User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
85 sonuçtan 77 ile 85 arası

Konu: Arayı sanırım fazla açtık. - 10' Peugeot 3008

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla öyle oldu biraz sanırım hacı Sabır testi gibi geçen aylar...
    İnşallah kanka sağolasın

Çok sağolun, spesifik olarak belli bir gruba yönelik değil. Çoğu marka modele bakıyor. Enj. ve egsoz için çalıştığı yerler var işlemler orda yapılıyor. Egsozcusu beykozdaki Engin usta. İntercooler imalatı, yazılım vs gibi konularda da kendi birebir ilgileniyor. Ben memnun kaldım. İletişim numarasını verebilirim isterseniz.
    Çok memnun olurum numara iletebilirseniz.. En azından ilgili işini hakkıyla yapan bir ustaya benziyor anlattığınız kadarıyla Bahçelievlerdeyim ama spesifik sorunlar için usta usta gezmektense nokta atış için gidilebilir.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cümleten selamlar,
    Geçen 3 ay içinde bolca badire atlatıp aralarda da bişeyler eklemeye çalıştım.
    İlk başta yerine oturmayan universal paspaslardan kurtulup orjinal paspaslarını aldım. Krem olsun istedim ama maalesef mevcut değilmiş. Krem olsaydı da muhtemelen çok daha çabuk kirlenecekti. Sağlık olsun.

Son yaşadığımız enjektör olaylarından sonra işyerinden abimin oraya gidip bi motoru temizleyelim hem de geçtiğimiz postlarda bahsettiğim su kaçağını tekrar kontrol edelim istedim.
    Temizlerken termostatın tahliye vana kapağını tam sıkmadılarını gördük su eksiltme de ordan yapıyormuş şükür 3 aydır herhangi bir sorun yok.
    Gördüğümüz bi kaç yağ kaçağı noktaları vardı onları da daha sordan elden geçirip sıfırladım. Sistemde antfriz vardı ama yapılan işlemlerden sonra kaçak vs durumlarını görünce sistemi elden geçiririz hem de ne kadar kaldığını bilmediğim için total glacelf antfriz aldım. İçindeki boşaltıp su ile 2-3 kere fan açtırdık. Sonra tekrar suyu boşaltıp saf su ile antfrizi ekledik.

Tam iş yapalım diye silecek grubunu dışarı aldık mecburen, Burdan PSA mühendislerini tekrar saygı ile anıyorum.

Devam eden haftalarda kapı fitillerini elden geçirdim. Sol ön ve sağ arka fitilleri yıpranmıştı, onları temin edip değiştirdim. Apc ile de direksiyon torpido konsol vs trimleri temizledim. Hepsini tek başıma yaptığım için fazla fotoğraf çekmemişim.

Dış B ve C sutünundaki plastikler iyice matlaşmış ve rengi de açılmıştı. Onlar içinde piano black kaplama temin ettim. Malzemesi hoşuma gitti, epey kalın. Görüntüsü de çok sırıtmadı.

50/50

Mart ayının ortalarında eşim kapalı otoparkta beton kirişle bir selamlaştı, o anki panikle telefonda araba pert olmuşcasına bişeyler anlattı. İş çıkışı gidip arabayı teslim aldım. Sağlık olsun diyip geçtim
    Ertesi gün kaskodan yapalım mı yapmayalım mı diye düşünürken dedim bir sorayım bakalım ne diyecekler. Kapıdan girdim selam verdim, abi bu değişir fransadan parça gelecek 2 hafta en az yatar araban dedi arkadaş. Kendine çok iyi bakıyosun dedim çıktım. Bir abimiz vasıtasıyla eve yakın göçük düzeltme işi yapan bir yer buldum. %100 aynı olmayacağını biliyordum. Ama durumu izah ettim, topal eşek gibi duracaksa hiç başlamayalım daha kötü soğurum arabadan dedim. Elinde iş yoktu şansımıza o gün başlayıp ertesi sabah teslim etti. Beklediğimden daha iyi oldu açıkçası. Marşpiyele yakın olan kısımda ufak noktalar var pürüz olan o kısımlara da içeriden maalesef ulaşma şansı yoktu. Eski halini bildiğim için başta gözüm takılır gibi oluyordu ama olayı bilmeyen bir kaç arkadaşıma özellikle kapıyı gösterdim anlamadı çoğu, iyi dedim gerisi önemli değil

Yıkamalarda arabanın suv diye geçmesinden dolayı çekilen fiyatları bir süre hazmededim. Bu iş böyle olmayacak diye alt komşu ile beraber hortu çekip yıkamaya başladık. Bir kısım malzeme benden hortum vs ondan şimdilik bu şekilde idare ediyoruz Peşine de passat için aldığım cila ile sonlandırdım.

Yıkama sonrası çoktandır kafamda olan kapı kolları ve cam açma tuş çerçevelerini siyaha boyama işini aradan çıkardım. Arka kapıda olanları tek seferde yaptım gayet de güzel oldu fakat ön taraftakiler için ilk olanları beğenmedim. Tekrar zımparalayıp bi daha elden geçirdim. RAL9005 boya ve mat vernik jetta zamanından elimde kalmıştı. Bu rengi de çoğu trime yakıştırıyorum.

Öncesi

Sonrası

Şöför tarafı kusursuz olmadı kabul ediyorum ama eski halinden çok çok daha iyi.

Ön plaka bir darbe almıştı, onu da değiştirdim.

Yaşadığım bu kadar olaydan sonra bir miktar soğumuş ve yakın vadede satarım diye düşünüyordum. Bayram tatilinde Trabzon-Rize tarafına gittim. Uzun yolda hem yakıt olarak hem de yoldaki hissiyatı beni şaşırttı. 1 saati eşim olmak üzere 13.5 saat kadar bir yolculuk yaptım gidişte. Aynı yolu corsa d, fluence ve symbolle çok kez gitmiş biri olarak hep buraya gelirken epeyce yorulmuş şekilde bitiriyodum yolu. Bu sefer diğerlerine oranla çok daha rahat bir yolculuk yaptık. 2 kişi + bagaj full dolu, yer yer klima açık, Ordudan sonrada nerdeyse hiç 120 altına inmedim ve yakıt 5.3lt ortalama. Uzun lafı kısası satmaktan vazgeçtim

Sisli bir Trabzon sabahından

Fırsat bulunca Sis dağına çıktık, bende kışlıkları söktürmemiştim. Kar henüz heryerde erimemişti, ama gelen fazla özgüvenle bir yerde bi gireyim bakayım dedim, maalesef saplandık
    Çekelim falan derken çeki demiri de yamuldu, muhafaza da karda kalınca montaj yerlerinden çatladı, diğer yerlerinde de akıllı vida ve önceden kırıklar olunca vedalaştık kendisiyle orda. Metal olana bakıyorum şimdi. Çeki demirinin yenisini aldım mecbur.

Geldikten sonra uzun yolda tespit ettiğim bir kaç değişmesi gereken kısım vardı. Hem onlar hem de yağ bakımı için tekrar sanayiye girdik. Yağ için LM Toptec 5w-30 4300 filtreler için ise mann tercih ettim. Beraberinde triger seti, z-rotlar ve rotiller, v-kayış gergi vs elden geçti. Fotoğraflarda gözüken arka tamponun altındaki sacı düzelttirdim ve gündüz farlarının biri patlamıştı led ile değiştik. Fotoğraf çekmeyi atlamışım maalesef bir daha ki postta paylaşırım onları da.
    Bir maşallahı esirgemeyin lütfen nazara geldik epeyce
    Konu aykutsafakyaman tarafından (05-05-2024 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesene bereket kardeşim. Arabayı baya iyi bir hale getirdin. İnsan şu yaşadıklarından sonra "masrafsız" araba diye alıp ne kadar masraf edebilirsin konusunda düşünmeden edemiyor.

2. el netice de her türlü arıza bakım onarım gereksinimi olabilir ama üst üste denk gelmesi maddi manevi yoruyor insanı.

Son hali oldukça iyi oldu, kafan rahat mis gibi binersin artık. Total tercihi de çok yerinde, benim değişmez antifirizim. Kime de önerdiysem aldı koydu arabasına tertemiz bindi.

Kazasız belasız bin arabana güzelce.

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam bir otoban faresi pug, ama laz. Maşallah
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesene bereket kardeşim. Arabayı baya iyi bir hale getirdin. İnsan şu yaşadıklarından sonra "masrafsız" araba diye alıp ne kadar masraf edebilirsin konusunda düşünmeden edemiyor.

2. el netice de her türlü arıza bakım onarım gereksinimi olabilir ama üst üste denk gelmesi maddi manevi yoruyor insanı.

Son hali oldukça iyi oldu, kafan rahat mis gibi binersin artık. Total tercihi de çok yerinde, benim değişmez antifirizim. Kime de önerdiysem aldı koydu arabasına tertemiz bindi.

Kazasız belasız bin arabana güzelce.
    Mental olarak epey yorsa da en azından bundan sonraki süreçte kafamız daha rahat. Tekrardan teşekkürler abi

Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam bir otoban faresi pug, ama laz. Maşallah
    Anlıyorum, teşekkürler

kocamanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çözülüp hallolmuş aracı verip bilmediğiniz bir aracı almak çok daha yorucu olur, donanımıyla ve hacmiyle çok mantıklı bir araç. Kapı onarımı çok düzgün olmuş bence, piano black kaplamalar da tek başına aracı yenilemiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kocamanadam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çözülüp hallolmuş aracı verip bilmediğiniz bir aracı almak çok daha yorucu olur, donanımıyla ve hacmiyle çok mantıklı bir araç. Kapı onarımı çok düzgün olmuş bence, piano black kaplamalar da tek başına aracı yenilemiş
    Çok teşekkür ettim. Ben de aynı mantıkla devam ettim, aldığım araçta da benzer durumlar için tekrar başa dönmek istemedim

Geçtiğimiz haftalarda yazlıklar için arayıştaydım. Çıkmaya paramız yetmediği için mecburen sıfır aldık. Falken ze310'dan yana tercihimizi kullandık.

İlk yardım setimiz eksikti orjinal denk gelince onu da tamamladım.

Led takıntım burda da devam etti ayna altlarını da değiştirdim

Bakımdan sonra da yakıt 0.2-0.3 düşmüş durumda. Karter muhafaza konusunda plastikten mi devam etme yoksa metal alma konusunda hala kararsızım. Fikirlerinize açığım.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maşallah kanka allah nazarlardan korusun kazasız belasız kullanın inşallah
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kanka allah nazarlardan korusun kazasız belasız kullanın inşallah
    Sağol kankam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler