User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kredi Karti Aidat Bedelleri

Sercan Keklik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kredi Karti Aidat Bedelleri

Bu bankalar kafasına göre aidat bedelleri kesiyorlar.. Bu yüzden 4 kartımı şu an itibari ile kapattım. Yasal olarak bunu alma gibi bi şansları yok diye hatırlıyorum 2007de tüketıcı mahkemesınden kazanılmıştı bu konu, fakat bankada calısan vardır basına gelen vardır dıye bı soralım dedım..

Bu şerefsizlere para ödemeyenınız varmı? Ben garanti bankası ile calısıyorum. kartı kapatın dedım tamam kapatalım dedıler kapattılar. Diger bankalarda 7 gün ıcınde gerı dönüp geregını yapıcagını sölediler. Garanti kesinlikle bir geri viteste bulunmadı.
    Alıntı Everyone Nickli Üyeden Alıntı
    Aracım Türkiyede TEK!

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi babam bankalarla her hafta düzenli kavga ediyor valla. Eğer iyi müşteriysen(iyi müşteriden kasıt aylık harcamaların güzelse ve hiç bir zaman borç-harç takmıyosan senden iyi müşteri yok) direk kapat kartı diye atarı bastığında tamam bu parayı alıyoruz bi dahaki aya parapuan olarak size dönecektir vsvs oluyor. Bir keresindede iptal edin demiştik iptal etmişlerdi, ertesi günü araıyp bişiler verelim daha fazla parapuan mı öyle bişiler demişlerdi tekrar açtırmıştık.

Atarı yemiyorlarsa, dersin gerekli yerlere başvurum hukuki oalrak deyince yelkenleri tekrar suya indirirler diye düşünüyorum.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resmi dairelerden birine dilekçe yazılıyordu ama tam hatırlamayadım. Örneği ve dairenin ismini bulduğum an dönerim size.
    Instagram: mutusgarage

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Garanti bankasında 1 kart + ek kartımız var. 3 ay önce müşteri hizmetlerinden olumlu sonuç alamayınca kartı kapattırma talimatı verdik verir vermez bu ücreti kaldırırsak açtırır mısınız kartınızı diye geri döndüler ve bu ücret kalktı. Yaklaşık 6 senelik kart.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene once iş bankasına peder bi dilekçe yazmıştı bizden kesilmiyor o günden beri.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

gökh@n_gr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ay önce hsbc advantage kartıma kesmişler 50 tl. aradım bunun dedim yasal bir dayanağı yok artık kem küm yaptılar.tamam kardeşim dedim kapatın benim kartımı yok dedi gerek yok 50 tl bonus yükleyelim.yok kardeşim dedim kapatın benim kartımı! tamam beyefendi dedi siliyorum aidat ücretini sağol dedim kapattım

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bizdede bi yapı kredi + ek kart, bir de halk bankın kredi kartı var ykb ye 4-5 sene olmuştur peder dilekçe yazalı hiç kesilmiyor, halkta ise maaş hesabından dolayı kart da ordan , alırken not düşürmüş ordan da kesilmiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizdede bi yapı kredi + ek kart, bir de halk bankın kredi kartı var ykb ye 4-5 sene olmuştur peder dilekçe yazalı hiç kesilmiyor, halkta ise maaş hesabından dolayı kart da ordan , alırken not düşürmüş ordan da kesilmiyor.
    Benim de world kartım var ilk sene kart ücreti yok sonraki sene 10 tl dediler, henüz kesmediler, keserlerse kapattırım 2 yıldır ödemelerimi geciktirmiyorum, gerçi kapattır kazanmıyoruz derler

Sercan Keklik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesim gününde ödüyorum ve o kartla sadece dışarda yıyecek ıcecek masrafımı karsılıyorum 400-700 cıvarı ortalamasında ödeme yapıyorum ve adamlar tek bır gerı vıtes yapmadı haklı müşteri hattına attım mail, o dilekce ornegı var bende bakalım bıde onu faks gecıcem yarın böyle bı sacmalık cıdden yok.. adama ztn para kazandırıyosun ne bedeli kartın bedelını ztn alıyolar..
    Alıntı Everyone Nickli Üyeden Alıntı
    Aracım Türkiyede TEK!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sercan Keklik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesim gününde ödüyorum ve o kartla sadece dışarda yıyecek ıcecek masrafımı karsılıyorum 400-700 cıvarı ortalamasında ödeme yapıyorum ve adamlar tek bır gerı vıtes yapmadı haklı müşteri hattına attım mail, o dilekce ornegı var bende bakalım bıde onu faks gecıcem yarın böyle bı sacmalık cıdden yok.. adama ztn para kazandırıyosun ne bedeli kartın bedelını ztn alıyolar..

Ülkede çok fırsatcı var başkan Bkz: ispark bazı semtlerde günlük 5 lira, bazılarında saati 5 lira.

Jerky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu size yardımcı olur, bende müsait bir zamanda garanti için başvuruda bulunacağım.

Cevap : KREDİ KARTLARI VE BANKAMATİK KARTLARINA ÖDEDİĞİMİZ PARALARI GEÇMİŞE DÖNÜK NASIL ALIRIZ SS Lİ
    alıntıya HAYIR...

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılı belgeye kesinlikle kayıtsız kalamazlar. Bankaya iadeli taahhütlü olarak şu dilekçeyi gönderin;

T. GARANTİ BANKASI A.Ş.
    GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE

Nispetiye Mah. Aytar Cad. No:2
    34340 Levent Beşiktaş İstanbul

Konu : Kredi kart yıllık üyelik ücreti hk.

Hamili olduğum XXXX XXXX XXXX XXXX nolu kredi kartından 2011 yılı XXXX ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde XX,XX TL. kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Yukarıda saydığım nedenlerle 2011 yılı XXXX ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde yer alan yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen XX,XX TL kredi kart yıllık üyelik ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım. Saygılarımla.

İsim
    İmza

Adres
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kopyaladım teşekkürler, ben önceki yıllar ve döviz hesabım için de başvuracağım, dilekçede değişiklik yapmamda sorun olmaz değil mi ?

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kopyaladım teşekkürler, ben önceki yıllar ve döviz hesabım için de başvuracağım, dilekçede değişiklik yapmamda sorun olmaz değil mi ?
    Gerekçe olan madde ve hüküm aynı. O yüzden aynı dilekçe üzerinden değişiklik yapabilirsiniz. Yalnızca hesaplar ve kredi kartı için ayrı ayrı dilekçe yazın.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı o.b.k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerekçe olan madde ve hüküm aynı. O yüzden aynı dilekçe üzerinden değişiklik yapabilirsiniz. Yalnızca hesaplar ve kredi kartı için ayrı ayrı dilekçe yazın.

Yok benim zaten bankamatik kartımdan çekiyor çakallar. 200 dolar yatırıyorum bakmışım 10u yok. Özete bakıyorum yıllık dosya masrafı. Hepsini geri yatırsala 1 takım lastik alırım zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bankaların allah belasını versin.
    yasal tefeciler işte nolucak.
    allah kimseyi banka borcuna düşürmesin.

Jehuty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar geçmiş yıllara dönük şimdiye kadar olan üyelik aidatı adı altında alınan ücretleri de faizi ile isteyebiliyor muyuz ? Faizi olmasın hadi abarttım belki ama geçmişe dönük aldıklarını da geri öderler mi ?

3rk4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim axess e geldi 1 kere aradım müşteri hizmetlerini dedim siz adammı kandırıyorsunuz dükkana geldiniz kart verelim hiçbir masrafı yok diye şimdi kart ücreti komuşsunuz kapatın hemen bu kartı ne böyle aptalmıyız biz dedim bi yanlışlık olmuş onu iptal edebiliyoruz hemen iptal edelim dedi iptal oldu bi sonraki ay 40küsür lira eksik yatırdım
    1.6tdi.
    Ecutech.

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hafta icinde kredi kartımı kapatmayı düşünüyorum arkadaslar 1 senedir kredi kartınıda kullanıyorum bu yukardaki metni yazılı bir şekilde bankaya versem sonuç ne olur bankacı arkadaslar bir bakıverin yaw

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)