User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
110 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 88 lik bir golf gtı mk2

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

88 lik bir golf gtı mk2

Arkadaşlar merhaba çok severek kullandığım civic si sattıktan sonra elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi ortada kaldım..aslında günümüz ustaları yüzünden eskisi kadar içimde toplamalık kurcalamalık bişeyler hevesim körelmişti bu yüzden biraz ara verdim..8 ay sonra taki bir arkadaşımın telefonuna kadar gel senin sevdiğin bişiy var demesiyle başladı ve ertesi gün sabah aracın başında buldum kendimi bu arada aracı yıllardır biliyorum marmaris sahil yolunun vazgeçilmez demirbaşlarından olan golf mk2 idi.sahibi Sezer abim artık ben yoruldum 23 yıllık birlikteliğe veda edicem demesiyle yeni bayrağı ben teslim aldım..
    detaylara gelirsek araç 1988 model golf gtı orj klima,hidrolik direksiyon,elektrikli sunroof,elektikli cam ve ayna (hatta ısıtmalı mfa sistem ve tek kapı oluşunu geri çeviremezdim..benim için tek eksik yanı motorun 8v oluşu ve kasada ufak tefek kusurları vardı ama halledilemeyecek şeyler değildi bunları göz ardı ederek tamam yeni oyuncağımızı bulduk diyerek anlaştık..
    mart 2019 da araç resmi olarak adıma geçmişti..gelelim başlangıç noktasına aracın muayenesi 5 ay gecik olduğu için aracı çekme belgeli satın aldım.ilk etapta kendim aracı muayene için hazırlamak ve kullandıkça eksiklerini giderip ilerleyen zamanda restore etmekti ama maalesef öyle olmadı aracın sağ yolcu tarafında taban ve marşbiyel kısmında çürükler artık gün yüzüne çıkmak üzereydi ve bunun yanında kozmetikte ve elektirik kısmında bilinçsizce yapılan birtakım işler daha vardı.bunlar için geçici çözüm üretip emek ve bütçe ayırmaktansa olacaksa şimdi olsun diyerek projeye start verdim..

şuraya ilk civic si bırakalım gerçi bu aracımında burda konusu var ama

ve ilk aldığım zamandan kareler ;

Woody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O arkadas kim acaba ��

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    heyy maşallah ehtiyar delikanlıya ,inşallah herşey istediğin gibi gönlünce güzel olur ,çok emek verdin çok ugraştın daha da ugraşçan bizzat canlısını görmüş biri olarak tr deki sayılı araçlardan olacagına hiç şüphem yok senin gibi bu işe gönül vermiş arkadaşları gördükçe çok hoşuma gidiyo ,o arabaya yaptıklarını ve yapacaklarını anlatırken ki gözündeki heyecanı parlamayı bizzat görmüş biri olarak seni canıgönülden tebrik ediyorum
    allah utandırmasın erdem kardeşim
    bak ben marmarise gelinceye kadar bitir haa gelince delikanlıyla gezcez marmaris sahillerinde ha
    seviliyosun
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Woody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arkadas kim acaba ��
    ben biliyomm
    PROSTOCK GARAGE

Woody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim kim soyle bakam ilk bana siyiricak sandimda benide atlamamis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    heyy maşallah ehtiyar delikanlıya ,inşallah herşey istediğin gibi gönlünce güzel olur ,çok emek verdin çok ugraştın daha da ugraşçan bizzat canlısını görmüş biri olarak tr deki sayılı araçlardan olacagına hiç şüphem yok senin gibi bu işe gönül vermiş arkadaşları gördükçe çok hoşuma gidiyo ,o arabaya yaptıklarını ve yapacaklarını anlatırken ki gözündeki heyecanı parlamayı bizzat görmüş biri olarak seni canıgönülden tebrik ediyorum
    allah utandırmasın erdem kardeşim
    bak ben marmarise gelinceye kadar bitir haa gelince delikanlıyla gezcez marmaris sahillerinde ha
    seviliyosun
    eyvallah teşekkür ederim Gürsel abim.evet geçen yaz geldiğinde yeni projenin yeni hazıyla hızlı bir giriş yaptık inşallah sonuda güzel olucak..bu yaz için söz vermeyeyimde önümüzdeki yaza hazır ederiz herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Woody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arkadas kim acaba ��
    ulen foruma giriş ortalaman yılda 1 onuda benim konuma denk getirmen ne kadar tesadüf burda bari yakamdan düşş artık @16EC813 çözüm bul abi buna forumdan bari uzaklaştıralım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar konuyu özetlemem gerekirse 2019 mart ayından itibaren araçla ilgili uğraşlarım var ama buraya konuyu biraz geç açtım neden derseniz anlaştığım kaportacım marmariste idi ve aracı kışın yapacağını belirtti ***** yaz sezonu işler yoğun olduğu için bende anlayışla karşılayarak tamam dedim kışa göre kendimce hazırlıklarımı yapmaya başladım bu esnada hem aracı sökmeye hemde eksiklerini çıkartıp parça tedariğine giriştim.birçok eksik parçalarımı yada kırık dökük trim parçalarımı tamamladım bazı kurtabileceğim parçaların revizyonlarını giderdim.ama hesaba katmadığımız günümüz ustalarının nazı niyazında takıldım kaportacı ustamız burnundan kıl aldırmadığı için ani bir kararla aracı ona vermekten vazgeçtim ve işi daha profosyonel ellere teslim etmeye karar vardim size şimdi bu süreç öncesinde yaptıklarımdan bahsedeyim..

ilk etap aracı sökmeye başladığımız zamanlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın en kötü aksamlarından biri elektrik aksamındaki kurcalamalardı yama yapılmış kablolar gereksiz röleler vs vs araç tamamlanırken hepsini daha düzenli olarak toparlayacağım şimdilik kafa karışıklığını ortadan kaldırdım..

bir diğer arayışım içinde bulunması en zor olan parça çift yönlü sunroof mekanizması denk gelince kaçırmamak olmazdı..

Golf mk2'de fabrikasyon sunroofarda sadece tek yönlü slide özelliği vardır.ben bunu Tilt & Slide olarak tabir edilen çift yönlü sunroof için komple mekanizmayı revizyonladım..benim için olmazsa olmazlardan dı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı axcel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulen foruma giriş ortalaman yılda 1 onuda benim konuma denk getirmen ne kadar tesadüf burda bari yakamdan düşş artık @16EC813 çözüm bul abi buna forumdan bari uzaklaştıralım
    ulan yaa aklıma şu televizyondaki güldür güldür şovdaki yancı aklıma geldi
    maşallah tekrar projeye çok güzel ilerliyosun saglam ve emin adımlarla bilinçli insanların bu işi yapması başka bişey
    mayıs haziran gibi marmaristeyim yancıya da söle hazırolsun
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan yaa aklıma şu televizyondaki güldür güldür şovdaki yancı aklıma geldi
    maşallah tekrar projeye çok güzel ilerliyosun saglam ve emin adımlarla bilinçli insanların bu işi yapması başka bişey
    mayıs haziran gibi marmaristeyim yancıya da söle hazırolsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erdem foto çok iyi olmuş ya laaa hahaaaa
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımı iğneden ipliğe söktüm şimdi sıra çürükleri gün yüzüne çıkarma öncesinde bilinçsiz yapılan ufak tefek kaporta müdahaleleri gün geçtikçe içerden içerden sağ tarafı kemirmiş durumda idi

[IMG][/IMG]

sonucu daha iyi görmek adına aracın motor içi araç içi ve çamurluk içlerini vs kumlattım ve kaporta aşamasına kadar küflenmesini önlemek adına koruma astarı attım..

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar el attınız swap işi var mı planda
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar el attınız swap işi var mı planda
    Swap planımız aslında en başında vardı arabayı dağıtmadan önce hard 1.8T yapıp gazlamalık bişeyler yapmaktı ama biraz fazla detaycı olduğum için şu yeni olsun bu temiz olsun derken mevzu restorasyona kadar gitti.birde bu tip eski araçlarda kasa mekanik durumu daha önemli olduğu için olayı en başından başlamak istedim.şimdi ilk önceliğimizi kasaya verdik mümkün olan en detaylı restorasyonu yapıp sonrasında motor olayına ağırlık vericem..motor konusunda kafa karışık şahsen çevremde çoğunluk swap olayına karşı ama ben ileriye dönük sade günlük kullanımlık bir 1.8t (200hp civarı)düşüncem var..

raptor_98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin , marmariste varmı böyle dip köşe uğraşan kaportacı, Bodrumda malesef kalmadı...belki bizede öncü olursunuz... güzel olacağa benziyor, şimdiden hayırlı olsun, kolay gesin, bol sabır

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel proje allah utandırmasın 1.8t 200hp düzgün bir mk2 tadından yenmez
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buda çok iyi bak zır stock tamsenin istediğin renk hemde

Antika otomobil Volkswagen Golf GTI spor araba WAALWIJK '''de icin € 19.950,-
    PROSTOCK GARAGE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler