User Tag List

Sayfa 17/24 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
443 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Kış Geldi Aramızda Snowboard Kayak Vs yapan yokmu :)

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkes tecrübeli olunca sorayım istedim

***** İzmirliyiz karla tanışıklığımız çok az. Eşimle gaza geldik kayak/snowboard öğrenelim istiyoruz. Öncelikle hangisini tavsiye edersiniz ve lokasyon olarak neresi dersiniz? İlla İzmir'e km olarak yakın olsun derdim yok uçakla nasılsa heryer yakın.
    Selamlar

Hocam öncelikle şunu söylemek isterim ki snowboard bence kayaktan daha keyifli size en yakın olan yer Uludağ kesinlikle Uludağ a gidin fakat bu spor da şöyle bir sorun var birebir ilgilenecek birisi olmadığı sürece öğrenmesi çok zor oluyor ya bilen biri sizinle gelsin yada ilk 2-3 saat özel ders alın baktınız çok sevdiniz bu sporu hemen ***** siteden kendinize ekipman alın çünkü kiralık ekipmanlar gerçekten kalitesiz ve kötüler

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

***** İzmirliyiz karla tanışıklığımız çok az. Eşimle gaza geldik kayak/snowboard öğrenelim istiyoruz. Öncelikle hangisini tavsiye edersiniz ve lokasyon olarak neresi dersiniz? İlla İzmir'e km olarak yakın olsun derdim yok uçakla nasılsa heryer yakın.
    selam..
    snowboard kayak buna kendiniz ve bedeniniz karar vermeli.. bolkarda hoplama zıplama severim diyorsanız snowboard ezilmiş pistte hız yaparım diyorsanız kayak keyifli olabilir.. bu tamamen neden keyif aldığınıza bağlı.. ben bi sabah uyandığımda kayak yapmak istiyo kayakla çıkıyorum diğerinde snowboard...
    madem mesafe sınırınız yok bence ennn keyifli ve ucuz öğrenebileceğiniz yer sarıkamış.gidin 5 gün kalın hem kayağı hem snowboardu deneyin kiralayarak hangisi hoşunuza gidiyorsa ekipmanınızı ona göre alırsınız ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde haftasonu Erciyeste açtık sezonu..
    kar yoktu pistlerin durumuda fenaydı.. ama nefsimizi körelttik iyi oldu .

antifiriz şart tabi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak bi video çektik Kartalkaya da drone keşfetmeye çalışıyorum :-)

YouTube

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak bi video çektik Kartalkaya da drone keşfetmeye çalışıyorum :-)

YouTube
    Selam,

Videoda DJI Mavic Pro amblemi gördüm, bende şunu almayı düşünüyordum bu aralar mavic-air-onyx-black-combo.

Sence Görüntü kalitesi attığın videodaki performansı veriyor mu? Görüntü kalitesi hakkında bir bilgin var mı pro ve air arasındaki fark hakkında?
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam,

Videoda DJI Mavic Pro amblemi gördüm, bende şunu almayı düşünüyordum bu aralar mavic-air-onyx-black-combo.

Sence Görüntü kalitesi attığın videodaki performansı veriyor mu? Görüntü kalitesi hakkında bir bilgin var mı pro ve air arasındaki fark hakkında?
    Hocam drone alırken ben bu kadarını hayal etmiyordum ama görüntü kalitesi gerçekten Harika mavic pro da lightbridge denilen kusursuz bi teknoloji var mavic air de gelişmiş WiFi denilen bi teknoloji görüntü aktarma anlamında mavic pro mavic air den çok üstün fakat görüntü kaydetme anlamında ikisi birbiri ile aynı diyebiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de dji spark var takip modunda hep geride kalıyor ve keyifli bir çekim yapamadık .. gerçi makinenin de çok acemisiyim.

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kayak öğrenmesi kolay iyi olması zor board öğrenmesi zor iyi olması kolay.

secimi siz yapıcaksınız. Benim ilk kez öğrenicak biri için önerim;

1) Kalabalık bir yer seçmeyin(hem öğrenmesi zor hem hocası pahalı olacaktır. Çok uzağa gidemeyeceğiniz için sürekli o kalabalıkla boğuşacaksınız)
    2) Ders alın(Ciddi anlada ders almak ve teknik çok önemli, sakatlanmaya çok müsait ve spor ve töbelisi boldur. iyi eğitim alın ve sağlam bir teknikle başlayın)
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu yıl 10. Yılım snowboard yapıyorum, diğer arkadaşlardan farklı olarak ders almadan da kolaylıkla öğrenebilirsin diyeceğim, ben hiç ders almadım etrafımda pek çok arkadaşım var yine ders almadan bir günde snowboard yapmayı öğrenen bu iş yetenek ve merak işi ve birazda cesur ve inatçı olmak lazım ki ilk bir iki gün bolca düşüp kalkacaksın, kayak board a göre daha kolaydır ama bence bambaşka dünyalardır. Board biraz daha limitleri zorlamayı seven kişilere hitap ediyor bence

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yucelebeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yıl 10. Yılım snowboard yapıyorum, diğer arkadaşlardan farklı olarak ders almadan da kolaylıkla öğrenebilirsin diyeceğim, ben hiç ders almadım etrafımda pek çok arkadaşım var yine ders almadan bir günde snowboard yapmayı öğrenen bu iş yetenek ve merak işi ve birazda cesur ve inatçı olmak lazım ki ilk bir iki gün bolca düşüp kalkacaksın, kayak board a göre daha kolaydır ama bence bambaşka dünyalardır. Board biraz daha limitleri zorlamayı seven kişilere hitap ediyor bence
    limitleri zorlamayı severim

tek korkutan kısım sol dizimde bulunan motor kazasından kalma 10 adet vida ve 2 adet plaka. bana sıkıntı cıkarır mı onu kestiremiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hem kayak hem snowboard yapan birisi olarak kayağın snowboardtan kolay olması yorumuna katılmıyorum. Yetenek durumlarını geçtikten sonra snowboarda anatomimizin alışması belki biraz zorlar ama geri kalanı birbirine çok yakındır .. hatta kayağı geliştirmek snowboardtan çok daha zor diyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hem kayak hem snowboard yapan birisi olarak kayağın snowboardtan kolay olması yorumuna katılmıyorum. Yetenek durumlarını geçtikten sonra snowboarda anatomimizin alışması belki biraz zorlar ama geri kalanı birbirine çok yakındır .. hatta kayağı geliştirmek snowboardtan çok daha zor diyebilirim.
    Şimdi ben hiç bilmeyen birine öğretirim kar sapanı yapmayı az çok dağdan yavaş yavaş iner. Boardda yavaş gitmek zor, e yeni başlayan birine belden sert dön fren yap desekte yapamaz.

Bu iş biraz özgüven, biraz deli cesareti, birazda soğuk kanlılık.

Panik olmican ve düşmeyi öğrenicen.

Yeni başlayanlar düşmek istemiyo ne pahasına olsun gitmeye çalışıyolar e bu sefer daha hızlı ve kötü düşüyorlar ve sakatlanıyorlar. Benim hep dediğim dengen bozuluyosa at kendini yere, utanılacak bir şey yok.

Yavaş başlayan dizinizi deneyin ağrı yaparsa bırakırsınız.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı therev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben hiç bilmeyen birine öğretirim kar sapanı yapmayı az çok dağdan yavaş yavaş iner. Boardda yavaş gitmek zor, e yeni başlayan birine belden sert dön fren yap desekte yapamaz.

Bu iş biraz özgüven, biraz deli cesareti, birazda soğuk kanlılık.

Panik olmican ve düşmeyi öğrenicen.

Yeni başlayanlar düşmek istemiyo ne pahasına olsun gitmeye çalışıyolar e bu sefer daha hızlı ve kötü düşüyorlar ve sakatlanıyorlar. Benim hep dediğim dengen bozuluyosa at kendini yere, utanılacak bir şey yok.

Yavaş başlayan dizinizi deneyin ağrı yaparsa bırakırsınız.
    Aynı şeyden bahsediyoruz aslında boardtada ver topuğa biraz yeteneğin varsa inersin her yerden,kayakta ver sapanı siyah pistten aşağı in bacak kasların müsade ettiğince.. amaaan hangisini yaparsak yapalım ama muhakkak birini yapalım çok keyifli spor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyden bahsediyoruz aslında boardtada ver topuğa biraz yeteneğin varsa inersin her yerden,kayakta ver sapanı siyah pistten aşağı in bacak kasların müsade ettiğince.. amaaan hangisini yaparsak yapalım ama muhakkak birini yapalım çok keyifli spor...
    Aynen öyle. İkisininde + sı - si var. Deneyip uygun olanı bulmak lazım ama kayak sıkıcı board çok eğlenceli kanısı çok yalan ve palavra.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahali varmı? yarın dağlarda olacak birileri..

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 hafta sonra ilk defa snowboarda başlayacağım.

İlk lokasyon olarak, Ankara'ya yakın olduğu için Kartalkaya'ya gideceğim. Sabah gidip akşam döneceğim, dolayısıyla konaklama yapmayacağım.

Snowboard, bot ve bağlamayı yakın bir arkadaşımdan alacağım. Kıyafet konusunu da Decathlon'un sattığı başlangıç veya orta seviye ürünlerle çözeceğim.

Ancak yine de kıyafet kiralama durumum olabilir.

Pantolon, mont, gözlük ve kask gibi ekipmanları Kartalkaya'da nereden kiralayabilirim?

Konaklama hariç, 1 günde harcayacağım güncel rakamlar ne civarlarda olur? Ski-pass, kıyafet, yemek vs. gibi güncel fiyat bilgilerini paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 hafta sonra ilk defa snowboarda başlayacağım.

İlk lokasyon olarak, Ankara'ya yakın olduğu için Kartalkaya'ya gideceğim. Sabah gidip akşam döneceğim, dolayısıyla konaklama yapmayacağım.

Snowboard, bot ve bağlamayı yakın bir arkadaşımdan alacağım. Kıyafet konusunu da Decathlon'un sattığı başlangıç veya orta seviye ürünlerle çözeceğim.

Ancak yine de kıyafet kiralama durumum olabilir.

Pantolon, mont, gözlük ve kask gibi ekipmanları Kartalkaya'da nereden kiralayabilirim?

Konaklama hariç, 1 günde harcayacağım güncel rakamlar ne civarlarda olur? Ski-pass, kıyafet, yemek vs. gibi güncel fiyat bilgilerini paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
    Kayak Kiralama Fiyatları
    Kayak ve Snowboard Seti
    40TL
    2014 ve öncesi bot dahil setler
    Kayak ve Snowboard Seti
    50TL
    2015 ve sonrası bot dahil yeni setler
    Elit Snowboard Seti
    80TL
    2015 ve öncesi bot dahil ödüllü setler
    Elit Snowboard Seti
    115TL
    2016 ve sonrası bot dahil ödüllü setler
    Kıyafet ve Aksesuarlar
    25TL
    Pantolon, mont, kask, gözlük (parça başı)
    Eldiven
    30TL

dorukkaya skipas +sucuk ekmek + içecek tur53.com da hafta içi 160 haftasonu 200 tl ulaşımsız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar günü günübirlik kartepe yapmayı düşünüyoruz nasıl durumlar var mı giden?
    RUH CZT

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı therev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar günü günübirlik kartepe yapmayı düşünüyoruz nasıl durumlar var mı giden?
    Kartepe güncel durumunu penguentepe nin instagram hesabından kontrol edebilirsiniz. En güncel bilgi orada oluyor. Şu an kar çok güzel ancak Pazar günü havanın açık olup olmadığını bir gün öncesinden kontrol etmek gerekir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)