User Tag List

Sayfa 10/11 İlkİlk ... 891011 SonSon
193 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Tüm s13 ler yaşamalı (06RET45 - Nissan - 180SX project)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amelelik ve mekanik icerikli seyleri gozum kesiyor da konu elektrik veya elektronik oldugunda asla cesaret edemiyorum. Ampul degistirmekten fazlasini yapmaya totosu yemeyen benim gibi biri icin uber fantastik seylerken bu isler kalkip sifirdan tesisat dizmek... Korkuyorum yakinda sasi, kaporta falan uretip sifirdan araba yapacaksiniz

Merakimi mazur gorurseniz, yeni kablo demetini pine yerlestirmek yerine neden pinin ustunde kalan demete lehimlediniz? Bir yerden kulagima kazinan bilgi kabloyu kabloya lehimlemenin son care olmadikca kullanilmamasi gerektigi idi, o sebeple soruyorum
    Bu arada ufak bi projem var go kart gibi ama normal motorlu, gerçek otomobil boyutlarında herşeyiyle şasesini kendim yapıp kaynaklayıp motor koyup sürmek istiyorum. Tabi sadece iskelet olarak kalır yapmayı başarırsam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emu classic yerine okadar para vermişken keşke emu black alsaydın geleceğe yatırım olurdu. Bu arada ecu master ürünleri için pek iyi yorumlar okumadım internet mecrasında. Link marka beyinleri övenlerse bir hayli çok. Bende henüz karar veremedim şeytana uyup spark ems v2 alıp geçicem sonunda spark beyinler içinde rolanti sorunları ve kalkışlarda stop ettirme sorunları olabiliyormuş. Neyse artık göreceğiz seninle emu nasıl bir beyin.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soket (pabuç, pin ) orijinaldir, yeniler gibi kağıt inceliğinde değildir,bakırdır, tırnağı gerçek tırnaktır; kıyamazsınız atmaya.
    Alıntı ramazantc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    livaneli abinin de dediği gibi orjinal pinler piyasadakilerden daha kaliteli, kablo demetinin olduğu kısma lehimlemeyi daha kaliteli buluyorum ben kabloların arasına diğer kabloları geçiriyorum iç içe, sonra sıkıştırıyorum sonra da flux ile lehim veriyorum komple emiyor hiç sıkıntı yaşamadım ve dediğiniz şey sanırım kablolara ek yapmakla ilgili

Ben anlatamadim sanirim, hani eski pin'in icinde kalan kablo kesilmis, yeni kablo eski kabloya lehimlenmis. Pin'in eski kabloyu tutan bacaklari acilip, eski kablo tamamen sokulseydi, yeni kablo oraya yerlestirilip bacaklar tekrar bukulseydi daha iyi olmaz miydi? Yoksa boyle bir projede devede kulak bile kalamayacak pin masrafindan kacacaginizi dusunmuyorum, o yuzden de pinlerin kalitesi ile ilgili bir soru degildi benimki
    öyle işte.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramazantc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada ufak bi projem var go kart gibi ama normal motorlu, gerçek otomobil boyutlarında herşeyiyle şasesini kendim yapıp kaynaklayıp motor koyup sürmek istiyorum. Tabi sadece iskelet olarak kalır yapmayı başarırsam
    Bosuna dememisim eminim onun da altindan kalkarsiniz
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emu classic yerine okadar para vermişken keşke emu black alsaydın geleceğe yatırım olurdu. Bu arada ecu master ürünleri için pek iyi yorumlar okumadım internet mecrasında. Link marka beyinleri övenlerse bir hayli çok. Bende henüz karar veremedim şeytana uyup spark ems v2 alıp geçicem sonunda spark beyinler içinde rolanti sorunları ve kalkışlarda stop ettirme sorunları olabiliyormuş. Neyse artık göreceğiz seninle emu nasıl bir beyin.
    Emu classic ile Emu black arasında elektronik gaz kelebeği bağlanmayacaksa pek bi fark yok. Örneğin classicte 10bitlik 7 analog giriş kanalı var blackte 9 tane kanal var. 7 kanal bana hayli hayli yeteceğini düşündüğümden ve elektronik gaz kelebeği takmayacağımdan black almamın bir artısı olmayacaktı bana o yüzden classic aldım. Aracımda şuanda beast ems var son sürümü. Onu söktüm bi bakalım deneyip göreceğiz emu ile kıyasını
    Açıkçası tüm sensörleri beyne gireceğim bu kez, bu işe malesefki mevcut beyinler uygun olmuyor. Yağ basınç ve sıcaklık, wideband, knocking, egt gibi ne kadar sensör varsa gireceğim hepsini deneyip 1 hafta kadar sonra göreceğiz neler değişiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlatamadim sanirim, hani eski pin'in icinde kalan kablo kesilmis, yeni kablo eski kabloya lehimlenmis. Pin'in eski kabloyu tutan bacaklari acilip, eski kablo tamamen sokulseydi, yeni kablo oraya yerlestirilip bacaklar tekrar bukulseydi daha iyi olmaz miydi? Yoksa boyle bir projede devede kulak bile kalamayacak pin masrafindan kacacaginizi dusunmuyorum, o yuzden de pinlerin kalitesi ile ilgili bir soru degildi benimki
    şöyle ki pini açmaya çalışırken birkaç kez parmağıma mikro cımbızı soktum elimden kaydırıp sonra tövbe ettim o işe çok uğraştırıyor ve çok da önemli olduğunu düşünmediğimden bu şekil yaptım lehim işin içine girdikten sonra bence sıfır sıkıntı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam millet,
    Naber nasılsınız? Biraz uzun sürdü gelmem ve yeniden karşınızdayım
    Tatava yapmadan ufaktan başlayayım aralarından seçip, bi kaç 100 adet kadar fotoğraf var

En son Karabatak koyduğumuz adını atmosferik M52B20 swaplı sierra drift aracımızı almıştık, onu hızlı bi şekilde (3 gün) turbolayıp, 7/8 Ekimde gösteriye çıkardık
    2 3 tam sağlıklı turdan sonra piston sekman kanallarından kırıldı kendisi Şimdi onu m50b30 olarak başka forged setupla yeniden yapıyoruz. Fakat konumuz o değil

Pistten 1 foto atıp devam ediyorum mavişe

Kırıldıktan sonra bi dal pozumuzla mavişimize dönelim.

Bu motor içinden arkaya taşıdığım role ve sigorta kutularımız.

bi takım pinler satın alındı, elimde kalmamış bu tip pinden..

Bagaj tarafına koyduğum kutuya beyin roleleri ve sigortalarını da oem roleler kullanarak girmek istiyorum.
    ilk kurşunla başlıyorum

Yeşil renkli roleler beyin, enjektör, benzin pompası ve ateşleme için kullanılacak. Bu ilki.

Temizleyip pinlemeye başlıyorum.

Burda kısaca rolenin bacak bağlantısını yazayım. Enjektör, Benzin pompası ve Ateşleme bobinini, kontağı açtığımızda beyinden gelecek şase ile tetikleteceğimiz için,

85 - Beyinden çektiğimiz Şase ucu
    86 - Kontak Artısı
    30 - Akü Artısı
    87 - 12V çıkış pinimiz.

Roleler manyetik alan yöntemi ile mekanik tetikleme bacaklarını birbirine yapıştırarak çalıştırır kendilerini.
    Yani 85 ve 86 bacaklarına uyguladığımız +12v ve şase ile manyetik alan oluşturur, anahtarlama görevi gören plakayı kendine çeker ve 30 bacağına bağladığımız akü artısını 87 bacağına iletir.

Rolelerin kullanılmak istenen alana göre farklı tetikletme yöntemleri de vardır. 30 bacağına şase verirseniz 87 bacağına role aktif edildiğinde şase gönderir vsvs.

ilk pinimiz sokuldu

bu 3 soketimizde 86 bacaklarına bağladığım yani kontak artısı girilmiş durumda

mavi kablo ile 85 bacağına beyinden verdiğim eksi çıkışı girildi, kırmızı kablo ile 87 den çıkış alındı(enjektör, bobin ve benzin pompası için), kırmızı/sarı kablo ile 30 bacağına akü artısı verildi.

Görselde gördüğümüz kablo demeti de motor tesisatı kablolarımız. Tesisata başlıyorum.

Bu yakından çekim

Birine acil beyin gerekti, aldığım classic beyni istedi, verdim kendime black sipariş ettim

Black ile yola devam....

başlıyorum

Enjektörlerin tetiklerini pinlemeye başladım. Her enjektöre ayrı tetik gitmek zorunda sıralı 6 silindir motorlar için.
    Bobinlerde 3 pin ile ikiz bağlantı yapılabiliyor, fakat enjektörlerde ikiz bağlantı yapılmaz

Soketlerine dizdim pinleri devam ediyorum.

önden görünüm

Bu gördüğümüz blendajlı krank ve egsantrik sensörümüzün kablosu.

Sargı kısmını şaseye vermemiz gerekiyor ki parazitleri şaseye aktarsın

uygun yerden kesip lehimleyip şase kablosu yaptım.

Ben beynin çevresinde role sigorta vs görmeyi sevmediğim için bagaja çektiğim role kutusuna koymuştum roleleri.
    Ordan 87 çıkışlarından getirdiğim kabloları da bu sokete gireceğim ana tesisatın kablosunu sıyırıp kablo çekmeyeyim diye soketli yapıyorum.
    ilerde tesisatı ya da beyni vs sökmem gerekirse kabloyu kesme biçme lehimleme vs yapmamak adına böyle yapmayı uygun gördüm.

bu şekilde 2 soket koydum birisi artı ve eksilerin bulunduğu soket, diğeri de tachodur göstergedir vs girdiğim soket.

yaptıktan sonra bi kaç daha kablo girmem gerektiği için soketin birini değiştirdim.

Henüz bitmemiş hali ile beyin konumumuzu görmek adına tutuşturdum. Yolcu tarafının sağ alt tarafına.

Kablolarım tek renk olduğu için ufak notlar çıkarıyorum. Kabloların üzerlerinde numaralar yazıyor ona göre kodluyorum

Kablo demeti burda dağılıyor malesef gideceği yerler birbirinden bağımsız olduğu için Gerekli kısaltmaları yapıp kılıflandırma işine geçeceğim.

Sanırım aynı fotoğraf
    Beyne tüm sensörleri girmek istiyorum, işime yarayacak ne kadar sensör varsa hepsinin tesisatını çektim. Mevcutta elimde olmayıp ilerde alacağımı düşündüğüm sensörlerin de kablolarını çektim hazırda bekleteceğim. Örneğin fuel flex, fuel press gibi gibi

Gerekli ölçüleri aldım ölçülere göre kabloları kısalttım kılıflamaya geçtim.

Kılıflarken de dedim hepsine birer etiket basayım hem güzel görünür hem de şekil şükül işleri işte

Kılıflandırma ve etiketleme işimiz bitti. Sırada kabloların diğer ucunu pinleyip gerekli soketlere sokmak kaldı.

Etiketlerimizin yakından çekimi bu da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlanmışken Marş, Şarj, Şanzuman tesisatını da bitirdim.

Çok güzel çok şık oldu. Tabi bunları yaparken çekilen kabloların minimum görünmesi için yeniden yapıyorum.

Bu bahsettiğim beynin yanına çektiğim soketin diğer tarafı. Şase soketi.

Tabanımızda ziftli aluminyum yalıtım malzemesi vardı. Daha da yalıtmak isteyerek yapışkanlı bu malzeme ile üstüne bi kat daha geçtim.

Sonra taban halımızın solgun oluşu hoşuma gitmediğinden boyamaya karar verdim

Akçalı sprey mat siyah boya ile boyamaya başladım. Gayet de güzel oluyor.

Taban halımızın boyanmış hali

serdim gelişine tabana

Arkadan görünüm

Derken bi elektrikli gaz kelebeği de alayım dedim

Porsche nin 82mm gaz kelebeğini aldım. Rölanti motorundan tps sensöründen vs kurtulmak için güzel olur diye düşündüm
    ilk defa deneyimleyeceğim

eski yeni karşılaştırılması.

Yerine de cuks oluyor. Önceki kelebeğe yaptırdığım flanştan da kurtulmuş oldum

Derken bi de r33 gösterge alayım istedim üzerinde yağ basıncı turbo basıncı olması bir de kadranlarının hoşuma gitmesi beni buna zorladı
    japonyadan aldım 1 haftada geldi çok da temiz. Otomatik vites arabadan çıkmış sanırım. Ortadaki pnrd ışıklarını kapatacağım.

Hızlı bi pinout çalışması yaptım. Tektek pinlerin nerelere gittiğinin şemasını çıkardım

Eski göstergemin soketlerinden pinleri ayırdım. Yeni kadrana göre tekrar dizeceğim. Tabi eski göstergenin de pinoutlarının şemasını çıkardım.

Şöyle yeni göstergeye göre uyarladım. Tekrar eskiye dönersem diye de ana tesisata bağlanması için de soketli yaptım

montajını tamamladım

Turuncu arka plan daha da yakıştığını hissedip ampüllerini turuncu ile değiştirdim.

Şimdi de tesisatın uç soketlerini yapmaya başladım.

Bu arkadaş, oem manifoldu sökerken kapakta kırılan saplama.
    Gayet kolay sökülüyodu bi baktım kırılmış saplama. Ortasını ince bi deldim

Deldiğim çapın bi büyük boyu ölçüsünde torx ucu saplamaya çaktım.

Gram zorlanma olmadan cırcır bağlayıp çıkardım

Daha yakından

Hatıra kalsın diye uç ile birlikte saplamayı sakladım. Bu nasıl bu kadar kolay söküldü ve neden bu kadar kolay sökülen saplama kırıldı anlamış değilim

Sonrasında Bobin soketlerimizi tamamladım.

O kadar çok sökmüşüm ki aracı toplama aşamasına geçince bi arkasıyla bi önüyle uğraşmışım heyecandan

Role kutumuzu kılıflandırdım, arkaya montajlayacağım yeri ayarladım ufak tefek koltukları da taktım

Egsozcudan randevu aldım Motor tesisatının soket pinlemesini yarıda bıraktım

İnşallah son çekiciye çıkışın olacak mavişim

Yükledim egsozcuya götürdüm. Başkent Çopur egsoz Yücel abim sağolsun her istediğime yardımcı oluyor yıllardır

Topmount manifoldumuzu ve yeni aldığım gtx3071r gen2 turbomuzu taktık downpipe ve cooler borularının yeri değiştiği için yeniden yapacağız
    bir de bağlantı yerleri v band olduğu için ostimden v band flanşları aldım hazır.
    Fotoğrafını çekmemişim ama bitmiş halini de garaja gidince çekerim.
    Egsoz işlerini tamamlayıp tekrar garaja götürdüm

Burda tekrar elektrik işlerine girişmişim. Bu görünen kart merkezi kilidin kartı.

Çalışmıyodu. Tesisatı yeniden yaptığım için çalışması gerekti. Sonra modülü açınca sebebini buldum onardım.

Sonra japonyadan Cusco marka ön ve arka kule gergileri aldım Kargo biraz tuzlu olsa da elime ulaştı.

Hemen yerine taktım arkayı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öne yeniden çektiğim farlar, sinyaller, parklar gibi kabloların da soketleme kılıflama işlerini tamamladım test ettim.

Sol farın ampülü patlamıştı.

Madem ampül patladı o zaman ön camı değiştireyim dedim
    İstanbuldan bi cam buldum onu aldım. Arkadaşım şansımıza istanbuldaydı o gün. Gelirken getirdi sağolsun.
    Montajını yaptırdım. Fitili de yeni model araçların fitilinden çektirdim. Kanallı fitil. Fotoğrafı yok ama gidince çekerim.
    Gayet güzel oldu

Ampül patlayınca gittim 2 tane far aldım
    Eskileri ne kadar temizlesem de soluk görünüyodu. Hemen montajını yaptım

Ardından kötü günler için Yunustan çaldığım type x rüzgarlığı takmaya giriştim.

Gerekli ölçüleri aldım, bantla altını besledim

ortalamasına aralıkların eşitliğini de gözlemleyerek delme işlemlerine başladım

Çizimleri tamamladım

Deldim en nihayetinde

Keçe ile rüzgarlığı zımparaladım. Astarladım.

Yerine boyayıp montajını tamamladım

Telefondaki son fotomuza geldik nihayet
    Kalan aşamalarımız motor tesisatımızı tamamlamak, göğüs altı tesisatımızı kılıflandırmak, iç trimleri toplamak, yeni beynimizle ilk marş, ayar ve kalan type x body parçalarının boyanıp montajlaması ve finişe sağlıklı ulaşmak

Okuduğunuz için teşekkür ederim, önerilere açığım

Görüşmek üzere...

bedirnismo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Type x spoıler çok yakışmış elinize emeginize sağlık
    hayatımız çalındı gençligimiz çalındi gelecegimiz çalındı hayallerimiz çalındı bilgileri çalmışlar çokmu kemancıı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Body kit güncellemesi isteriz ...
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah cümlemize akıl fikir versin

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    varsa güncelleme görmek isteriz maşallahımızla okuruz

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi bitir artıkta yenisini yapalım
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 İbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar, ben geldim.
    Naber nasılsınız ?
    Beni soran olursa iyiyim koşturmaya devam ediyorum
    inceden 3 5 foto salıyorum müsaade varsa. Bakarsınız falan

En son turbomuzu bağlamak için kollarımı sıvamıştım, yeni manifold için 44mm full race external wastegate in yerini konumunu ayarladım

Turbo yağlama borusunu aluminyum borudan yapmaya koyuldum, bi boru bükme pensesi almıştım zamanında lazım olur diye, lazım oldu tam olarak

borunun geçeceği yerleri deneyerek bükmeye başladım

iş görüyor alet

açılar ayarlandı ve büküldü.

Nipel deniyor sanırım borunun ucundaki vidaya, yerine tam oldu, statusk.

Baktım iş zevkli fren borularını da söktüm. Hatırlarsanız kargaşık kurgaşık eğip büküp sokuşturmuşlardı..
    Fren hattını da yeniden yapacağım. Bunun için 5mm aluminyum boru aldım 10 mt kadar.
    Fren hidrolik hattı, baskı balata hattı vs yapacağım

Bu eski çamurluk içindeki fren rekorumuz. Bayaa çürümüş.

Yeni çamurluk içi fren rekorlarımız.

Debriyaj üst merkezimiz yağ kaçırıyodu. Yenisini aldım.

Fren hattına başladım.

Şu şekilde arka frenler, ön frenler ve debriyaj hattını tamamladım.

Bu da fren merkezinin orası

3.cü stop lambamız caponyadan geldi gelişine taktım.

oem motor alt muhafazası da geldi aynı kargoyla. onu da sapladım gelişine.

Karabatağımızla ufak çaplı ve bi o kadar da soğuk pist gününde ısınma çabalarımız. Radyatör bagajda, sırayla bagaja oturduk

hoşuma gitmiş sanırım fotolamışım

Yine başka bi kargoyla oem kouki type x marşpiyellerimiz caponyadan geldi
    Marşpiyeli montaj için nasıl delerim diye düşünürken aklıma bant yapıştırmak geldi klips yerlerine

Bantları karşıya yapışacak şekilde dışa doğru kıvırıp üzerlerine koydum.

Şu şekilde karşıya yapıştı.

Yapışan yerleri kalemle çevresel işaretledim ve ortasına göz kararı çarpı attım
    çarpının tam ortasından deldim

ehe beyle

Klipslerini takıp olmuş mu diye kontrol için yerine taktım

Sonra koşarak antalyaya gittik.

TR nin en temiz s13 ünü ortaam yunus a aldık.

Getirdik mavişin yanına koyduk. Onun adı beyaz güvercin.

Mavişe dönelim, jant denemeleri yapıyorum. Kaliperleri brembo 4 piston taktığım için jantlar olmadı..
    takamadan geri söktüm.

Bu rekorları da benzin hattı için yaptırdım. Kelepçeyle hortum sıkmak istemiyorum diye benzin hattından filtreye, ordan raile
    railden regülatöre ordan geri dönüşe hepsine fittingli hortum yaptırdım.

Oğluşları kısa süreli uykuya bıraktım.

Derken bi kargo daha geldi caponyadan.

Gelen kargomuz ön tampon eki
    parça ücreti 2500tl
    kargo ücreti 17000tl
    gümrük vs. 20k tl ye maal oldu
    Gelişine onu da taktım.

sonra benzin hattını yapmaya koyuldum.

Aldığım nipeli benzin hattına geçirdim, sonra hattın ucunu v şeklinde dışarı doğru genişlettim bi önceki resimdeki aparatla

Karşılığını böyle vidalayınca birbirini öpecek ve artık hattımız fittingli olacaktı.

Bu şekilde hattı fittingliye çevirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaptırdığım rekorları filtreye raile regülatöre vidaladım.

Bi üstte filtremiz görünüyor. Kendisi 100mikron aliexpressten aldım. Ona 3d yazıcıda bağlantı ayağı yaptım.

abs plastikten çizip bastığım ayakları filtreyi sabitlesin diye takacağım

[/url]

Barkod yazıcıdan yeni rolelerimiz sigortalarımız için yeni stickerlar bastım.

[/url]

Role kutumuzu alt üst kapaklarını takarak akü arkasına sıkışmayacak şekilde bıraktım şimdilik.

[/url]

Ceku çıkalım balım
    Ecumaster black'li elektrikli gaz kelebekli, elektrikli gaz pedallı yeni tesisatlı yeni setuplı mavişimizin ilk marşını yaptım
    Videoları yükleyeceğim yakında.

[/url]

Ufak bi çalıştırma ayarı ile yazılıma çıktık. DBW yi ilk defa kullandığım için ayarlarını bilemedim. Hulktune Köksal beyfendiciğimize götürdüm
    DBW yi ayarladı, kalibre etti, ince bi düzeltme yazılımı yaptı sağolsun

[/url]

Sonrasında garajımıza geri getirdim. Heyecandan yıkadım

[/url]

Jantları, ekleri boyadım. Ön tampona boya kalmadı

[/url]

arka tampon orta alt ek eksik. Onu da ayarlayınca ekleri bi kere daha boyuyacağım tamponla birlikte ve yavaştan mavişimizi tamamlayacağım
    sonrasında muayene ve gündelik binme işleri

Güncelleme oldukça paylaşacağım.
    Herkese iyi forumlar.
    Hoşçakalın !

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sürmesi kadar uğraşırken de keyif alacağıma emin olduğum zaman radarıma alabileceğim arabalardan. Kesenize bereket, emeğinize sağlık harika proje cidden
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okuması en keyifli konulardan kesinlikle. Elinize sağlık.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferhatgunes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Derken bi kargo daha geldi caponyadan.

Gelen kargomuz ön tampon eki
    parça ücreti 2500tl
    kargo ücreti 17000tl
    gümrük vs. 20k tl ye maal oldu
    Gelişine onu da taktım.
    Vallahi Japonya uçak bileti vize vs.vs. yapardım okadarcık kutuya o kargoyu vermezdim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi Japonya uçak bileti vize vs.vs. yapardım okadarcık kutuya o kargoyu vermezdim.
    Vallahi kargo ücreti mal alımından sonra hesaplandığından süpriz oldu malesef

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler