User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
77 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Arayı sanırım fazla açtık. - 10' Peugeot 3008

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmreS13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İncik boncuk ve ufak talihsizlik. Ama okuması eğlenceli.
    Devamı nerde la konunun
    Geliyor canıms bugüne hallederim

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav hepsi güzel de o C2'nin sol kapıda ne varmış hiç fark etmedin mi acaba, bahsetmemişsin de? Kapı sanki sola doğru yatık duruyor, A sütunuyla birleşmiş, arka çamurlukla arasına mesafe koymuş gibi

3008'e gelene kadar daha kaç araba var arada acaba ama okuması keyifliydi, ellerine sağlık

El kesmeler artık iyi bir ders olmuştur eldivensiz ve de körü körüne güçle bir şeylere dalmazsın artık

Kazasız belasız olsun evliliğinde de mutluluklar kardeşim
    Abi çok teşekkür ettim
    Ben anlayamadım demek istediğini kapı konusunda. Daha önce 17 jant denemesi olmuş eski sahiplerinde biraz açık gibi çamurluklar belki ondan sana öyle geldi, bi de kapı çıtaları tam oturmamış olabilir tam çözemedim demek istediğini
    Ya bu biraz karadenizliliğin verdiği cahil cesaretiyle öküz gibi dalmamdan oluyor. Eldiven aldım ama daha sonra

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra o var

Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerinize sağlık cidden çok güzel işler çıkartmışsınız. Jettaya bayıldım. 1-2 sene daha sizde kalsaymış dipçik kondisyona gelirmiş ama kısmet yapacak birşey yok. Daha iyilerini alıp keyifle yapmak nasip olur inşallah.
    Teşekkür ettim abi Elimdeki imkanlarla bu kadar oldu. Motor yürüyene bu kadar para gideceğini bilsem abf motor koyar geçerdim şimdi ki aklım olsa. Üstündeki şanzımanla da yürütebiliyodum, hata ettim
    Müsait olduğunda oturalım sende ka ile baya uğraştın.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilader sen arabadan bir şey sökme ya kendine zarar veriyorsun yada , arabanın parçasını kırıyorsun laz inadı baskın geliyor kabul et. Eline emeği sağlık keyifle okudum. Ne kadar insan zorluklarla karşı karşı kalıp çıldırma raddesine de gelse, işin sonuna doğru yaklaşınca alınan keyif bambaşka , konunun sonu merakla bekliyorum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aykut senin de elinin ayarı hiç yok biraderim be. Ben de eskiden çok keserdim sağımı solumu, hatta bir kere topuzu çıkarırken kendi burnuma bir çaktım, 5-10 dk grogi durumda ancak kendimi topladım.

Sırf bu beceriksiz durumlar yüzünden bir sürü de zarar açtık kendimize zaman zaman. Neyse el kol hala sağlam. İş güvenliği cidden önemeli bu arada, aman başına iş gelmesin dikkat et.

3008 e gel artık da amel defterini okur gibi oku oku bitiremedik zira

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evvet nerede kalmıştık.
    Geçen bu kadar süreçten sonra düğünü atlatmış. Eşimin de kullanabileceği birşeyler bakıyodum. Düz vites bir çok arabaya yükselsem de, bayram tatilinde bana gaz,fren ve debriyajın yerlerini sorunca tamam dedim bu iş iptal. Bi ara forester baktım, hızımı alamadım 3.7 cherokee'lere döndüm. Uzun süre bu kararsızlıkta devam ettik. Kaan abiyle bir ticaret yapma girişimimiz oldu. Ama onu da beceremedik Sağlık olsun dostluğumuz baki.
    En son alakasız şekilde 3008 ilanlarına girdim. Bir çoğunuzun forumdan tanıdığı sticker işleri ile uğraşan Mali'deymiş araba. Konuştuk telefonda. Atlayıp gittim baktım, ufak tefek eksikleri çıktı, dedik hallederiz.
    Anlaştığımız bir gün de satışını aldık geldik.
    Bunlar ilan fotoğrafları :

160 bin km'yi devirmemiş, çoğu kişinin bildiği dv6 110 luk motor. Şanzıman konusunda ön yargılarım vardı ama beklediğim kadar kötü değil. Bi dsg gibi şıkır şıkır atmıyor ama öldürmüyor da. Cam tavan mevcut açılmıyor, komple görsel. Yılına göre güzel özellikleri var; yağmur sensörü, far sensörü, head-up display ve ilkel bir çarpışma uyarıcı sistem.Ötme falan yok tabi yanıp sönüyor head-up üstünde, süre ile uyarıyor sizi, süreyi de siz ayarlıyosunuz. Bazı trim ve kozmetik eksikleri var. Ön camda silecek izleri mevcut. Sağ marşpiyel çıtası kayıp, orta klima menfezinin krom çıtası kayıp, sağ arka jant göbeği yok gibi gibi. Bi de en büyük husus Mali'nin ikiz çocukları var. E bi yere kadar frenleyebiliyosun, detaylı temizlik işine girişicez mecburen

Aldıktan sonra evin önü ilk poz.

Jant göbeğini orjinal denk getirince direk onu tamamladım.

Stepne üstünde ekstradan bir de böyle bir bölme var. 3 kademe de kafanıza göre ayarlayabiliyosunuz. Aldıktan sonra gözlemlediğim her taraftan bir depolama gözü çıkıyor. Arka paspasların altı şaşırttı beni orda öyle bişey olduğunu bile bilmiyordum. Orta konsolda olan az daha uzansa şanzımana gidecek o derece.

Evin önünde içini temizledim, daha sonra akşam üzeri de dışına giriştim.

Aldıktan kısa bir süre sonra arabanın çalışma sesinde bir anormallik farkettim. Enjektör diplerinde bir kaçırma olduğunu farketmiştim ama bu kadar kısa sürede de bize sinyal vermesi şanssızlık oldu. Çok fazla kullanmadan sanayi yoluna düştük.

Tahmin ettiğim gibi oring-keçe türevi ne derseniz ordan kaçırıyor. İlk 2 tanesi için başladıysak da ustanın içine sinmedi, turbo hava hortum oringi de dahil olmak üzere hepsini değiştirdik. Sesi soluğu yerine geldi.

Sağ far ampülü kesmişti, evde h7 ampül buldum onu taktım idarelik daha sonra onun için bi güzellik planlıyorum kısalara. Şimdi de gündüz ledi kesti, onu da sipariş verdim

Belki çoğu kişiye takıntı olarak gelecek ama oldum olası sarı aydınlatmaları sevemedim. Led aydınlatma fetişim var. Şimdi barzo gibi kısalara led takarsın sen demeyin, öyle bir niyetim yok ben de sevmiyorum o işi
    Elimde daha önce almış olduğum led t10 ampüller vardı. Bi bakayım dedim uyar mı bunlara. Ulan bi başladık ben beklemiyordum bu kadar fazla ampül gideceğini yarıda kaldı. Kapı altları, torpido tavan aydınlatması bagaj derken 14-15 tane ihtiyacımız oldu. Onları da temin edip hepsini değiştirdim. Hatta hızımı alamadım geri vites ampüllerini de led yaptım. Geriye taktığımda mahalle aydınlanıyor.

Yağmurlu havada işe giderken arka sileceği de çalıştırayım dedim. Bi tur döndü sonra garip garip sesler çıkmaya başladı. İşin oraya gelince baktım aşağı doğru selam duruyor. Belli ki sürekli problem olan bişey ki komple kolu satıyolardı, onu da yeniledik.

Bi de motor üst muhafaza yoktu yerinde onu da tamamladık.

İlerleyen haftalarda lastik konumuz var. Ona bakıcaz. Sağ marşpiyel çıtasını arıyorum, çıkma olacak mecbur sıfırı 7-8 lira civarlarında komple marşpiyelle beraber. Bir de plaka aydınlatmalarını sökemedim ne ettiysem de bu kadar anormal bir tasarım ben görmedim. Daha önce tecrübe eden varsa beni bi aydınlatsın.

Yazım hatalarını gördükçe düzeltiyorum.
    Kendimce biraz yazıp çizmek istedim,başınızı ağrıttysam affola. To be continued....
    Konu aykutsafakyaman tarafından (06-11-2023 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız, ancak bu kadar detay yazman fazlasıyla fuzuli olmuş. Konu başlığındaki aracı görene kadar yıllar geçiyor
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kanka gözünü sevim bir daha konu açmaya bu kadar ara verme sona gelene kadar başı unuttum 3008 i görünce nasıl sevindiğimi anlatamam son araba diye ahahhaha Şaka bir yana eline emeğine en önemliside kesene bereket peugeot uzun ömürlü olur artık tam aile arabası güle güle kazasız belasız binin kanka
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah, güle güle kullanın

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi ara gel sakaryaya da hem yemek sözümü yerine getireyim, hem de şu 3008 i bir test edeyim. Merak ettiğim araçlar içerisinde. c4 ün mcp si ile benzer diye düşünüyorum.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeklerine sağlık hocam.Özellikle Jetta için.Araba ne olursa olsun emek vermeden duramayan insanlardan biriyim bende.Eski ,yeni farketmeksizin benim düşüncem de böyle.3008 seni üzmeyecektir.Enjektör gibi bi kaç kronik sıkıntısı hariç mutlu mesut devam edersiniz.

Dipnot:Yukardaki bi arkadaş fuzuli falan demiş.Tech ailesi böyle konuları seviyor.Konuya gelen mesajlardan da belli zaten.Uzun geliyorsa okumazsın olur biter
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ayni motora sahip C4 vardi, hava filtresini degistirmek icin yetkili servis her bakimda silecek grubunu komple dagitip sonra geri topluyordu, kollar, motor, akliniza gelen ne varsa. Bunda da ayni durum var gibi, guzel bir acik filtreye, veya simota gibi kendinden kazanli bir filtreye gecmek mantikli bir hareket olabilir.

Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz keyifli gunlerde kullanin
    öyle işte.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    toplu konu değil de tüm araçların ayrı ayrı konuları olsaydı da güzel olurmuş. kesenize bereket.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka gözünü sevim bir daha konu açmaya bu kadar ara verme sona gelene kadar başı unuttum 3008 i görünce nasıl sevindiğimi anlatamam son araba diye ahahhaha Şaka bir yana eline emeğine en önemliside kesene bereket peugeot uzun ömürlü olur artık tam aile arabası güle güle kazasız belasız binin kanka
    Teşekkür ettim, sıkıntıdan biraz fazla hikaye anlattım, onu da maruz görün

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah, güle güle kullanın
    Teşekkür ettim abi
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ara gel sakaryaya da hem yemek sözümü yerine getireyim, hem de şu 3008 i bir test edeyim. Merak ettiğim araçlar içerisinde. c4 ün mcp si ile benzer diye düşünüyorum.
    Tabi abi ne demek, sen gelirsen ben ısmarlıyım sorun yok
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeklerine sağlık hocam.Özellikle Jetta için.Araba ne olursa olsun emek vermeden duramayan insanlardan biriyim bende.Eski ,yeni farketmeksizin benim düşüncem de böyle.3008 seni üzmeyecektir.Enjektör gibi bi kaç kronik sıkıntısı hariç mutlu mesut devam edersiniz.

Dipnot:Yukardaki bi arkadaş fuzuli falan demiş.Tech ailesi böyle konuları seviyor.Konuya gelen mesajlardan da belli zaten.Uzun geliyorsa okumazsın olur biter
    Teşekkür ettim çok, eskiye karşı hala bir sempatim var ama günümüz şartlarında ne tek araba olur ne de yürütme kolay olur
    Beni kızdırmak için yazmış onu sorun yok, aldırma
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ayni motora sahip C4 vardi, hava filtresini degistirmek icin yetkili servis her bakimda silecek grubunu komple dagitip sonra geri topluyordu, kollar, motor, akliniza gelen ne varsa. Bunda da ayni durum var gibi, guzel bir acik filtreye, veya simota gibi kendinden kazanli bir filtreye gecmek mantikli bir hareket olabilir.

Hayirli ugurlu olsun, kazasiz belasiz keyifli gunlerde kullanin
    Teşekkür ederim, filtre olayına hiç dikkat etmedim. Bakayım bir dahaki sefere. Kit bulabilir miyiz o şekilde bir bakalım olmadı.
    Konu aykutsafakyaman tarafından (07-11-2023 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepsine maşallah, Passat fotolarına ayrı maşallah
    Mali' den almanıza sevindim. İkiniz iiçin de hayırlısı olsun
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun burnu güzel kankam.
    Yengeye araba alınmış, sıra ne zaman kendi arabana gelecek.
    Tam aile babası spec tercih olmuş. Ki en mantıklı tercih. Klasik fransız sorunları olan kronikleri varsa önce onları tamamla.
    Hayırlı uğurlu olsun, konuyu ne zaman güncelliycen okuması zevkliydi
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 İbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toplu konu değil de tüm araçların ayrı ayrı konuları olsaydı da güzel olurmuş. kesenize bereket.
    Tek tek bölüp yapmaktansa böyle olsun istedim. Cümlemizin

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsine maşallah, Passat fotolarına ayrı maşallah
    Mali' den almanıza sevindim. İkiniz iiçin de hayırlısı olsun
    Teşekkür ettim. Passat güzel pozlar verdi bize

Alıntı EmreS13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun burnu güzel kankam.
    Yengeye araba alınmış, sıra ne zaman kendi arabana gelecek.
    Tam aile babası spec tercih olmuş. Ki en mantıklı tercih. Klasik fransız sorunları olan kronikleri varsa önce onları tamamla.
    Hayırlı uğurlu olsun, konuyu ne zaman güncelliycen okuması zevkliydi
    Sağol cınıms. Kanka keşke yanına bişey alsam da parmakları kessem yine, bakalım imkanlar ne gösterir
    Şuan bekleyen aciliyetli konu yok. Lastik var kısa vadede gözüken. Değişelim o zaman güncellerim

GurolKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok keyifle okudum.Kazasız belasız inşallah.Daha uzun olsa yine okurdum.Çok ilgimi çekiyor böyle konular.Kesenize bereket

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim hayırlı uğurlu olsun, güzel araba almışsın.

Ebru abla açıp semte ne zaman düşüyoruz?

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka hayirli olsun elinin degdigi yer güzelleşiyor, kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GurolKara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok keyifle okudum.Kazasız belasız inşallah.Daha uzun olsa yine okurdum.Çok ilgimi çekiyor böyle konular.Kesenize bereket
    Teşekkür ederim, daha iyilerini sizin olsun.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hayırlı uğurlu olsun, güzel araba almışsın.

Ebru abla açıp semte ne zaman düşüyoruz?
    Teşekkür ettim reis, Ebru peşine de cimilli her daim hazır sen gel bu taraflara

Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka hayirli olsun elinin degdigi yer güzelleşiyor, kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle
    Teşekkür ettim, çok sağol

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler