User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
112 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Deeperblack's DIY Garage

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapabilecegim tek yorum telefon tutucuyla ilgili, ben olsam teyp cercevesi ve gogusle ayni renk boyardim, biraz daha etli bir parca kullanirdim. Sanki oyle daha bir OEM havasi yakalanir gibime geliyor. Tabi, fotograflar da yaniltiyor olabilir. Bunun haricinde yorum yapilabilecek bir nokta yok, buram buram emek var
    teyp çerçevesinin altındaki panel komple gösterge dahil çıkıyor ve oldukça meşakkatli kırılmaya da pek müsait bir yapısı var. Zaten sağlam olanı da pek az dır.

O sebeple sök tak boya ciddi mesai isteyen bir iş bu konuda, ama Cumhur hocam onun hakkını verir zamanı gelince. Ben olsam bir de gövde rengi boya bastırır öyle denerdim açıkçası nasıl duracak diye, bence hoş olabilir.

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teyp çerçevesinin altındaki panel komple gösterge dahil çıkıyor ve oldukça meşakkatli kırılmaya da pek müsait bir yapısı var. Zaten sağlam olanı da pek az dır.

O sebeple sök tak boya ciddi mesai isteyen bir iş bu konuda, ama Cumhur hocam onun hakkını verir zamanı gelince. Ben olsam bir de gövde rengi boya bastırır öyle denerdim açıkçası nasıl duracak diye, bence hoş olabilir.
    Boya hazır 2 tüp yaptırdım ama dediğin gibi güneş sonrası plastikler kırılgan halde. Teyp çerçevesinin bağlantısı zaten teybin yarım kızağının sabitlemesiyle duruyor. Kendi kilitleri doğru düzgün tutmuyor. Onada bir operasyon gerekiyor.

Telefon tutucu telefonu koyduktan sonra hiç görünüyor o yüzden metal görünmesin diye kumaş kapladım. Birde biraz kalınca bir metal kullanışım. Eğip bükerken biraz zorladı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya hazır 2 tüp yaptırdım ama dediğin gibi güneş sonrası plastikler kırılgan halde. Teyp çerçevesinin bağlantısı zaten teybin yarım kızağının sabitlemesiyle duruyor. Kendi kilitleri doğru düzgün tutmuyor. Onada bir operasyon gerekiyor.

Telefon tutucu telefonu koyduktan sonra hiç görünüyor o yüzden metal görünmesin diye kumaş kapladım. Birde biraz kalınca bir metal kullanışım. Eğip bükerken biraz zorladı
    abi ona teybin arkasındaki boru parçası üzerinden bir alt braket falan yapmak lazım.

Ha kırılsa çatlasa mevzu değil sen onu da aşarsın mis gibi yaparsın. Boya varsa müsait zamanda dal bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine yoğun döneme girdim ama arada vakit ayırıp birkaç şey paylaşayım istedim.

Bagaj bitmiş h

Olmazsa olmaz alışkanlığımız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafalık kaplamasıyla ilgili birkaç döşemeci macerasından sonra kendim kaplamaya karar verdim.
    Bir pazar aktivitesi olarak valide sultanın dikiş makinasına el koydum. Birkaç deneme dikişi sonrası dikiş için işlemlere başladım.

Orj kafalıktaki kılıfı söküp kalıp çıkartma benm gibi giriş seviyesi birisi için çok extrem olacaktı. Bende biraz kolaya kaçıp üzerine giydirme şeklinde bir çalışma yapmaya karar verdim.

Kafalığımızın orj. hali:

Önce ölçüleri alıp kalıp çıkardım:
    Ön - Arka ve üst kısım.

Daha sonra parçaları birbirine teğelledim.

Teğel sonrası ters çevirip içten diktim.
    Alt kısımlarının kapanması için cırtcırt almıştım onlarıda ek yerinin uçlarına diktim.

Sonuç istediğim gibi oldu açıkçası. Birkaç deneme daha yaparsam daha kusursuz köşelerde yapabilirim sanırım .

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi maşallah eline sağlık huylu huyundan vazgeçmiyor.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cumhur abi hasta mısın. dikiş makinesi kullanmış adam. azmine helal olsun.gülümsettin
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi maşallah eline sağlık huylu huyundan vazgeçmiyor.
    Saolasın kardeşim.

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cumhur abi hasta mısın. dikiş makinesi kullanmış adam. azmine helal olsun.gülümsettin
    Valla makine kullamakta bişi yokmuş bro ama teğel yaparken sürekli elime iğne batırdım. O işi çözmek lazım Biraz dhaa pratik yapmak lazım.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eh be eline emegine saglik. Ben eminim, disarida bu kafaliklari yapacak herhangi bir dosemeciden kat kat daha iyi is cikarttigina
    öyle işte.

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstad sanat eseri olmuş vallahi be, emeklerine sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan rahatsız aynı ben gibi

Seviyoruz bu hayatı biz sanırım. O da ben de çok benzer kafadayız, KA alınca tanıştık su kaçırma işinden. Adamla ne zaman konuşsam sanki 30 yıllık arkadaş mışız gibi hissediyorum.

Eli de maharetli maşallah malzeme + merak + ekipman + heves olunca süper işler çıkıyor.
    @deeperblack reis şu arka pim ler var, onları da bi sök 3k zımpara ile üzerinden geç çiçek gibi olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saolasın kardeşim.

Valla makine kullamakta bişi yokmuş bro ama teğel yaparken sürekli elime iğne batırdım. O işi çözmek lazım Biraz dhaa pratik yapmak lazım.
    Yüksük kullanabilirsiniz.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşler güçler derken buralara hiç vakit ayıramadık.

Ka ile ayrılık vakti geldi. Artık ona binmeye bile vakit ayıramıyorum malesef.

Günlük binmek için bir Prius sahibi oldum. Yakında onunla ilgili paylaşımlara başlayacağım kısmetse.

Tospiğimizin son hali şu şekilde.

İlgilenen olursada

Sarı site : 1177351134

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet gelelim yeni aracımıza.

Aracımız 2007 model Toyota Prius Gen2

Toyotanın sağlamlığına özellikle motor ve şanzıman tarafındaki tabiri caiz ise ölümsüzlüğüne güvenerek aracı almaya niyetlendim. İlanlarda 4-5 araç vardı. Hemen hemen hepsi yaşına göre diri ve sorunsuz görünüyordu. Birkaçına gidip baktım ama içime sinmeyen yanları oldu. Sonunda bu arkadaşı Samsun da buldum. Abd de üretilmiş orada uzun yıllar kullanılmış ve gümrüğe terk edilmiş. Sonrasında birisi gümrükten alıp trafiğe dahil etmiş. Satış işlemleri sonrasında ilk tanışmamız şu şekilde oldu.

Araçta yapılacak çokça iş var tabiki ilk iş lastiklerle başladı. Hemen 4 tane sıfır Bridgestone aldım. Jantlar tahmin ettiğimden çok daha hafifti ve modelide gayet hoşuma gitti o nedenle lastikleride orjinal ebatta aldım.

Eve getirip sağını solunu kurcalamaya başladım.

Cam vizörleri farklı bir aracıın ve bazı kısımları sökülmüş ve sürüş esnasında ilginç sesler yapıyordu. İlk iş olarak bunları söktüm.

Bakım durumundan emin olamadığım için aldığım gün yağ ve filtrelerin değişiminide yaptırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç konfigürasyonuna bakılırsa koltuk ısıtma dışında tüm donanımlara sahip. Tabi buna jbl müzik sistemi de dahil. Çoğu gümrük aracının başına gelen sorun gibi bizim aracında kenarları turuncu çerçeveli jbl logolu kapı hoparlörleri ve tweeter ları çalınmış. Sadece orta konsoldaki ekranın üst kısmında bir center hoparlör var onu ellememişler. Tabi onada bir kalkışma yapmışlar tornavida izlerinden belli oluyor ama torpidoda baya bir parça sökmeden ulaşamayacakları için onu bırakmışlar.

İşe gidip gelirken bu mono hoparlör 80 li yıllardan kalma radyo gibi ses çıkardığı için hızlıca çözüm arayışına girdim. Elimde olan 16cm bir hoparlörü idareten kapılara takıp hiç olmazsa sesi doğru çıksın niyetiyle kapı cebini söktüm.

Hoparlörler çerçevesiyle birlikta kalıp halinde olduğu için yerine yeni hoparlör takabilmek için özel bir çerçeveye ihtiyaç duyuyor. Bunun içinde 3d yazıcıda çarçeveleri basıtım.

Zırıltı vs. gibi sorun olmaması adına arkalarına izolasyon için sünger döndüm.

Bunlarda emektar mbquart larımız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki boş duramadım ufak ufak sökmeler başladı.

Sonra biraz daha söktüm

Biraz daha

Sonra biraz daha

Aslında isteğim teybi söküp yerine double din takmaktı. Çevirici - özel çerçeve - sipariş bekleme üçgeni nedeniyle alt kısımda bulunan kapaklı göze 1DIN bir teyp takmak daha mantıklı geldi. Teyp olayını çözdüm bu seferde orjinal amfinin girişleri ve tetiklemesi sorun yarattı. Bende madem girdik bukadar hadi onada el atalım dedim. Elimde 6 kanal bir amfi vardı onuda idareten orjinal amfinin yerine yerleştirdim.

Arkadaşta sonradan tavan anteni ile birlikte ek olarak satınal Sat radio bile var. Onuda bir garip şekilde sıkıştırıp torpido altına eklemişler.

Finalde bu hale gelebildik.

En azından işe gidip gelirken spotiden düzgün müzik dinleyebilir bir duruma ulaştık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı aldığımdan beri sürekli güzelmi çirkinmi konusunda beni ikilemde bırakıyor. Bir gün bakıyorum gözüme çok güzel görünüyor başka gün bir garip geliyor. Sanırım japon abilerin büyüsünde var bu durum.
    Şöyle kış günü manzaralı bir kare. ( Burda beğendim mesela

Bir boşluk bulup jantları boyatmak için Cem beyi ziyaret ettim.
    Kenarlarını nasıl sürttüyseler polished hale gelmiş

Birkaç saatliğinede olsa bu güzel arkaşlarla gezme şansımız oldu
    Kaşıntı yapmadı değil tabi ama janta gelene kadar yapılacak çok işimiz var.

Boya sonrası orjinal jantlarımızı taktık. TPMS sensöründen bir tanesinin oring i çok iyi durumda değildi. İdare ederiz diye denedik ama edemedik

Sonunda finalimiz güzel oldu...

Bu kasalarda en çok kırılan parça bagaj kapağı plastiğiymiş.Bagaj ve arka cam oldukça ağır. Sanırım bagaj amortisörüde gerekli desteği sağlayamıyor onuda bi ara değiştirmemiz lazım. Koldan tutup çekince komple çıta elde kalıyor. Dahada kötüsü geri vites kamerasının yarısını kapatıyor.

Parçasını sipariş etmeden önce söküp bir bakmak istedim.

Geçmişte birden fazla kez tamir görmüş ama çoğunu silikonla yapmışlar.

Bende eski yapıştırıcıların tamamını temizleyip 2 li karışım olan güzel bir yapıştırıcı kullandım. Bakalım ne kadar dayanacak.

Plaka lambalarıda kaderine terk edilmiş. Onlarada içli dışlı bir el attım.

Finalimiz de bu şekilde oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bayram ı fırsat bilip boş geçmeyelim dedim.
    Cam çıtaları çok kötü durumdaydı hatta şöför tarafındakileride dyson la yeniden yapmışlar.
    Kısmetse plan şu şekilde.

- Koltuklar sökülecek.
    - Taban halısı yıkanacak
    - farlar temizlenecek
    - silecekler ve diğer aksamlar sökülüp boyanacak
    - kapılara izolasyon yapılacak

Bakalım ne kadarını başarabileceğiz bu boşlukta.

Buda bonus

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford Ka dan sonra gemi gibi gelmiştir. Jantları ben çok sevdim. Sadece çok içerde duruyo onun harici duruşu ve son olarak rengi güzel olmuş.

Diy konularıno seviyorum. Elinize sağlık güle güle kullanmanız dileğiyle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler