User Tag List

Sayfa 19/29 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon
537 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    carbon dizayn ve gforce uğramalı bir haftasonunda mutsuz olmak mümkün değil ikiside kaliteli esnaf kaliteli iş ile bilinir, son hali gayet güzel olmuş, ayna kapaklarını yapmazdım sanırım ben sadece, güle güle keyifli kullanımlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cumartesi günü yazılımı yaptırdıktan sonra adam akıllı deneyecek fırsatım olmamıştı, hep ara sokaklarda kısa mesafe işler için kullandım arabayı.

Dün akşam boş vaktim varken denemeye çıktım ,eski yazılım ve G-Force yazılım arasındaki farklara dair izlenimlerim şöyle ;

Herşeyden önce comfort mod'da bile gaz pedalının daha dolu oluşu ilk hissettiğim fark zaten.

Sport mod'a aldığımda gaz pedalı resmen şişiyor ve daha da hassaslaşıyor, ufacık dokunuşlara bile net tepkiler veriyor.. Sport mod'da ilk düzlükte gazladım, aman allahım bu nasıl bir hızlanma, daha önce tüm araçlarım 170-200 hp bandında olduğu için, sözde 265 hp yazılımdan sonra , net 250 hp yazılımın farkı aşırı belirgindi. Alıştığım düzenden o kadar farklı hızlandı ki viraja geldiğimde boost bitmesin istediğimden ayağım biraz daha fazla gazda kaldı , frene basacağım yerde yanlışlıkla vites küçültme kulakçığına bastım , araba dtc yakarak döndü.. bunca senedir ilk defa heyecandan istemsizce vites küçülttüm , çok ilginç bir duyguydu. sonraki ilk düzlükte bastıkça bastım ağzım kulaklarımdaydı.

Yolun devamında, egt mevzusuna açılış yaptığım F20 'li arkadaşımın evine uğradım, kullan bakalım dedim. Kullandı ve fark çok net dedi, şu an benim aracımı deler geçer bu dedi. Önceki yazılımda kafa kafaya denk yürüyor demişti. Onun izlenimine göre sport modda araba tam bir hot hatch kıvamında davranıyor . Comfort modda da gayet tatlı 190-200 hp kıvamında akıcı gidiyor.

Dönüş yolunda da sport modda , akıtarak kullandım sıkıştırmadan, 5 dk benzin aldım, eve geldim, hep park ettiğim yerde standart 6 manevrayı yaptıktan sonra kaput altı kontrolüne indim .
    önceki yazılımda 6 derece havada aynı gazlamalı koşullarda kullanıp park edip kaputu açtığımda ön panel ve viraj demirleri bile oldukça sıcak hale geliyordu, G force yazılımda 12 derece havada yaptığım gazlamalı sürüşten sonra ön panel ve viraj demirleri sadece ılık denilecek sıcaklıktaydı.
    Diğer dikkatimi çeken şey ise , park manevralarından sonra araçtan indiğimde aşağı yukarı her araba kadar bir benzin kokusu oluyordu kapalı alanda, G Force yazılımdan sonra hiç koku duymadım, hatta özellikle egzosa eğilip kokladım yanlış mı değerlendiriyorum diye egzosda bile koku yoktu, egzosun ucuna elimi yaklaştırıp 5-6 saniye tuttum, elimi kokladım yine koku yoktu. Buna göre verimli bir yanma gerçekleştiğini düşünüyorum.

Sonuç olarak; beni bu yazılıma yönlendiren @Dragger 'a , G-Force yazılım ile ilgili daha önce forumda farklı postalarda detaylı görüş belirten @997TT 'ye , G-Force Yılda Bey'e çok teşekkür ederim.
    Murat Abi'nin de dediği gibi , 530i almışım hissiyle kullandım, eve döndükten sonra bir tur daha mı çıksam diye düşündüm, o kadar keyifli hale getirdi 520i'yi .
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kardeşim, memnun kalmana sevindim

Artık aynı güçleri vaad eden x firma yazılımlı F10lardan 7-8 boy hızlısın. Arabana her binen oha diyecek, 1700kg bir aracın böyle ivmelenmesine inanamayacak.

Şu krom cam çıtalarından kurtulmana daha da sevindim, Sinan'ın işçiliği iyidir benimkileri de o yapmıştı. Çamurluktaki parçayı da siyah kaplat müsait zamanında.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün ds3’ün lastiklerini almaya giderken daha önce yüksek EGT sıcaklığı tespitini yaptığımız arkadaşım ile gittik.
    Yolda sohbet ederken yeni yazılımda aracın belirgin şekilde soğuk çalıştığını söyledim , o zaman hadi obd yi tak da bir bakalım dedi yok abi 1000 dereceler normalmiş işte bu motorun karakteristiği bu demekki dedim.
    Hadi nazlanma tak tak dedi, taktık obd yi başladık teste.

Daha önceki testimizde hava 6 derece , hissedilen 3-4 derece gösteriyordu telefonda. Dünkü testimizde hava 12,5 derece , hissedilen 11 gösterdi.

Klima kapalı , havalandırma 2. Kademe 22 derecede açık.

Önce gazlamayla başladık . peak basınç 21 vurup continious 20 olarak yürüyor yeni yazılımda.

Aşağıdaki görselde 30 km hızdan 170e kadar dip gaz, hatrı sayılır yukarı eğimde gazladım, peak basınç 20 gösterdi burada. Egt max 982 gördü. Bunun devamında bir kaç kez daha gazladım , 1xxxx değer hiç gelmedi. Başka bir güzel yanı ise 980ler geldikten sonra çok çok hızlı şekilde 50şer 100er ısının düşmesi oldu.

Önceki testte gazlama esnasında yüksek egt görünce hemen eco proya alıp, hafif gazla akıtarak soğutmaya çalıştığımızda dahi 850 altına düşmüyor , gazı biraz arttırdığımızda ya da eğim minimal arttığında hızla yukarı tırmanıp eco pro da bile 1018 dereceye geliyordu.
    Yeni yazılımda , gazlamaların ardından eco proya alıp akıtmaya başladığımızda hızla 650-700 bandında düştü. Arabanın sağlığı için bu muhteşem bir şey.

Bu testler esnasında hayalet kadranın gizli menüsüne girip Coolant Temp ve Oil tem ekranını açtım.
    Orada durum;
    Comfort ve eco pro modda
    Coolant 104-111
    Oil temp 102-116
    Arasında gezindi.

Sport modda, sanırım aktif bir cooling haritası var ya da daha yoğun benzinle soğutma yapıyor
    Coolant 93-102
    Oil temp 102-106

Arası değişiyor. Üzerini görmüyordu.

Önceki yazılımda bu ekranı açmadığım için kıyaslama yapamıyorum.

Gazlamalar sonrası eco pro akışlı eve gelirken evin arka sokağında 640 lara kadar düşünce inanamadım, nereye kadar düşecek diye sokağıma girdiğimde iyice yavaş gidip, otoparka girdim, park manevralarımı tamamladım ve stop a basmadan bakayım dediğimde sonuç muazzam;

557 derece, daha önce 8xx değerlerine altına asla inmeyen , stop edince ön çamurlukları bile ısınmış olan araba , bugün çamurluklar soğuk , ön panel soğuk şekilde stop edebilir halde.

Max güç bu görsellerde 343 hp gibi çıksa da e46 m3 değiliz tabi , programın standart sapması , arkadaşımın yaklaşık 190-200 hp yürüyen aracını 265 hp gibi gösteriyor , bu hesaba göre benimki yaklaşık 258 hp geliyor ki arabanın hissettirdiği de o zaten.

Gecenin sonunda Göztepe Küçükçekmece git gel , gazla/sakin git , ortalama 9,2 yakıt tüketimi ile tamamlandı, bu tonaja bu gücev, bu lastik ölçüsüne oldukça makul.

Ben yapılan işten aşırı memnun kaldım
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilenler yorum yaparsa daha iyi olur, ama eco proda daha sıcak çalışıyor, soğutma isteniyorsa bilakis sport ve comfort daha iyi biliyorum.

Yani aslında soğusun diye eco ya almak tam tersi etki yapıyor olabilir eco sayesinde değil de ecoya rağmen bu değerler i almak daha harika

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilenler yorum yaparsa daha iyi olur, ama eco proda daha sıcak çalışıyor, soğutma isteniyorsa bilakis sport ve comfort daha iyi biliyorum.

Yani aslında soğusun diye eco ya almak tam tersi etki yapıyor olabilir eco sayesinde değil de ecoya rağmen bu değerler i almak daha harika
    çok güzel söyledin, önceki denemeyi bunu bilmeden yaptığımız için şartlar aynı olması için bu şekilde denedik. yine söylediğin gibi, eco proya rağmen bu değerler gerçekten çok güzel.

eco'da fakir karışımla yürüyor soğutma azalıyor. Comfort modda en optimum da yürüyor, Sportda gazlamadan pedalı biraz yedirerek basınca dahi egt yükselmek istiyor doğal olarak çünkü devir artıyor vites büyümüyor..
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:11 ) değiştirilmiştir.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız gazlamalar volkan.

dp varmı aracında,yoksa sadece yazılımmı???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız gazlamalar volkan.

dp varmı aracında,yoksa sadece yazılımmı???
    Sadece Gforce yazılım. Orjinal kat aktif.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Gforce yazılım. Orjinal kat aktif.
    kat. olmasına rağmen iyi değerler.

birde yazın testini yap derim

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile alakasız olacak belki ama son cam filmi yaptırdığın yerden memnun musun abi adres paylaşabilir misin ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakasız olacak belki ama son cam filmi yaptırdığın yerden memnun musun abi adres paylaşabilir misin ?
    memnunum, yaklaşık 8 yıldır orayla çalışıyorum, kendi götürdüğüm ve referans olduğum araç sayısı 30'u geçmiştir, Bostancı sanayi Cömert Oto cam ve kilit yerin adı.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    memnunum, yaklaşık 8 yıldır orayla çalışıyorum, kendi götürdüğüm ve referans olduğum araç sayısı 30'u geçmiştir, Bostancı sanayi Cömert Oto cam ve kilit yerin adı.
    Çok teşekkür ederim abi benim için önemli olan filmin camın üst kısmına sıfır olması aralık kalınca çok sevimsiz duruyor. Genelde Avrupa Yakasında yaptırıyordum bu sefer Anadolu Yakasını deneyeceğim.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ wolkanku

E60 m paket dönüşüm yaptırdığın yerden memnun kalmıştın diye hatırlıyorum.

G30 u makyajlı m pakete çeviricez ama düzgün yer arıyoruz. Neresiydi senin yaptırdığın yer
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ wolkanku

G30 u makyajlı m pakete çeviricez ama düzgün yer arıyoruz. Neresiydi senin yaptırdığın yer
    Otogala şimdiki adıyla Galagaraj
    İşçilikleri elemanları düzgün ama boyacısı zayıftı, değiştirdiler boyacıyı diye biliyorum ama 1 senedir uğramadım güncel bilgi yok elimde kefil olamam
    Batuhan var orada ismimi ver en az Volkan kadar kılım de, gerisini ona bırak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ wolkanku

Aynı dönüşümü bende yapıyorum Anadolu Yakasındayım. Firma ismi vermeyeyim. Taiwan üretim yok bu ürünlerde Çin üretim var 3-4 farklı fabrika üretim yapyıyor. Taiwan diye iddia edenler var ise tamponların ve tüm parçaların üzerinde Made In Taiwan yazması gerekiyor baskı ile. Ürün kalitesizliğinden ithalatçılarda garanti kısmında yaşanan sorunlardan dolayı çok girmiyoruz artık facelift işlerine. Stoplarda stopların VLAND marka olmasına dikkat edin. Farlarda da Dizel ve Benzinli araçlarda farkediyor. Genelde Dizel araçlarda sorun olurken Benzinli araçlarda sorun olmuyor. Farlarda BMW Laser yazmasına dikkat edin sadece Laser yazmasın orjinal durması açısından + olarak kumandadan açma tuşu veya farları yakma tuşuna basıldığı zaman hem farlar hem stoplar yansın. Bazı setlerde stoplar yanıp farlar yanmıyor. Arka tamponda sensör yuvalarına dikkat edilmesi gerekiyor. G30'larda genelde kronik pdc ile ilgili sorun yaşanıyor araç ansızın otomatik fren yapıyor vs. Bazı araçlarda yaşadık çünkü bu sorunu. Ön tarafta boyadan önce far ve tampon aralığını alıştırma yapıp o şekilde boyaya göndersinler ama illa ki kalıptan dolayı bir tarafdan biraz aralık kalabiliyor. Arka taraftada difüzörle tampon arasındaki arayı kapatabildikleri kadar kapatsınlar. Eğer uzun süreli binme düşünceniz varsa da LCI GoodGo M Sport set alıp farları orjinal çıkma LCI ile dönüşüm yaparsanız sadece arkaları VLAND veya Kaliteli Çin Üretim stop alırsanız bence daha sağlıklı olur.
    Konu GuneyOnur tarafından (15-01-2024 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otogala şimdiki adıyla Galagaraj
    İşçilikleri elemanları düzgün ama boyacısı zayıftı, değiştirdiler boyacıyı diye biliyorum ama 1 senedir uğramadım güncel bilgi yok elimde kefil olamam
    Batuhan var orada ismimi ver en az Volkan kadar kılım de, gerisini ona bırak
    En az teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı dönüşümü bende yapıyorum Anadolu Yakasındayım. Firma ismi vermeyeyim. Taiwan üretim yok bu ürünlerde Çin üretim var 3-4 farklı fabrika üretim yapyıyor. Taiwan diye iddia edenler var ise tamponların ve tüm parçaların üzerinde Made In Taiwan yazması gerekiyor baskı ile. Ürün kalitesizliğinden ithalatçılarda garanti kısmında yaşanan sorunlardan dolayı çok girmiyoruz artık facelift işlerine. Stoplarda stopların VLAND marka olmasına dikkat edin. Farlarda da Dizel ve Benzinli araçlarda farkediyor. Genelde Dizel araçlarda sorun olurken Benzinli araçlarda sorun olmuyor. Farlarda BMW Laser yazmasına dikkat edin sadece Laser yazmasın orjinal durması açısından + olarak kumandadan açma tuşu veya farları yakma tuşuna basıldığı zaman hem farlar hem stoplar yansın. Bazı setlerde stoplar yanıp farlar yanmıyor. Arka tamponda sensör yuvalarına dikkat edilmesi gerekiyor. G30'larda genelde kronik pdc ile ilgili sorun yaşanıyor araç ansızın otomatik fren yapıyor vs. Bazı araçlarda yaşadık çünkü bu sorunu. Ön tarafta boyadan önce far ve tampon aralığını alıştırma yapıp o şekilde boyaya göndersinler ama illa ki kalıptan dolayı bir tarafdan biraz aralık kalabiliyor. Arka taraftada difüzörle tampon arasındaki arayı kapatabildikleri kadar kapatsınlar. Eğer uzun süreli binme düşünceniz varsa da LCI GoodGo M Sport set alıp farları orjinal çıkma LCI ile dönüşüm yaparsanız sadece arkaları VLAND veya Kaliteli Çin Üretim stop alırsanız bence daha sağlıklı olur.
    Birçok insan ( bu işi yapanlar) sizin dediklerinizi dedi. Ürünler çin malı ve kalitesiz, sağlam çıkma bulabilirsen öyle yap yoksa yapma, f10, e60 gibi değil dediler g30 için. Bakalım, ben facelift yerine daha hızlı yürütme taraftarıyım ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birçok insan ( bu işi yapanlar) sizin dediklerinizi dedi. Ürünler çin malı ve kalitesiz, sağlam çıkma bulabilirsen öyle yap yoksa yapma, f10, e60 gibi değil dediler g30 için. Bakalım, ben facelift yerine daha hızlı yürütme taraftarıyım ama
    Kesinlikle katılıyorum abi. Biz o yüzden müşteri ısrarı olmadığı sürece Taiwan setlerden şaşmıyoruz. Araç M Sport değilse aynı model yılında Taiwan GoodGo set ile M Sport'a çevrilirse egzoz uçlarınıda değiştirirsen senin için daha orjinal bir dönüşüm olur. Çünkü LCI Far ve Stopla birlikte ütopik paralara çıkıyor uzun süre binilmeyecekse gereksiz. Son olarak Motor ve Dekor ayrı olaylar tabii ki zevk meselesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabaya haftada 1 kontak basar oldum. yapacak bir şey de bulamıyorum , inceden kaşıntı tutuyor satıp TT falan mı alsam gibi düşünceler geliyor ara ara ama manasız.

4 kapı, hızlı / güce göre makul yakıt tüketimi / vakum kapıdan koltuk ısıtmasına eksiksiz donanım , 80.000 km arabayı bozup başka bir şey almak da boş bir çaba gibi geliyor. F10 bu manada all-in-one bir araba olduğu için sonrasında ne alacağız sorusuna yanıt çok zor .

bu arabada yapabileceğim iki üç atım iş var çok istersem, jant ve m5 görünüm. Onlar da bitince yine bittim diyeceğim

şeytan diyo git jeep avenger al elektrikli sıfır takıl, e o zaman cuprayı niye sattık o da sıfırdı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler