User Tag List

Sayfa 9/18 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
337 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Bir Turbo RX-8 “AMA BÜYÜK TURBO” Hikayesi…. The Rotary Rocket NYB 62

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gönül isterki 26b twin turbo olsun ama türkiyede imkansız

Setre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    satmayı düşünürsen alırım..
    Yok ben direk değişim yapıyorum distrübütöründen ücretsiz olarak
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

http://instagram.com/emresetre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gönül isterki 26b twin turbo olsun ama türkiyede imkansız
    İmkansız değil =) ama çok pahalı hehe
    Risksiz bir Sürüş düşünemiyorum, her pilot kendini geliştirmeli, her pilotun kendi limitleri var benim ki diğerlerinin biraz üstünde !
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Setre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmkansız değil =) ama çok pahalı hehe
    Abi motor swapda resmi olması için hacim ve daha yeni olma koşulundan dolayı imkansız 1,3 litreden 2,6 litreye ve çok daha eski .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MetalliHead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi motor swapda resmi olması için hacim ve daha yeni olma koşulundan dolayı imkansız 1,3 litreden 2,6 litreye ve çok daha eski .
    26B motoru zaten street legal olarak kullanmak mümkün değil. Hiç bir emisyon değerine yaklaşamaz bile. Bu sebepten böyle bir swap yacağınız aracın yarış arabası olması lazım. Bu şeilde bir araç yaptığınızdada swap vs. gibi bir sınır olmuyor.
    A.Senna

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    26B motoru zaten street legal olarak kullanmak mümkün değil. Hiç bir emisyon değerine yaklaşamaz bile. Bu sebepten böyle bir swap yacağınız aracın yarış arabası olması lazım. Bu şeilde bir araç yaptığınızdada swap vs. gibi bir sınır olmuyor.
    Mad mike diyorum gidiyorum mazdayı şahlandıran adam sizin aracında maşallahı var zaten abi. Gerçi en büyük hayalim rx8 swap hala...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mad mike diyorum gidiyorum mazdayı şahlandıran adam sizin aracında maşallahı var zaten abi. Gerçi en büyük hayalim rx8 swap hala...
    hehe birgün zengin olursam yada piyango çıkarsa 26b alıcam zaten liste fiyatı 39925 dolar atmosferik 640 hp ...
    A.Senna

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hehe birgün zengin olursam yada piyango çıkarsa 26b alıcam zaten liste fiyatı 39925 dolar atmosferik 640 hp ...
    Abi ne diyosun sen 39925 dolar nedir yurtiçi mi yurtdışı fiyatı mı bu rakam? Ben 15 küsür bin dolar diye biliyordum soğuttun rotary'den. Bu rakamı duyunca harbi en güzeli turbo fakir spec darısı bana dahada iyisi sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ne diyosun sen 39925 dolar nedir yurtiçi mi yurtdışı fiyatı mı bu rakam? Ben 15 küsür bin dolar diye biliyordum soğuttun rotary'den. Bu rakamı duyunca harbi en güzeli turbo fakir spec darısı bana dahada iyisi sana
    Motorun yurt dışı fiyatı bu 26B tam olarak 2 13B nin birleşmişi değil tamamen farklı bir motor aslında
    A.Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ara hazır konuşmuşken, yeni bir proje başlangıcını'da yapmış durumdayım ...

Snow Performance Stage 2 methanol kit geldi ... "Tabiki proje bu değil"

Motor komple söküldü arkadaşlar motor içine'de girmeye karar verdim ...

Öncelikle ;

Street Port işlemine başlıyorum " Port Polish " diyebiliriz... Yakıt az geldi biraz daha yaksın dedim :P

Bunun dışında piston terimi ile FORGED diyebileceğimiz ;

Goopy Black 2mm seal'ları takıyorum ... Bunlar 500whp+ araçlarda kullanılan kırılması neredeyse imkansız olan seallardır ...

Ayrıca Bobin olarak ta AEM Smart Coil's takıyoruz MSD'ler yerine =)

WHP olarak beklentimiz artık 350+ olacak ... 400-450+ HP almayı planlıyoruz ...

Bakalım hayırlısı ... Fotoları yakında paylaşacağım ... Eğlenceli bir işlem olacak hemde burada'ki herkez motor içini görmüş olur ve rotary motor içi nasıl güçlendirilir bunuda öğrenmiş olur ...

Methanol + Porting + Seal Upgrade ile birlikte basıncıda açarak brap sesini inlete inlete duyuracağız inşallah
    A.Senna

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. İnsanları bilgilendirmek adına soruyorum. Ufak sorunlar mı baş gösterdi yada bişiler mi hissettirdi size araçta motor açma ihtiyacı oluştu ? Yoksa güç mü yeterli gelmedi? Bu mekanik motor içi işlemleri Türkiye'demi yapılacak ?
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. İnsanları bilgilendirmek adına soruyorum. Ufak sorunlar mı baş gösterdi yada bişiler mi hissettirdi size araçta motor açma ihtiyacı oluştu ? Yoksa güç mü yeterli gelmedi? Bu mekanik motor içi işlemleri Türkiye'demi yapılacak ?
    Turbo yada motor ile ilgili bir problem yaşamadım. Bobin arıza yaptı AEM le değiştirme kararı aldım. Birde basınç açmak isteyince açıkçası motor'un yetmeyebileceğini düşündüm bizdeki düşük oktandan dolayı.

İşin içine port vs. de isteyince değişmişken hepsini değiştireyim dedim aslında

Aynen bu mekanik işlemleri Türkiye'de yapıyorum ancak yazılım güncellemesi için Yunanistan'dan gelicek yazılımcım tekrar
    A.Senna

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    setreHAN diyesim geldi size . detaylı fotoğraflar paylaşırsanız çok iyi olur.bahsettiğiniz güçler çok iyi gerçekten.Yok ki böyle arabalarla uğraşan.helal olsun,iyi cesaret.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Değişik bir proje merakla takip ediyorum.

Neredeyse 2 katı hp artışı olacak ciddi anlamda turbodan dolayı tork artışıda söz konusu,

Aktarma organları ve şanzıman parçaları ne kadar dayanıklı olacak? Vites oranlarında bir değişiklik yapacakmısınız?

Kolay gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Değişik bir proje merakla takip ediyorum.

Neredeyse 2 katı hp artışı olacak ciddi anlamda turbodan dolayı tork artışıda söz konusu,

Aktarma organları ve şanzıman parçaları ne kadar dayanıklı olacak? Vites oranlarında bir değişiklik yapacakmısınız?

Kolay gelsin
    Selamlar zaten aktarma değiştirildi Turbo için ... Oranlar daha iyi olsun diye 5 ileri şanzuman takıldı daha önce ... Zaten difransiyel çoktan değiştirilmiştir akselarasyon amaçlı FEED 4.77 takılmıştı... Arabanın içinde herhalde değişmedik bir ben kaldım diyebilirim
    A.Senna

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bize rx-8 @Arenimo sevdirmişti sen iyice aşık ettirdin araca. Maşallah, projede ki en ilgincime giden tarafı - gözünüz arkanızda kalmadan yunanistanda ki yazılımcıya teslim edilmesiydi.
    Sonrada bağımlılık olmuş zaten yazılımcı, başkasıyla çalışmıyorsunuz sanırım yazılım ile ilgili..
    Bunlardan sonra, aracın videolarını isteriz. Sağ salim güzel bitmesi dileği ile..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ara hazır konuşmuşken, yeni bir proje başlangıcını'da yapmış durumdayım ...

Snow Performance Stage 2 methanol kit geldi ... "Tabiki proje bu değil"

Motor komple söküldü arkadaşlar motor içine'de girmeye karar verdim ...

Öncelikle ;

Street Port işlemine başlıyorum " Port Polish " diyebiliriz... Yakıt az geldi biraz daha yaksın dedim :P

Bunun dışında piston terimi ile FORGED diyebileceğimiz ;

Goopy Black 2mm seal'ları takıyorum ... Bunlar 500whp+ araçlarda kullanılan kırılması neredeyse imkansız olan seallardır ...

Ayrıca Bobin olarak ta AEM Smart Coil's takıyoruz MSD'ler yerine =)

WHP olarak beklentimiz artık 350+ olacak ... 400-450+ HP almayı planlıyoruz ...

Bakalım hayırlısı ... Fotoları yakında paylaşacağım ... Eğlenceli bir işlem olacak hemde burada'ki herkez motor içini görmüş olur ve rotary motor içi nasıl güçlendirilir bunuda öğrenmiş olur ...

Methanol + Porting + Seal Upgrade ile birlikte basıncıda açarak brap sesini inlete inlete duyuracağız inşallah

Kesenize bereket... Seallar neden 3mm olanlar yerine 2mm tercih edildi? Ayrıca porting işlemi hazır bir template ile mi yapılacak yoksa direk hazır ported side plateler ile mi toplanacak?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FuKu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesenize bereket... Seallar neden 3mm olanlar yerine 2mm tercih edildi? Ayrıca porting işlemi hazır bir template ile mi yapılacak yoksa direk hazır ported side plateler ile mi toplanacak?
    3mm seal takmak için, extradan dengelemek gerekiyor, bu işlem çok ciddi bir iş birde 3mm çok abartı renesis için 700 800 hp lere çıkmak gibi bir niyetim yok ölür giderim .. Porting işlemi Racing Beat SP template ile yapılıcak bugün kargodan gelmesini bekliyorum kısmetse
    A.Senna

FOzgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun
    Fth's golf loading ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler