User Tag List

Sayfa 9/15 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
277 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: 406 Coupe 2.2 Turbo GTX2867R Project (Anladım ki bir hayalden ibaretmiş)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslolan niyettir, hakikattir..
    tüm neticelerde insanın onu ne kadar istediği ile direkt ilintilidir.
    kablolama durumu, antifirizin dahi esirgenişi ve konuyu okuyan herkesin malumu olan onca menfi durum..

bana kalırsa usta kendine bir sormalı;
    hakikat nedir ?

aldığı paranın hakkını verebilmeyi yeterince istedimi ?... verebildimi ?
    ( iki tarafıda gıyaben dahi tanımam )

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turkiyenin buyuk bir sorunu bu aracını normal bakıma goturursun orasını burasını kırarlar sonra derler kırıldı yaptirmasaydin şuraya adam ne guzel yazmis bazıları demiski bende sıkıntı olmadi bana da downpipe yaptırırken cok iyi dediler sonra sensoru bozmuş adam diyor ki bi de bu ise gireceksen ben kiracam sen oduyecen yok ebenin nikahı seve seve garantisini faturasını vereceksin müşteri olarak da bizler isteyecegiz alacağız yoksa bi delil vs olmadan şikayetçi olmakta zor

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ecu bağlantısı beni benden aldı
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erdem geçmiş olsun konu buraya kadar geldiğine göre ikinizde bu işten rahatsız olduğunuz kesin
    ve malesef müşteri memnuniyeti ülkemizde pek yok bu yüzden ustaya da sabırlar sana da sabırlar dilerim

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yeri geliyor araca taktığımüz yada takamadığımız ufak 1 vida için üzülüyoruz böyle projenin çöp olması gerçekten çok kötü bir durum çok çok geçmiş olsun

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaldı ki şuda var , arkadaşın canı yanmış ne olursa olsun müşteri bu iyisiyle kötüsüyle.Bazı şeyleri yanlış anlamış olabilir , suçu ustada arıyordur çünkü 25000 parası gitmiş vs vs ama ustanın buraya gelip , racon ağzıyla yok senin gibileri öttürmek lazım , adam değislin vs demesi hiç ama hiç hoş değil.Şu başlığı ve arkadaşın yazdıklarını okusam ben yinede sana gelirdim bu arkadaşın başlıgı umrumda olmazdı çünkü bende 10 yıl kendi şirketimizde ticaret yaptım musterileri çok iyi bilirim.Ama senin verdiğin "senin gibileri öttürmek lazım" cevabından sonra ne sana gelirim ne sana müşteri gönderirim adın geçtiği andada aman uzak durun derim.Cevap çok yanlış.

Ha sen bu konuya girip "kusura bakma kardeşim bizimde yanlışlarımız olmuş robot değiliz olabilir hata yapmış olabiliriz özür dilerim hatam olduysa gel tekrar çayımı içi ne yapabilirim senin için bir konuşalım" deseydin işler o zaman farklı olurdu.Esnafın yapması gereken budur.Bu camiadaysak yapman gereken budur.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu islerde para donuyorsa usta yada garaj bu isin faturasini kesecek. Dunya paralar donuyor. O kadar para veren arac sahibi kdv sinide oder faturasini alir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Yiğit G."ye katılmamak elde değil. Kimse kusura bakmasın. Yorumunda yerden göğe kadar haklı.

slave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok unlu garaj bu dediginiz o kadar cok kisi varki arkadas konusunu acmis acmayan susan emin olun cok kisi var

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tarafında eksiği fazlası vardır detaya çok vakıf değiliz.

Konuda ustayı savunan arkadaşlardan kaçı kendi aracında fotodaki şekilde bağlantı yapılan bir ecu yu görüp yine aynı ustaya araç yaptırır merak ettim.

Bozokbenz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok büyük geçmiş olsun abi gerçekden hayaller hayatlar farkı gibi olmuş ama daha beteride olabilirdi Rabbim gönlünce versin abi inşAllah

SMT09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu baştan sona okudum birebir diyalogları bizim bilmemiz imkansız ama ustanın üslubundan projenin çöpe gitmesine kadar bir kaç tatsız olay yaşanmış. Araç tekrardan hatalı işçiliği düzeltilerek sahibine de dönebilirdi. Gideni sadece meblağ olarak görmemek lazım, verilen emekler gidip gelinen yollar atlatılan kazalar gibi bir çok can sıkıcı durum var. Benim amacım haklı budur demek değil ama yazık olmuş gerçekten geçmiş olsun iki tarafada.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada ben de yardımcı olabilirim. Ben usta değilim fakat doğru ustaları tanıyorum. Gerçi Nevzat abi ve Serdar işi çözmüş sağolsunlar.

Adam hevesleniyor para emek ve zaman harcıyor aracı başladığı yere dönüyor. Yazık olmuş gerçekten.

Olsun, daha iyileri olur inşallah.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam birini gömdük arabaDAN YENİ haberler yokmu ? amacının dışına cıkıyor iyice project cars sak egerki birazda araba günceli PLSS
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi konuyu okuyorum abimiz gibi hevesle girdim magicle ilgili hiç kötü duyum almadım yalan yok bi ara bende bi 206 yaptırsam mı dedim hatta muratla pmleştik hala durur ama şimdi görüyorum standart araba en güzeli hele ki bursa da isen punto alacan devam hiç olmazsa yetkili servise verip bir şey geldiğinde başına karşında biri var sanayi esnafı hiç bir zaman yaptığı işin arkasında durmuyor ( sözüm meclis den dışarı bazıları için diyorum ) artık sanayi de uğraşmak yerine sorunsuz sıkıntısız az giden araba mantığı oluştu bende açıkcası konu sahibine ayrıca geçmiş olsun para kolay kazanılmıyor bence yapılan işin arkasında durmak en iyi esnaflıktır ...

ArCrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam birini gömdük arabaDAN YENİ haberler yokmu ? amacının dışına cıkıyor iyice project cars sak egerki birazda araba günceli PLSS
    Siz yetkili birisiniz sanırım eğer sayfanızın düzenini bozduysam kusura bakmayın.İsterseniz konuyu sohbet bölümüne taşıyın ordan devam etsin.Bende yeni projem içn konu açayım burdan devam edelim.Çünkü artık resim yada video ekliyemiyorum sınıra takıldım.

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArCrA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz yetkili birisiniz sanırım eğer sayfanızın düzenini bozduysam kusura bakmayın.İsterseniz konuyu sohbet bölümüne taşıyın ordan devam etsin.Bende yeni projem içn konu açayım burdan devam edelim.Çünkü artık resim yada video ekliyemiyorum sınıra takıldım.
    . Yokkk tabiki bozmadin skinti yokkk en dogal ghakkin sikayet etmek project car ya birazda foto Guncellle karma Olsun gitsin manasinda soyledim
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

ArCrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelelim asıl soruya devam edecekmiyim.Bu işin bir rövanşı olacak tabiki bu sefer yurt dışı destekli olarak bu işe giricem.İlk sayfalarda paylaştığım aracın sahibi Thomas ile iletişime geçtim zaten beni projeye başladığımdan beri takip ediyormuş.Arabayı orjinale çevirdiğimde çok üzülmüştü tekrar yapıcam dediğimde çok sevindi.Benden habersiz adım dahi atma dedi.Aslına bakarsanız aracımın motorunda problem yaşamasaydım değiştirmeyi düşündüğüm bazı şeyler vardı.ECU,Gaz Kelebeği,Enjektörler,İntercooler gibi.

Ecu tarafında genel olarak bir problem yaşamasamda aracım telli sisteme çevrildiği ve üzerinde rölanti motoru olmadığı için özellikle sıcak havalarda klima açmak gibi bir seçeneğim yoktu klimayı açtığım anda yada direksiyonu tam tur yaptığımda devir çok düşüyor bazen stop ediyordu.ECU nun hangi faktörlere göre hazırlandığını bilmediğim için daha efektif çalışan bu tarz problem çıkarmayacak bir ECU ya geçmeyi düşünüyordum.Gaz kelebeğinde ise rölanti motoru takmak istediğimde manifold üzerinde işlem yapmamı gerektiriyordu bu yüzden 406 Coupe 3.0 D8 motora sahip telli gaz kelebeğini almıştım.Enjektörlere gelince Siemens Deka ile teknik olarak problem yaşamadım ama çevremde kullanan arkadaşların genel görüşü hem 875 cc nin yapılan setup için fazla olduğu hemde RC yada ID enjektörlerin daha stabil olduğu görüşündeydiler.

Asıl benim için değişim intercooler tarafında olacaktı.Aracıma turbo varken full load 3400 devir civarında idi bu süreyi daha aşağı nasıl çekerim diye düşünürken ülkemizde uygulanmayan ama yurt dışında özellikle drag araçlarında çok kullanılan bir sistemi gördüm.Hava ile havayı değil su ile havayı soğutuyordu.

Bu sistem sayesinde tubodan intercoolera ordan da gaz kelebeğine kadar olan mesafeyi baya bir azaltıyorsunuz.Ama teferruatı biraz fazla içerideki sıvı için pompaya,su haznesine ve radyatöre ihityaç duymakta avantaja bakarsak sıvı havaya göre daha geç ısındığı için havayı soğutmak için intercooler büyütmeye verim almaya gerek olmuyor.Açıkçası bu şekilde bir setup ile aracımı tekrar yürütmek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayaller hayaller erdem =) bol şans bana bakma takılıyorum resimler güzel çalışman olması bize iyi geldi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler