş kullanılması, ti eşikliğindeki kırmızı detaylarla beraber düşünüldüğünde direksiyon, vites ve kapı içlerinde sarı iplik kullanılması ben de acaba dedirtti ama siz mutluysanız gerisi önemli değil

Siyah dönüşüm sonrası bej kemerler sırıtmaya başlamış, onlara da bir müdahale de bulunmakta fayda olabilir. Fiat 500 Gucci versiyondaki aşağıdaki kemer bir italyan için güzel bir ayrıntı olabilir

"Korkmadık, savaştık"

DeNNis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muazzan işler becermişsiniz, emeğine sağlık. harika gözüken bir 147 olmuş, daha da iyi olacak gibi duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın içi sınıf atlamış.

Arabasını seven adam işi bir çalışma olmuş emeğine ve kesene sağlık
    Teşekkür ederim. Daha tam istediğim noktada değil, bazı uyumsuzluklar ve eksikler var, onları da halledicem inşallah zamanla.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan işçilik muazzam gerçekten.Helal olsun hocam.Emeklerinize sağlık

Teşekkür ederim 🙏

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel işler gerçekten eline emeğine sağlık, kesene bereket. İç trim dağıtıp toplamak yalıtım vs işleri meşakkatli işlerdir. Çok güzel olmuş gerçekten.

Sİyah boyadıkların üzerine mat vernik attın umarım.
    İş yapan ustaların(!) mükemmel işçiliklerini ve o işçiliğe istedikleri cüzzi(!) rakamları görünce biraz da el melekeme güvenerek giriştim ama sonuç gerçekten güzel oldu.

Attığım boya mat plastik boyası. Önceden Audi A4 ün ön panjurunu boyamıştım aynı boya ile .3 yıl full dış etkenlere maruz kalsa da ne atma ne solma yaptı. İç trimde daha da uzun ömürlü olur diye düşünüyorum. Bu Boyanın hassas iki noktası var, yüzey temizliğini çok iyi istiyor. Ve kat atarken az boya çok kat uygulaması ile daha güzel sonuç veriyor. Çok dert olursa 2 yılda bi söker tekrar boyarım 😀

Alıntı imate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık güzel iş çıkarmıssınız. İzolasyon malzemesi olarak ne kullandınız? Nerden temin ettiniz? Fiyat ne tuttu?
    Sizinle özelden konuşmuştuk zaten biraz. Elinizde ki ürün ile güzel sonuç alırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek kelime ile mükemmel olmuş. Bu kadar emekten sonra sıra güzel bir swap after party gibi olur

Keyifle okudum gerçekten elinize, emeğinize, zevkinize sağlık.
    Güzel yorum için teşekkürler. Bu araç ile uzun süreye yayılan bir planım var. Komple boya ve 2.0 tspark swap da bu planlarımın içinde inşallah

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim çıkma olarak aldığım halının da bikaç yerinde var ama paspasın altında kaldığı için pek önemsemedim. İşin aslı pek de araştırmadım ben o işe de bi bakayım, belki kendimizin uygulayabileceği bir çözümü vardır

Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Alfa sahibi olarak, ellerinize sağlık. Benzer süreçlere ben de hazırlanıyorum, ne kadar meşakkatli olduğunu tahmin ediyorum.

Koltuk döşemesinde kırmızı dikiş kullanılması, ti eşikliğindeki kırmızı detaylarla beraber düşünüldüğünde direksiyon, vites ve kapı içlerinde sarı iplik kullanılması ben de acaba dedirtti ama siz mutluysanız gerisi önemli değil

Siyah dönüşüm sonrası bej kemerler sırıtmaya başlamış, onlara da bir müdahale de bulunmakta fayda olabilir. Fiat 500 Gucci versiyondaki aşağıdaki kemer bir italyan için güzel bir ayrıntı olabilir

Öncelikle teşekkür ederim, benzer süreçte size de kolay gelsin
    Koltuk döşemelerinde ki kırmızı dikişler ve diğer tüm detaylarım sarı olmasın(ti logo her renk araçta kırmızı ona yapacak birşey yok benimde çok içime sinmeyen bir tezat. Aracı daha almadan hayalim siyah/ sarı kombini yapmaktı. Bu koltukları 1.5 yıldır yurt içi/yurt dışı kovaladım ve sadece 1 kere denk geldi. Ki siyah dikişli olanı maalesef yok. Orjinal koltukların döşemelerini komple söktürüp dikişleri sarıya çevirmek için hem saçma bi para istendi, hemde pek kıyamadım ama başka çözümler var aklımda. Lakin bu ara işler yoğun, pek vakit ayıramıyorum. Bir de en büyük sebep. Çoğunluk arabasındaki ayrıntılar da kırmızı tercih ediyor. Herkesin yaptığını yapmayı pek sevmiyorum. Emniyet kemerleri de sarıya dönecek. Siyah kemer tokası ve siyah kemer askısı bulup almam lazım (logolu ve tüv onaylı olanlardan) sonra kemer değişimi uygulanacak. Evet 500 ün kemerini biliyorum. Pek sevemedim.

Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    muazzan işler becermişsiniz, emeğine sağlık. harika gözüken bir 147 olmuş, daha da iyi olacak gibi duruyor.
    Teşekkür ederim. Daha güzel olsun diye elimden geldiğince uğraşıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler